Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Štv, 06.06.2024, 0:34
Dnes je štvrtok 6. júna 2024, meniny má Norbert a zajtra Róbert




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 276 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 19  Ďalší
 Tisovec 2007 - Rezumé 
Autor Správa
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 17:20
Príspevky: 4200
Bydlisko: St. George SVK
Odpoveď s citáciou
Poslať 
2Dora:Nedá sa nič robiť, aj chrapúni musia byť...o to viac sa zaskvie nezištná pomoc dobrých ludí. :wink: Inak aj mna dosť mrzí, že som sa zoznámil s málo luďmi z fóra. Jednak som nevedel ako mnohí vyzerajú a jednak počiatočná ostýchavosť akosi ešte spomalovala moje komunikačné neschopnosti. :? :oops:

Ešte jeden typ pre tisovčanov...bodlo by viac označených bodov v teréne číslom pozície v itinerári. Aspon každý desiaty. My sme narazili len na jeden...tuším 114ka. Bolo by podstatne menej zblúdilcov. My sme na pár krátkych zlých odbočení nemali s navigáciou problémy.

_________________
Strieborný Šíp & Čierny Hawran


Pon, 16.04.2007, 11:17
Profil
Pajero compatibile
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 09.10.2006, 11:04
Príspevky: 2172
Bydlisko: Licavca City
Odpoveď s citáciou
Haldir píše:
Milan BB tvoj spolujazdec SUPER natacal bez obrazu ale zas pocujem co si sa rozpraval z partiou :-D :-D :-D :-D

...a to sa dá, natáčať bez obrazu? :smt017 ak tam tie zábery nie sú, tak som smutný, vyzerali veeeľmi dobre

_________________
:smt017 Krásnu blondínu, abo nadupaný off????? ..... :smt115 Poradím sa s tou brunetou v mojom pajero šport!!!!!... :smt025


Naposledy upravil Jano JP dňa Pon, 16.04.2007, 12:23, celkovo upravené 1



Pon, 16.04.2007, 11:19
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 20:45
Príspevky: 3148
Bydlisko: VYCHOD PO
Odpoveď s citáciou
Poslať 
To Diesel: auto som videl,dokonca parkrat bolo pred nami ,ale Teba som v dave neidentifikoval :oops: a take ,,fajne vinko -tokajske,, som mal pre Teba,škoda :lol: :lol:
To Martin4: neukazal si mi na čo je dobre použit čiapku :smt102 :smt017

_________________
My car is Cherokee-Jeep Grand Cherokee ! 5,2 V8,MT Goodrich,3"liftik,CB,gurtna a dobra duša za volantom.

ložiska a prislušenstvo http://www.martino-eshop.sk


Pon, 16.04.2007, 11:27
Profil
Učeň
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 07.02.2007, 9:24
Príspevky: 49
Bydlisko: žilina
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Dora píše:
Môj pohľad na TISOVEC – taký blog ....

Krásna príroda, perfektné prostredia, dobre premyslené trasy a v neposlednom rade super počasie. Proste úplne úžasné podmienky na takúto akciu. Bohužiaľ sme na sa jednom mieste mojou vinou zdržali a tak nám všetcia ušli. No a od toho okamihu to bolo také normálne pojazdeníčko bez konca. Akurát bola cesta rozjazdená asi stovkami páriacich sa hrochov (inak si to vysvetliť neviem) a pomoc v nedohľadne . Tiež by som doporučoval, aby k itíku pridali nabudúce aj mapku, nech sa človek orientuje kde je a čo ho čaká.

Asi som mäkký, ale keď to zrátam s cestou tak som krútil od rána od pol šiestej do večera do jedenástej a to je v takom kostitrase doooosť. Takže obdivujem a klobúk dole pred všetkými, čo prešli celú trať až do konca. Mne bohato stačilo tých 40 km. Aj to bolo cez hlavu.

Mňa popri všetkých veciach mrzelo len, že sme cestou nestretli živú dušu, ešte po prvú špeciáku áno, ale potom už len občas, sporadicky. Asi som to zle odhadol, myslel som, že to bude aj o spoločenskej akcii ....

Takže čo by som privítal:
1. usporiadateľov na viacerých miestach, nielen na jedinom úseku, kde bol traktor. Prehodiť slovo o trati, aby to nebola len divočina ...
2. mapu k itíku

Čo ma mrzelo:
1. páni od UAZu v dolinke, ktorí huckali ľudí do kopca a keď mi mojou neskúsenosťou hrozilo, že skončím bez hlavy, tak ma nechali napospas ležať na spolujazdcovom sedadle, kde som fakt prežil „vzrúšo“ kým neprišli dobrí ľudia, a keby ich nie, boli by ste asi mali smrťák, čo by TISOVCU asi neprospelo. Takže páni, ak sa ocitnete v sračkách, modlite sa, aby neboli nablízku takí ako vy, lebo tý Vás v tom nechajú. Ja som skočil k jednému Pajeru, keď sa mi zdalo že sa otočí, ale zvládol to a ja som stopol skôr, než som bol pri ňom a asi si môj pohyb ani nikto nevšimol. A utekal by som Vám pomôcť aj k tomu UAZU keby som videl že treba. Rady – „Vyskoč!” keď je auto naklonené na stranu šoféra mi moc nepomohli ....
2. mrzelo ma, že som nestretol osobne ľudí ako Radooff, Findera, To-na a ďalších z tohto fóra
3. mrzelo ma, že som vlastne zas bez skúseností, ktoré som chcel získať, lebo nemal kto skúsený poradiť

Poďakovanie:
- Pánom z Tisovca za zorganizovanie akcie
- MilanoviBB a IvanoviBB za to, že nemám rozvodovku na sra....
- HUP Cuku z Bamaxu (Milan vďaka ešte raz) pomohol a hodne
- KA-Johnymu ze to že ma oslovil a spoznal že som to ja
- PaťoviZV, Majovi a Chalupárovi s posádkou za spoločnosť v príjemných a pomoc v ťažkých chvíľkach
Fotky pridám, ešte sú vo foťáku...
Jeden z toho UAZu bežal k tebe.

_________________
Pajero Wagon 3,2 DI-D, CB, A/T BFG.


Pon, 16.04.2007, 11:28
Profil WWW
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 06.02.2007, 15:29
Príspevky: 675
Bydlisko: stranske
Odpoveď s citáciou
ked donatacal dal tam krytku a zabudol to vypnut takze mesto hodiny mam natocenych dvanast minut

_________________
a prejdem ...skype: haldir53


Pon, 16.04.2007, 11:34
Profil WWW
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 11.10.2006, 22:19
Príspevky: 886
Bydlisko: Šoma - východ SR
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Taktiež dávam hlbokú poklonu organizátorom a vôbec všetkým Tisovčanom a zúčasneným za neskutočne nádhernú akciu. Bolo to moja prvá oficiálna akcia a musím povedať, že ma zhltla až do špiku kosti. :smt147 :smt148 :smt148 :smt148 :smt148 :smt148

_________________
"Každý z nás je len taký človek, ako vníma a posudzuje iných ľudí okolo seba."
https://www.youtube.com/channel/UCI80j8 ... y0FyRKt0Xg


Pon, 16.04.2007, 11:37
Profil
Pajero compatibile
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 09.10.2006, 11:04
Príspevky: 2172
Bydlisko: Licavca City
Odpoveď s citáciou
Haldir píše:
ked donatacal dal tam krytku a zabudol to vypnut takze mesto hodiny mam natocenych dvanast minut

...a sakra...no aspoň je tam to, čo som točil úmyselne...sorry, máš u mňa pivo :smt139

_________________
:smt017 Krásnu blondínu, abo nadupaný off????? ..... :smt115 Poradím sa s tou brunetou v mojom pajero šport!!!!!... :smt025


Pon, 16.04.2007, 11:39
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 06.02.2007, 15:29
Príspevky: 675
Bydlisko: stranske
Odpoveď s citáciou
na dalsiej akcii si to pivo dat mozme ale strasne ma mrzi ze som to zistil az teraz

_________________
a prejdem ...skype: haldir53


Pon, 16.04.2007, 11:48
Profil WWW
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 0:19
Príspevky: 1872
Bydlisko: Východ pri KE
Odpoveď s citáciou
...rozhodol som sa nereagovat na pripomienky inych uzivatelov ( casom zmenia nazor...trebars ked absolvuju dalsi (( ak bude)) rocnik ).

Ja nemam ziadne ( okrem dobrych )... vsetko co sa tyka trate bolo OK.

_________________
Ak mozem vytiahnem....potiahnem.


Pon, 16.04.2007, 12:10
Profil
Support
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 14:20
Príspevky: 6674
Bydlisko: PB
Odpoveď s citáciou
Poslať 
diesel píše:
2Dora:Nedá sa nič robiť, aj chrapúni musia byť...o to viac sa zaskvie nezištná pomoc dobrých ludí. :wink: Inak aj mna dosť mrzí, že som sa zoznámil s málo luďmi z fóra. Jednak som nevedel ako mnohí vyzerajú a jednak počiatočná ostýchavosť akosi ešte spomalovala moje komunikačné neschopnosti. :? :oops:

Treba na to mysliet vopred a vyziadat si phone ... Potom je to uz malina zorganizovat si spicha s konkretnymi ludmi ...
diesel píše:

Ešte jeden typ pre tisovčanov...bodlo by viac označených bodov v teréne číslom pozície v itinerári. Aspon každý desiaty. My sme narazili len na jeden...tuším 114ka. Bolo by podstatne menej zblúdilcov. My sme na pár krátkych zlých odbočení nemali s navigáciou problémy.


Body boli aspon na Acku oznacene celkom dobre, len tie vlajocky mali byt uz na krizovatkach a nie za nimi ... Trochu zbytocne sa niekedy cuvalo, pretoze sa jednoducho prehliadli ... Ale stacilo itiku prist na chut a islo sa ...

A ak date zase do itika ten kamenovy potok, tak v ramci moznosti by som pred neho dal Exit a dorazne nan upozornil v itiku, lebo to bol fakt krst ohnom pre neupravene lestenky na seriovych ateckach ... :-D

Akcia vysla genialne, aj s pocasim, mozno ze ten prach bol lepsi ako dazd, pretoze by sme tam asi vsetci trcali este raz na oboch trasach :-D

Pri tej prilezitosti by mozno stalo za uvahu spravit buduci rocnik nasledovne.
Start trophy (obe trate) najprv specialy, potom lestenky. Ti na specialoch nebudu nervozne nadavat na zapichnutu lestenku (pozdravujem typka BA-xxx na cervenom rangi (alebo patrole ?, ved on sa spozna), ktory sa musel dolu potok valit ako magor. Ja som si tiez pockal nez 4 cesi prejdu v klude predo mnou, a nehnal som ich dolu, co tam zavadzaju. Pocuj kamo, ak sa citis na rozbitie auta, tak chod na B, a nas na A nechaj v klude ist.).. A lestenky sa nemusia nahlit ... Zase sice bude rozrypana trat, ale co uz ..

Trial - lestenky, specialy... Po par specialoch, mala lestenka (rozumej seriove auto na MT) dost velke problemy ...

Ja viem, ze si vymyslam, ale celkovo by bol priebeh plynulejsi ...

_________________
Co neubrdzis, neukecas. Ak to nejde ubrzdit, aspon pridaj, nech je sranda :-D.
31" AT, AVM, hasicak, gurtne, retaze, bezna auto vybava. Zatial ...
http://www.spritmonitor.de/en/mileage_icon/599240.html


Pon, 16.04.2007, 12:11
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 0:19
Príspevky: 1872
Bydlisko: Východ pri KE
Odpoveď s citáciou
Poslať 
finder píše:
Body boli aspon na Acku oznacene celkom dobre, len tie vlajocky mali byt uz na krizovatkach a nie za nimi ... Trochu zbytocne sa niekedy cuvalo, pretoze sa jednoducho prehliadli ... Ale stacilo itiku prist na chut a islo sa ...


... no nevydrzal som.

... k tomu znaceniu. O TOM TO PRAVE JE...pasky za odbockami...viest Vas mal itik...pasky boli ako napomoc. Keby bolo vsetko oznacene a ocislovane tak potom by to bolo ako vozenie po meste podla GPS.

_________________
Ak mozem vytiahnem....potiahnem.


Pon, 16.04.2007, 12:18
Profil
Support
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 14:20
Príspevky: 6674
Bydlisko: PB
Odpoveď s citáciou
Poslať 
DanoDEF píše:
... no nevydrzal som.

... k tomu znaceniu. O TOM TO PRAVE JE...pasky za odbockami...viest Vas mal itik...pasky boli ako napomoc. Keby bolo vsetko oznacene a ocislovane tak potom by to bolo ako vozenie po meste podla GPS.

Mas pravdu ... Beriem ... :-D

_________________
Co neubrdzis, neukecas. Ak to nejde ubrzdit, aspon pridaj, nech je sranda :-D.
31" AT, AVM, hasicak, gurtne, retaze, bezna auto vybava. Zatial ...
http://www.spritmonitor.de/en/mileage_icon/599240.html


Pon, 16.04.2007, 12:20
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 0:19
Príspevky: 1872
Bydlisko: Východ pri KE
Odpoveď s citáciou
Poslať 
finder píše:
DanoDEF píše:
... no nevydrzal som.

... k tomu znaceniu. O TOM TO PRAVE JE...pasky za odbockami...viest Vas mal itik...pasky boli ako napomoc. Keby bolo vsetko oznacene a ocislovane tak potom by to bolo ako vozenie po meste podla GPS.

Mas pravdu ... Beriem ... :-D


...ale je to v skutocnosti tak...treba si trenovat aj orientacne schopnosti...to skutocne k OFFroadu patri. Treba absolvovat viacero sutazi.

_________________
Ak mozem vytiahnem....potiahnem.


Pon, 16.04.2007, 12:25
Profil
Legenda Offroadu
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 10:45
Príspevky: 3012
Bydlisko: Rimavská Sobota
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Chcel by som aj ja podakovat organizatorom za skvele zorganizovane stretnutie. Hodnotim na 1* vo vsetkych smeroch.
Rad by som reagoval na niektore prispevky.
To Jano JP : „na ťažšiu trať nepustite auto bez navijaku“ – nemozem s tebou uplne suhlasit. Isiel som „B“ –cko boli sme dve auta. Stretli sme partiu aut ktory sli z „Mirom Tisovec“, ktory ako stavitel trate nas varoval, nech sa dalej bez navijaku nepustame. Ale aj tak sme sli. A cuduj sa svete vysli sme obidvaja a bez cudzej pomoci. Chcem len povedat, ze sa to neda brat takto razne. „Ty ano“ a „Ty nie“ lebo nemas navijak, a co ak nevides“.

Co sa tyka spolocenskej akcie. Tiez som zapasil sam zo sebou ci tie 3 dni prekecat z ludmi z fora, ci fotit, alebo jazdit. Vybral som si jazdenie. V nedelu som sa 2x odhodlal ze pojdem na trial. No po hodine cakania ma to prestalo bavit. A som rad, ze som siel aspon fotit. Pretoze by som cakal az do 15:30 kym by som sa dostal na rad. Takto mam aspon 500 fotiek.

A este jedna vec k Trialu. Nechapem jednu vec, preco sa na niektore useky, trepali posadky, ktore to evidentne tachnikou zvladnut nemohli. Vsak otocit sa dalo hocikde a aj vynechat jednotlive useky. Nemusi sa predsa absolvovat vsetko.

K oznaceniu trate : Bola oznacena uplne dostatocne. Trophy sa aj tak ma jazdit z "tripmasterom" a krizovatky boli oznacene dost presne. Ja som tiez zabludil. Nerobil som z toho vedu. Skocili sme do mesta na kavu. Po 2 hodinach sme vratili naspat na miesto, kde sme spravili chybu a pokracovali dalej. Pohoda, vsak sme s i prisli oddychnut.

_________________
Bilancia skrývky humusového horizontu poľnohospodárskej pôdy.


Pon, 16.04.2007, 12:26
Profil WWW
Trvalá prekážka
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 0:10
Príspevky: 3197
Bydlisko: nr
Odpoveď s citáciou
Poslať 
...už tu bolo gratulované mockrát...ale pridám sa... GRATULUJEM TISOVČANOM :!: :o :smt128

Poznámky :

Itinerár bol primerane nejasný (aby to nebolo nudné) ale spoľahlivo postačil na to, aby sme prišli kam sme mali (dobre poslúžil GPS Tripmaster)


Možny ba bolo načim budúci rok ustanoviť tri trasy :
A - sériové neupravené autá
B - upravené leštenky
C - pre tých, ktorým nie je lúto rozbiť techniku + špeciály


Bolo by fajn, keby sa dalo v nedelu dojazdiť to, čo sa v sobotu nestihlo.


Autá by mali na štarte dostávať štartovné čísla. Nie z nejakých pretekárskych dôvodov, ale pre rýchlu identifikáciu hriešnika. Špinavá ŠPZ sa v rýchlosti zle číta a mnohé autá ani tabulku nemali.



Dúfam že Tisoveckému spolku vydržia nervy a aj budúci rok bude akcia verejná pre každého kto príde.


Pon, 16.04.2007, 12:46
Profil WWW
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 276 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 19  Ďalší

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  
cron