Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Uto, 14.05.2024, 13:27
Dnes je utorok 14. mája 2024, meniny má Bonifác a zajtra Žofia




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 547 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 37  Ďalší
 Krátke strelné zbrane 
Autor Správa
Pajero compatibile
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 09.10.2006, 11:04
Príspevky: 2172
Bydlisko: Licavca City
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Andrejoff píše:
Jano JP píše:
Igor, dobrý vkus
Andrejoff - celkom názorná ukážka, ale všeobecne neplatí, čím väčší patrón, tým väčší výkon...ten stredný patrón - 9mm Luger pri strelive do 38mičky Špeciál vypadá jak mladší brat, napriek tomu je 9mm Luger výkonnejší... a 357 Mag má rovnako dlhý patrón ako 38 Špeciál, akurát nábojnicu má troška dlhšiu - aby nevošla do komory 38mičky, lebo by ju mohlo rozdrapiť...

neboj sa, trochu tomu rozumiem

- nepochybujem, ber to tak, že je to aj pre iných :wink:

_________________
:smt017 Krásnu blondínu, abo nadupaný off????? ..... :smt115 Poradím sa s tou brunetou v mojom pajero šport!!!!!... :smt025


Str, 31.01.2007, 20:03
Profil
Mašinista
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 19.12.2006, 4:39
Príspevky: 1112
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Dotaz na odbornikov: da sa bezne z .357 strielat .38 special? nemyslim ci to funguje, to som konzultoval a aj vyskusal, ale ci sa s tym da strielat trvale, bez nejakych nasledkov na zbrani napr. ... neviem si sice predstavit akych ale prave preto sa pytam. ... ?

pekny den praje

_________________
Bežný automobil v základnej výbave.
Nóóikdyž.. :smt077


Pia, 02.02.2007, 3:31
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 04.12.2006, 15:26
Príspevky: 1254
Bydlisko: Trenčín
Odpoveď s citáciou
Poslať 
2 konik: dost sa hovorilo o dlhsej drahe strely z .38 nabojnice kym vojde do prechodoveho kuzela a mozneho spriecenia strely, popripade nahrnutia olova ktore sa moze pri tom odierat z .38mickovej strely.
Druha vec je opalovanie prechodoveho kuzela.
Boli aj nejake havarie. Hlavne strely typu SWC - to su tie co netrcia z nabojnice.
Podla mna je vyhodnejsie mat .357 s vymennym valcom na 9mm Luger, robi to fi. Ruger, inac fakt kvalitne revolvery.

_________________
na cestach umiera cim dalej tym viac ludi...budem radsej jazdit po chodniku...
Nikdy nesúper s blbcom.
Stiahne Ťa na svoju úroveň a tam Ťa prevalcuje svojimi skúsenosťami....
"Byť človekom nie je fakt, ale možnosť ..."


Pia, 02.02.2007, 9:22
Profil ICQ
Pajero compatibile
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 09.10.2006, 11:04
Príspevky: 2172
Bydlisko: Licavca City
Odpoveď s citáciou
Poslať 
MoostanQue píše:
Dotaz na odbornikov: da sa bezne z .357 strielat .38 special? nemyslim ci to funguje, to som konzultoval a aj vyskusal, ale ci sa s tym da strielat trvale, bez nejakych nasledkov na zbrani napr. ... neviem si sice predstavit akych ale prave preto sa pytam. ... ?

pekny den praje


(inak niekedy sa 357 označovala aj ako 357Mag/38 Spec. )
úplne štandardne sa hlavne z ekonomických dôvodov z 357-mičiek na strelniciach strieľa 38mičkové strelivo, ale používanie len takého streliva síce tej zbrani nijak neublíži, len je pre ňu nedôstojné...strieľať furt detské strelivo :smt078

2 Peťo: to by som nikdy svojej 357-mičke neurobil - kŕmiť ju olovenými strelami; mám to v nereze a pri používaní kvalitného streliva to čistím len raz za čas, a to som na čistotu a konzerváciu zbraní inak háklivý; ale zadrbať hlaveň olovom, fúúúj... :lol:

_________________
:smt017 Krásnu blondínu, abo nadupaný off????? ..... :smt115 Poradím sa s tou brunetou v mojom pajero šport!!!!!... :smt025


Naposledy upravil Jano JP dňa Pia, 02.02.2007, 16:54, celkovo upravené 1



Pia, 02.02.2007, 9:57
Profil
Frajer
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 16:12
Príspevky: 204
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Okrem postupneho vypalenia komory (po par tisic ranach) sa nestane nic.Ked potom raz nabijes 357,po vystreleni bude problem dostat nabojnicu von z valca....ale inak sa to bzne pouziva,asi malokto z revolvera da niekolko tisic ran,aby to bolo markantne.

_________________
EX: Nissan Patrol GR
SUVčkár...


Pia, 02.02.2007, 10:30
Profil
Pajero compatibile
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 09.10.2006, 11:04
Príspevky: 2172
Bydlisko: Licavca City
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Igor píše:
Okrem postupneho vypalenia komory (po par tisic ranach) sa nestane nic.Ked potom raz nabijes 357,po vystreleni bude problem dostat nabojnicu von z valca....ale inak sa to bzne pouziva,asi malokto z revolvera da niekolko tisic ran,aby to bolo markantne.

-presne tak, ale pri kvalitnej zbrani a 357 sú väčšinou kvalitné, ten materiál tých rán vydrží naozaj veeeľa tisícov rán...akeby predsa nevydržal, vymeniť valec za nový nie je tiež žiaden extra problém...
(ešte som ale nepočul o tom, žeby sa to v praxi niekomu aj stalo...)

inak kto sa chystá vypáliť veľa 38mičkového streliva z 357mičky a bojí sa, nech pri prebíjaní laboruje do 357mičkových nábojníc rovnako ako do 38mičky a má po probléme...

moja osobná skúsenosť - strieľam aj 38mičky, ale nie je to ono - moja zbraň nekope a je slasť z nej odpaľovať origo 357mičkové strelivo a nestrieľam z toho tak veľa, aby ma to finančne zruinovalo - ak budem viac, budem prebíjať, ako to robím do guľovníc (len pozor, aj tu sú rozdiely - napr. češi robia 357 Mag menej výkonné a tak má problém napr. prebiť "dezerta"...)

_________________
:smt017 Krásnu blondínu, abo nadupaný off????? ..... :smt115 Poradím sa s tou brunetou v mojom pajero šport!!!!!... :smt025


Naposledy upravil Jano JP dňa Pia, 02.02.2007, 16:57, celkovo upravené 2



Pia, 02.02.2007, 16:30
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 04.12.2006, 15:26
Príspevky: 1254
Bydlisko: Trenčín
Odpoveď s citáciou
Poslať 
.38mickovych nabojnic je asi viac na prebijanie ako .357miciek.
A ten rozdiel v navazke prachu je zanedbatelny.
Ono sa moze stat ze ta prebijanie moze vyjst aj drahsie ako bezne dostupne strelivo, vela zalezi na prachu a strele. Ked chce clovek chutovecky :-)

_________________
na cestach umiera cim dalej tym viac ludi...budem radsej jazdit po chodniku...
Nikdy nesúper s blbcom.
Stiahne Ťa na svoju úroveň a tam Ťa prevalcuje svojimi skúsenosťami....
"Byť človekom nie je fakt, ale možnosť ..."


Pia, 02.02.2007, 16:37
Profil ICQ
Pajero compatibile
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 09.10.2006, 11:04
Príspevky: 2172
Bydlisko: Licavca City
Odpoveď s citáciou
Poslať 
veď áno, ale chuťovečky sú chuťovečky... aj keď do guľovníc vyrobím patrón prvotriednej kvality pri dvojtretinovej úspore oproti obchodu...

ten zanedbateľný rozdieľ v navážke je zanedbateľný zdanlivo, výkon hovorí jasnou rečou...ale ak si to myslel tak, že na tom človek neušetrí, tak súhlasím, 38mičky sa však používajú aj kôli väčšiemu komfortu strelby (hlavne menší spätný ráz, menší hluk...a pri nákupe hotovej munície aj cena...)

iné ma napadlo - určite by som úmyselne nekupoval do 357mičky strelivo 38 Spec.+, lebo ide o strelivo silnejšie od štandardu do 38mičiek - nie všetky ho však znesú bez poškodenia... ...lebo ak chcem silnejšie strelivo, dám rovno 357 bez rizika poškodenia komôr, čo pri dlhodobom používaní 38+ hrozí určite viac, ako pri používaní štandardnej 38...

_________________
:smt017 Krásnu blondínu, abo nadupaný off????? ..... :smt115 Poradím sa s tou brunetou v mojom pajero šport!!!!!... :smt025


Pia, 02.02.2007, 16:49
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 04.12.2006, 15:26
Príspevky: 1254
Bydlisko: Trenčín
Odpoveď s citáciou
Poslať 
JanoJP: hej mal som na mysli financnu stranku. Mna serie len ta nedostupnost .357 sig nabojnic, riesil som to prekalibrovanim .40SW a da sa to v pohode ale zdroj vyschol a tak som dal na zakazku vyrobit do G31C hlaven .9mm luger a ked dojdu nabojnice tak pukocem Lugerom.
Ale vazne sa zaoberam prejst na K100 v 9mmLuger. Bohato to staci a nabojnic je hafoooooo.
1000 pre ten poloautomat je chvilocka :P

_________________
na cestach umiera cim dalej tym viac ludi...budem radsej jazdit po chodniku...
Nikdy nesúper s blbcom.
Stiahne Ťa na svoju úroveň a tam Ťa prevalcuje svojimi skúsenosťami....
"Byť človekom nie je fakt, ale možnosť ..."


Pia, 02.02.2007, 21:21
Profil ICQ
Pajero compatibile
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 09.10.2006, 11:04
Príspevky: 2172
Bydlisko: Licavca City
Odpoveď s citáciou
Poslať 
- veruže pravdu máš, 9mm luger to je asi najrozšírenejšie pištolové strelivo vôbec, cena ujde, dostupnosť veľmi dobrá v rôznych prevedeniach, strelba príjemná, účinnosť dostatočná, spústa zbraní na tento kaliber = vysoká univerzálnosť (ešte aj známe el-caponeho chikagské piáno ho používalo :wink: )

- inak ja som išiel do 357mičky preto, lebo som potreboval dostatočne účinnú zbraň na zastavenie veľkej šelmy, ako je v našich podmienkach maco...keďže moje hobby i robota sa krútia okolo prírody a často som tam, kde to ani macovia nečakajú, musím sa aspoň pokúsiť istiť; kamaráta som pred rokmi zachránil pred medvedicou, ktorá mu bola už 4 metre za chrbtom (je na to kopa svedkov)...druhý kamarát zas musel skočiť z 15 metrovej skaly tiež pred medvedicou(prežil, len si to odležal v nemocnici a je z neho rovnaký nezmar)...a kedykoľvek to môže chytiť i mňa...
- zistil som si, že 357 Mag sa bežne používa ako záložná zbraň pre lovcov veľkých šeliem a nie je s ňou problém maca zastaviť, tak bolo rozhodnuté
-aj keď sa mi skôr páčili pištole, spoľahlivosť a presnosť revolvera zvíťazila a spolu s nerezovým prevedením je to síce na pohľad fajnová, ale v skutočnosti veľmi účelná a praktická zbraň do náročného terénu...

_________________
:smt017 Krásnu blondínu, abo nadupaný off????? ..... :smt115 Poradím sa s tou brunetou v mojom pajero šport!!!!!... :smt025


Pia, 02.02.2007, 23:07
Profil
Recyklovaný teaneger
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 26.12.2006, 17:21
Príspevky: 3601
Bydlisko: MY/BA
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Jano JP píše:
-
kamaráta som pred rokmi zachránil pred medvedicou, ktorá mu bola už 4 metre za chrbtom (je na to kopa svedkov)...druhý kamarát zas musel skočiť z 15 metrovej skaly tiež pred medvedicou(prežil, len si to odležal v nemocnici a je z neho rovnaký nezmar)...a kedykoľvek to môže chytiť i mňa...


To už ani do lesa aby človek nechodil ,ked počuje také báchorky :shock:

_________________
JAK BY TADY BYLO KRÁSNE, KDYBY SEM TU NEBYL JÁ.Obrázok


Uto, 06.02.2007, 1:53
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 04.12.2006, 15:26
Príspevky: 1254
Bydlisko: Trenčín
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Jano JP: Revolver sa paci aj mne, ale cena a prakticka stranka veci rozhodli pre pistol. Mam v plane niekedy neskor si zadovazit Contendera (uz to tu niekto pisal) alebo Picru. Na take to pohodlne strielanie na dialku.
Ohladne vitalnej zvery by som bral tu .357 ale s kvalitnym strelivom (najlepsie svojim :roll: ) a zodpovedajucou strelou.
Ale asi by sa mi viac pacila .44 Ruger Super Red Hawk :twisted:
Druha stranka veci je vaha ktoru musis stale vlacit so sebou, takze je to hodne o kompromisoch a hlavne ucelnosti.
Kratkych zbrani som vymenil uz vcelku dost a strielal som zo vselicoho, kazda zbran ma svoje + a - a clovek sa musi rozhodnut co vlastne chce alebo potrebuje a to su dve rozdielne veci ktore sa mozu dost pobit.

_________________
na cestach umiera cim dalej tym viac ludi...budem radsej jazdit po chodniku...
Nikdy nesúper s blbcom.
Stiahne Ťa na svoju úroveň a tam Ťa prevalcuje svojimi skúsenosťami....
"Byť človekom nie je fakt, ale možnosť ..."


Uto, 06.02.2007, 8:12
Profil ICQ
Pajero compatibile
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 09.10.2006, 11:04
Príspevky: 2172
Bydlisko: Licavca City
Odpoveď s citáciou
Poslať 
- Peťo: - presne ako píšeš
thompson center contender som spomínal ja, to teda je fajnotka pre fajnšmekra...

_________________
:smt017 Krásnu blondínu, abo nadupaný off????? ..... :smt115 Poradím sa s tou brunetou v mojom pajero šport!!!!!... :smt025


Uto, 06.02.2007, 21:02
Profil
Učeň

Registrovaný: Pon, 09.10.2006, 11:16
Príspevky: 59
Bydlisko: Bratislava
Odpoveď s citáciou
Poslať 
co sa tyka 357 da sa v pohode pouzivat aj 38 spec, na prvom obrazku je walter P22 v cal 22. Tu to zbran moc neodporucam, musis si uvedomit ze je velmi citliva na pouzite strelivo a musis tam ladovat 22 minimagnum co uz nieje take lacne ako 22LR. Na osobnu obranu slabe, mala dopadova energia. Ked tak v cal 9. Ale na to ti staci CZ 75, prip 85 combat, alebo ak mas rad plastove tak Glock ....radsej nejaky kratky kompakt.


Co sa tyka poznamky Al-capone a piano.....pouzivali 45 ACP....taky isty ako do Thompson.

to Andrejoff: 357 silne nedoporucujem davat do 38. za prve tam nevojde a ak by si ju tam narval.....tak to komora nemusi vydrzat.

to janojp: co sa tyka 357 ako zalozna zbran, treba si uvedomit ze na takyto ucel je poterbne mat poloplastove strelivo alebo expanzivnu strelu, inac spravis hladky priestrel......a pruser.....

_________________
HUMMER H2
VW Touareg V6
KVF 750 BF


Pia, 02.03.2007, 10:37
Profil
Pajero compatibile
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 09.10.2006, 11:04
Príspevky: 2172
Bydlisko: Licavca City
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Dudo píše:
to janojp: co sa tyka 357 ako zalozna zbran, treba si uvedomit ze na takyto ucel je poterbne mat poloplastove strelivo alebo expanzivnu strelu, inac spravis hladky priestrel......a pruser.....

Dudo, som polovník už nejaký čas a som z lesníckej rodiny, troška strelivu rozumiem...inak u toho maca ani celoplášťom 357Mag na oblasť komory hladký priestrel nehrozííí...
- pri takej príhode, ak sa vôbec dá, strieľaš z bezprostrednej blízkosti, komora je istá, abo rovno do papule (ale radšej neskúšať)...

_________________
:smt017 Krásnu blondínu, abo nadupaný off????? ..... :smt115 Poradím sa s tou brunetou v mojom pajero šport!!!!!... :smt025


Pia, 02.03.2007, 12:35
Profil
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 547 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 37  Ďalší

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: