Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Štv, 28.03.2024, 20:33
Dnes je štvrtok 28. marca 2024, meniny má Sona a zajtra Miroslav




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 60 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4  Ďalší
 Zlepsenie vztahov s polovnikmi (a vseob. mienkou celkovo) 

Mate zaujem o zlepsenie vztahov s polovnikmi ?
Ano. 84%  84%  [ 49 ]
Nie. 16%  16%  [ 9 ]
Celkom hlasov : 58

 Zlepsenie vztahov s polovnikmi (a vseob. mienkou celkovo) 
Autor Správa
Ťažký Profík
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Sob, 23.02.2008, 18:18
Príspevky: 407
Bydlisko: Dolne Kysuce
Odpoveď s citáciou
Poslať 
rozpraval som sa s polovnikmi u nas, ti normalni v podstate nemaju nic proti nam off, obdivuju kade vsade sme schopni preliest, este nam aj cestu ukazu, nase masiny nerobia az taky kraval ako dvojtakty nevyblaznenych pubetakov. Tiez som ochotny kedykolvek vyviest krmivo pre zver, taktiez stopnem motor a necham v klude popred mna prebehnut criedu vysokej, potesim sa ich ladnym pohybom, ked ich vcas spozorujem snazim sa im vyhnut. Ale tazke je sa dohodnut s birokratom, ktory ti ukazuje priklad povolenia ,ktore musis mat na vstup do lesa a obratom na teba zavola zelenych z okrsku.

_________________
Samik 1,3 Truck2000,Power 4,3t a ostatne co v aute ma byt...


Sob, 22.03.2008, 23:06
Profil
Pajero compatibile
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 09.10.2006, 11:04
Príspevky: 2172
Bydlisko: Licavca City
Odpoveď s citáciou
Poslať 
máte pravdu, chlapci - Michi a Kapo, je to zložité

ale nemyslím si, že som debil, keď aj po x popáleniach sa s ľuďmi novým dávam stále šancu - vďaka tomu mám aj tu z fóra kopu kamarátov aj keď určite všetkým "nerežem"; aj medzi poľovníkmi ich mám spústa; ale nemyslím si, že musím byť priateľ so všetkými...

podľa mňa sa lepšie žije s pozitívnym myslením ako s negatívnym, preto som za v tejto ankete (aj v praxi)

_________________
:smt017 Krásnu blondínu, abo nadupaný off????? ..... :smt115 Poradím sa s tou brunetou v mojom pajero šport!!!!!... :smt025


Ned, 23.03.2008, 2:22
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 06.02.2008, 20:07
Príspevky: 743
Bydlisko: Nitra
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Aj ja som za zlepsenie vztahov so zelenymi militaristami ucupenymi v kricku...
ale som velmi skepticky... moje kovbojske skusenosti vravia ze cokolvek cudzorode v revire je pre polovnika neziaduci a teda skodlivy element a neraz som sa preto dostal do konfliktu ... a to som bol Len na koni... holt pripity skrehnuty zeleny muzicek ucupeny v kriku ktory sa pozera na svet cez krizik v puskohlade nebude mat pre nikoho vludne slovo ked mu prave odplasil vsetku korist do susedneho reviru...
... nechcem hadzat vsetkych do jedneho vreca... verim ze sa najde aj nejaky slusny raz ... ale necakam ze ma bude chvalit za navstevu revira na koni alebo na trolle... :-D :-D :-D ...znie mi tato anketa podobne ako ked nova misska spomenie carovnu formulku: ... svetovy mier...


Uto, 25.03.2008, 19:12
Profil WWW
Učeň
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 13.01.2008, 11:31
Príspevky: 80
Bydlisko: BRNO
Odpoveď s citáciou
Poslať 
pokud by ten zájem byl upřímný a oboustranný jsem pro všemi deseti , ale nevěřím tomu že hlavně starší generace bude mít někdy pochopení pro náš sport či hobby nebo jak to nazvat. pro většinu z nichbudeme pořád škodná v "jejich "revíru. pokud obě komunity nebudou přistupovat k lesu jako ke kusu krásné přírody ale jako k něčemu z čeho mám jednostranný užitek nic se nezmění( bez ohledu nato jestli po lese jezdím autem nebo tam střílím veverky

_________________
TOYOTA


všem nepřátelům země České hlavy dolů


Uto, 25.03.2008, 19:32
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 17:20
Príspevky: 4200
Bydlisko: St. George SVK
Odpoveď s citáciou
Poslať 
konik píše:
Aj ja som za zlepsenie vztahov so zelenymi militaristami ucupenymi v kricku...
ale som velmi skepticky... moje kovbojske skusenosti vravia ze cokolvek cudzorode v revire je pre polovnika neziaduci a teda skodlivy element a neraz som sa preto dostal do konfliktu ... a to som bol Len na koni... holt pripity skrehnuty zeleny muzicek ucupeny v kriku ktory sa pozera na svet cez krizik v puskohlade nebude mat pre nikoho vludne slovo ked mu prave odplasil vsetku korist do susedneho reviru...
... nechcem hadzat vsetkych do jedneho vreca... verim ze sa najde aj nejaky slusny raz ... ale necakam ze ma bude chvalit za navstevu revira na koni alebo na trolle... :-D :-D :-D ...znie mi tato anketa podobne ako ked nova misska spomenie carovnu formulku: ... svetovy mier...


Chvala bohu, že svet nieje zložený len zo samých skeptikov. Bol by to velmi smutný život. Neviem ako dlho by ma to bavilo...
Svetový mier. :-D

_________________
Strieborný Šíp & Čierny Hawran


Uto, 25.03.2008, 19:46
Profil
Support
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 14:20
Príspevky: 6674
Bydlisko: PB
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Chalani, berte to tak, ze bud sa polovnici prisposobia (to nie je podmienka, to je skonstatovanie), a najde sa nejaky kompromis, alebo budu mat bordel v reviri nadalej (to je tiez skonstatovanie a nie hrozba :-D).
Cize alebo sa najde spolocna rec (mam na vedomi ze offroadaci budu tahat za kratsi koniec), alebo oba tabory utru hubu (obrazne povedane s prihladnutim na problem ich trapiacich).

Cize netreba nutne hadzat flintu do zita, (ci do lesa ? :-D), lebo toho co im dokazeme ponuknut my, je celkom dost, je len na nich ako sa k tmu postavia.

_________________
Co neubrdzis, neukecas. Ak to nejde ubrzdit, aspon pridaj, nech je sranda :-D.
31" AT, AVM, hasicak, gurtne, retaze, bezna auto vybava. Zatial ...
http://www.spritmonitor.de/en/mileage_icon/599240.html


Uto, 25.03.2008, 20:41
Profil
CVOK HOBBISTA
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 14.06.2007, 22:53
Príspevky: 1442
Bydlisko: Západné čechy - okres ROkycany (pochádzam z Martina)
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Hlasoval som už pred pár dňami a nijak som to nekomentoval, nakoniec ako takmer v každej ankete....

... čo znamená zlepšovanie vzťahov? Poľovníci vs offroad. Dá sa povedať, že som aj tam aj tam (ničmenej ako veľa z rovnako postihnutých ľudí...)..
v poľovníctve je dosť veľa ľudí jednoduchších - bez urážky, ale je to tak. Hovorím z vlastnej skúsenosti a akýkoľvek počin pomoci a tudíž zlepšenia pohľadu na offroad je krátkodobý, podmienený jednorázovou, alebo krátkodobou pomocou... istému druhu offroadu v našich podmienkach ja osobne hovorím safari offroad - prejazd krajinou po účelových lesných cestách s chvíľkovým (menšinovým) jazdením vo voľnej prírode - to si myslím, že je v poho... horšou hrozbou sú ATV a krosky motorky, ktorý na potrebný adrenalín musia zákonite do otvorenej prírody... a tu nastupuje pseudo mušketierske heslo: "Jeden cocot za všetkých a všetci sú potom cocoti."

pardon ak som offtopííííčččoval. Hlasoval som NIE.

-ka-

_________________
Červená je tiež farba...
+420 604 240 223


Uto, 25.03.2008, 20:51
Profil WWW
Support
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 14:20
Príspevky: 6674
Bydlisko: PB
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Nooo, takto. Ta anketa nie je samoucelna, a naozaj sa tym nieco sleduje (na vyssej rovni :-D).
Tak ci onak, nech budu vysledky hlasovania akekolvek, aj tak sa o to budeme snazit.

Inac ma trochu mrzi ze je tu 600 ludi a hlasovalo 30 :-(

To ako zvysok ma uplne na salame dianie na offroad scene ? (ak si niekto mysli, ze offroad scena je len jazdenie kade-tade, tak pardon, ja to vidim trochu inak).

_________________
Co neubrdzis, neukecas. Ak to nejde ubrzdit, aspon pridaj, nech je sranda :-D.
31" AT, AVM, hasicak, gurtne, retaze, bezna auto vybava. Zatial ...
http://www.spritmonitor.de/en/mileage_icon/599240.html


Uto, 25.03.2008, 21:21
Profil
CVOK HOBBISTA
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 14.06.2007, 22:53
Príspevky: 1442
Bydlisko: Západné čechy - okres ROkycany (pochádzam z Martina)
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Teda , len doplním myšlienku - NIE - pretože si myslím, že je to tak nejak v poho :-D

-ka-

_________________
Červená je tiež farba...
+420 604 240 223


Uto, 25.03.2008, 22:03
Profil WWW
OFFROAD Expert

Registrovaný: Uto, 06.03.2007, 19:34
Príspevky: 1811
Bydlisko: SE
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Ja som sa nechcel zrovna tohoto zucastnit,ale Si ma vyprovokoval Finder. Aj tak nezahlasujem,lebo neverim.Mam len negativne skusenosti(vela) a nie len v suvislosti s offom.Moje poznanie je take a mozem ho tu kludne povedat,lebo som ho povedal aj kamaratom polovnikom.Ste fasa chalani tak preco su z vas cocoti akonahle chytite do ruky flintu.

_________________
Bývalý offroadak


Uto, 25.03.2008, 22:24
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 27.09.2007, 12:05
Príspevky: 1818
Bydlisko: Trencin
Odpoveď s citáciou
Poslať 
no moja skusenost je asi taka z nemenovanym polovnym zdruzenim kde poluje tatko ze beru offroadakov uplne bez problemu akurat ATVckari a crossaci im piju krv a samozrejme vzdy ich aspon zaujma ci nema nejaku vysluzku v kufri ale pokial sa samotny off nepohybuje v noci o 1:00 sam po reviri tak si ho viac menej ani nevsimnu :-D ale viem ze to je asi len svetla vynikma

_________________
"Bolesť trvá len chvíľu, víťazstvo trvá navždy"
Ex: JEEP CHEROKEE 4.0i, 4.5" lift
Ex: Patrol K260, 2.8D homemade pickup
Ex: Patrol W260, 2.8TD eMHaDecka na 33kach
Patrol Y61 3.0DTi - ma vsetko co treba


Uto, 25.03.2008, 22:35
Profil
Čumil

Registrovaný: Uto, 18.03.2008, 12:11
Príspevky: 3
Bydlisko: Liptovský Ján
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Je to presne o tom, že ani my na Poľovníckej informačnej databáze a ani vy tu nemáte dosah na relevantný počet ľudí. Ostáva to teda na dohode v jednotlivých lokalitách. Môžeme len trochu šíriť osvetu medzi poľovníkmi, ale ako to už niekto spomenul vyššie, je medzi nami hodne hlavne starších ľudí, ktorí sa pokladajú za pánov lesa. Vy ste zas väčšinou mladí ľudia. Keby som ja bol v situácii že sa nemám kde voziť, hľadal by som si v okolí kamaráta poľovníka v mojom veku, z ktorým by som mohol do revíru. Niečo sa pokúsime urobiť, ale je to na každom z vás, aby sa kontaktoval s poľovníkmi s ponukou že pomôžete a pritom sa povozíte.


Str, 26.03.2008, 9:07
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 17:20
Príspevky: 4200
Bydlisko: St. George SVK
Odpoveď s citáciou
Poslať 
jj, v tejto fáze nejde zatial o nič iné len zmierniť slovník a vyslať zopár pozitívnych signálov. Či už padnú na úrodnú pôdu alebo nie. Či je to obojstranné alebo nie. Moje postoje sa nijak nezmenili, ale neustálymi útokmi a osočovaním sa navzájom nikto nevytvorí ani len nádej na nejaké zlepšenie...alebo aspon zastavenie zhoršovania. Možno fakt to vyznieva inak než je to myslené...nikto tu zatial neplánuje spoločné družobné polovačky spojené s nadháňaním offroadmi. :lol: 8)

_________________
Strieborný Šíp & Čierny Hawran


Str, 26.03.2008, 9:24
Profil
OFFROAD Expert

Registrovaný: Str, 18.10.2006, 1:17
Príspevky: 2388
Bydlisko: Zálesie
Odpoveď s citáciou
Poslať 
finder píše:
Inac ma trochu mrzi ze je tu 600 ludi a hlasovalo 30 :-(


S toho si nič nerob, v oveľa zaujímavejších anketách sa zúčastňuje ešte menej ľudí. viewtopic.php?t=3550 :smt022

_________________
Nissan Patrol GR Y60 "Listnatý les" :smt159

http://www.aloha.sk/
http://www.excursion.sk/
http://picasaweb.google.sk/michi4x4


Str, 26.03.2008, 9:30
Profil WWW
Legenda Offroadu

Registrovaný: Pon, 20.11.2006, 12:05
Príspevky: 1316
Bydlisko: Wychod
Odpoveď s citáciou
Poslať 
nebudte naivni, nikdy tie vztahy nebudu dobre, tak ako napr.medzi rybarmi a chlopami na rychlych motor.clnoch a vodnych skutroch... :smt148


Str, 26.03.2008, 9:34
Profil
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 60 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4  Ďalší

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: