Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Pon, 17.06.2024, 14:07
Dnes je pondelok 17. júna 2024, meniny má Adolf a zajtra Vratislav




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 130 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 9  Ďalší
 Tisovec 2008 - uz sa to zacina 
Autor Správa
OFFROAD Expert

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 22:48
Príspevky: 584
Bydlisko: Banská Bystrica
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Tisovec je dlhá a podľa mňa pomerne náročná trophy. Niekde to bez navijáku ozaj nejde. Taktiež niekde to nejde ani na klasických MTčkach povedzme od goodrichu, ale len na šípoch, či gumách vzoru SIROCCO a pod. Myslím si, že organizátor vie čo robí a urobí podľa mňa to najlepšie tak, aby vyhovel aspoň väčšine z nás. Držím palce a už teraz sa teším !!!


Pia, 07.12.2007, 20:18
Profil WWW
koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 06.10.2006, 9:35
Príspevky: 4306
Bydlisko: ZA
Odpoveď s citáciou
Poslať 
MilanBB píše:
Tisovec je dlhá a podľa mňa pomerne náročná trophy. Niekde to bez navijáku ozaj nejde. Taktiež niekde to nejde ani na klasických MTčkach povedzme od goodrichu, ale len na šípoch, či gumách vzoru SIROCCO a pod. Myslím si, že organizátor vie čo robí a urobí podľa mňa to najlepšie tak, aby vyhovel aspoň väčšine z nás. Držím palce a už teraz sa teším !!!


Milan, to že je to dlhá a náročná trať - no, súhlas.

ale ten zvyšok - sorry ale také miesta sa dajú obísť. (špecálky a spol)

tým nechcem povedať, že hurá ideme do Tisovca na letných slikoch, to vôbec nie. Práve naopak.
Ale na PRVOM MIESTE je rozvaha a správne zhodnotenie situácie - idem- nejdem a až potom technika

_________________
www.facebook.com/jeepparts , www.jeepparts.sk , www.spinsro.sk


Pia, 07.12.2007, 20:28
Profil WWW
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 06.02.2007, 15:29
Príspevky: 675
Bydlisko: stranske
Odpoveď s citáciou
Poslať 
MilanBB píše:
Tisovec je dlhá a podľa mňa pomerne náročná trophy. Niekde to bez navijáku ozaj nejde. Taktiež niekde to nejde ani na klasických MTčkach povedzme od goodrichu, ale len na šípoch, či gumách vzoru SIROCCO a pod. Myslím si, že organizátor vie čo robí a urobí podľa mňa to najlepšie tak, aby vyhovel aspoň väčšine z nás. Držím palce a už teraz sa teším !!!
poznas to :P :P :P

_________________
a prejdem ...skype: haldir53


Pia, 07.12.2007, 21:00
Profil WWW
Začínajúci koumák

Registrovaný: Sob, 17.02.2007, 15:04
Príspevky: 141
Bydlisko: Ba
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Teraz niekoľko mojich názorov.

Paťo nesúhlasím s tebou.
Niva je v rukách skúseného šoféra výborný off. Jasné, že gumy sú dôležité, ale tie hnusné tenké ruské originály sú v teréne dobré a možno ich považovať za MT.

MT vs AT
Ak pôjde niekto na 35´MT a je to blbec, tiež ostane vysieť a bude zdržiavať. Prvé 2 roky môjho blbnutia v teréne som mal len AT zjazdené na 3-4 mm. Neverili by ste, čo všetko sa dá prejsť, keď trochu porozmýšlam ako a kade.

Ľahšia- ťažšia trať
Je to riešenie. V Rakúsku, kam občas chodím na trial, to vyriešili šalamúnsky. Môžeš sa prihlásiť medzi autá blízke sérií a medzi autá upravené. Záleží na tebe, ako sa cítiš. Tie autá blízke sérií idú vlastne tú istú trať, ale oddelene a tie najťažšie úseky vynechávajú.

Podľa mňa by bolo asi dobré pripraviť 3-4 kratšie trate, kde by bolo to množstvo áut rozdelených na 3-4 skupiny.

MT a gurtňa
O MT som už písal a s tou gurtňou plne súhlasím. Auto bez poriadnej gurtne by som na trať nepustil. Je to bezočivosť čakať, že ma niekto bude vyťahovať a ja som si nepriniesol ani len gurtňu. A vlastne ani neviem kde ju mám na auto pripevniť.

Štartovné
Nemám problém zaplatiť pársto korún. Lenže uvedomte si všetci, SME NA SLOVENSKU.
Povedzme organizátor bude vyberať po 300 Sk. Príde 200 áut. Ľudia si hneď spočítajú, že sa vybralo 60 000 a toto ešte poprekrúcajú a zveličia už z toho bude aspoň štvrť milióna.
A majitelia lesov, ktorí nás láskavo pustili, teraz povedia daj mi 20 000 keš a ja vás pustím.
A iní povedia, mne niekto rozjazdil lúku a škodu si cením na 10 000. Organizátor daj.
A veľa ludí povie, tí (organizátori) sa na tom nabalili. Čo takto poslať nejakú daňovú kontrolu. . . . . .
A tí, čo už pol roka na tom robili, prejazdili veľa tisíc korún, drali gumy, prípadne niečo poškodili na aute . . . budú v prdeli.
Takže vlastne ja neviem. Za prácu a vynaložené úsilie treba zaplatiť a ja sa tomu nebránim. Len to treba dobre premyslieť.


Pia, 07.12.2007, 21:15
Profil
Ťažký Profík
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 09.10.2006, 21:46
Príspevky: 339
Bydlisko: Banská Štiavnica
Odpoveď s citáciou
Poslať 
povinné MT na Tisovec ?

no, ja by som tiež rád šiel do Tisovca na MT, páni, nikto nechce rozbehnúť dobrý busines ? pôžičovňu MT pneu ??? ja by som to využil a možno by nás bolo viac ?

... berte to ako odlahčenie, nerýpem, len ma to tak napadlo ... :D

_________________
všetko je raz "poprvé"
skype: doraskype2918
ex: Suzuki Samurai
ex: Jeep Grand Cherokee 2.5TD
ex: Jeep Grand Cherokee 5.2
ex: Mitsubishi Pajero Pini 2.0 GDI


Pia, 07.12.2007, 21:53
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 12.09.2007, 18:24
Príspevky: 1377
Bydlisko: Púchov
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Kapo píše:
Júj , sa tešim do Tisovca ako malý chlapec a je mi jedno , aké budú pravidlá organizátorov , sa prispôsobím a nebudem hladať výhovorky prečo nie . Lebo mám dôvod prečo áno .

A už sa teším na Jana na takmer MT , Dindaja na šípákoch , Miloša čo jazdí z rozumom a nie ako dement na MT , Mašurka na škodofke , Dada kávičkára , slováčiska na novej vitare , na žltočiernu zebru ,kapelu vŕzgajúce teraná , no proste na všetkých správne naladených .

Pápá. :smt006



a na mna sa netešíš????? ,


Pia, 07.12.2007, 22:54
Profil WWW
Pajero compatibile
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 09.10.2006, 11:04
Príspevky: 2172
Bydlisko: Licavca City
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Kapo píše:
Júj , sa tešim do Tisovca ako malý chlapec a je mi jedno , aké budú pravidlá organizátorov , sa prispôsobím a nebudem hladať výhovorky prečo nie . Lebo mám dôvod prečo áno .

A už sa teším na Jana na takmer MT , Dindaja na šípákoch , Miloša čo jazdí z rozumom a nie ako dement na MT , Mašurka na škodofke , Dada kávičkára , slováčiska na novej vitare , na žltočiernu zebru ,kapelu vŕzgajúce teraná , no proste na všetkých správne naladených .

Pápá. :smt006

:smt146 :smt146 :smt146 :smt146 :smt146 :smt146 :smt146
(ale za volantom nie, tak žeby radšej :smt056 :smt056 :smt056 :smt056 :smt056 )

_________________
:smt017 Krásnu blondínu, abo nadupaný off????? ..... :smt115 Poradím sa s tou brunetou v mojom pajero šport!!!!!... :smt025


Pia, 07.12.2007, 23:00
Profil
Legenda Offroadu

Registrovaný: Pon, 25.06.2007, 8:49
Príspevky: 210
Bydlisko: Kopřivnice,CZ
Odpoveď s citáciou
ahoj lidi o cem se to bavite pravidla diktuje vzdycky poradatel akce a ostatni je respektuji :!: a Vy chlapi z Tisovca ty kamene na tej trati nechte :twisted:


Pia, 07.12.2007, 23:27
Profil WWW
Mitsubishi Woman
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 29.05.2007, 11:34
Príspevky: 1204
Bydlisko: BA
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Kapo píše:
A už sa teším na Jana na takmer MT , Dindaja na šípákoch , Miloša čo jazdí z rozumom a nie ako dement na MT , Mašurka na škodofke , Dada kávičkára , slováčiska na novej vitare , na žltočiernu zebru ,kapelu vŕzgajúce teraná , no proste na všetkých správne naladených .

Pápá. :smt006


Kapo, cítim sa dotknutá :smt139

_________________
Obrázok 4x4 za každých okolností


Pia, 07.12.2007, 23:38
Profil WWW
Koumák

Registrovaný: Pia, 06.10.2006, 1:02
Príspevky: 157
Bydlisko: Bratislava
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Čaute . Som sa divil ako vela príspevkom za jeden deň :shock: . Prečítal som si upozornenie a som s toho nejaky zmätený. Nemyslím si že je tento nápad na to aby bolo menej účastníkov / čo v podstate asi pri jeho zavedení bohužiel bude :( / . Skôr mám pocit podla toho kto to napísal :smt129 že je to snaha posunúť toto stretnutie viac k trophy než k adventúre. Či je to správne neviem skôr si myslím že nie. Ak si zoberieme všetky známe "off disciplíny" tak nie len u nás ale aj v zahraničí sú určite top adventúry a expedície potom trial, trophy a cross country rally a dialkové súťaže. Minulý rok bolo na Tisovci cca 240 áut osobne si myslím že MT pneu malo 100 áut s toho špeciálky "dalo" 60 /tieto čísla sú možno moc optimistické/ . Ak zoberieme do úvahy suché počasie a to že väčšina nešpeciálkárov skončila v polovičke trate /A- Rimavská Píla, B- Tisovec/ ako by to dopadlo keby bolo mokro :roll: . Keďže trať je ako všetci vieme jeden okruh len sa naň vchádza z dvoch miest nieje asi reálne aby najskôr išli MT a potom AT . Dlho by sa čakalo už na štarte a aj tak by sa niekde na trati stretli. Neteším sa s toho ale verím že nejaké riešenie sa nájde musýme silno lobovať.
Štartovné v Tisovci nikdy ako som sa bavil s chalanmi nebude . IDe o to že ak nič od nikoho neinkasuješ za službu si čudák a ak áno si chamtivý čur.. . Ak by závisť neexistovala slováci by ju určite vynašli . Tak že tak . Skúsme radčej poriešiť ako Tisovčanom pomôcť pri organizácii a možno to nejako poriešia. 8)


Pia, 07.12.2007, 23:50
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 23:06
Príspevky: 775
Bydlisko: slovensky grob
Odpoveď s citáciou
Poslať 
lubos ba- najlepsi prispevok k tejto teme . :smt133 ja som ochotny sa podielat na priprave trate alebo co bude treba- aj sponzorovat.

_________________
discovery td5


Sob, 08.12.2007, 0:00
Profil WWW
Recyklovaný teaneger
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 26.12.2006, 17:21
Príspevky: 3601
Bydlisko: MY/BA
Odpoveď s citáciou
Poslať 
pablo píše:
Kapo píše:
Júj , sa tešim do Tisovca ako malý chlapec a je mi jedno , aké budú pravidlá organizátorov , sa prispôsobím a nebudem hladať výhovorky prečo nie . Lebo mám dôvod prečo áno .

A už sa teším na Jana na takmer MT , Dindaja na šípákoch , Miloša čo jazdí z rozumom a nie ako dement na MT , Mašurka na škodofke , Dada kávičkára , slováčiska na novej vitare , na žltočiernu zebru ,kapelu vŕzgajúce teraná , no proste na všetkých správne naladených .

Pápá. :smt006



a na mna sa netešíš????? ,


Ved vám vravim , že ak budete správne naladený , tak sa teším na všetkých aj na zuz .Aj Pabla ? :smt017

_________________
JAK BY TADY BYLO KRÁSNE, KDYBY SEM TU NEBYL JÁ.Obrázok


Sob, 08.12.2007, 0:31
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Sob, 03.02.2007, 20:57
Príspevky: 555
Bydlisko: Praha
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Fiiha, clovek vas tu chvilu necha osamote a co s atu nedocita... Priznam sa ze som to ani vsetko necital bo by som s aasi zblaznil. Co k tomu dodat. Sice som sa o tom s chalanmi moc nebavil, niektore vase nazory ma celkom pobavili :lol: . Kazdopadne, navrhnute opatrenia pochopi len ten co nieco vacsie organizuje a ten co sa pravidelne takychto akcii ucastni. Tu prezentovany nazor ze je to nespravodlive, hmmm, clovece ides na offroad a nie na tuning zraz a ked uz ides sa prezentovat na tuting zraz tak auto neobujes na 165 salamky gumy. Vlani bola trat pomerne narocna a tesili s as nej aj ATckari. Ale preco? Pretoze bolo suchooo suchuuuuckooo... Si uvedomte ze ak by na tu trat poprsalo tak su tam niektory asi dodnes ako pamiatka na akciu. Opatrenie ze musite mat MT je o tom: eliminacia prestojov sposobena huzlanim sa v blate na AT bezviznamne vpred a vzad, zvysenie bezpecnosti pri nebezpecnych klesaniach a stupaniach a nic dalsie ma momentalne nenapada. Rozhodne nejde o obmedzenie poctu aut!!! Vlani bolo cca 250 registrovanych posadok, s toho drviva vacsina mala MT nie 50 aut ci kolko to tu padlo a to mi nikto nevykeca bo som si vsetky kary podstivo presiel. Tak pani hadam dost bolo spekulaci a ako napisal kolega s CR, organizator urcuje neake pravidla a ucastnik sa ich snazi respektovat! Ospravedlnujem sa za mozno trosku ostrejsie slova, ale neviem ako inac pozastavit to vase polemizovanie ;-) .....

Proste kto jazdi chape, kto nejazdi nechape a ja sice nejazdim, ale snazim sa pochopit :oops: .

_________________
http://www.4x4tisovec.sk ...


Sob, 08.12.2007, 2:07
Profil WWW
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 06.02.2007, 15:29
Príspevky: 675
Bydlisko: stranske
Odpoveď s citáciou
Poslať 
slovacisko píše:
Fiiha, clovek vas tu chvilu necha osamote a co s atu nedocita... Priznam sa ze som to ani vsetko necital bo by som s aasi zblaznil. Co k tomu dodat. Sice som sa o tom s chalanmi moc nebavil, niektore vase nazory ma celkom pobavili :lol: . Kazdopadne, navrhnute opatrenia pochopi len ten co nieco vacsie organizuje a ten co sa pravidelne takychto akcii ucastni. Tu prezentovany nazor ze je to nespravodlive, hmmm, clovece ides na offroad a nie na tuning zraz a ked uz ides sa prezentovat na tuting zraz tak auto neobujes na 165 salamky gumy. Vlani bola trat pomerne narocna a tesili s as nej aj ATckari. Ale preco? Pretoze bolo suchooo suchuuuuckooo... Si uvedomte ze ak by na tu trat poprsalo tak su tam niektory asi dodnes ako pamiatka na akciu. Opatrenie ze musite mat MT je o tom: eliminacia prestojov sposobena huzlanim sa v blate na AT bezviznamne vpred a vzad, zvysenie bezpecnosti pri nebezpecnych klesaniach a stupaniach a nic dalsie ma momentalne nenapada. Rozhodne nejde o obmedzenie poctu aut!!! Vlani bolo cca 250 registrovanych posadok, s toho drviva vacsina mala MT nie 50 aut ci kolko to tu padlo a to mi nikto nevykeca bo som si vsetky kary podstivo presiel. Tak pani hadam dost bolo spekulaci a ako napisal kolega s CR, organizator urcuje neake pravidla a ucastnik sa ich snazi respektovat! Ospravedlnujem sa za mozno trosku ostrejsie slova, ale neviem ako inac pozastavit to vase polemizovanie ;-) .....

Proste kto jazdi chape, kto nejazdi nechape a ja sice nejazdim, ale snazim sa pochopit :oops: .
uz mas svoje auto alebo skym pojdes?

_________________
a prejdem ...skype: haldir53


Sob, 08.12.2007, 8:36
Profil WWW
CVOK HOBBISTA
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 14.06.2007, 22:53
Príspevky: 1442
Bydlisko: Západné čechy - okres ROkycany (pochádzam z Martina)
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Citácia:
"každé auto bude musieť mať obuté minimálne pneumatiky vzor MT a gurtňu alebo lano"


Čo Vás chlapi sledujem, no diskuzia dobrá...

ja osobne sa chcem opýtať, ako je to s podmienkou MT pneumatík. Ide mi o to, že musia byť minimálne MT, a keby niekto nebol spokojný s minimálom, ako by to malo vyzerať... :smt102

Niekde v bazare som zahliadol inzerát na ocelové obruče na starý traktor, ale musel by sa navariť nové rebrovanie, už boli dosť hladké...

-ka-

_________________
Červená je tiež farba...
+420 604 240 223


Sob, 08.12.2007, 9:00
Profil WWW
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 130 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 9  Ďalší

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  
cron