Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Sob, 27.04.2024, 20:12
Dnes je sobota 27. apríla 2024, meniny má Jaroslav a zajtra Jarmila




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 456 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 31  Ďalší
 Co tak perkuska 
Autor Správa
Recyklovaný teaneger
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 26.12.2006, 17:21
Príspevky: 3601
Bydlisko: MY/BA
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Čierny prach má tiež svoje hranice. Si myslím, že už cal. 45/120 je viacmenej plítvanie prachom. :-)

_________________
JAK BY TADY BYLO KRÁSNE, KDYBY SEM TU NEBYL JÁ.Obrázok


Pon, 11.05.2009, 21:31
Profil
OFFROAD Expert

Registrovaný: Ned, 21.10.2007, 18:48
Príspevky: 2495
Bydlisko: LIPT.MIKULAS
Odpoveď s citáciou
Poslať 
zalezi aku tazku das strelu.ked das 500grainovu do 70tky tak by si ju hadam aj videl ako leti z hlavne keby nedymilo,ale 120tka je ine kafe.


Pon, 11.05.2009, 21:44
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 15.03.2009, 22:18
Príspevky: 2349
Bydlisko: Banská Štiavnica
Odpoveď s citáciou
Poslať 
bahno píše:
co sa na nom cisti lepsie?ma nejake ine drazky ze sa v nich nezachytava bordel z prachu a masti?pouzivas valcove strely alebo gule?
Nejde tak o drasky bordel sa vnich zachiti rovnako ako vderhanterke alebo hawkene ale ide oto ze dnovy sroub sa da pekne vytocit a mozes vyterakom pretiahnut komplet ces hlaven co sa u klasa perkusov neda nakolko je dnov.sroub natoceny za tepla a ked ho raz das von dnu ti pojde tasko a iste ti tak nesadne ako povodne bol mozno este tak kebi ho srovbol nejaki puskar. A zadruhe to ma aj tu dobru stranku pri zlihahi prach ked dajme tomu zvlhne vitocis a komplet celu laboraciu aj z gulov vytlacis jednoducho von co je pri klasa perkuse nemozne tam mozes jedine odmontovat pistron skusit dosipat prach a ak nepomoze co sa mi uz stalo tak na vyterak namontovat normalnu tusim4-5 hortsrovbu a zatocit do streli a skusat tahat von :twisted: :-D


Uto, 12.05.2009, 7:40
Profil
OFFROAD Expert

Registrovaný: Ned, 21.10.2007, 18:48
Príspevky: 2495
Bydlisko: LIPT.MIKULAS
Odpoveď s citáciou
Poslať 
za tepla moze byt srobovany u nejakej lacnej repliky z blatoveho zeleza.vysrobovanie dnoveho srobu je normalny ukon pri tzv.velkej ociste ,kde takisto prelievas hlaven vodou.sadnut ti to naspat musi v pohode.bud tam mas rysky alebo cez dnovy srob prechadza srob pistonu a musis sa trafit aby boli zlicovane diery.v cechach som videl zaujimavu vychytavku.chlapik mal z dnoveho srobu stiahnuty 1 zavit a vzdy po cisteni tam daval medenu podlozku aka sa dava pod trisky.daval ju vzdy novu a vravel ze to perfektne tesni.tiez to mal asi z biedneho matrosa a pri castom rozoberani sa mu zavit zodral a uz sa srob nedal zlicovat s hlavnou.akurat ze to musis robit vo zveraku a s dobrym varcajgom.tebe to asi ide lahsie,mas asi srob z kvalitneho zeleza.s tm vytahovanim strely mas prvdu,ale myslim ze kazdy ma na to vytahovaci srob ktorym to ide najrychlejsie.


Uto, 12.05.2009, 8:03
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 15.03.2009, 22:18
Príspevky: 2349
Bydlisko: Banská Štiavnica
Odpoveď s citáciou
Poslať 
prelievat vodov so saponatom sa da aj bez vysrovbovania a to tak ze si ju rozrobim do 1,5l umelej flase do stoplika malu dzurku tam tenku hadicku trebars s ostrekovacov druhi koniec bud nasadit na pistron ale lepsie sa osvecil pistron vysrovbovat a hadicku hadicku natesno natlacit do hlavni namies to pistrona potom uz len na viterak namontovat tu plstenu stietku z cistenia na brokovnicu najlepsie s cim vecsim priemerom ale zasa abi aj vosla prestreknut ju oilomabi nesala vodu a dobre tesnila a uz len pumpovat hore dole v hlavni :-D co sa tice dnoveho srovbu na yukone je udelan tak ze priamo nanomje sesthran do ktoreho sa vsuva brokova zapalka , kohutik s udernikom su z dvoch casti tz.ze udernik sa da vitiahnut von smerom do hora po zatlaceni poistneho kolika cize ostane len kohutik potom niiic a as potom hlaven :D


Uto, 12.05.2009, 10:19
Profil
OFFROAD Expert

Registrovaný: Ned, 21.10.2007, 18:48
Príspevky: 2495
Bydlisko: LIPT.MIKULAS
Odpoveď s citáciou
Poslať 
da sa aj tak.ale ked vykrutim dnovy srob,vycistim to perfektne.pouzivam bronzove kefky.su drahe ale oproti mosadznym nieco aj vydrzia.ty asi pouzivas gulate strely a flastre takze ti nezanasa drazky olovom.to by si nemal sancu vycistit len jarovou vodou a bavlnenym vyterakom.na to musi ist kefa a ked je vybraty dnovy srob,vycistim to aj tesne pri nom.ale hawkena pouzivam malo,viac sharpsky.


Uto, 12.05.2009, 10:34
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 15.03.2009, 22:18
Príspevky: 2349
Bydlisko: Banská Štiavnica
Odpoveď s citáciou
Poslať 
sem tam puknem aj sfericku namazanu zmesov vcaliho vosku a hovedzieho loja to potom tak nezatiera drasky :wink:


Uto, 12.05.2009, 19:43
Profil
OFFROAD Expert

Registrovaný: Ned, 21.10.2007, 18:48
Príspevky: 2495
Bydlisko: LIPT.MIKULAS
Odpoveď s citáciou
Poslať 
strely si odlievas sam?


Ned, 17.05.2009, 8:52
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 15.03.2009, 22:18
Príspevky: 2349
Bydlisko: Banská Štiavnica
Odpoveď s citáciou
Poslať 
nieco sam a ogivalik ak sa da tak si dam kamosovy ale len do yukona ten je 50. do derhantera delam sam ale momentalne mam len gule a po dnesku sa mi trochu zmensila zasoba o cca.100 kuskov :-D 4sme prazily no proste super :smt125 kamos zobral 54.a ladoval don 15g. prach trochu sombol :shock: ale ked som si sprazil jednu tak asi presedlam na vecsi kaliber :-D len skoda ze som nemal fotak a na mobil to nefotilo dobre takze ziadne foto nemam ale na buduce berem fotak a hodim aj foto :smt068 :smt071 :smt070


Ned, 17.05.2009, 21:49
Profil
OFFROAD Expert

Registrovaný: Ned, 21.10.2007, 18:48
Príspevky: 2495
Bydlisko: LIPT.MIKULAS
Odpoveď s citáciou
Poslať 
jq si tiez odlievam sam.akurat dako neostava cas zajst na strelnicu.najviac pouzivam 45/70.zda sa mi ze najpresnejsie letia strely odliate z literiny,pretlacene potom cez kaliber,omotane papierovym limcom a streknute medenou vazelinou.54ka uz dost kope,je este na papierove naboje a tak treba casto cistit zaver kde sa rychlo napaluju zbytky prachu.chcem este skusit pyrodex ktory vraj nezanechava zbytky.fotakom aj mobilom sa vystrel foti blbe.najlepsie by to bolo hadam kamerovat keby sa potom z toho dali vybrat obrazky po jednom


Pon, 18.05.2009, 21:50
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 10.01.2008, 23:34
Príspevky: 2183
Bydlisko: Prakovce, Myjava a Vrbové
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Raz sa mi u nás na strelnici podarilo nafotiť kresadlovku takto :-)

Obrázok

_________________
ARO m461 2.5TD CactusEdition .... Trooper 2.2TD (RIP)
.... alebo ....
*Čo z auta odpadáva ,to tam nepatrí*


Pon, 18.05.2009, 21:59
Profil
Recyklovaný teaneger
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 26.12.2006, 17:21
Príspevky: 3601
Bydlisko: MY/BA
Odpoveď s citáciou
Poslať 
bahno píše:
........najviac pouzivam 45/70.zda sa mi ze najpresnejsie letia strely odliate z literiny,pretlacene potom cez kaliber,omotane papierovym limcom a streknute medenou vazelinou.....


Tá medená vazelína je dobrý nápad.

A tú 45/70 ku máš už na klasické náboje? Aký používaš lis?

Tiež chcem začať prebíjať, len nechcem do toho vraziť hneď mrť penez.

_________________
JAK BY TADY BYLO KRÁSNE, KDYBY SEM TU NEBYL JÁ.Obrázok


Pon, 18.05.2009, 22:13
Profil
OFFROAD Expert

Registrovaný: Ned, 21.10.2007, 18:48
Príspevky: 2495
Bydlisko: LIPT.MIKULAS
Odpoveď s citáciou
Poslať 
tunki to nema chybu!to sa mi este nepodarilo.fotak je moc pomaly. kapo,pouzivam matrice rcbs a je to na hotove naboje.tiez sa mi nechcelo dat majland za lis tak som ho vyrobil.ked pridem domov odfotim a poslem ti na pm lebo davanie fotiek sa volako posralo.kupeny na lise je len drziak nabojnic.inac prebijanie sa velmi oplati,ked pouzivas cierny prach tak mozes nabojnice pouzivat pomaly do nekonecna.zda sa mi ze klasicke mosadzne nabojnice vydrzia viac ako tie pochromovane.poslem ti fotku vsatkych aj tej co este caka aku komoru do nej spravim.potom napis ci ti to prislo lebo tu je mizerne pripojenie


Pon, 18.05.2009, 22:58
Profil
OFFROAD Expert

Registrovaný: Ned, 21.10.2007, 18:48
Príspevky: 2495
Bydlisko: LIPT.MIKULAS
Odpoveď s citáciou
Poslať 
kapo,lutujem ale nejde mi odoslat obrazok ani na forum ani na pm.idem podla navodu ale nechce sa ukazat upload picture.tak az ked pridem domov posle ti to mlady.


Pon, 18.05.2009, 23:14
Profil
Recyklovaný teaneger
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 26.12.2006, 17:21
Príspevky: 3601
Bydlisko: MY/BA
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Jo, to neponáhla.

Ale už sa teším. :-)

_________________
JAK BY TADY BYLO KRÁSNE, KDYBY SEM TU NEBYL JÁ.Obrázok


Pon, 18.05.2009, 23:19
Profil
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 456 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 31  Ďalší

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: