Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Štv, 28.03.2024, 23:30
Dnes je štvrtok 28. marca 2024, meniny má Sona a zajtra Miroslav




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 14 ] 
 Pajero - cas na drobne zmeny - dobra rada nad zlato 
Autor Správa
Učeň

Registrovaný: Uto, 02.02.2016, 18:12
Príspevky: 23
Odpoveď s citáciou
Nazdar hosi. Dozrel cas na drobne prerabky. Potreboval by som poradit (naozaj poradit, takze hladam ludi so skusenostami, nie motajov a hejterov).
Pajo 3.2DiD 2008

Chcem nahodit novu farbu. Nasiel som na webe krasne urobene Pajo s Line-x. Podla vsetkeho by som s tym mal to auto zakonzervovat na dalsich 10 rokov. Nedari sa mi vsak najst okrem tuning.sk niekoho, kto to robi bezne a nebude sa na mne ucit. Podobne si vsak necham poradit.
Nastrek chcem aj na cely podvozok.
Inspiracie:
Obrázok 

Obrázok 

Kde zohnat ten cierny ram, na obrazku vyssie. Tie pochromovane a nefunkcne hrozy tam fakt nechcem.
Stresne svetla - mam problem so svetlou vyskou v garazi. Videl som vsak riesenie, ktore neprevysovalo priecne nosniky.
Co by bolo dobre vymenit po 180tis km, ked uz sa bude auto rozoberat koli nastreku?

Nove pneu: BFGoodrich All Terrain T/A KO2 265/60R18 ... budu potrebovat nove disky, pretoze tie povodne budu ako kamen do hlavy. Btw - budem ich predavat, kto potrebuje.
Nove disky - podla vyroby sa pouzivaju standardne 265/60R18 7.5Jx18 ET46, 6x139.7, naboj:67.1 mm. Ak sa pozeram spravne, tak offset je teda 46mm. Problem je vsak najst disky s takym offsetom, davaju sa nasledne medzikruzky (ak je disk s ofsetom napr. 25mm), alebo to dokaze riesit priamo vymedzovaci kruzok naboja? S tymto nemam vobec skusenost. Co potom skrutky?
Novy disk s 8.5J by nemal byt problem, mrkal som na sirku blatnikov. Avsak skusenosti su prenosne - ide to bez problemov? Nie je vhodnejsie vymenit povodne blatniky? Podla prepoctu by namala nastat zmena priemeru pneumatiky:
https://www.willtheyfit.com/index.php?w ... offset2=25

Ak by ma niekto nasmeroval - tu je kontakt na niekoho, kto to cele vezme nastarost = Tak to je asi moj ciel v tomto fore. Sam to nedam.
Rad prijmem dalsie doporucenia.

Dakujem.


Ned, 27.01.2019, 21:34
Profil
Učeň

Registrovaný: Uto, 02.02.2016, 18:12
Príspevky: 23
Odpoveď s citáciou
ak to niekomu pomoze, tak:
1. offset na tento typ auta je u vyrobcu definovany sirkou ET33 az ET46. Preto sa da stretnut s konfiguratormi na weboch, kde to vyhadzuje rozne ET.
2. Zatazovy index disku, obdobne ako zatazovy index pneu sposobuje rozdiel pouzitia.
3. Priemer otvoru disku pre naboj - 67,1mm a medzikruzky. Nenechajte sa dobehnut od kutila, ktoremu presnost v zopar mm nerobi problem. Vasmu naboju s takto zle osadenym (nevyvazenym) diskom s tazkou pneu to vsak nebude dobre.

zohnat v SR disky na 4x4 je bieda. vyber 10 druhov - skor vsak pre plnostihle SUV. Ponuka v EU je jemne sirsia, ale ziadna slava. Netreba sa bat a treba skusit USA. Doprava 5 diskov za 33Eur/ks + DPH k diskom je stale lacnejsia ako ta bieda co je tu.
A co je samozrejmostou, nasiel som to uz u dvoch, v ponuke aj medzikruzky namieru. O vybere pre offroady (nie SUV) ani nebudem pisat. Zem pre tieto auta zaslubena. Podobne Australia, avsak od tade je ta doprava narocnejsia.

Line-x
tak ten Vam asi v SR nikto nenastrieka. Dostal som od tuning.sk info, ze to uz nerobia a ako nahradu doslova, nerobim si srandu, navrh na zakupenie sprejoveho balenia napodobeniny Line-x.
V CR su na to dve firmy (Praha, Ostrava). Funkcne a robia to kazdy den.

Hladam stale este blatniky na rozsirenie. zatial sa mi javi ako najlepsia forma z ABS plastu. Urcite nie z fiber.
Poradite?

Kto mate skusenosti s ceskou firmou 4x4 Expert? Podla webu maju pekne napady. Od zakladnych veci, ktore ma cakaju ako ochrana celeho spodku, az po custom predok. Fakt tam maju teraz krasnu Tundru, ktoru robili. Skvela myslienka, vyborne zhotovenie.

Ako je to s hologizaciou uprav prevedenych v CR a zapisom na STK u nas?


Uto, 29.01.2019, 0:39
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 30.09.2008, 18:01
Príspevky: 1932
Bydlisko: TO
Odpoveď s citáciou
Zápis akýchkoľvek úprav len s hologizačným certifikátom. Ak chceš mať vpredu rám, tak len s homologizáciou. Na STK s tým robia veľké rošošo. Takže čoskoro budeš musieť mať v techničáku zapísaný aj popolník. :?

Ostatné veci čo popisuješ sú skôr "leštenkového charakteru" a tu sa autá viac rasujú ako leštia. :-D

_________________
Pajero II 3,5l V6 24v - a už v tom zase lietam...
L200 - pracovné, a to doslova!


Uto, 29.01.2019, 9:53
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Sob, 12.11.2011, 13:20
Príspevky: 1461
Bydlisko: B. Bystrica
Odpoveď s citáciou
ten náter som tuším videl že robili v ORC. skús kontaktovať ich možno ti budú vedieť povedať viac :)

_________________
http://www.safeworks.sk - Výškové práce, Pilčícke práce, Elektroinštalácie


Uto, 29.01.2019, 11:16
Profil WWW
Učeň
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Sob, 05.05.2018, 19:34
Príspevky: 16
Odpoveď s citáciou
Prave mam moje Pajero v servise, idu ho nastriekat na novu farbu - Raptor. Ked som pozeral tvoje fotky, tak je to ta ista technologia ako line-x, drsnejsi povrch a vysoka odolnost voci mech. poskodeniam. Ked bude auto hotove, mozem sem hodit par fotiek a kto ma zaujem aj kontakt na chalanov co mi to robia.

_________________
Nissan Patrol Y61, 2.8 // Offroad special G-mercedes/Vitara


Str, 30.01.2019, 0:48
Profil
Učeň

Registrovaný: Uto, 02.02.2016, 18:12
Príspevky: 23
Odpoveď s citáciou
@ Fero: vdaka, pockam si na skusenost. Raptor som studoval. To je uretanova farba. Line-x je polyuretan. Kazde ma svoje pre a proti. Vyhoda uretanu, ze je lacnejsi. Na plechoch drzi dobre. Nevyhoda uretanu je slaba prilnavost k plastom. Musia sa najskor opieskovat. Ale casom odpada. Co moze byt problem na rozsireniach blatnikoch a pod. Ale rad sa poucim.
Nasiel som zopar YT zdrojov, tento to asi najlepsie opisal (od 4min pre nedockavcov):
https://youtu.be/42A-xJfocXA

@ Andrej: skusal som ORC. Line-x nerobia. Ale vdaka za hint

Nasiel som chlapcov v Prahe, ktory to robia kazdy den. Konzervovanie Line-x je naozaj ucinna metoda na spevnenie plechov aj plastov, vratane ochrany voci korozii. Dokonca to zvlada silne odery od konarov a sutrov. Je mozne aj viacfarebne prevedenie. Full body armor - cize nastrek vratane podvozku je mozny, avsak treba rozmontovat uplne vsetko, nakolko sa strieka pod tlakom, ktory znici vsetky hadice. Vrch, vratane blatnikov nie je problem.

Otazka: zmena sirky rafov, rozsirene blatniky a zapis do TP. chcel by som Vas poziadat o realne skusenosti. Co vsetko je potrebne vziat do uvahy?

dakujem


Str, 30.01.2019, 9:43
Profil
Ťažký Profík

Registrovaný: Ned, 01.04.2012, 14:22
Príspevky: 319
Bydlisko: Šemša-KS
Odpoveď s citáciou
Aj raptor sa dá striekať na plasty za predpokladu že nastriekaš najprv základ na plasty a až na to dáš raptor. Ja mám celé XJčko v bielom raptore a nie je s tým žiaden problém

_________________
ARO M461-motor Zetor 5211
JEEP XJ-4.0 LPG biely trojdveráčik,pevnosťák, navijak 5,5T, lift 3"


Str, 30.01.2019, 13:45
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 30.05.2007, 10:04
Príspevky: 574
Bydlisko: Bratislava
Odpoveď s citáciou
jeyjey píše:
@ Andrej: skusal som ORC. Line-x nerobia. Ale vdaka za hint

:smt134 neskusal ;-)

Obrázok

Obrázok

_________________
..všetko pre váš OFF ROAD. www.offroad24.sk , orc@orc.sk
Ironman4x4, Rugged Ridge, Asfir, ARB, AEV, SafariSnorkel, BullFace, Dick Cepek, Mickey Thompson, JamesBaroud, IPF, Pro Comp, Bushranger, FoxShox, Eibach, Misutonida, Delta4x4, AVM, ...


Str, 30.01.2019, 18:33
Profil ICQ WWW
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Sob, 12.11.2011, 13:20
Príspevky: 1461
Bydlisko: B. Bystrica
Odpoveď s citáciou
Tak predsa som si dobre pamätal že som to videl od orc na JKčku :-D

_________________
http://www.safeworks.sk - Výškové práce, Pilčícke práce, Elektroinštalácie


Str, 30.01.2019, 21:47
Profil WWW
Učeň

Registrovaný: Uto, 02.02.2016, 18:12
Príspevky: 23
Odpoveď s citáciou
@ ORC - tak potom ma sklamali oci na Line-x dealership site.
beriem spat - takze robite? priamo?


Str, 30.01.2019, 23:22
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 30.05.2007, 10:04
Príspevky: 574
Bydlisko: Bratislava
Odpoveď s citáciou
Otazka ale nestala tak ci sme na dealership site...
Samozrejme ze to nerobime napriamo, venujeme sa upravam aut a to casto vyzaduje aj nespocetne vela subdodavatelskych aktivit.

_________________
..všetko pre váš OFF ROAD. www.offroad24.sk , orc@orc.sk
Ironman4x4, Rugged Ridge, Asfir, ARB, AEV, SafariSnorkel, BullFace, Dick Cepek, Mickey Thompson, JamesBaroud, IPF, Pro Comp, Bushranger, FoxShox, Eibach, Misutonida, Delta4x4, AVM, ...


Štv, 31.01.2019, 10:40
Profil ICQ WWW
Učeň

Registrovaný: Uto, 02.02.2016, 18:12
Príspevky: 23
Odpoveď s citáciou
@ ORC
Dakujem za informacie. Dealership som bral ako istotu, ze to bude Line-x a nie nahrada. Na trhu je nahrad vela, nerad experimentujem strelbou do tmy.
Podme vsak k veci:
- zabezpecujete prerabky na kluc?
- viete zabezpecit i dvojfarebny Line-x s UV finishing ?
Viete prerabky nasledne dostat do velkeho TP tak, aby som nemusel lietat po uradoch?
Ak ano, ja mam zaujem.
Na webe mate kontakt iba v E-shope. Plati aj pre prerabky?
Na tom e-shope som nenasiel pochvalenie sa pracou (prerabky), ktoru ste doposial urobili- poslite prosim link.
PS: ten Jeep na fotke je vasa kopletna praca?


Pia, 01.02.2019, 20:20
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 30.05.2007, 10:04
Príspevky: 574
Bydlisko: Bratislava
Odpoveď s citáciou
- ano zabezpecujeme prerabky na kluc
- ano da sa aj dvojfarebny aj s UV lakom
Aplikaciu LineX davame robit v Garage66 https://www.line-x-sk.sk/, nemame problem s tym ak si to zakaznik dohodne s nimi sam a my im to nachystame, privezieme, odvezieme ...
- vacsinu veci vieme dostat do TP a vieme to aj cele vybehat - samozrejme zalezi od toho v ktorom okrese je auto registrovane
- kontakty na nas su stale rovnake, ci pre eshop, predajnu alebo servis. Idealna je emailova komunikacia - firmeny email mam aj tu v podpise
- na webe (v eshope) mame aj zalozku referencie (kde su sice uz asi 6 rokov neaktualizovane info, ale su) a odkaz na FB (kde su mozno o nieco aktualnejsie a castejsie info). My sa vsak neradi chvalime sami :wink:
- ano Jeep na foto je kompletne nasa praca. Info tu: JEEP4 - projekt Wrangler JK od ORC

_________________
..všetko pre váš OFF ROAD. www.offroad24.sk , orc@orc.sk
Ironman4x4, Rugged Ridge, Asfir, ARB, AEV, SafariSnorkel, BullFace, Dick Cepek, Mickey Thompson, JamesBaroud, IPF, Pro Comp, Bushranger, FoxShox, Eibach, Misutonida, Delta4x4, AVM, ...


Pon, 04.02.2019, 14:52
Profil ICQ WWW
Učeň

Registrovaný: Uto, 02.02.2016, 18:12
Príspevky: 23
Odpoveď s citáciou
@ ORC: dakujem, to je vyzva. Dnes Vam telefonujem :-)


Str, 06.02.2019, 9:55
Profil
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 14 ] 

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: