Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Štv, 28.03.2024, 12:05
Dnes je štvrtok 28. marca 2024, meniny má Sona a zajtra Miroslav




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 25 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2
 Mitsubishi pinin - aký podvozok? 
Autor Správa
Učeň

Registrovaný: Str, 23.04.2014, 19:04
Príspevky: 11
Odpoveď s citáciou
len tu nastáva pre mňa problém.. keď kupim za +-100€ nový tlmič a problém ostane, stále bude búchať, tak som zbytočne vyhodil €, a mohol by som tam dať dlhší z niečoho iného..neviem z čoho alebo aký.. myslíš že ten podvozok pôjde nižšie? že si sadne? o akom čase sa asi bavíme? mesiac, dva rok? ak by sadol +-2 CM tak by bolo všetko ok.. ale takto neviem neviem..


Pon, 09.12.2019, 14:31
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 16.03.2009, 1:26
Príspevky: 2391
Bydlisko: Zvolen
Odpoveď s citáciou
Vydrž, popýtam sa kolegu.
Ja som to už riešil pomerne dávno, a, ako som písal, dával som nové tlmiče zo sady.
Musíš brať do úvahy, že staré pružiny boli unavené (a asi aj dosť), takže ten nárast svetlej výšky je deklarovaný oproti normálnemu/novému osadeniu. Preto tvoj odpočet nárastu svetlej výšky nemusí byť v skutočnosti taký veľký, len si porovnal staré, unavené pružiny s novými. Tak cca do mesiaca jazdenia (maximálne) si to sadne, nečakaj zásdané zmeny, Ironman si drží parametre veľmi dlho (predok 0 až +50kg, zadok 0 až +200kg).
S tým tlmičom/tlmičmi - musím sa opýtať. Ale môj názor je že staré tlmiče by tam byť nemali, to nebude robiť dobrotu.

_________________
Jenki

Patrol GR (Y61) 2,8 TD6 Wagon, Family Off Road Edition
Subaru Outback 3,6 H6, SUV Edition
Pajerko II, 3,5 V6 automat, SWB, Off Road Edition - predané


Pon, 09.12.2019, 15:46
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 12.10.2006, 20:37
Príspevky: 3267
Bydlisko: Nitra
Odpoveď s citáciou
ycon píše:
od ironamnu sú len pruziny, ktoré by mali pasovať k tlmičom originálnym..:

Ale nepasuju :smt017 .Praveze k pruzinam su aj dlhsie tlmice,cca o 10 cm ako si spominam.Ja som stare tlmice vyhodil,boli na sracku.A nic som zatial neriesil ci si nieco sadne alebo nie.Len mam trochu vyssie predok tak opticky,ale ze je to pocitane aj z navijakom co by trochu kleslo cca 1-2 cm.Ale neriesim to.Je viacej placu okolo kolies.

_________________
Patrol GR, kde neprejdem tam pretiahnem!!!


Pon, 09.12.2019, 18:15
Profil
Učeň

Registrovaný: Str, 23.04.2014, 19:04
Príspevky: 11
Odpoveď s citáciou
Ironman neponúka tlmiče na pinina.. už ako som volal s viacerými firmami.. takže po malej konzultácii od predajcu skúsim tam dať nové tlmiče a dúfať že to bude ok, že sú tie moje unavené. podľa ich skúsenosti by to malo byť ok.. dám info keď to zmontujeme v priebehu týždňa..


Pon, 09.12.2019, 20:34
Profil
OFFROAD Expert

Registrovaný: Uto, 17.04.2012, 18:31
Príspevky: 2593
Bydlisko: Vychod
Odpoveď s citáciou
Pozri tlmice oldmanemu .Alebo prinajhorsom urobis male predlzenie tlmicov. Nie je to sice s kostolnym poriadkom ale lepsie ako nic


Pon, 09.12.2019, 23:34
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 16.03.2009, 1:26
Príspevky: 2391
Bydlisko: Zvolen
Odpoveď s citáciou
ycon píše:
Ironman neponúka tlmiče na pinina.. už ako som volal s viacerými firmami.. takže po malej konzultácii od predajcu skúsim tam dať nové tlmiče a dúfať že to bude ok, že sú tie moje unavené. podľa ich skúsenosti by to malo byť ok.. dám info keď to zmontujeme v priebehu týždňa..

Vydrž ešte deň-dva s nákupom ak teda chceš ... čakám na odpoveď

_________________
Jenki

Patrol GR (Y61) 2,8 TD6 Wagon, Family Off Road Edition
Subaru Outback 3,6 H6, SUV Edition
Pajerko II, 3,5 V6 automat, SWB, Off Road Edition - predané


Pon, 09.12.2019, 23:41
Profil
Učeň

Registrovaný: Str, 23.04.2014, 19:04
Príspevky: 11
Odpoveď s citáciou
ok počkám


Uto, 10.12.2019, 9:00
Profil
Učeň

Registrovaný: Str, 23.04.2014, 19:04
Príspevky: 11
Odpoveď s citáciou
ahojte, takže po konzultácii u predajcu, vraveli že nikdy takýto problem nebol, navrhovali tam dať nové tlmiče od sachs.. založili sme ich tam, je vidieť že tie staré už nešli ako mali ale problém ostal.. možno sa búchanie zmenilo ale Max o 50%.. takže teraz budeme musieť vymyslieť čo ďalej.. dosť zle na to že to má byť všetko ok.. tak jedine co ma napadá je dať upraviť tlmič či už dlhšiu ojnicu alebo tvrdší plyn dovnutra..


Str, 18.12.2019, 15:46
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Sob, 12.11.2011, 13:20
Príspevky: 1461
Bydlisko: B. Bystrica
Odpoveď s citáciou
tak ešte núdzové a pomerne rýchle riešenie by bolo spraviť podložku / predlženie tlmiču :smt017
a možno časom keď sa podvozok usadí by sa to mohlo dať do pôvodného stavu bez podložky

_________________
http://www.safeworks.sk - Výškové práce, Pilčícke práce, Elektroinštalácie


Str, 18.12.2019, 21:26
Profil WWW
Učeň

Registrovaný: Str, 23.04.2014, 19:04
Príspevky: 11
Odpoveď s citáciou
Ahojte, súhrn po 2,5 roka podvozka Ironman na pajere pinin.. Nové pružiny zdvihli auto o poriadny kus.. - spokojnost.. nikde v teréne nebol problém s výškou podvozku.. na ceste sa to správalo v poriadku žiadne naklanačky alebo nie o čoho by som sa bál..

Problém bol odzaciatku stým že po založení Ironman, mali vpredu tlmiče veľmi krátky chod.. asi 2cm.. čiže pri každej jame buchly dorazy tlmiča.. nepomohla ani výmena za nové Sachs tlmiče.. - zvykol som si.

Ale najväčšie sklamanir nastalo dneska.. zadná strana prasknutá... presne pol 2,5 roka cca 30 000km.. no nič moc..


Štv, 04.08.2022, 18:29
Profil
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 25 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: