Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Uto, 04.06.2024, 3:08
Dnes je utorok 4. júna 2024, meniny má Lenka a zajtra Laura




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 33 ]  Choď na stránku 1, 2, 3  Ďalší
 Kysucký maratón 
Autor Správa
Pajero compatibile
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 09.10.2006, 11:04
Príspevky: 2172
Bydlisko: Licavca City
Odpoveď s citáciou
...nakoľko to bola oficiálna akcia, aj keď len v rámci Pajero klubu, dávam to sem...
...pôvodne akcia klubu s plánovaným pojazdením v piatok odpoludnia a po husacích hodoch, ktoré mali trvať do noci, s druhým pojazdením v sobotu sa bez akéhokoľvek úmyslu a varovania zmenila na Kysucký maratón 14 tich áut vrátane jedného patrola a mazdy...

...po stretnutí v motoreste Skalka sme sa asi o 15:00 vybrali na pojazdenie po horách v sprievode pár domácich, ktorí nás mali previezť trasou plnou vyhliadok s parametrami zvládnuteľnými aj neupravenými autami, čo ale neznamenalo, že sa pôjde po asfaltkách...

hmlisté počasie s občasnými kvapkami dažďa hlavne tých, čo sedeli v neupravených autách, presviedčalo o tom, že sprievodcovia vedia, čo robia; no hádam 300 metrov od poslednej asfaltky, teda hneď na začiatku "vyhliadkovej" trasy musel Paco prvý krát vyťahovať gurtňu - stačilo si v svahu miesto čoraz blatistejšej stopy zvažnice zvoliť vedľajšiu mokrú trávu; varovanie nestačilo, stále sme verili, že sprievodcovia vedia, čo robia...a tak sme sa zakrátko miesto výhľadov z hrebeňov vnorili do Kysuckých lesov plných zvažníc so stúpajúcou náročnosťou na prekonanie; netajím sa, že mi robilo radosť prekonávanie prekážok, kde iní potrebovali pomoc, no za chvíľu som musel prvý krát použiť naviják a vyťahovať sám seba; blbé natom bolo to, že som ostal stáť na bruchu tam, kde som to mohol preraziť, mal som však cez to frčať krátkou dvojkou a nie jednotkou - poslúchol som bohužiaľ zlú radu cez vysielačku lebo som si myslel, že mi radí skúsenejší...
keďže som v tých chvíľach jazdil viac vpredu, neprekvapilo ma, keď som bol vyzvaný na pomoc za chrbtom a tak som sa vrátil vyťahovať nešťastníkov...športík ani SW EP9 nesklamali a tak som okrem dlhého DiD po bruchu vytiahol hore kopcom aj patrola; športík sa dokázal na mojich špeci at vyškriabať nad cestu a uhnúť sa tak prechádzajúcim kritickým miestom; mnohí potom prešli aj vďaka radám a zhoblovanému terénu od predošlých áut;

mali sme za sebou nejakých 5 km a už sa začínalo silno šeriť, rozumné bolo čo najskôr sa dostať do údolia a následne do Skalky na hody, no my sme sa bez toho, aby sme čo i len tušili, že za sebou máme len časť najľahšieho úseku, vnárali čoraz hlbšie do neznáma a do tmy a začínala ozajstná dráma - už to nebola žiadna sranda, neupravené autá s menej skúsenými posádkami viazli čoraz viac a do i tak mokrého terénu začalo padať čoraz viac dažďa...okolo 20:00 sme sa dostali na miesto, kde aj domáci zistili, že sa ďalej nedá, no naspäť potme tade, kde bolo problém zísť aj z kopca sa teraz všetci vrátiť, bolo naivné a hlavne nebezpečné a nezopdpovedné; no predsa sa pristúpilo k zúfalému pokusu, načo skoro doplatilo prvé neupravené auto budkou...na môj návrh sa predsa len dohodlo, že radšej prebyvakujeme do rána a po svetle sa ľahšie vrátime;

asi pol hodinu trvajúce oddychovanie prerušila výzva vrátiť sa na miesto, kde sme sa kôli neprejazdnosti obracali nazad, vraj nás ďalej dostane privolaný traktor a tak sme sa tam presunuli...nasledovala nočná mora, pretože pomocou traktora sme boli postupne ťahaní cez kilometre neprejazdných rozblatených zvažníc a celé to zúfalstvo trvalo do brieždenia...najhoršie bolo absolútne nezodpovedné tvrdenie miestnych, že stačí pár sto metrov a sme z toho vonku...pri ťahaní hlbokým blatom sa mi narvalo blato aj tam, kde nemalo byť a prišiel som najprv o dobíjanie batérie a neskôr aj o tú a tak som väčšinu zvyšnej cesty absolvoval skoro úplne poslepiačky ešte aj so zarosenými oknami - medzi inými autami, pričom terén bol na niektorých miestach extrémne zradný a nebezpečný...keď mi polhodinu pred brieždením nadobro scípol motor pri totálne vyčerpanej baterke, kľudne ma pred posledným strmým šmykľavým zjazdom všetci nechali a odišli na motel, nepomohla prosba vyniesť baterku, na ktorej by som zišiel dole, a to ja som predtým ochotne ťahal a požičiaval šekle, z ktorých sa mi tri zatiaľ nevrátili (aj keď verím, že dve sa ešte vratia). Ale pozor - po pár minútach beznádeje v mŕtvom aute s manželkou a šesťročným synom mi zavolal Paco, že on jediný neodišiel a čaká ma pod kopcom na ktorý sa autom kôli mazľavému blatu na strmom zjazde nedostane a že čo ideme urobiť...a tak som k nemu zišiel, vymontovali sme jeho baterku a spolu sme ju vytrepali k môjmu autu, medzitým sa úplne rozvidnelo, nakopli sme auto a zišiel - zošmykol som dole ten zjazd, založili sme jeho baterku nazad a spolu sme odišli do motela...PACO ĎAKUJEM, PRIATEĽ MOJ!!!!

neviem, či si vie niekto predstaviť jazdu potme naslepo okolo miesta, kde pár cm mohlo rozhodnúť o búdke do bazéna plného vody, v ktorom sa dalo utopiť a šiel som tade so ženou a synom...

áno, celé to bol superzážitok, ale že sa nikomu nič nestalo bolo prítomnosťou šťastia, lebo rozum absentoval...
áno, dalo sa to prejsť a som rád, že sme to prešli, ale buď sme nato mali byť pripravení a neťahať nepripravené vozy s neskúsenými posádkami a vynechať aj deti, alebo sme mali dočkať do rána - ostatne ja by som si bol s Pacom na svetlo kľudne vyčkal, nemali sme však istotu či by sme si sami dvaja v prípade potreby dostatočne pomohli (terén sa dažďom stále zhoršoval) a tak sme museli ísť...(keby bol s nami Hugo, určite by sme v trojici ostali a poradili si sami)

strašne som to skrátil, len na záver - za Žilinou pri núdzovej jazde s vybitou baterkou mi to zrazu začal alternátor dobíjať a domov som došiel bez poruchy...a celou cestou ma istil Paco, ktorý viezol aj manželku a dcérku - s Pacom by som sa nebál ísť kedykoľvek a kdekoľvek, určite má čo mnohým chýba - srdce, zodpovednosť a nezištnú ochotu pomôcť...

zhrnutie - asi 15 km terénu za cca 17 hodín, z toho 13 hodín potme

...inak kto by chcel pomudrovať, že terén pre pajerá nie je, odkazujem ho na miesto, kde píšem, ako som ťahal patrola, ale inak nič v zlom... :shock:

_________________
:smt017 Krásnu blondínu, abo nadupaný off????? ..... :smt115 Poradím sa s tou brunetou v mojom pajero šport!!!!!... :smt025


Naposledy upravil Jano JP dňa Štv, 18.10.2007, 9:16, celkovo upravené 1



Pon, 15.10.2007, 0:24
Profil
Recyklovaný teaneger
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 26.12.2006, 17:21
Príspevky: 3601
Bydlisko: MY/BA
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Teda , ako spisovateľ by si sa uživil :smt023 , a nemajte depresiu z toho zapadávania , ved na to offroad slúži , bez ohladu na značku . Len zelenáči si myslia opak. :wink:

Inak to sú tie správne chvílky na spoznávanie svojich áut a cudzích ludí /aj keď Paco nie je cudzí ,ale náš :smt039 /

Inak Patrol je mizerné auto , to je fakt :-D / často mu odchádza spojka /

_________________
JAK BY TADY BYLO KRÁSNE, KDYBY SEM TU NEBYL JÁ.Obrázok


Pon, 15.10.2007, 1:41
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 10.05.2007, 22:16
Príspevky: 1999
Bydlisko: Trencin
Odpoveď s citáciou
Poslať 
pekne sa to cita, musel to byt super zazitok, ale zaujimavejsie by to bolo prezit s vami. zavidim... ;-)
ako sa da o takychto akciach dozvediet este pred konanim? mam sice len korejsku kopiu pajera, ale rad by som sa zucastnil...


Pon, 15.10.2007, 1:42
Profil ICQ WWW
Support
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 14:20
Príspevky: 6674
Bydlisko: PB
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Mate problem so spanim ? :-D

Roman - je ti luto ze nie si na bruchu pri hradzi ? Ked zaprsi, a lahnes, budes rad, ze si v ramci mesta :-D

Sorry, musel som si rypnut ..

_________________
Co neubrdzis, neukecas. Ak to nejde ubrzdit, aspon pridaj, nech je sranda :-D.
31" AT, AVM, hasicak, gurtne, retaze, bezna auto vybava. Zatial ...
http://www.spritmonitor.de/en/mileage_icon/599240.html


Pon, 15.10.2007, 8:07
Profil
Pajero compatibile
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 09.10.2006, 11:04
Príspevky: 2172
Bydlisko: Licavca City
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Kapo píše:
Teda , ako spisovateľ by si sa uživil :smt023 , a nemajte depresiu z toho zapadávania , ved na to offroad slúži , bez ohladu na značku . Len zelenáči si myslia opak. :wink:

Inak to sú tie správne chvílky na spoznávanie svojich áut a cudzích ludí /aj keď Paco nie je cudzí ,ale náš :smt039 /

Inak Patrol je mizerné auto , to je fakt :-D / často mu odchádza spojka /

Kapo, ďakujem Ti za pekné aj vtipné slová ;-) ; máš pravdu a všetci, čo už čosi za volantom v offe zažili, vedia, že to tak je; deprimujúce bolo to, že sme so sebou ťahali dve tretiny neupravených áut s nepripravenými posádkami (a niektorí aj deti) a že po čase sme zistili, že sami domáci ten terén dobre nepoznajú (prezradili sa vo vysielačke, dozvedeli sme sa to však neskoro)... a z pôvodne trojhodinovej dennej jazdy bola nočná 17 hodinová... ale inak fakt super zážitok, neľutujem, len nezodpovednosť ma sere...

_________________
:smt017 Krásnu blondínu, abo nadupaný off????? ..... :smt115 Poradím sa s tou brunetou v mojom pajero šport!!!!!... :smt025


Naposledy upravil Jano JP dňa Pon, 15.10.2007, 8:15, celkovo upravené 2



Pon, 15.10.2007, 8:07
Profil
Pajero compatibile
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 09.10.2006, 11:04
Príspevky: 2172
Bydlisko: Licavca City
Odpoveď s citáciou
Poslať 
thunder píše:
pekne sa to cita, musel to byt super zazitok, ale zaujimavejsie by to bolo prezit s vami. zavidim... ;-)
ako sa da o takychto akciach dozvediet este pred konanim? mam sice len korejsku kopiu pajera, ale rad by som sa zucastnil...

...díky...
...pozri pajero club.sk a zaregistruj sa, chodia aj nissany, toyky, proste ktokoľvek kto má záujem a nie je to pod jeho úroveň; zatiaľ som bol na druhej akcii klubu a neskromne si myslím, že niektorí účastníci z tohoto fóra sme to tam poriadne oživili a mali sme skvelé zážitky (na Spiši okrem Paca a mňa ešte s Rudim, Eliotom a Hugom, skvelými chlapcami)...

_________________
:smt017 Krásnu blondínu, abo nadupaný off????? ..... :smt115 Poradím sa s tou brunetou v mojom pajero šport!!!!!... :smt025


Pon, 15.10.2007, 8:10
Profil
ATOYOT positive
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 30.01.2007, 0:46
Príspevky: 685
Bydlisko: Poprad
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Janci, ja som bol taky rozbity, ze keby som tam bol, tak veru ze by sme urobili revoluciu :)...

_________________
Su veci medzi nebom a zemou, ktore nevysvetlis


Pon, 15.10.2007, 8:30
Profil ICQ
Pajero compatibile
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 09.10.2006, 11:04
Príspevky: 2172
Bydlisko: Licavca City
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Hugo píše:
Janci, ja som bol taky rozbity, ze keby som tam bol, tak veru ze by sme urobili revoluciu :)...

...s Pacom si nám nesmierne chýbal, nevadí, druhý krát... :wink:

_________________
:smt017 Krásnu blondínu, abo nadupaný off????? ..... :smt115 Poradím sa s tou brunetou v mojom pajero šport!!!!!... :smt025


Pon, 15.10.2007, 8:32
Profil
Mitsubishi Man
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 10.01.2007, 22:54
Príspevky: 1375
Bydlisko: Púchov
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Jano JP píše:
thunder píše:
pekne sa to cita, musel to byt super zazitok, ale zaujimavejsie by to bolo prezit s vami. zavidim... ;-)
ako sa da o takychto akciach dozvediet este pred konanim? mam sice len korejsku kopiu pajera, ale rad by som sa zucastnil...

...díky...
...pozri pajero club.sk a zaregistruj sa, chodia aj nissany, toyky, proste ktokoľvek kto má záujem a nie je to pod jeho úroveň; zatiaľ som bol na druhej akcii klubu a neskromne si myslím, že niektorí účastníci z tohoto fóra sme to tam poriadne oživili a mali sme skvelé zážitky (na Spiši okrem Paca a mňa ešte s Rudim, Eliotom a Hugom, skvelými chlapcami)...

Ešte dobre že sa nikomu nič nestalo,hlavne že sa hovorilo že sa to dá prejsť aj na AT.Janko poviem pravdu tento zážitok Vám nezávidím,ale mrzí ma že som nakoniec neprišiel aspoň by sme boli traja na tú katastrofu.A hlavne že zoberte aj manželky a deti.A potom Ťa nechajú v lese bez baterky zo ženou a synom.Toto sa mi zdá dosť nezodpovedné.A že Paco sa zachoval tak ako sa zachoval ma vôbec neprekvapilo.Serie ma to teraz že som Vás v tom trápení nachal samých,nabudúce pôjdeme zas v komplet zložení a bude to o inom(ak nejaké nabudúce bude). :wink:

_________________
Každý raz začínal!Nemalo by sa na to zabúdať!
Offroad nie je o autách,ale o ľuďoch!


Pon, 15.10.2007, 8:43
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 8:47
Príspevky: 4611
Bydlisko: Hlavná dedina
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Jano JP píše:
len nezodpovednosť ma sere...


jo jo súhlas, trochu moc velký risk zobrať na takéto jazdenie neupravené autá a ludí :shock:

_________________
WJ 2004 4,0l Laredo, 242 štandartne vo výbave - cestná leštenka 2" lift, Bilsteiny
Toyota Auris Tourist Sports 1,6Valvematic, multidrive S
EX Honda Civic 1,5 VVTI
EX JGCH 4l - trochu off
EX JGCH 5,2l - cestná leštenka

email: andrej.durda@gmail.com


Pon, 15.10.2007, 8:43
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 06.02.2007, 15:29
Príspevky: 675
Bydlisko: stranske
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Jano JP píše:
thunder píše:
pekne sa to cita, musel to byt super zazitok, ale zaujimavejsie by to bolo prezit s vami. zavidim... ;-)
ako sa da o takychto akciach dozvediet este pred konanim? mam sice len korejsku kopiu pajera, ale rad by som sa zucastnil...

...díky...
...pozri pajero club.sk a zaregistruj sa, chodia aj nissany, toyky, proste ktokoľvek kto má záujem a nie je to pod jeho úroveň; zatiaľ som bol na druhej akcii klubu a neskromne si myslím, že niektorí účastníci z tohoto fóra sme to tam poriadne oživili a mali sme skvelé zážitky (na Spiši okrem Paca a mňa ešte s Rudim, Eliotom a Hugom, skvelými chlapcami)...
no mna kolega nechcel zobrat lebo mam nissan nabuduce sa mozem zucastni aj ja?nabude to vadit ze mam inu znacku ako mitcubishi? ale aj ja som mal kedysi tri kusy pajer

_________________
a prejdem ...skype: haldir53


Pon, 15.10.2007, 9:01
Profil WWW
Mitsubishi Man
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 10.01.2007, 22:54
Príspevky: 1375
Bydlisko: Púchov
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Haldir čo bolo to bolo terazky si Nissan :-D :-D :-D
Mal si nato myslieť skôr! :lol:

_________________
Každý raz začínal!Nemalo by sa na to zabúdať!
Offroad nie je o autách,ale o ľuďoch!


Pon, 15.10.2007, 9:08
Profil
Učeň
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 07.02.2007, 9:24
Príspevky: 49
Bydlisko: žilina
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Jano zo všetkym s tebou suhlasim tie 2 šekle ti vratim ja osobne som nevedel čo sa deje za mnou lebo som išiel medzi prvymi ale organizatori dole povedali že ti idu zobrať na skalku baterku a idu za tebou.

_________________
Pajero Wagon 3,2 DI-D, CB, A/T BFG.


Pon, 15.10.2007, 9:28
Profil WWW
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 06.02.2007, 15:29
Príspevky: 675
Bydlisko: stranske
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Rudi píše:
Haldir čo bolo to bolo terazky si Nissan :-D :-D :-D
Mal si nato myslieť skôr! :lol:
ked budeme jazdit nissany ja ta bez problemov zavolam z TVOJIM pajerom :-D :-D :-D :-D

_________________
a prejdem ...skype: haldir53


Pon, 15.10.2007, 10:58
Profil WWW
Legenda Offroadu

Registrovaný: Pon, 20.11.2006, 12:05
Príspevky: 1316
Bydlisko: Wychod
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Kapo píše:

Inak Patrol je mizerné auto , to je fakt :-D / často mu odchádza spojka /

Heeeeeeej? :-D :smt148


Pon, 15.10.2007, 11:46
Profil
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 33 ]  Choď na stránku 1, 2, 3  Ďalší

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  
cron