Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Ned, 28.04.2024, 20:10
Dnes je nedela 28. apríla 2024, meniny má Jarmila a zajtra Lea




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 547 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 37  Ďalší
 Krátke strelné zbrane 
Autor Správa
Recyklovaný teaneger
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 26.12.2006, 17:21
Príspevky: 3601
Bydlisko: MY/BA
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Konecne niečo pre chlapov. :smt066

Podla mna je blbost mat na strelnicu jednu zbran a na obranu druhú./To ako keby treba Loprais na dakar trenoval na vetrieske./

Najlepšie pri obrane je mať osvečenú zbran a strelivo a kde si to overit , ak nie na strelnici?

Inak k výberu značky a typu je to vec vkusu , ako s autamy.Na nosenie asi ten plast kôly vage.Ale tie vreckové ,to pri obrane musíš toho hňupa zastrelit ,aby sa prestal rehotať.
:smt121

_________________
JAK BY TADY BYLO KRÁSNE, KDYBY SEM TU NEBYL JÁ.Obrázok


Ned, 28.01.2007, 3:59
Profil
Frajer
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 16:12
Príspevky: 204
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Kapo píše:
Podla mna je blbost mat na strelnicu jednu zbran a na obranu druhú.


A mozes mi laskavo objasnit,ako ta napadol tento nezmysel???

Mas vobec zbrojak,alebo si uz strielal z niecoho ineho ako je vzduchovka,v lepsom pripade sapik na vojne?

_________________
EX: Nissan Patrol GR
SUVčkár...


Ned, 28.01.2007, 9:33
Profil
Pajero compatibile
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 09.10.2006, 11:04
Príspevky: 2172
Bydlisko: Licavca City
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Kapo píše:
Konecne niečo pre chlapov. :smt066

Podla mna je blbost mat na strelnicu jednu zbran a na obranu druhú. :smt121

Kapo, pre toho, kto ide na strelnicu raz začas stačí tá jedna, to áno; strelba však zďaleka nie je o oboznámení sa s konkrétnou zbraňou, je to o "automatizovaní niektorých úkonov" = získanie správnych návykov a o skvalitnení úspešnosti...a na to treba aspoň stovky, lepšie tisíce výstrelov...a porátaj krát aspoň 10sk/1 výstrel a si jasný - malorážkovcov za tú istú cenu vystrelíš 10x viac...(to je taká najznámejšia výhoda druhej - myslím cvičnej - zbrane)
(iným riešením je používanie prebíjanej munície)

- to je ako s tým denným svietením, Kapo - kto tomu nerozumie, je mu hneď všetko jasné, kto sa tomu troška viac venuje, vidí to inak...ale inak ja nič, ja :smt035 (moje husle 357 Mag)

_________________
:smt017 Krásnu blondínu, abo nadupaný off????? ..... :smt115 Poradím sa s tou brunetou v mojom pajero šport!!!!!... :smt025


Naposledy upravil Jano JP dňa Ned, 28.01.2007, 12:49, celkovo upravené 2



Ned, 28.01.2007, 12:30
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 12.10.2006, 20:37
Príspevky: 3268
Bydlisko: Nitra
Odpoveď s citáciou
Poslať 
biker píše:
otazecka pre znalych: ake naboje sa strielaju z tych plynoviek? zeby plyn? lpg? :lol:

cela koncepcia-mechanicke casti-plynovky su take iste(podobne) ako tym zbraniam z ktorych lieta olovo?

Do dej mojej som kupoval 9 mm poplasniaky po 7 sk a v Nemecku nervovoparaliticke 22 sk kus.Mam valcak a myslim si ze keby sa prevrtala a vydrazkovala hlaven dalo by sa z toho strielat.Ale nie som odbornik.Vo valci mam 1 poplasnak a 4 nervove.Poplasnakov som uz zopar vybuchal a nervovy dufam ze nebudem musiet pouzit.Do lesa na huby bez toho uz nechodim.

_________________
Patrol GR, kde neprejdem tam pretiahnem!!!


Ned, 28.01.2007, 12:46
Profil
Pajero compatibile
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 09.10.2006, 11:04
Príspevky: 2172
Bydlisko: Licavca City
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Milan píše:
Mam valcak a myslim si ze keby sa prevrtala a vydrazkovala hlaven dalo by sa z toho strielat.

- teoreticky by to šlo, ale nerobil by to nik, kto má rád svoje zdravie (tlaky vznikajúce pri odpálení ostrého streliva nie sú žiadna sranda; zbrane je najlepšie zaťažovať tak, ako je to určené, otestované a garantované; nedodržanie tejto zásady je často bolestivé až tragické...)

_________________
:smt017 Krásnu blondínu, abo nadupaný off????? ..... :smt115 Poradím sa s tou brunetou v mojom pajero šport!!!!!... :smt025


Ned, 28.01.2007, 12:56
Profil
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Jano JP píše:
Milan píše:
Mam valcak a myslim si ze keby sa prevrtala a vydrazkovala hlaven dalo by sa z toho strielat.

- teoreticky by to šlo, ale nerobil by to nik, kto má rád svoje zdravie (tlaky vznikajúce pri odpálení ostrého streliva nie sú žiadna sranda; zbrane je najlepšie zaťažovať tak, ako je to určené, otestované a garantované; nedodržanie tejto zásady je často bolestivé až tragické...)


U nas tu ... miestne decka ... vagabundi / grazli ... proste miestni vytrznici :-D si prerobili plynovky na ostre ... nevidel som , len pocul... nikdy by som to ale nerobil , ta zbran na to asi moc stavana nie je :?


Ned, 28.01.2007, 12:58
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 8:47
Príspevky: 4612
Bydlisko: Hlavná dedina
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Xader píše:
U nas tu ... miestne decka ... vagabundi / grazli ... proste miestni vytrznici :-D si prerobili plynovky na ostre ... nevidel som , len pocul... nikdy by som to ale nerobil , ta zbran na to asi moc stavana nie je :?


Kua to tam iný bronx sakra :-D

_________________
WJ 2004 4,0l Laredo, 242 štandartne vo výbave - cestná leštenka 2" lift, Bilsteiny
Toyota Auris Tourist Sports 1,6Valvematic, multidrive S
EX Honda Civic 1,5 VVTI
EX JGCH 4l - trochu off
EX JGCH 5,2l - cestná leštenka

email: andrej.durda@gmail.com


Ned, 28.01.2007, 13:07
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 12.10.2006, 20:37
Príspevky: 3268
Bydlisko: Nitra
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Tiez si myslim ze hlaven na plynovej nie je stavana na ostre.Leda ak tak na odvod plynov z poplasnaku.Z nadstavcom na svetlice a zo svetlicou sa da spravit tiez pekny pruser :smt134

_________________
Patrol GR, kde neprejdem tam pretiahnem!!!


Ned, 28.01.2007, 13:09
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 8:47
Príspevky: 4612
Bydlisko: Hlavná dedina
Odpoveď s citáciou
Poslať 
No každopádne zo všetkým čo búcha a striela sa da spraviť prúser väčší či menší a to musí byť fakt stupidita prerábať niečo čo nieje primárne nato určené. :shock:

_________________
WJ 2004 4,0l Laredo, 242 štandartne vo výbave - cestná leštenka 2" lift, Bilsteiny
Toyota Auris Tourist Sports 1,6Valvematic, multidrive S
EX Honda Civic 1,5 VVTI
EX JGCH 4l - trochu off
EX JGCH 5,2l - cestná leštenka

email: andrej.durda@gmail.com


Ned, 28.01.2007, 13:11
Profil
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Andrej píše:
Xader píše:
U nas tu ... miestne decka ... vagabundi / grazli ... proste miestni vytrznici :-D si prerobili plynovky na ostre ... nevidel som , len pocul... nikdy by som to ale nerobil , ta zbran na to asi moc stavana nie je :?


Kua to tam iný bronx sakra :-D


Akoze prejdi sa tu niekedy v lete ked je tma a nechapal by si ake "particky" vagabundov sa tu pohybuju ...
Raz davnejsie som stretol jedneho z nich sameho a vynadal som mu, lebo si nieco mrmlal pod nosom , chalan nevedel ani co sa stalo a ine slovo ako prepacte som nepocul :-)
Ono to je odvazne , ked ich je 10 , ale ked je sam tak sa boji ist o pol noci vyniest smeti ... :evil:


Ned, 28.01.2007, 13:12
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 8:47
Príspevky: 4612
Bydlisko: Hlavná dedina
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Xader píše:
Ono to je odvazne , ked ich je 10 , ale ked je sam tak sa boji ist o pol noci vyniest smeti ... :evil:


A šak klasika nie ked ich je plno každy sa cíti silný jak pirane :-D a neboj ja za onehda maldých čas chodil do lesa čo je nad konečnou autobusou trénovať bojové umenia takže viem čo za zberba tam je ale pač aj oni ked nabehnú ako frajeri a okoli nich je xx ludí zahalených od hlavi po paty v čiernych odevoch a vidia len oči tež maju hodne nasrané, noo boli to dobré časy hodne sme sa pobavili na ukor týchto debkov. :-D

_________________
WJ 2004 4,0l Laredo, 242 štandartne vo výbave - cestná leštenka 2" lift, Bilsteiny
Toyota Auris Tourist Sports 1,6Valvematic, multidrive S
EX Honda Civic 1,5 VVTI
EX JGCH 4l - trochu off
EX JGCH 5,2l - cestná leštenka

email: andrej.durda@gmail.com


Ned, 28.01.2007, 13:16
Profil
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Tak nad konecnou v lese sa diali ine veci ... tam si chodili skusat tieto "pistolky" , hovorilo sa , ze tam aj fetuju ... ale uz to nie je co to byvalo ... vacsina z tych grazlov uz vyrastla , tak to je ok ... ale su tu aj nejaki co ostali,ale s tym sa neda nic robit. len cakat kym pojdu do basy :-D


Ned, 28.01.2007, 13:42
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 8:47
Príspevky: 4612
Bydlisko: Hlavná dedina
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Tak tak ako vravíš alebo kým sa nevybijú medzi sebou :smt126

_________________
WJ 2004 4,0l Laredo, 242 štandartne vo výbave - cestná leštenka 2" lift, Bilsteiny
Toyota Auris Tourist Sports 1,6Valvematic, multidrive S
EX Honda Civic 1,5 VVTI
EX JGCH 4l - trochu off
EX JGCH 5,2l - cestná leštenka

email: andrej.durda@gmail.com


Ned, 28.01.2007, 13:43
Profil
Recyklovaný teaneger
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 26.12.2006, 17:21
Príspevky: 3601
Bydlisko: MY/BA
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Igor píše:
Kapo píše:
Podla mna je blbost mat na strelnicu jednu zbran a na obranu druhú.


A mozes mi laskavo objasnit,ako ta napadol tento nezmysel???

Mas vobec zbrojak,alebo si uz strielal z niecoho ineho ako je vzduchovka,v lepsom pripade sapik na vojne?


Co sa tu hned naparuješ :smt019 /ale máš pravdu, s 58 nestrielam po baroch/
Mam, aj gumipušky.Nutná obrana je o niečom inom ,ako pacnút na sto metrov terčík z maloražky.

Ale podla mna prvý krát vytiahnut magnuma až pri obrane, to si možu dovolit len profíci./alebo žgrláci/

A k tým plynovkam, osobne by som to použil len na strielanie po "detoch",ked ide o fazulky,ale vo važnej situácii by som to nevytahoval ,lebo ak plynovku použijete pri obrane alebo útoku,tak budete súdený /alebo pochovaný/akoby bola skutočná.

Kamarát policajt mi vravel ,že ju nosia v aute ,ak by nejakého "zločinca"omylom zastrelily neozbrojeného.

Ale podla mna je úspešne zvládnuta obrana ,taká ked netreba strielat.
A bodaj by sme ju ani nikdy nepotrebovaly, ale istota je gulomet.

_________________
JAK BY TADY BYLO KRÁSNE, KDYBY SEM TU NEBYL JÁ.Obrázok


Ned, 28.01.2007, 15:13
Profil
Frajer
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 16:12
Príspevky: 204
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Kapo píše:
Co sa tu hned naparuješ :smt019 /ale máš pravdu, s 58 nestrielam po baroch/
Mam, aj gumipušky.Nutná obrana je o niečom inom ,ako pacnút na sto metrov terčík z maloražky.

Ale podla mna prvý krát vytiahnut magnuma až pri obrane, to si možu dovolit len profíci./alebo žgrláci/

A k tým plynovkam, osobne by som to použil len na strielanie po "detoch",ked ide o fazulky,ale vo važnej situácii by som to nevytahoval ,lebo ak plynovku použijete pri obrane alebo útoku,tak budete súdený /alebo pochovaný/akoby bola skutočná.

Kamarát policajt mi vravel ,že ju nosia v aute ,ak by nejakého "zločinca"omylom zastrelily neozbrojeného.

Ale podla mna je úspešne zvládnuta obrana ,taká ked netreba strielat.
A bodaj by sme ju ani nikdy nepotrebovaly, ale istota je gulomet.


Ad1: Ak nemas logicku odpoved,neodpovedaj.Potom vyzeras ako....dopln si sam.

Ad2: Ak niecomu nerozumies,nepis nezmysly.Mohol by si vyzerat ako....dopln si sam.

Ad3: Krmenie naivnymi rozpravkami od policajtov si setri pre "deti",po ktorych by si strielal,ak by islo o fazulky.

Otazka zbrani a s tym suvisiacich veci je dost vazna,a mne problematika natolko blizka,ze ked niekde citam alebo pocujem taketo "blejky",tak mam dost.A potom v ociach beznej laickej verejnosti vyzera kazdy sportovy strelec,polovnik,alebo niekto kto nosi zbran na obranu,ako najomny vrah alebo psychicky labilna osoba,ktora si nieco musi dokazovat.

_________________
EX: Nissan Patrol GR
SUVčkár...


Ned, 28.01.2007, 16:47
Profil
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 547 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 37  Ďalší

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: