Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Štv, 28.03.2024, 14:38
Dnes je štvrtok 28. marca 2024, meniny má Sona a zajtra Miroslav




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 11 ] 
 Skrtiaca klapka 
Autor Správa
OFFROAD Expert

Registrovaný: Uto, 06.03.2007, 19:34
Príspevky: 1811
Bydlisko: SE
Odpoveď s citáciou
Panstvo mam asi problem. Mam Sharana 2,0 a uz je to auto plne elektroniky comu sa dnes neda vyhnut a ho..o tomu rozumiem. Vie mi niekto ozrejmit ako funguje skrtiaca klapka ? Za 2 roky mi vymenili uz stvrtu. To ma fakt nebavi. Chyba bude niekde inde ale mechanik to nepripusta. Posledna vydrzala 40 000 km a zas ta ista chyba. Vydrany zaciatok ozubenia na vacsom kolecku. Davam to do suvisu s tym ze mi velmi casto akoby na sekundu vynechal motor po pridani okolo 2000 ot. Prejavuje sa to takym cuknutim celeho auta. A to cukanie mi robi odkedy ho mam. Nevypisuje ziadnu chybu. Mozno sa mylim ale inu chybu to auto nema. A mozno su to 2nesuvisiace zalezitosti.

_________________
Bývalý offroadak


Sob, 19.09.2020, 14:11
Profil
OFFROAD Expert

Registrovaný: Ned, 21.10.2007, 18:48
Príspevky: 2482
Bydlisko: LIPT.MIKULAS
Odpoveď s citáciou
Pytal som sa mladeho a on chce vediet co to je za typ sharana a aky je typ motora(pd,crd...rocnik....kw) a znacka klapky.....vraj ich je viac typov a niektore sa seru.Ci tam mas depeefko a ci ti ho casto neregeneruje,tym padom vraj ta klapka furt beha.Predpoklada,ze ju nemas zajebanu karbonom.


Ned, 20.09.2020, 14:05
Profil
OFFROAD Expert

Registrovaný: Uto, 06.03.2007, 19:34
Príspevky: 1811
Bydlisko: SE
Odpoveď s citáciou
Rok 2008
motor 1968 ccm/ 103 kw BRT
Znacka klapky-uz boli vselijake od Boschu az po.....
PDF uz vykuchane
karbon v klapke nie

_________________
Bývalý offroadak


Ned, 20.09.2020, 14:57
Profil
On-line
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 31.03.2013, 19:37
Príspevky: 2117
Bydlisko: Lipt. Mikuláš
Odpoveď s citáciou
dindaj píše:
..
PDF uz vykuchane

Aj software upravený? Aby to nebolo ako hovoril Bahno mladší, že má stále snahu regenerovať. Množstvo oleja sa nezvyšuje samo?

_________________
...Respect Nature...
Som označený za extrém, pretože milujem svoju zem!


Pon, 21.09.2020, 6:28
Profil
OFFROAD Expert

Registrovaný: Uto, 06.03.2007, 19:34
Príspevky: 1811
Bydlisko: SE
Odpoveď s citáciou
Ohladne PDF je to ok.

_________________
Bývalý offroadak


Pon, 21.09.2020, 16:32
Profil
OFFROAD Expert

Registrovaný: Ned, 21.10.2007, 18:48
Príspevky: 2482
Bydlisko: LIPT.MIKULAS
Odpoveď s citáciou
Otazka znie,ci aj riadiacka vie,ze ohladom pdf je to ok.Podla mna nevie,kedze klapka ti v kuse beha a tym padom sa derie koliesko....ale ja do tychto novych srandiciek nevidim.Mlady vravi,ze za jazdy musi diagnostika ukazovat ako funguje klapka a tym padom by sa malo dat od niecoho odpichnut.
Tu dieru vovykone pro 2000ot by vraj mohla sposobovat aj pridrety vencek na turbe v tom jednom mieste.
Luther,zvysovanie mnozstva oleja mas na mysli prasknutu gumicku?Na to by dindaj hadam prisiel a aj by to zle startovalo,nie?Kolegovi na sarane-pedecku robili vyvlozkovanie vstrekovacov a neodihlili hranky v naftovych kanalikoch a po mesiaci prestalo auto startovat...- gumicky v prdeli :-D


Str, 23.09.2020, 22:16
Profil
OFFROAD Expert

Registrovaný: Uto, 06.03.2007, 19:34
Príspevky: 1811
Bydlisko: SE
Odpoveď s citáciou
Stale mi nikto nevysvetlil ako funguje skrtiaca klapka a hlavne co ju ovlada

_________________
Bývalý offroadak


Str, 23.09.2020, 22:55
Profil
On-line
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 31.03.2013, 19:37
Príspevky: 2117
Bydlisko: Lipt. Mikuláš
Odpoveď s citáciou
bahno píše:
Luther,zvysovanie mnozstva oleja mas na mysli prasknutu gumicku?Na to by dindaj hadam prisiel a aj by to zle startovalo,nie?Kolegovi na sarane-pedecku robili vyvlozkovanie vstrekovacov a neodihlili hranky v naftovych kanalikoch a po mesiaci prestalo auto startovat...- gumicky v prdeli :-D

Nie, keď auto stále regeneruje zvyšuje dávku nafty na vstrekovačoch a časť pretečie cez piestne krúžky aj do oleja. Dosť často sa to deje pri úpravách typu "DPF OFF".

_________________
...Respect Nature...
Som označený za extrém, pretože milujem svoju zem!


Štv, 24.09.2020, 9:56
Profil
OFFROAD Expert

Registrovaný: Ned, 21.10.2007, 18:48
Príspevky: 2482
Bydlisko: LIPT.MIKULAS
Odpoveď s citáciou
To sa mi moc nezda :smt139 ...nafta,ktoru vstreknu funkcne vstrekovace nemoze nezhoriet a pretiect pomedzi kruzky.Jedine,zeby trysky sikali.Do oleja sa v pedecku zvykne dostat len cez gumicky na tryskach.Ale to je len moj nazor.
S tou nefungujucou regeneraciou a naslednym castym privieranim klapky to vidim rovnako ako ty...kedze pracuje niekolkonasobne castejsie ako treba,musi sa aj rychlejsie opotrebovat.

Dindaj,klapku na tvojom motore ovlada riadiacka.Jej ovladanie je spojene aj s egr ventilom...ked treba,aby cez egr slo viac splodin do sania,privre klapku...dalej pri zhasnuti motora ju zavre,aby motor s 2hmotovym zotrvakom nevibroval pri zhasani a nenicil pruziny v 2hmote a samozrejme ju priviera pri regeneracii dpf.Zato som sa pytal,ci riadiacka vie,ze je dpf off.Mozno ma ta klapka este viac funkcii....hadam to vysvetli nejaky mechanik,co tomu rozumie.


Štv, 24.09.2020, 19:37
Profil
On-line
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 31.03.2013, 19:37
Príspevky: 2117
Bydlisko: Lipt. Mikuláš
Odpoveď s citáciou
bahno píše:
To sa mi moc nezda :smt139 ...

Či sa Ti to zdá alebo nie, je to tak. Bežne to riešim na kutilských autách. Auto bez DPF a bez úpravy software stále dookola regeneruje (nie každých cca 800km ako pri plne pojazdnom aute s DPF), takže tá nafta proste pretečie.

Je to niečo podobné ako keď má niekto na benzínovom aute väčšinou krátke trasy so studeným motorom na sytiči a olej je plný benzínu.

_________________
...Respect Nature...
Som označený za extrém, pretože milujem svoju zem!


Pia, 25.09.2020, 7:23
Profil
OFFROAD Expert

Registrovaný: Uto, 06.03.2007, 19:34
Príspevky: 1811
Bydlisko: SE
Odpoveď s citáciou
dindaj píše:
Ohladne PDF je to ok.


Nie olej nepribuda ale ubuda primerane k stavu motora a najazdenym km.

_________________
Bývalý offroadak


Pia, 25.09.2020, 13:08
Profil
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 11 ] 

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: