Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Pon, 06.05.2024, 18:23
Dnes je pondelok 6. mája 2024, meniny má Hermína a zajtra Monika




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 130 ]  Choď na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Ďalší
 Tisovec 2008 - uz sa to zacina 
Autor Správa
OFFROAD Expert

Registrovaný: Str, 13.12.2006, 23:17
Príspevky: 667
Bydlisko: Nitra
Odpoveď s citáciou
Halvne bacha na hrube pismenka !!!!

http://www.4x4tisovec.sk/modules.php?na ... cle&sid=68

_________________
Lestenka


Pia, 07.12.2007, 8:44
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 0:19
Príspevky: 1872
Bydlisko: Východ pri KE
Odpoveď s citáciou
peterB píše:


...no uz sa tam objavuju tie spravne myslienky...povinne pneu MT, gurtna-lano. Len dufam, ze si to udrzi organizator az do startu... :D

...vela uspechov v priprave prajem.

_________________
Ak mozem vytiahnem....potiahnem.


Pia, 07.12.2007, 9:17
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 28.12.2006, 18:59
Príspevky: 586
Bydlisko: Zvolen
Odpoveď s citáciou
peterB píše:



Hi all, som si prečítal pozorne link a ..... no zrovna ma to nepotešilo :( .

Dosť veľkou zmenou, na ktorú Vás chceme upozorniť už teraz , je to že "každé auto bude musieť mať obuté minimálne pneumatiky vzor MT a gurtňu alebo lano".To znamená, že auto obuté sériovými pneumatikami alebo pneumatikami vzor AT nebudú pustené na štart.

Takže skoro-namontovaný naviják (kupovaný sčasti aj za účelom toho, že som sa Tisovca 2007 zúčastnil ako spolujazdec a teraz som to xcel skúsiť vlastným autom v r.2008) si môžem akurát tak ......... "demontovať " keďže bežne nejak brutálne dramatický terén nejazdím a naviják mala byť len poistka pre prípad núdze v Tisovci 2008 po zážitkoch z tohoto roka.

Nie som "xxxxx" a chápem organizátorov, že to nemyslia zle a hlavne logicky a navyše poznajú miestne pomery, ale až takto .....príde mi to potom akcia pre pár vyvolených.

Mám "bledomodrý" strach z toho, ako si idú 10-ky userov (včetne mňa) kupovať MT-čka kvôli jednej akcii keď po zbytok roka pre ne viacmenej nemajú využitie. A som ta isto zvedavý, čo s tým množstvom áut a ľudí (čo sa o akcii dozvedia z iných zdrojov ako z fóra a neprečítajú si predmetné "obmedzenie") čo prídu do Tisovca, vystoja si šoru v rade na štart a ................. SKONČIA .....tak som zvedavý ako toto organizátori domysleli. A určite sa nebude jednať o 5 - 10 áut. Podľa mňa ich budú 10-tky.

Viem že máte v paži nejakého Paťa s jeho "pseudoOFFom", ktorý aj tak veľa vody v teréne a na OFF akciách nenamúti (ak vôbec), ale takto mi to potom fakt príde ani nie ako akcia pre úzky, ale pre veľmi úzky okruh nadšenco (ktovie, možno to je práve zámerom usporiadateľov).

P.S: Zdržte sa komentárov o náročnosti trate a potrebe MT (bol som tam a zažil som to blato a náročnú trať), jazdím do hôr každé cca 2-3 týždne, takže viem čo je to vykopávať sa z 1/2 metrového snehu na AT, išlo mi LEN o to, že dané preventívne opatrenie mi príde síce prezieravé, ale dosť KRUTÉ.

_________________
Z prúseru sa vytiahnem, po "svojich" však vždy domov dôjsť xcem.
Nikdy nesúťažte s debilom! Stiahne vas na jeho úroveň a tam vás prevalcuje svojimi skúsenosťami! :-)
ex. Lada Niva 1.6


Pia, 07.12.2007, 9:32
Profil ICQ
Recyklovaný teaneger
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 26.12.2006, 17:21
Príspevky: 3601
Bydlisko: MY/BA
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Paťo , že zrovna ty plačeš nad tým že nemáš MT ? Veď na nivku stoja fakt pár šušníkov . Ono v tisovci zase keď poprší , tak aj s MT bude čo robiť . :wink:

_________________
JAK BY TADY BYLO KRÁSNE, KDYBY SEM TU NEBYL JÁ.Obrázok


Pia, 07.12.2007, 9:45
Profil
Legenda Offroadu
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 10:45
Príspevky: 3012
Bydlisko: Rimavská Sobota
Odpoveď s citáciou
Paťo Zvolen píše:
Mám "bledomodrý" strach z toho, ako si idú 10-ky userov


Ja som ich kedysi kvoli Tisovcu kupil a dokonca prestaval celu Nivu.

K tomu inemu .... je tam jednoducho vela ludi, velky zaujem, treba to selektovat, ja by som to radsej spoplatnil.

_________________
Bilancia skrývky humusového horizontu poľnohospodárskej pôdy.


Pia, 07.12.2007, 9:49
Profil WWW
OFFROAD Expert

Registrovaný: Uto, 06.03.2007, 19:34
Príspevky: 1814
Bydlisko: SE
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Pato myslim,ze viem o co organizatorom ide.Mam v hlave jedinu negativnu skusenost z Tisovca.Dlhééé rady a cakanie.Nehovorim,ze to bolo len pre tych co nemali dobre gumy(ani ja neprejdem vsade),ale urcite to velkou mierou prispelo. A nehovor,ze sa vyhnes useku ktory je len na MT.Ty mozno ano,ale mnohi ini nie.A pokial budu pripusteni na start tak to nikto neustrazi.Riesenim by bola trasa zvlast pre AT a zvlast pre MT. To je vsak dalsi kamen na krku organizatorov.

_________________
Bývalý offroadak


Pia, 07.12.2007, 9:51
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 28.12.2006, 18:59
Príspevky: 586
Bydlisko: Zvolen
Odpoveď s citáciou
Poslať MT
Kapo píše:
Paťo , že zrovna ty plačeš nad tým že nemáš MT ? Veď na nivku stoja fakt pár šušníkov . Ono v tisovci zase keď poprší , tak aj s MT bude čo robiť . :wink:


Hmm, čakal som reakcie podobného charakteru (nie v zlom to píšem). Ono to nie je o $$$.

Je to skôr o miere zanietenosti. Nie každý má OFF ako svoje "nosné" hobby, je tak technicky zdatný, má tech. zázemie a skladovacie priestory na iné sady a pod. Pri MT si zabudol na dalsiu sadu diskov, skladovanie, atď. A v neposlednom rade je to o ochote investovať do niečoho, čo použijem 3x do roka, čo iste uznáš, že to veľkú logiku nemá, teda pre mňa určite nie.

_________________
Z prúseru sa vytiahnem, po "svojich" však vždy domov dôjsť xcem.
Nikdy nesúťažte s debilom! Stiahne vas na jeho úroveň a tam vás prevalcuje svojimi skúsenosťami! :-)
ex. Lada Niva 1.6


Pia, 07.12.2007, 9:59
Profil ICQ
OFFROAD Expert

Registrovaný: Uto, 06.03.2007, 19:34
Príspevky: 1814
Bydlisko: SE
Odpoveď s citáciou
[quote="
Hmm, čakal som reakcie podobného charakteru (nie v zlom to píšem). Ono to nie je o $$$.

Je to skôr o miere zanietenosti. Nie každý má OFF ako svoje "nosné" hobby, je tak technicky zdatný, má tech. zázemie a skladovacie priestory na iné sady a pod. Pri MT si zabudol na dalsiu sadu diskov, skladovanie, atď. A v neposlednom rade je to o ochote investovať do niečoho, čo použijem 3x do roka, čo iste uznáš, že to veľkú logiku nemá, teda pre mňa určite nie.[/quote]

Ak to beries o ochote investovat a venovat sa tomu,tak tam naozaj nemas co robit.

_________________
Bývalý offroadak


Naposledy upravil dindaj dňa Pia, 07.12.2007, 10:11, celkovo upravené 2



Pia, 07.12.2007, 10:09
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 28.12.2006, 18:59
Príspevky: 586
Bydlisko: Zvolen
Odpoveď s citáciou
Poslať MT
Ešte raz pre všetkých, čo sa pustili (alebo to majú v blízkej dobe v pláne) do mňa.

a: Nie som trtko čo sa vtrepe kde kdekoľvek bez uváženia

b: Za účelom zistenia miestnych pomerov som Tisovec najskor absolvoval na nie svojom auta a ako spolujazdec, aby som videl čo všetko ma čaká a na čo sa mám pripraviť

c: Snažím sa k tématike zapadnutia, svojpomoci, neotravovania, neobmedzovania a spomaľovania ostatných pristupovať zodpovedne a tak som si za tým účelom zadovážil naviják a s tým súvisiace vybavenie za ktoré by sa nemusela hanbiť ani sebeodvážnejšia expedícia - myslíte že som stále spravil málo - viem tie MT vám budú asi stále ležať v žalúdku ...

d: CH Á P E M organizátorov a ich logické postupy, len už asi po 3x dodávam, že mi to príde LEN kruté - nič viac

to Dado : spoplatnenie ?? - prečo nie ?? zom za ... ved aj Somogybabod v HU či jak sa to píše je spoplatnený a nevadilo nám to ...

_________________
Z prúseru sa vytiahnem, po "svojich" však vždy domov dôjsť xcem.
Nikdy nesúťažte s debilom! Stiahne vas na jeho úroveň a tam vás prevalcuje svojimi skúsenosťami! :-)
ex. Lada Niva 1.6


Pia, 07.12.2007, 10:09
Profil ICQ
Recyklovaný teaneger
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 26.12.2006, 17:21
Príspevky: 3601
Bydlisko: MY/BA
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Ja tiež nič v zlom , ale práve tých občasných userov tam asi nechcú pustiť , ktorý si idú raz za rok pojazdiť , a hneď na takú hromadnú akciu , kde raz dva niekto upchá cestu na slikoch a stofka ludí čaká v kolóne aj celú noc . A samozrejme usporiadatelom zopár takých organiazáciu neulahčí .

_________________
JAK BY TADY BYLO KRÁSNE, KDYBY SEM TU NEBYL JÁ.Obrázok


Pia, 07.12.2007, 10:16
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 28.12.2006, 18:59
Príspevky: 586
Bydlisko: Zvolen
Odpoveď s citáciou
dindaj píše:
Ak to beries o ochote investovat a venovat sa tomu,tak tam naozaj nemas co robit.


Jaaaaj, takže taaaaakto sa asi na to teba dívať. Máš ale pravdu : nemám ochotu investovať do niečoho, čo použijem 3x do roka .... aj keď v teréne som takmer každý 2 vík. Myslím, že na svoje potreby a potreby podhorských a horských lokalít kde sa pohybujem som investoval primerane ak nie nadmieru, ale to tu asi snáď nebudeme rozoberať hádam.

Podľa toho ako to tu tak sledujem, tak ty budeš asi motoristicko-technicky zdatnejší, asi máš aj nejaké home - servisné zázemie, takže ako-tak si vieš car pripraviť an obdobnú akciua prípadne po nej poodstraňovať škody. Lenže je tu aj dosť panelákových userov, čo nie sú až tak zdatní ale anpriek tomu sa snažia a v rámci svojich možností ich to baví.

Len tak na okraj : Koľko tam bolo posledne účastníkov (áut)? cca 200 ? Koľko z nich malo MT ?? 50 ? či aj to som prestrelil ? Už som radšej ticho, čert mi bol dlžný sa ozvať a zamyslieť nad pravidlami ....

_________________
Z prúseru sa vytiahnem, po "svojich" však vždy domov dôjsť xcem.
Nikdy nesúťažte s debilom! Stiahne vas na jeho úroveň a tam vás prevalcuje svojimi skúsenosťami! :-)
ex. Lada Niva 1.6


Naposledy upravil Pato Zvolen dňa Pia, 07.12.2007, 10:32, celkovo upravené 1



Pia, 07.12.2007, 10:26
Profil ICQ
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 11.10.2006, 22:19
Príspevky: 886
Bydlisko: Šoma - východ SR
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Nie zlé obmedzenie by som povedal to "only MT" no mne to urobí drobný zásah do rod. rozpočtu. Ešte že to dali včas do éteru. Aj keď je to trocha Out, pretože, ak príde niekto na fungľovkách AT a druhý na zodratých MT, sú na tom rovnako a toho na MT pustia a AT je divák. Tým chcem povedať, že úlohu zohráva aj tá zodratosť pneu. No ja určite chcem ísť Tis2008 tak Love sa už šporia :-D tak či tak.

_________________
"Každý z nás je len taký človek, ako vníma a posudzuje iných ľudí okolo seba."
https://www.youtube.com/channel/UCI80j8 ... y0FyRKt0Xg


Pia, 07.12.2007, 10:29
Profil
Pajero compatibile
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 09.10.2006, 11:04
Príspevky: 2172
Bydlisko: Licavca City
Odpoveď s citáciou
Poslať 
nechcem sa miešať ako vareška do všetkého, ale príde mi to super, že sa o tom diskutuje - lebo kus pravdy je aj na jednej, aj na druhej strane...

sám MT zatiaľ nemám aj keď moje AT majú k nim veľmi blízko, ale nechcem to posudzovať podľa seba

patrím k tým, čo sa po Tisovci vyjadrili, že malo byť nejaké sito na autá podľa vybavenosti, pretože sme si na jednej špeciálke počkali 3 hodiny...

osobne by som sa snažil ako organizátor ísť tou cestou, že pripravím trať aj nižšej náročnosti a určite by na nej neskončili len ATčkari, ale aj "ťažšie offy" - lebo nie každý si hneď trúfne na náročnú trať, resp. má aj iný dôvod ísť ľahšiu

ako bolo povedané, to je ale náročné na organizátora, ale asi vhodnejšie, ako autám, ktoré tam prídu povedať, že majú smolu

úplne posledná vec - podľa mňa ani za dobrého počasia na akcii typu Tisovec auto obuté v cestných gumách memá na trati čo robiť, to mi príde tak trocha až ako neúcta

(a prosím vás, akceptujme svoje názory, veď diskutujeme a kto má iný názor, nie je rovno nepriateľ)

_________________
:smt017 Krásnu blondínu, abo nadupaný off????? ..... :smt115 Poradím sa s tou brunetou v mojom pajero šport!!!!!... :smt025


Pia, 07.12.2007, 10:32
Profil
OFFROAD Expert

Registrovaný: Uto, 06.03.2007, 19:34
Príspevky: 1814
Bydlisko: SE
Odpoveď s citáciou
Paťo Zvolen píše:
dindaj píše:
Ak to beries o ochote investovat a venovat sa tomu,tak tam naozaj nemas co robit.


Jaaaaj, takže taaaaakto sa asi na to teba dívať. Máš ale pravdu : nemám ochotu investovať do niečoho, čo použijem 3x do roka .... aj keď v teréne som takmer každý 2 vík. Myslím, že na svoje potreby a potreby podhorských a horských lokalít kde sa pohybujem som investoval primerane ak nie nadmieru, ale to tu asi snáď nebudeme rozoberať hádam.

Len tak na okraj : Koľko tam bolo posledne účastníkov (áut)? cca 200 ? Koľko z nich malo MT ?? 50 ? či aj to som prestrelil ? Už som radšej ticho, čert mi bol dlžný sa ozvať a zamyslieť nad pravidlami ....


50?To si pekne strelil capa.Pozri si video a uvidis.Nic proti Tebe nemam,ale tiez si myslim.ze Tisovec je organizovany ako dost Hardoff.Ty mas auto postavene na svoju potrebu,ale bohuzial na Tisovc je to malo. Cti Ta,ze sa snazis byt sebestacny,ale pochop ze trat bude postavena na MT a hoci mas Winch,stale bude za Tebou rada vozov.Mnohi nemame moznost byt kazdy 2 vik v terene a preto by sme si radi uzili akciu,ktoru niekto pre nas zorganije a nie len stat hodiny v sore.To potom dehonestuje aj pracu co vynalozili organizatori.Nehovorim ze som najmudrejsi len svoj nazor.

_________________
Bývalý offroadak


Pia, 07.12.2007, 10:42
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 26.11.2006, 22:15
Príspevky: 681
Bydlisko: Zvolen
Odpoveď s citáciou
Poslať 
ale ste sa do seba pustili :shock:
Ja som mal za to, ze Tisovec ma svoje caro aj preto, ze je to kvalitna hromadna akcia. Ak budu taketo pravidla, tak sa pocet ucastnikov rapidne znizi. Lenze do toho nevidim a mozno prave to je to, co chcu organizatori dosiahnut :(
O tom by sa dalo vela polemizovat. Pokial to ma byt obmedzenie, ktore znizi pocet ucastnikov, tak to bude funkcne. A s tym asi bude suvisiet aj to ze nebudu kolony...
Sice som na tom asi ako Pato, ze som investoval do roznych inych veci, na MT nevydalo.... Sice budem mat uzavierky, svetlu vysku pomaly pol metra, ale diskvalifikuju ma MT... Seriova Niva na malinkych MTckach, sice ostane vsade na bruchu ale start bude mat odobreny...
Nechcem sa hadat, organizatorov Tisovca si velmi vazim, ale toto mi prijde nespravodlive.
Skor by sa mi pacila varianta miernej diskriminacie - na ATckach ano, ale az potom ako vsetci MTckari vystartuju. Kludne by som im dal naskok :twisted:

_________________
Lada Niva MPI v prestavbe, Chevy Niva 2.0MPI


Pia, 07.12.2007, 10:45
Profil ICQ WWW
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 130 ]  Choď na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Ďalší

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: