Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Pia, 29.03.2024, 13:21
Dnes je piatok 29. marca 2024, meniny má Miroslav a zajtra Vieroslava




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 20 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2
 Hádanka 2 

platí semafór smerom do prava?
ano 53%  53%  [ 23 ]
nie 47%  47%  [ 20 ]
Celkom hlasov : 43

 Hádanka 2 
Autor Správa
Trvalá prekážka
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 0:10
Príspevky: 3197
Bydlisko: nr
Odpoveď s citáciou
Poslať 
zaujímavééé ... totiž tiež neviem.

inak som bol hnilý kresliť ... na tej odbočke vpravo je aj plechová prednosť a blikavý oranžový pešiak.

Osobne by som sa domnieval, že ma zaujímajú len semafóry vpravo od cesty. Všetky ostatné sú len opakovacie a ani by tam nemuseli byť. A keď odbočujem vpravo, tak vpravo od cesty žiaden semafór nevidím.

Ale schválne je semafór nakreslený taký veľký, aby bolo vidieť že na sklíčkach sú namalované aj šípky rovno a do prava. Čo ma uvádza do rozpakov, že ako to vlastne dopravný inžinier myslel.

Inak na tej istej križovatke je aj iné unikum inde nevídané. Na ceste čo prichádza z ľava je vedľa červeného svetla zelená šípka do prava (bežné), ale aj zelená šípka rovno :shock: . V jednej chvíli svieti červená všetkým, ale zelené do prava a rovno (tiež možno odfotím a dodám) Ale už kdesi ktosi písal, že dľa zákona môže byť doplnková zelené šípka ktorýmkoľvek smerom, takže asi je to správne, len nepoužívané riešenie.

... aha, oné ... Tunki ... semafóry na kulaťáku pod zoborom sú už vypnuté a jazdí sa normálne na oko a prednosti na velekulaťáku pri hypertesku už sú unormálnené a prednosť má auto na okruhu (aj tak sa tam každú chvíľu volakto podzigá, bo ten okruh má tri, chvíľami štyri pruhy vedľa seba a keď si jeden zle nabehne, tak je to divoké...)

_________________
SLOW & FURIOUS


Pon, 16.11.2009, 13:34
Profil WWW
Recyklovaný teaneger
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 26.12.2006, 17:21
Príspevky: 3601
Bydlisko: MY/BA
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Tá šipka je dôležitá. A je jedno, kde má semafór koreň. Semafór môže byť aj zavesený zo stropu./napr. v tunely.../

Ak by bola šipka len rovno, a je tam odbočovací pruh do prava a s blikačkou ,alebo značkou "DAJ PREDNOSť..." tak by sa tam dalo v pohode odbočiť.

Tá oranžová blikačka tam býva ako upozornenie na datie prednosti všetkým, je to jednoduchšie a lacnejšie dať ju na úzky prechod pre chodcov, ako tam cpať troják.

V BA je vela všakovakých srandičiek. Jeden chyták je podobný, len nemá ten odbočovací pruh. Ale je tam šipka len rovno. A keď blikne zelená, a odbočíš do prava, tak tam už čakajú orgány s palacinkárňu a bločekom.

V Luxemburgu som bol na križovatke, kde bola len červená. A tá zrazu začala blikať. Tak som nevedel, že čo mám robiť. A keďže všetci za mnou trúbili, tak som opatrne prešiel cez križovatku.... :smt102

_________________
JAK BY TADY BYLO KRÁSNE, KDYBY SEM TU NEBYL JÁ.Obrázok


Pon, 16.11.2009, 14:12
Profil
Trvalá prekážka
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 0:10
Príspevky: 3197
Bydlisko: nr
Odpoveď s citáciou
Poslať 
takto to vyzerá naozaj.

Obrázok

A povedal by som, že podstatné pripísal Koťo ... stopčiara je až za odbočkou, čiže samotná odbočka je iná križovatka, na ktorú sa semafór nevzťahuje.

ha takto vyzerá dvojšípková červená
Obrázok

_________________
SLOW & FURIOUS


Uto, 17.11.2009, 12:26
Profil WWW
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 27.11.2008, 23:39
Príspevky: 529
Bydlisko: ba//mi
Odpoveď s citáciou
Poslať 
toto je na infarkt...

_________________
www.khvmi.sk


Uto, 17.11.2009, 20:56
Profil WWW
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 03.06.2008, 20:42
Príspevky: 521
Bydlisko: Nitra
Odpoveď s citáciou
Poslať 
martin na tu dvojsipkovu haluzu si mal odfotit aj dlazkove znacenie a radenie odbocovacieho pruhu vlavo lebo pocas cervenej naskakuju sipky najprv vpravo ,po chvili priamo ale pocas toho idu auta oproti a tieto sipky ti maju dat vediet ze tym od oproti nemusis davat prednost,lebo oni mozu ist len rovno a vpravo. Chodim tade dost casto ale zmysel to ma ,ja som na to prvy krat tiez neveracky hladel jak telatko.

_________________
R-servis Nitra Levická 7 +421 915 405 549 roland@r-servis.sk http://www.r-servis.sk OPRAVY AT PREVODOVIEK, MOTOROV, AUTOSERVIS


Uto, 17.11.2009, 21:14
Profil
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 20 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: