Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Sob, 27.04.2024, 23:52
Dnes je sobota 27. apríla 2024, meniny má Jaroslav a zajtra Jarmila




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 456 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 31  Ďalší
 Co tak perkuska 
Autor Správa
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 15.03.2009, 22:18
Príspevky: 2349
Bydlisko: Banská Štiavnica
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Ktorich zelenacov mas na mysli bo unas ziadny po hore nebehaju a po tom ako som vlani trielil z lesa pret brum-brum to stastie ze som mal so sebou 2 hafanov a mam domov co by dohodil kamenom kedze byvam na kraj lesa a doma cakali dalsie 3 hafani tak som pustil aj tiea brumko bol s toho tanca trochu mozno aj ustaucki :-D nema co beskat po zahrade za bieleho dna :-D :-D


Ned, 31.05.2009, 7:59
Profil
OFFROAD Expert

Registrovaný: Ned, 21.10.2007, 18:48
Príspevky: 2495
Bydlisko: LIPT.MIKULAS
Odpoveď s citáciou
Poslať 
vam tam nebehaju ziadni polovnici? :roll: u nas ich je ako maku a vacsinou nejdu rozdychat ked v reviri vidia iny off okrem svojho.nemoze pochopit ako je mozne ze po hore behaju kadejaki hlupaci ked ON je zapisany na polovacke a plasia mu JEHO zver.i ked ta sa vlastne auta neboji ak clovek nejde ako blazon.myslim ze strela ako hrach z derringera bude pre macka dobra vyzva na suboj :D radsej ber so sebou hadam viac hafanov. :lol: do toho deerhuntera pouzivas male alebo velke zapalky?


Ned, 31.05.2009, 9:20
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 15.03.2009, 22:18
Príspevky: 2349
Bydlisko: Banská Štiavnica
Odpoveď s citáciou
Poslať 
no unas sedia pololovci a horari spolu v krcme a dumaju kolko toho do vecera stihnu :smt121 Inac ako je ta kriza tak vsedci horari na mestkich lesoch su vo vipovednej lehote :-D prezradil spolahlivy zdroj v teplu svojho kresla ostava len ŘIDICI . Na deerhantera pouz. mele zapalki ale uz ma zacinaju srat stoja cez 7eur a cca. kazda 4-5 neodpali takze miniem co mam a zhanat vecsi pistron plus zapalki .Ta SHARPKA co mas je perkus? Je na papieraki ci pouzivas aj mosadzne nabojnice ? A nekazy sa na nej nieco. :D


Ned, 31.05.2009, 11:03
Profil
OFFROAD Expert

Registrovaný: Ned, 21.10.2007, 18:48
Príspevky: 2495
Bydlisko: LIPT.MIKULAS
Odpoveď s citáciou
Poslať 
54ka je na papieraky,mal som do nej aj par hrubostenych mosadznych ale nebolo to ono.papierakmi striela lepsie,mozem davat tazsie strely a viac prachu.ta druha je 45/70 goverment na jednotne.tu 54ku mam asi 15 rokov a menil som len tesnenie zaveru hned za nova lebo to taliani odflakli inac funguje v pohode.


Ned, 31.05.2009, 15:28
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 15.03.2009, 22:18
Príspevky: 2349
Bydlisko: Banská Štiavnica
Odpoveď s citáciou
Poslať 
to som chcel vedet lebo som niekde pocul ze tam treba nejake upravy prevadzat len som nevedel ake :wink: . A s coho si daval tesnenie , na gule mas kokilu ci kupujes a mas diopter ci pevne mieridla :-D a este jedna vec kolko prachu davas do papierovca ak to nieje tajomstvo ponevac ked doskrabem dake ervace tak dumam prave nad takim niecim :twisted:


Ned, 31.05.2009, 17:21
Profil
OFFROAD Expert

Registrovaný: Ned, 21.10.2007, 18:48
Príspevky: 2495
Bydlisko: LIPT.MIKULAS
Odpoveď s citáciou
Poslať 
tesnenie je vyrobene ocelove lebo ked som prvy raz pouzil mosadznu nabojnicu,pri vystrele ju vrazilo do tesnenia a neslo otvorit zaver.takisto ohlo hranu na tesneni.tak som vyrobil nave,uz nie hranate ale okruhle,takze mi uz neodstriha koniec papieraka ale to nevadi,lebo tam robim dierku pre lepsie zapalenie.na strely mam vyrobene klieste,jedna vazi 26 gramov a prachu davam plnu nabojnicu 8 x 57.take iste mnozstvo vojde aj do 45/70tky.diopter je vo vyrobe,zatial len to klapkove hledi ci ako sa to vola


Ned, 31.05.2009, 21:21
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 15.03.2009, 22:18
Príspevky: 2349
Bydlisko: Banská Štiavnica
Odpoveď s citáciou
Poslať 
tie klieste si si zdelal sam ci kupil bo ja som spravyl z tvrdeneho AL. na yukona o priemere 12,5 a za pipinu to nedostanem :smt017 dnu no ked kupim origos gulu 12,6 ta tam vhupne aj s flanelovym flastrom ako po masle :-D a potom us len :smt068 :smt070 :smt067


Pon, 01.06.2009, 19:33
Profil
OFFROAD Expert

Registrovaný: Ned, 21.10.2007, 18:48
Príspevky: 2495
Bydlisko: LIPT.MIKULAS
Odpoveď s citáciou
Poslať 
klieste som pouzil stipacky,len som z nich flexol celuste a namiesto nich vovaril doma urobenu kokilu z ocele.pred odlievanim sa musi ohriat aby robila pekne strely.do 45ky mam kupene klieste od lee.tie maju kokilu hlinikovu.gule do hawkenky kupujem.striela s nimi presnejsie ako s ogivalmi.ked som pouzival ogivaly mal som 5 drazkove a 2 polia od dna boli trochu mensieho priemeru aby ju dobre naviedlo do hlavne.ale aj tak som musel spravit mosadzny nabijak lebo ten origo draveny mi praskol ked som tam rval ogival.gula s flastrom ako pises tam ide v pohode


Pon, 01.06.2009, 21:50
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 06.02.2008, 20:07
Príspevky: 743
Bydlisko: Nitra
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Sharpka je aj moj velky sen len neviem ci sa spolahnut na taliana alebo to dolifrovat zo statov. pedsalen hadam vedia co robia ked to tam vymysleli.

_________________
GR Y60 W IM C BFG MT HiLift IM Spulka


Pon, 01.06.2009, 22:59
Profil WWW
Recyklovaný teaneger
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 26.12.2006, 17:21
Príspevky: 3601
Bydlisko: MY/BA
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Co sa týka kvality talianskych replík zbraní, netreba sa vôbec báť.
Je to tiež ako aj ich automobilky. Vedia vyrobiť aj fiatku a aj Ferrary.

Až raz budem velký.........
http://www.davidepedersoli.com/?item=Ar ... 60&lang=en

_________________
JAK BY TADY BYLO KRÁSNE, KDYBY SEM TU NEBYL JÁ.Obrázok


Uto, 02.06.2009, 18:11
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 15.03.2009, 22:18
Príspevky: 2349
Bydlisko: Banská Štiavnica
Odpoveď s citáciou
Poslať 
TAK-TAK to potom ked podrastiem aj ja tak je moja :-D :-D :-D inac KAPO nesiel si dnes rano medzi 6h. a pol 7 vedla strojarni v Hliniku nad Hronom na takom cervenom nakladaku.


Uto, 02.06.2009, 20:53
Profil
Recyklovaný teaneger
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 26.12.2006, 17:21
Príspevky: 3601
Bydlisko: MY/BA
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Nie, to som ešte prdel do duchny. :-D

_________________
JAK BY TADY BYLO KRÁSNE, KDYBY SEM TU NEBYL JÁ.Obrázok


Uto, 02.06.2009, 23:41
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 15.03.2009, 22:18
Príspevky: 2349
Bydlisko: Banská Štiavnica
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Ahojte nevie tu nahodov niekto ako spravyt polyturu na pazbu. Mal som totis streknutu lakom ale po case zacala byt ako plesniva tak som to dnes musel nanovo brusit :( zatial som ju namoril a natrel niecim co ma manzelka na nabytok a obsahuje to vceli vosk ale aj tak to nieje to prave orechove :( stale tomu chyba lesk :cry:


Ned, 21.06.2009, 19:56
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 06.01.2009, 11:01
Príspevky: 848
Bydlisko: Bratislava - Dubravka
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Tu polituru som robil ako ucen. Treba kupit samotnu polituru , vtedy to bolo vo flasi v podstate ako ked by si kupoval lak.
Postup prace, perfektne vybrusit podklad najemno, potom si z handricky ktora nepusta chlpky vyrobis tampon (naskladana hanhra obalena vacsim kusom handry) potom na tampon nanesies mensie mnozstvo politury a v osmickovom kruzeni vtieras rovnomerne na plochu. Nesmies vsak zastavit s tamponom na obrobku inak ti povrch prihori a budes to musiet zoskrabat a robit nanovo.
Je to dost pakaren preto to aj volakedy robili len PANI MAJSTRI. Ja som robil stolik co je rovna plocha teda jednoducha praca a aj tak mi to dva krat prihorelo a musel som robit vsetko nanovo.
Riedi sa to liehom a ak sa nato das drzim ti palce da sa to urobit.
A este ma napadlo politura alebo selak su vpodstate v liehu rozpustene vylucky dakych chrobakov teda fakt hovienka a ked nam toto majster ozamil chcel som radsej dvojzlozkovy lak co je novodoba nahrada ale to neslo mal som to ako zaverecnu skusku.


Ned, 21.06.2009, 20:24
Profil WWW
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 13:24
Príspevky: 1209
Bydlisko: Ráztočno - PD
Odpoveď s citáciou
Poslať 
no politúra asi nebude to správne na pažbu a už vôbec nie predovky, je dosť háklivá a plyny z čierneho prachu jej určite neprospejú

_________________
Ludia požadujú aby ich život mal nejaký zmysel, život má presne toľko zmyslov, koľko sme ochotný doň vložiť. H. Hesse


Pon, 22.06.2009, 15:46
Profil
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 456 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 31  Ďalší

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: