Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Štv, 28.03.2024, 18:15
Dnes je štvrtok 28. marca 2024, meniny má Sona a zajtra Miroslav




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 65 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5  Ďalší
 Pouzivate smerovky (hlavne pri prebiehani) ? 

Pouzivate smerovky ?
Ano... 77%  77%  [ 46 ]
Nie... 0%  0%  [ 0 ]
Ako sa mi chce ... 13%  13%  [ 8 ]
Ano, keď mám komu... 10%  10%  [ 6 ]
Celkom hlasov : 60

 Pouzivate smerovky (hlavne pri prebiehani) ? 
Autor Správa
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 8:47
Príspevky: 4612
Bydlisko: Hlavná dedina
Odpoveď s citáciou
Poslať 
RisoBA píše:
Finder v PB možno ale v BA vodič MHD nedá smerovku iba vtedy keď
ma poruchu, a to s tým predvidanim je blbosť - sme ludia a nie jasnovidci
aby sme predvidali. Ty ako vodič sa riadiš a reaguješ na okamžitú
situáciu v cestnej premávke :!:


Sory Rišo ale akosi v ba to robia busáci nasledovným sposobom vyhodí smerovku čučí do speťáka na ludí a v pohode vybočí a vyjde na cestu. Mne sa to stalo X krát čo som brzdil o dušu spasenú ked si takýto dement vynuceje volnú cestu. Takže ak si na jeho úrovni máš čo robiť najme ked idú oproti autá. V tých vašich velkých speťákoch je moc dobre vidno kam sa ty niektorý kreténi momentálne pozerajú. :x

_________________
WJ 2004 4,0l Laredo, 242 štandartne vo výbave - cestná leštenka 2" lift, Bilsteiny
Toyota Auris Tourist Sports 1,6Valvematic, multidrive S
EX Honda Civic 1,5 VVTI
EX JGCH 4l - trochu off
EX JGCH 5,2l - cestná leštenka

email: andrej.durda@gmail.com


Uto, 08.05.2007, 12:25
Profil
ATOYOT positive
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 30.01.2007, 0:46
Príspevky: 685
Bydlisko: Poprad
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Andrej píše:
Sory Rišo ale akosi v ba to robia busáci nasledovným sposobom vyhodí smerovku čučí do speťáka na ludí a v pohode vybočí a vyjde na cestu. Mne sa to stalo X krát čo som brzdil o dušu spasenú ked si takýto dement vynuceje volnú cestu. Takže ak si na jeho úrovni máš čo robiť najme ked idú oproti autá. V tých vašich velkých speťákoch je moc dobre vidno kam sa ty niektorý kreténi momentálne pozerajú. :x

prepacte ze vstupim do debaty, ale pravidla cestnej premavky jasne vravia, ze autobus iduci zo zastavky s vyhodenym blinkrom ma prednost

preto pokladam tuto debatu o busakoch za kravinu.
chcel by som vediet keby si bol busakom a cakal na zastavke ako taky kreten kym sa niekto zlutuje a pusti ta

_________________
Su veci medzi nebom a zemou, ktore nevysvetlis


Uto, 08.05.2007, 12:55
Profil ICQ
ATOYOT positive
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 30.01.2007, 0:46
Príspevky: 685
Bydlisko: Poprad
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Finder > ak sposobis dopravnu nehodu s tym ze "on nedal smerovku" si na vine ajtak ty. on sa mozno nebude cudovat, ale fizli ti to spocitaju :)

a dokonca aj ked stojis na krizovatke na vedlajsiej ceste, necakas kym prejde auto s nevyhodenym blinkrom (predpokladas ze ide rovno) a on ti skrizi cesu (lebo je na hlavnej) tak si na vine ajtak ty

hlupe ale je to tak

_________________
Su veci medzi nebom a zemou, ktore nevysvetlis


Uto, 08.05.2007, 13:00
Profil ICQ
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 21:15
Príspevky: 2569
Bydlisko: Handlová
Odpoveď s citáciou
Poslať 
ach jo... storocna debata o predvidani. nikdy nemozes predvidat vsetko na 100 percent ale predpokladat ze z pred busu ti niekto vybehne je na SVK dost bezne, aj to z skolaci sa nepozru na prechode a idu ako telce a potom ti pred kapotou zastavia a pozeraju ze preco sa k nim este blizis. nuz kineticka energia (ucia vraj v skole) a taketo banality sa daju aj vyvestit nie len predpokladat. ale to uz je mimo smeroviek...

_________________
Jeep Grand Cherokee 4,7 V8 - zatial sa zoznamujeme


Uto, 08.05.2007, 15:25
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 18.02.2007, 18:42
Príspevky: 566
Bydlisko: senk
Odpoveď s citáciou
Poslať 
neskutocne ma vytaca vyhodenie smerovky tasne pred krizovatkou, respektivne ked uz je v nej, to by som zabijal. :evil:. osobne vyhadzujem smerovky davno do predu aby vsetci kto maju, vedeli ze odbacam atd.. To ze pri predbiehani niekto nevyhodi smerovku mi az tak moc nevadi lebo vidim ze ide rychlejsie a bude predbiehat, ale ked stojim na krizovatke a tusim ze ten curamedan bude odbacat a smerovku vyhodi ked odboci tak to ma poser :smt021


Uto, 08.05.2007, 17:04
Profil
Koumák

Registrovaný: Pia, 12.01.2007, 19:22
Príspevky: 193
Bydlisko: Bratislava
Odpoveď s citáciou
Poslať 
CHlopi čítajte prosím aj dačo s tej vyhlášky
§fy hovoria jasne: vodič je povinný znížiť rýchlosť alebo zastaviť
vozidlo a umožniť tým vozidlu MHD výjazd zo zastávky.
2. vodič pri výjazde zo zastávky smie obmedziť vodiča idúceho
v jazdnom pruhu ale nie ohroziť. Presné znenie viď. zákon 315.
Premávka na pozemných komunikaciach atd.
Andy to čo si napísal o tých smerovkách , robia preto abytí ostatny
vedeli včas reagovať.


Str, 09.05.2007, 1:21
Profil
Koumák

Registrovaný: Pia, 12.01.2007, 19:22
Príspevky: 193
Bydlisko: Bratislava
Odpoveď s citáciou
Poslať 
CHlopi vy čo nadávate na vodičov MHD ani si nedokážete predstaviť
jak náročna je to robota zvlašť na psichyku , keď ste zodpovedný za 200
ludí ktorých máte za chrbtom .
Finder ak bi som nebol postihovaný za bavenie počas jazdy vzal bi som ťa k sebe na exkurziu , to bi si kukal čo všetko dokážu vyrobiť vodiči amatéri.


Str, 09.05.2007, 1:54
Profil
Pajero compatibile
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 09.10.2006, 11:04
Príspevky: 2172
Bydlisko: Licavca City
Odpoveď s citáciou
Poslať 
viete, prečo sa tomuto hovorí fórum? lebo je tu možnosť verejne prezentovať názory, skúsenosti; a platí aj že všetci ľudia všetko vedia...takže je tu veľa pravdy

Rišo aj všetci ostatní, nemusíme sa presviedčať o tom, ako by to malo byť a ako nie je a kto je ten horší a kto to má ťažšie a že na cestách je veľa blbosti, ale určite sa dohodneme na starej pravde, že všetko je to o ľuďoch...

Rišo, nám "neprofesionálom" (t.j. neživiacim sa priamo šoférovaním, aj keď asi mnohí svoju robotu bez auta nemôžeme vykonávať) nemožno zazlievať určitú vyššiu náročnosť na profesionálov - od nich človek jaksi automaticky čaká viac a keďže ich vnímame hlavne ako vodičov veľkých, nebezpečne vyzerajúcich vozov, sme citlivejší na ich správanie a bohužiaľ sa často správajú ako keby boli sami na ceste; ale nebolo by fér ich hádzať do jedného vreca, verím že väčšina sú machri svojho remesla (vodiči autobusov vo veľkých mestách to majú zvlášť ťažké) a tak sa vráťme k tomu už povedanému - všetko je o ľuďoch;

a ešte niečo - aj ten najlepší vodič má sem-tam blbý deň, sem-tam aj my všetci urobíme niečo, čo nás moc nectí - veď kto nejazdí aktívne, nežije a kto žije, robí občas aj chyby, len nesmú byť fatálne... :smt035

_________________
:smt017 Krásnu blondínu, abo nadupaný off????? ..... :smt115 Poradím sa s tou brunetou v mojom pajero šport!!!!!... :smt025


Str, 09.05.2007, 8:28
Profil
Ťažký Profík
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 01.01.2007, 23:33
Príspevky: 459
Bydlisko: BA/MY
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Janko to vždy krásne zhrnie a skľudní ....
len mi nedá - musím ešte zareagovať:

finder píše:
Alebo - ktory idiot robi prechody pri zastavkach, a ktore mega idiot tam aj zastavi ? Potom cloek vystupi z autobusa a sup popred autobus rovno na prechod, kde mas na zabrzdenie asi tak 2-5 m :evil:


Odkedy mám vodičák som aj disciplinovanejším chodcom, keďže to poznám z oboch strán. A na frekventovaných cestách v meste zásadne chodím cez prechod pre chodcov. (ja síce počkám až autobus odíde, ale to je o inom)
Takže zásadná otázka: šiel si niekedy autobusom? kadiaľ má človek prejsť cez cestu pri opúšťaní zástavky autobusu?!

verím že toto si nemyslel vážne ....

_________________
GAZ 69M, Nissan Patrol a niečo medzi tým. Výbava? Kapo. :-)
skype: jancila (<>)


Štv, 10.05.2007, 9:59
Profil
Support
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 14:20
Príspevky: 6674
Bydlisko: PB
Odpoveď s citáciou
Poslať 
janwayz píše:

finder píše:
Alebo - ktory idiot robi prechody pri zastavkach, a ktore mega idiot tam aj zastavi ? Potom cloek vystupi z autobusa a sup popred autobus rovno na prechod, kde mas na zabrzdenie asi tak 2-5 m :evil:


Takže zásadná otázka: šiel si niekedy autobusom? kadiaľ má človek prejsť cez cestu pri opúšťaní zástavky autobusu?!

verím že toto si nemyslel vážne ....

Urcite ano ...

Cim dalej viac (bohuzial) je u nas situacia horsia, kedy nejaky dopravny inzinier navrhne system tak debilne, ze to az v riti skriabe ....

Urcite by som nevaval prechod bezprostredne pri zastavkach, lebo soferi su magori, a ignoruju fakt, ze clovek vystupi z autobusu, a supajda popred autobus na druhu stranu ... Nehovori nahodou vyhlaska, ze mas zastavit 5m pred prechodom ? Tak preco ti blbci stoja meter ?

Alebo inac - ak uz to mam na starosti, umiestnim prechod tak, aby autobus zastavil na vyhradenom mieste (t.j. namalovat mu na asfalt ciary) a prechod vzdialit 10-15m odtial ...

Dobre sa mi vravi .. Ja viem ... Ale, kdezto napriklad na dedinach je to tak spravene, ze ludia proste popred autobus ist nemozu (aspon co si v rychlosti spominam), v meste je to presne naopak ...
Preco to na dedine ide a v meste nie ?

Ked uz predvidam ja ako vodic, nech predvida aj sofer autobusu, a nestoji ako debil pred prechodom, zvlast ak je tam miesto a moze zastavit o 5 m skor ... Este stale sa bavime o soferoch z povolania ? No asi nie, ked nemaju ohlad na svojich (v dobe vystupenia uz byvalych) pasazierov a este aj porusuju pravidla cestnej premavky ...

Ked uz nema rozum dopravny inzinier, tak by mohli mat aspon oni ...

_________________
Co neubrdzis, neukecas. Ak to nejde ubrzdit, aspon pridaj, nech je sranda :-D.
31" AT, AVM, hasicak, gurtne, retaze, bezna auto vybava. Zatial ...
http://www.spritmonitor.de/en/mileage_icon/599240.html


Štv, 10.05.2007, 10:32
Profil
Ťažký Profík
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 01.01.2007, 23:33
Príspevky: 459
Bydlisko: BA/MY
Odpoveď s citáciou
Poslať 
finder píše:
Urcite ano ...

Cim dalej viac (bohuzial) je u nas situacia horsia, kedy nejaky dopravny inzinier navrhne system tak debilne, ze to az v riti skriabe ....

Urcite by som nevaval prechod bezprostredne pri zastavkach, lebo soferi su magori, a ignoruju fakt, ze clovek vystupi z autobusu, a supajda popred autobus na druhu stranu ...

Alebo inac - ak uz to mam na starosti, umiestnim prechod tak, aby autobus zastavil na vyhradenom mieste (t.j. namalovat mu na asfalt ciary) a prechod vzdialit 10-15m odtial ...

Dobre sa mi vravi .. Ja viem ... Ale, kdezto napriklad na dedinach je to tak spravene, ze ludia proste popred autobus ist nemozu (aspon co si v rychlosti spominam), v meste je to presne naopak ...
Preco to na dedine ide a v meste nie ?

Ked uz predvidam ja ako vodic, nech predvida aj sofer autobusu, a nestoji ako debil pred prechodom, zvlast ak je tam miesto a moze zastavit o 5 m skor ... Este stale sa bavime o soferoch z povolania ? No asi nie, ked nemaju ohlad na svojich (v dobe vystupenia uz byvalych) pasazierov ...

Ked uz nema rozum dopravny inzinier, tak by mohli mat aspon oni ...

ok, aj to je pohľad na vec, nehádam sa :-).
Ja mám na to takú pomôcku, pozerám popod roh karosérie busu, či neuvidím nohy... A môžem ti povedať, že ako pubertiačka som presne tak s celu partou šupajdila popred autobus a nikdy nezabudnem na to, ako mi v priamom prenose zrazilo kamošku priamo predomnou (nejaká zlomená noha, zopár odrenín... ten šofér nešiel našťastie tak rýchlo) To sú veci čo si zapamätáš, aj keď som vtedy mala úplne iný pohľad na svet a cesty zďaleka neboli tak pokreslené jak dnes ......

_________________
GAZ 69M, Nissan Patrol a niečo medzi tým. Výbava? Kapo. :-)
skype: jancila (<>)


Štv, 10.05.2007, 10:42
Profil
Support
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 14:20
Príspevky: 6674
Bydlisko: PB
Odpoveď s citáciou
Poslať 
janwayz píše:
ok, aj to je pohľad na vec, nehádam sa :-).
Ja mám na to takú pomôcku, pozerám popod roh karosérie busu, či neuvidím nohy...

Bohuzial presne toto je pripad o ktorom hovorim, ze takmer vsetky zastavky maju vyvysene zastavky na chodnikoch, a chodcovi staci par krokov na to aby bol u teba na kapote ... Do toho este musis jastrit na (ne)blikajuce smerovky autobusu ... :(

_________________
Co neubrdzis, neukecas. Ak to nejde ubrzdit, aspon pridaj, nech je sranda :-D.
31" AT, AVM, hasicak, gurtne, retaze, bezna auto vybava. Zatial ...
http://www.spritmonitor.de/en/mileage_icon/599240.html


Štv, 10.05.2007, 10:56
Profil
Koumák

Registrovaný: Pia, 12.01.2007, 19:22
Príspevky: 193
Bydlisko: Bratislava
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Finder nie všade sa dajú zastavky umiestniť dobre , to že ludia prebiehajú cez cestu popred autobus je ich blbosť asmola vodičova,už som raz písal
že sme ludia anie jasnovidci.
Ak u vás v PB sú vodiči busov taký lajdaci , treba to dať vedieť ich
nadriadeným aby začali robiť kontroli(nedanie znamenia zmeny smeru
jazdy , vjazd avýjazd zo zastávky je povinnosť každého vodiča aj busu).
Bratislava je v týchto smeroch odlišna od ostatného slovenska
(hustota premávky, uponáhlanosť ATD).


Naposledy upravil RisoBA dňa Pia, 11.05.2007, 1:27, celkovo upravené 1



Pia, 11.05.2007, 0:35
Profil
Koumák

Registrovaný: Pia, 12.01.2007, 19:22
Príspevky: 193
Bydlisko: Bratislava
Odpoveď s citáciou
Poslať 
janwayz ty ako bratislavčan určite cestuješ busom,môžem vedieť od kial?


Pia, 11.05.2007, 0:48
Profil
Koumák

Registrovaný: Pia, 12.01.2007, 19:22
Príspevky: 193
Bydlisko: Bratislava
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Jano JP nehádžam všetkých vodičov do jedného vreca ale je rozdiel
medzi TIRakom a busakom , všade sú magori ale najviac medzi TIR
stači pozrieť štatistiku dopravnej nehodovosti.
Ak hodne cestuješ skús si všímať tieto dve skupiny vodičov, a potom
saskús vžiť do ich kože . Ja vtom lietam už 15 rokov.

A ešťe niečo: AJ MAJSTER TESAR SA UTNE,ale sa mu to stáva často
potom sa stane s neho invalid!


Pia, 11.05.2007, 1:12
Profil
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 65 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5  Ďalší

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: