Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Sob, 27.04.2024, 17:48
Dnes je sobota 27. apríla 2024, meniny má Jaroslav a zajtra Jarmila




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 547 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37  Ďalší
 Krátke strelné zbrane 
Autor Správa
OFFROAD Expert

Registrovaný: Str, 20.05.2009, 21:33
Príspevky: 1835
Odpoveď s citáciou
Ak chces rozmery-ta vlavo dlzka 36mm,priemer 11.7

Tak ďakujem pekne, to je už kanón ako sa patrí !
Ináč ten škorpík bol náhradou za samopal 24/26 a treba sa naň pozerať s odstupom času, však vznikol niekedy začiatkom 60.tych rokov. Ináč boli vyrábané aj na väčšie kalibre no unás všetko išlo na 7,65 Browning. Ale stavím sa, že by sa ti páčil, ten štýl jeho streľby, vôbec to nekopalo, veľmi jemná spúšť...no a strieľalo to dávkami ako čert. No a píšeš, že na pištoľ veľké. Podľa mňa ani nie. Taká akurátna búchačka. Keď došli náboje, a sklopil si opierku, tak si s ním mohol kľudne chlapa umlátiť. A dal sa nosiť aj v podpažnom púzdre, hneď si vyzeral ako rambo.


Ned, 04.09.2016, 22:21
Profil
OFFROAD Expert

Registrovaný: Ned, 21.10.2007, 18:48
Príspevky: 2495
Bydlisko: LIPT.MIKULAS
Odpoveď s citáciou
Ba hadam by som skor vypadal ako trulo :-D .V terajsej dobe sa tahat s takou rarohou,ked do podpazaku mozes narvat volakeho gloka so zasobnikom nie na 10,ci 20 nabojov,ale aj na 50,ci kolko mu to vojde do dlheho zasobnika :-D .Samozrejme v dobe vzniku to malo zmysel,ba aj v PA dobe bude mat(ked obmedzenia a konvencie pojdu stranou),ale teraz to daky zmysel nema.Este tak v razi 9mm luger.... :wink: .Ale ten brauning je slaby a zbran je na tak mizerny naboj velka a tazka.Ho porovnaj s polskym rakom :wink:


Pon, 05.09.2016, 4:21
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 19.12.2008, 21:40
Príspevky: 2047
Bydlisko: Košice
Odpoveď s citáciou
Prípadne kel-tec ktorý je na 30 nábojov 22 magnum

_________________
Ford Bronco 5.8, Mercedes 300GD, EX Jeep WK2 SRT 6.4


Pon, 05.09.2016, 10:00
Profil WWW
OFFROAD Expert

Registrovaný: Str, 20.05.2009, 21:33
Príspevky: 1835
Odpoveď s citáciou
Bahno, OK, ale tie nové Glocky, no to je o niekoľko generácií ďalej. Neviem, či v dobe vzniku SA-61 mal Glock nejakú alternatívu. Problémom SA-61 je len v tom, že nedošlo k jeho modernizácii. Keď sa povie Glock, tak sa mi stále vybaví, že čo Kaliňák nakúpil tie Glocky, tak nepekne odfajčil domáceho výrobcu Kuracinu a tie jeho zbrane nie sú zlé. Aj pomer cena - výkon. A je domáci. Mohol dostať podporu, a tie jeho zbrane mohol ešte viac vymakať. Bolo by zaujímavé zistiť, či parametricky boli o toľko horšie ako tie Glocky, že nedostali prednosť ???


Pon, 05.09.2016, 10:21
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 05.04.2013, 17:43
Príspevky: 1580
Bydlisko: Čierny Balog (Brezno)
Odpoveď s citáciou
Lako tie GP cka su podla mojho nazoru dost na urovni... Ludia co to tu sleduju vedia ze pokukujem po kratkej zbrani a kedze sa neponahlam s kupou tak testujem kadeco... Zastrielal som si z GK k100, P1 a P11, glock 17,19,cz75compact, cz p07, HK p30
Zatial u mna vediet czp07 a gp P11 a HK P30 vsetko luger
Este chcem odtestovat glock 30 a 36 kedze ma laka 45ka v rozumnom rozmere a potom sa pre daco hadam rozhodnem

Ale k veci co som postudoval ohladom GP tak tie posledne modeli su kvalitne a spolahlive.... Paradoxne u nas na slovensku aj v cechach ludia dost nadavaju na domace produkty (cz GP) a inde vo svete to chvalia vo velkom...
Glock je kvalitna zbran ale preslavila sa hlavne jej odolnostou a spolahlivostou co mam pocit ze v dnesnej dobe je uz samozrejmost u zbrani v podobnej cene a kvalite (nehovorim o dakych srandach co sa predavaju za par drobnych a vyrobca je boh vie kto) mna osobne glock dako neoslovil lebo pri cene tej zbrani by som cakal ze to zoberem z krabice a som spokojny no nebol som... Co sa mierenia tyka no nvm nesadlo mi to ani kus, spust nic moc tak isto aspon ze chrbty sa dali menit nech to aspon do ruky sadne... No keby som si chcel 19ku upravit tak som na cene HK P30 a to si fakt radsej kupim to HK cko a nemusim upravovat nic pripadne lacnejsie GP a tak ktore mi v zaklade prislo na strelbu pohodlnejsie

_________________
PREDAJ POUZITYCH ND NISSAN PATROL Y60
0915 526 286
Nissan Patrol GR Y61 2.8 TD troska podvihnute, Maxxis CC 37x12.5, navijaky, pevnostaky, zahradka, CB, lana, sekera a vsetko ostatne
EX:Opel Frontera 2.4i, Navijak 5,5t, MT31x10,5


Pon, 05.09.2016, 11:25
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 19.12.2008, 21:40
Príspevky: 2047
Bydlisko: Košice
Odpoveď s citáciou
Mam aj G30 gen 3 a super, idealne na velku ruku

_________________
Ford Bronco 5.8, Mercedes 300GD, EX Jeep WK2 SRT 6.4


Pon, 05.09.2016, 11:42
Profil WWW
OFFROAD Expert

Registrovaný: Ned, 21.10.2007, 18:48
Príspevky: 2495
Bydlisko: LIPT.MIKULAS
Odpoveď s citáciou
Takto...ono je jedna vec patriotizmus a druha patriotizmus ku korytu.A tam sa potom ukazuje,ci su preferovane domace vyrobky,alebo cudzie.A tak je to aj so zbranami.Ja by som skromne povedal,ze ak by som mal vyberat medzi glockom a kuracinom,beriem jednoznacne siga :D .Ale vazne....kuracina robi dobre buchacky,ale pre svoj system zamykania su nachylnejsie na necistoty a vyzaduju vecsiu starostlivost.To u ''vybranych'' zloziek tazko cakat,ked sa na strelnici od nasich p a ch dozvedam,ze svoju cezetu este necistili(2-3 roky :shock: ).Urob to s gp :-D .Ten glok je lahsi,zamyka do velkeho okienka,nieje nachylny na bordel...No a hlavny dovod bude najskor ten,ze kuracina myslel,ze objednavatelia su patrioti :smt121 :smt121 .A oni su,lenze ku korytu a svojej penazenke :-D
Ogo,ten skorpik....ako som pisal.Je to velke,slabe a slabe to bolo aj v case vzniku.Porovnaj ho s 25kou,ci 26kou :wink: .Skor mohli modernizovat tie...aha,ako ten zid zarobil,ked ju okopcil.Uziny sa predavaju ako dive a za cifru,pri ktorej sa ti zda 26ka za 100e uplne zadarmo :D
Janciak,co sa ti nezdalo na glocku z krabice?Nedavno si to kupil mlady,tu mensiu,myslim,ze 19ku a ta slapala bohove,ked si clovek zvykol na tu nezvyklu spust.Som s nou nastrielal lepsie,ako s tiez novou policajnou 17kou,ci co to fasovali.Cena bola tiez velmi prijemna,pre dceru by som ho bral hned :wink:


Pon, 05.09.2016, 16:53
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 05.04.2013, 17:43
Príspevky: 1580
Bydlisko: Čierny Balog (Brezno)
Odpoveď s citáciou
Mieridla a spust to ma sralo asi najviac... Ked som to porovnal s ostatkom co som strielal tak ten ospevovany glock sa mi nezdal nic extra... Resp cakal som viac
Na glocku ma laka hlavne moznost vacsieho kalibru v malom prevedeni

_________________
PREDAJ POUZITYCH ND NISSAN PATROL Y60
0915 526 286
Nissan Patrol GR Y61 2.8 TD troska podvihnute, Maxxis CC 37x12.5, navijaky, pevnostaky, zahradka, CB, lana, sekera a vsetko ostatne
EX:Opel Frontera 2.4i, Navijak 5,5t, MT31x10,5


Pon, 05.09.2016, 20:08
Profil
koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 06.10.2006, 9:35
Príspevky: 4310
Bydlisko: ZA
Odpoveď s citáciou
doporucujem vyskusat chorvatsku HS (inak aj Springfield XDM)

robi sa to v kadejakych kalibroch a v ruke (vacsej) to sedi urcite lepsie ako mlok a nema to ten debilny sklon pazby 8-)

A okrem toho ze sa to prijemne drzi je to aj pekne aj presne aj spolahlive aj nenarocne na krmivo.
Aspon teda v 9.luger to zralo vsetko vratane kadejakych spinavych otlkancov a prebijancov bez zavahania a bez zbytocnych zadrzi (co sa o inych znackach neda uplne povedat)

_________________
www.facebook.com/jeepparts , www.jeepparts.sk , www.spinsro.sk


Pon, 05.09.2016, 20:53
Profil WWW
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 05.04.2013, 17:43
Príspevky: 1580
Bydlisko: Čierny Balog (Brezno)
Odpoveď s citáciou
palo-cherokee píše:
doporucujem vyskusat chorvatsku HS (inak aj Springfield XDM)

robi sa to v kadejakych kalibroch a v ruke (vacsej) to sedi urcite lepsie ako mlok a nema to ten debilny sklon pazby 8-)

A okrem toho ze sa to prijemne drzi je to aj pekne aj presne aj spolahlive aj nenarocne na krmivo.
Aspon teda v 9.luger to zralo vsetko vratane kadejakych spinavych otlkancov a prebijancov bez zavahania a bez zbytocnych zadrzi (co sa o inych znackach neda uplne povedat)


Jj HS k tym som sa este nedostal dako ich je malo po okoli.. Ale urcite XDM co som pocital tak ma zaujali... Je to jedina zbran na ktorej sa mi paci moznost predlzeneho zasobnika na tel verzii kde je kratsia rukovat
Inak ani S&W MP niesu zle co mam dake info len tak isto je ich malo na skusku

_________________
PREDAJ POUZITYCH ND NISSAN PATROL Y60
0915 526 286
Nissan Patrol GR Y61 2.8 TD troska podvihnute, Maxxis CC 37x12.5, navijaky, pevnostaky, zahradka, CB, lana, sekera a vsetko ostatne
EX:Opel Frontera 2.4i, Navijak 5,5t, MT31x10,5


Pon, 05.09.2016, 21:03
Profil
OFFROAD Expert

Registrovaný: Str, 20.05.2009, 21:33
Príspevky: 1835
Odpoveď s citáciou
Janciak - už si tu popísal dosť vyskúšaných búchačiek, resp. ďalšie máš v poradovníku a mňa napadá jeden typ, nie každému sa páči, má určité výhody, určité nevýhody, ale keby mňa zbrane bavili ako vás, určite by som si jeden zakúpil. A je to : Revolver ! Kamarát má Taurusa, už neviem aký model, dáva tam buď .357 Mag. alebo .38.Spec., už fakt neviem, ale velice pekná búchačka, celkom dobre strieľa, no taká kovbojská klasika. Viem, viem, nie je to pištoľ, nenaláduješ tam do zásobníka milion nábojov, ale revolver má svoje čaro.


Pon, 05.09.2016, 21:34
Profil
OFFROAD Expert

Registrovaný: Ned, 21.10.2007, 18:48
Príspevky: 2495
Bydlisko: LIPT.MIKULAS
Odpoveď s citáciou
Palo,to HS som u nas este ani nevidel.I clovek,co striela to ipcs,ci co to je,to striela so 75kou.Samozrejme upravenou,ale ide mu to.
Mne na tom gloku tiez trocha vadila spust.Spusta inak ako moja 75ka cezeta,ale triafa sa s tym dobre.Sklon rukovete mi sedi,ale to asi preto,ze este nemam navyky na daco ine.Nema to ziadny kohut,co by sa mohol niekde zachytit...rozobera sa to dobre...mieridla mi nevadili,lebo sme strielali nablizko-do 30m.Ale z cezetou som bol presnejsi.Lenze z tej mojej mam vystrelenych daco cez 3000 ran a z gloka len zo 200.Keby som mal narovnako,neviem co by sa mi pacilo viac.Asi kopia SAA73 :-)
Este pre Oga,porovnanie velkosto nabojov s mobilom nokia(cislo neviem,lebo je zosuchane)
Príloha:
Snímka394.jpg
Snímka394.jpg [ 165.19 KiB | Zobrazené 11605 krát ]

zlava-tercove .54,.45,.357,a tovarensky luger
Ogo,revolver hadam radsej ruger ako taurus,nie?Pripadne aj alfa steel nieje zla oproti taurusu :wink: .A mozes si na nej stelovat sirku medzery medzi hlavnou a valcom,co u taurusa nejde.PPlus je na to lepsia cena a nahradne diely za rohom.Inak,taurusa 357 mam :wink:


Naposledy upravil bahno dňa Pon, 05.09.2016, 21:44, celkovo upravené 1



Pon, 05.09.2016, 21:40
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 05.04.2013, 17:43
Príspevky: 1580
Bydlisko: Čierny Balog (Brezno)
Odpoveď s citáciou
Ogocurcite to svoje caro ma... Cca 5 rokov do zadu som strielal z jednej 38cky cca 5-6" hlaven nepamatam si uz a bola to parada... Bol to taky ten uz pomali zberatelsky kus (bubienok sa otacal a naboje sa vkladali po jednom nedalo sa to ani zlomit ani vyklopit na bok) ale na strelbu to bola parada

_________________
PREDAJ POUZITYCH ND NISSAN PATROL Y60
0915 526 286
Nissan Patrol GR Y61 2.8 TD troska podvihnute, Maxxis CC 37x12.5, navijaky, pevnostaky, zahradka, CB, lana, sekera a vsetko ostatne
EX:Opel Frontera 2.4i, Navijak 5,5t, MT31x10,5


Pon, 05.09.2016, 21:43
Profil
OFFROAD Expert

Registrovaný: Str, 20.05.2009, 21:33
Príspevky: 1835
Odpoveď s citáciou
Bahno,
ďakujem za fotečku, tie náboje sú brutálne. Predpokladám, že keď odpáliš ten najväčší, tak s týmmobilom ho viš aj navádzať na terč ! :-D :-D
Ale ako tak čítam, tak tých búchačiek máš viac ako slávny Inču-čuna, a už by som sa vôbec neprekvapil, keby si z padláša zniesol Vinetuovu striebornú pušku, alebo olčetrehendovu henryovku ! :-D :-D :-D

Ten kamo, čo má taurusa, on to vymenil, mal čezetku, ale že taurus sa mu viac páčil. No kovboj.


Pon, 05.09.2016, 22:04
Profil
OFFROAD Expert

Registrovaný: Ned, 21.10.2007, 18:48
Príspevky: 2495
Bydlisko: LIPT.MIKULAS
Odpoveď s citáciou
Co si...ja som rad,ked mobilom dokazem telefonovat :-D .Gulu na terc navadzam telepatiou a vrucnym zelanim :-D
Ja mam tych buchaciek len zopar :oops: ...hlavne na cierny prach.Tie ma bavia najviac a najviac by sa mi pacila kresacka.Aj ta bude,ked narastiem :wink: .Setrhendova henryovka....May henryovku najskor ani nevidel,len o nej pocul a asi niekde videl dlanovy revolver a ten opisal ako ''henryovku''.Vinetu mal najsor kresacku,alebo perkusa,aj ked tiez musela byt zazracna,kedze ju nikdy nenabijal :-D
Inak,tieto ''moderne'' ma prinutila kupit doba,aby som naucil rodinu branit sa,ked bude nedajboze treba.Tak ich ucim pouzivat pistol,revolver,sapik....a tak.Lebo s ciernoprachovou jednoranovkou dieru do sveta neurobia.Teda urobia a velku,ale bude treba robit sice mensich,ale velaaaa :smt011 .
Zas taka ladovacka sa bude dat pouzivat furt,aj ked uz v PA dobe kazdy pouzivatel modernej,skonci ako mortensen vo filme,ked mu ostal len 1 naboj :wink: .Clovek do nej naladuje hocico :wink: .
No a este by hadam patrilo zariadit daku kusu a naucit sa ju pouzivat.A nakoniec sa modlit,aby cele tieto pripravy boli zbytocne a zeleza sa pouzivali len pre radost na strelnici.Len mi volaco v kutiku duse stale sepka,ze moja modlidba nebude vyslysana :smt011 ...


Pon, 05.09.2016, 22:28
Profil
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 547 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37  Ďalší

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: