Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Štv, 28.03.2024, 14:05
Dnes je štvrtok 28. marca 2024, meniny má Sona a zajtra Miroslav




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 10 ] 
 2.5 td vstrek. čerpadlo prosba 
Autor Správa
Čumil

Registrovaný: Uto, 07.01.2020, 15:04
Príspevky: 7
Odpoveď s citáciou
Zdravím našiel by sa tu niekto kto má 2.5td 73kw a trochu mi pomohol? To moje sa predomnou pokúšal niekto ladiť no podľa mňa to neurobil moc dobre (vysoká spotreba a čierny dym pod plynom), potreboval by som poznať hodnoty nastavenia na seriovom čerpadle aby som sa mal od čoho ľahšie odraziť doladit ho.
Je to 5 min záležitosť, ak by sa niekto našiel presne popisem čo kde a ako.


Sob, 09.01.2021, 22:23
Profil
OFFROAD Expert

Registrovaný: Ned, 21.10.2007, 18:48
Príspevky: 2482
Bydlisko: LIPT.MIKULAS
Odpoveď s citáciou
Ake hodnoty chces poznat?Kazde cerpadlo ich ma ine a kazde sa musi nastavit inak.Ved skus najprv ubrat maximalnu davku,ked dymi a zerie.Za predpokladu,ze ti turbo tlaci a nesikaju rtysky.


Ned, 10.01.2021, 12:20
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 12.10.2006, 20:37
Príspevky: 3267
Bydlisko: Nitra
Odpoveď s citáciou
ducklin píše:
pokúšal niekto ladiť .

By ma zaujimalo ako sa da ladit vstrekovacie cerpadlo,mozes alebo aj vies mi to neako logicky vysvetlit?

_________________
Patrol GR, kde neprejdem tam pretiahnem!!!


Ned, 10.01.2021, 12:45
Profil
Čumil

Registrovaný: Uto, 07.01.2020, 15:04
Príspevky: 7
Odpoveď s citáciou
Bahno : myslel som uhol natocenia kompenzatora, tlak pruziny kompenzatora a srub bohatosti zmesi. Všetky tri parametre sa navzájom ovplyvňujú a bolo by o dosť jednoduchšie to nastaviť podľa čerpadla ktoré je v poriadku a už len doladit detaily ako strieľať zbrucha ktorý parameter by asi bolo dobre ubrať/pridať.
Milan : tie 3 parametre ktoré som uviedol majú na starosti dávku paliva a ich nastavenim menis dodane palivo v rôznych jazdných režimoch


Ned, 10.01.2021, 13:32
Profil
OFFROAD Expert

Registrovaný: Ned, 21.10.2007, 18:48
Príspevky: 2482
Bydlisko: LIPT.MIKULAS
Odpoveď s citáciou
Uhol korektora....ked ho rozoberies,mas tam na kuzeli taku vysuchanu plosku od zakladneho nastavenia.Tu plosku nastavis na packu pridavaca a mas zaklad.
Pruzinu by ti musel nastavit servisak ...ale tu si aj tak kazdy nastavuje podla seba,lebo kazdy ma inak vylagrovane turbo a sroba bohatosti je zas na kazdom cerpadle zakrutena inak a jej nastavenie je jednoduche...ale to hadam vies.
Este dodam,ze turbokorektor funguje len v zatazi,takze najprv by som sa pohral s davkou a potom riesil korektor.
Nedavno som to riesil chlapovi na terane.Ma skladacku z polska :-D ...hulilo a zralo to ako besne a na par drgnuti do sroby a par jazd okolo dediny sa to poriesilo.Taha,zerie podstatne menej a nedymi ako pretazena tatra :wink: .


Ned, 10.01.2021, 14:35
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 12.10.2006, 20:37
Príspevky: 3267
Bydlisko: Nitra
Odpoveď s citáciou
ducklin píše:
Milan : tie 3 parametre ktoré som uviedol majú na starosti dávku paliva a ich nastavenim menis dodane palivo v rôznych jazdných režimoch

Robil som kedysi vstrekovacie cerpadla,len sa cudujem ako si to dokaze niekto spravit doma ked niekedy bolo problem aj na stroji ich dat do parametrov z vyroby.A na cerpadlach nie je bohatost zmesi ako u benzinu ale nastavuje sa predstrik na zaklade otacok a to ty v zivote nedokazes doma nastavit.Ale inak prajem aby sa ti to podarilo :smt156

_________________
Patrol GR, kde neprejdem tam pretiahnem!!!


Ned, 10.01.2021, 20:27
Profil
Čumil

Registrovaný: Uto, 07.01.2020, 15:04
Príspevky: 7
Odpoveď s citáciou
Bahno: Vďaka za radu pozriem skúsim
Milan : tak to ma teší že som narazil na odborníka z fachu, popises mi prosim ta ako takéto nastavenia prebiehajú? Stále ma to zaujímalo ako to všetko funguje...Prezrad prosím ak príde staršie čerpadlo (mierne opotrebované no v norme) nastaviť, dávka paliva sa zvyšuje alebo naopak znižuje?


Ned, 10.01.2021, 21:53
Profil
OFFROAD Expert

Registrovaný: Ned, 21.10.2007, 18:48
Príspevky: 2482
Bydlisko: LIPT.MIKULAS
Odpoveď s citáciou
Milan,do predstriku sa hadam nebude pustat :wink: ...tam bez stolice nenasteluje nic.Alebo nasteluje,ale vyzaduje to casuuuu....rozobrat,podlozit pruzinku,zlozit,vyskusat ci nema hluche miesto.....ak ma,rozobrat...... :-D
Ale nastavit korektor podla svojej potreby nieje zlozite,davku(bohatost) takisto nieje problem nastavit a pohrat sa s pruzinou korektora uz vyzaduje trocha viac casu,kym to facha ako ma.Ale da sa to aj na kolene.Len to chce s citom.
Ducklin,so srobou davky(bohatosti) opatrne po par stupnov.Ale to hadam vies,ked sa ides do toho pustit.Tak nech sa zadari!


Ned, 10.01.2021, 22:24
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 12.10.2006, 20:37
Príspevky: 3267
Bydlisko: Nitra
Odpoveď s citáciou
bahno píše:
Milan,do predstriku sa hadam nebude pustat :wink: ...tam bez stolice nenasteluje nic.

Ducklin,tu mas odpoved aby si si nemyslel ze si robim srandu.
Na stolici to nie je zlozite.Namontujes na vyvody merace,nastavis podla manualu otacky a na tych musis nastavit presne kubikovanie.A opotrebovanie cerpadla tiez volnym pohladom nezistis pretoze aky tlak davaju elementy dokaze tiez zistit len stolica.Je presne dane na akych otackach kolko kubikuje.600,1000,1500,2000,2500,3000 pokial neodstreli ochrana na regulatori.A kazde cerpadlo ma svoje presne hodnoty podla tabuliek co sme mali.A podla toho zistis v akom stave je cerpadlo.Bud na vyhodenie alebo este dobre.Vozili nam suciastky tak sme ich aj opravovali ktore sa este dali.Ja osobne si neviem predstavit nastavovat na cerpadle cokolvek len tak zo srobovakom.Co nastavis na 600 ot,to uz nemusi byt pravda pri 1 500 ot.A na motori ked su nahodene trisky mas tiez iny diagram.Aj ked mi to trvalo cca pol dna nastavovat ale to cerpadlo bolo z hodnotami ako z fabriky.Vrazilo za do motora a muselo to ist.Ziadne hokus-pokus-ide to-nejde to.

_________________
Patrol GR, kde neprejdem tam pretiahnem!!!


Pon, 11.01.2021, 20:15
Profil
Ťažký Profík
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 09.09.2007, 10:31
Príspevky: 481
Bydlisko: Partizanske
Odpoveď s citáciou
ducklin píše:
Zdravím našiel by sa tu niekto kto má 2.5td 73kw a trochu mi pomohol? To moje sa predomnou pokúšal niekto ladiť no podľa mňa to neurobil moc dobre (vysoká spotreba a čierny dym pod plynom), potreboval by som poznať hodnoty nastavenia na seriovom čerpadle aby som sa mal od čoho ľahšie odraziť doladit ho.
Je to 5 min záležitosť, ak by sa niekto našiel presne popisem čo kde a ako.


skus prečitať možno ti to pomože
https://delicaforum.com/index.php?threa ... power.707/

_________________
L 200 - cb,hi-lift,sw9000,mt,šnorchel,


Sob, 16.01.2021, 21:22
Profil
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 10 ] 

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: