Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Pia, 29.03.2024, 1:48
Dnes je piatok 29. marca 2024, meniny má Miroslav a zajtra Vieroslava




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 28 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2
 MB-G 320 
Autor Správa
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 04.01.2007, 13:10
Príspevky: 857
Bydlisko: vinosady
Odpoveď s citáciou
Poslať 
ja to vydim tak ze niekto lobuje za mercedes a niekto kto to schvali z MV bude za vodou ...

_________________
starý dobrý uaz-469, nejaké sipaky a zivy .... za kniplom


Ned, 28.06.2009, 22:27
Profil
Recyklovaný teaneger
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 26.12.2006, 17:21
Príspevky: 3601
Bydlisko: MY/BA
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Martin 4 píše:
... kurňa :!: ... musím si doplniť metličku cirokovú :? ...


....naozaj ti už len tá chýba?

Fefe píše:
...
- 3 ks deka,
- 3 ks vak na mŕtvoly
- 2 ks – zastavovací terč RSCI svietiaci (červená,biela),

... the end

_________________
JAK BY TADY BYLO KRÁSNE, KDYBY SEM TU NEBYL JÁ.Obrázok


Ned, 28.06.2009, 22:34
Profil
Trvalá prekážka
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 0:10
Príspevky: 3197
Bydlisko: nr
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Kapo píše:
....naozaj ti už len tá chýba?



chacháá ... presne to isté napadlo aj Frenkýho a hneď mi to aj zavolal.

Takže Ťa môžem taktiež ubezpečiť, že len tá. Patrol je predsa len univerzálnejšie auto, takže túto položku vezenej výbavy som pojal viacúčelovo. Na palube jesto rola tých väčších hrubších smetiarskych vriec určených najmä na prepravu zabahnených, poťažmo premočených zvrškov či obuvi. Ale skladnejšia mŕtvola sa do nich v pohode tiež vojde (na rozložitejších zosnulých možno použiť dve - z každého konca jedno, uprostred sa zaistí lepiacou páskou).
:smt125

_________________
SLOW & FURIOUS


Ned, 28.06.2009, 23:49
Profil WWW
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 16.11.2008, 20:51
Príspevky: 1052
Bydlisko: Bratislava
Odpoveď s citáciou
Poslať 
pravdu povediac bol som už ťahať Nissan X-Trail z "lesnej cesty" kde s nim flojdi "zapadli". Mali síce cestné pneu ale o možnostiach náhonu toho vozidla nič nevedeli. Na takých úsekoch sa pohybujem "pravidelne" so svojim "autobusom-Ford Galaxy" a ZATIAL som nezapadol.

Dovolím si tvrdiť, že väčšina policajtov nemá páru, čo, kedy zapnúť a ako správne zapnúť, nakoľko buď majú rýchlo školenie na auto alebo žiadne.

Bohužial aj nám sa to stáva, že ostaneme visieť na poje.anej poľnej ceste alebo sa nedokážeme dostať na určité miesto nakoľko nám chýbajú "kondičné jazdy v teréne" kde ten vodič skrátka nevie odhadnúť, nepozná možnosti techniky, nepozná svoje možnosti, atď. A tie nové hasičské Ategá čo máme teraz je toho príkladom-nikto sa neopováži čo na poľnú-lesnú cestu lebo má strach aby neodjebkal výfuk-tlmič výfuku lebo je položený vo výške cca 15cm ale hlavne že auto má 4x4 !!!
..................................
Veľmi "dávno" keď som bol na vojne chodili sme pravidelne do Benešova na kondičné jazdy s našou kolesovou technikou do terénu kde hlavne jazdili BVP a na niektorých úsekoch sme si nacvičili aj navijákovanie.
Teraz na nič nie sú peniaze ALE očakáva sa od nás "nemožné" a zázraky na počkanie.

_________________
Nissan Pathfinder R51 2005 128kW malá "expedičná" úprava: ASFIRpredný nárazník + ochrana spodku, IRON MANpodvozok, BFG KO2pneu,navijáčik


Pon, 29.06.2009, 8:07
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 16.11.2008, 20:51
Príspevky: 1052
Bydlisko: Bratislava
Odpoveď s citáciou
Poslať 
david píše:
ja to vydim tak ze niekto lobuje za mercedes a niekto kto to schvali z MV bude za vodou ...


pravdu povediac systém funguje asi takto:

vypíše sa "konkurz-tender" kde je stanovené čo by daná technika mala mať ako napr. výkon motora, náhon, určité vybavenie .....atď. Potom už je len na šikovnosti NIEKOHO kto sa podujme niečo také postaviť, sprostredkovať, atď na volakom podvozku., atď.
Osobne si myslím že toto naše špeciálne G by som vedel nahradiť napr. Toyota, Ford kde je omnoho viac miesta a možností.
Zdá sa mi len, že ten kto spracováva tender-zadáva určité požiadavky, nemá páru čo tá technika alebo ako by mala byť "postavená".
Zabúdajú na to, že hasiči nechodia LEN po cestnej komunikácii a na takých miestach kde NIE SÚ STROMY a z techniky trčia všemožné nechránené majáky, svetlá a iné drobnosti, ktoré sa oblubou zachytia keď netreba a odtrhnú.
Potom škodová komisia, disciplinárka, odobratie osobného a ďalšie perepetie okolo toho - škoda reči.
A keď sa človek dozvie aká je stanovená cena za jednotlivé súčasti tak sa mu chce blvať lebo sada šrobovákov, skúšačka a pár drobností v plechovej bedničke od náradia má stanovenú cenu 600€ pričom v Baumaxe by si to nakúpil napr. za 1/5 tejto ceny.

_________________
Nissan Pathfinder R51 2005 128kW malá "expedičná" úprava: ASFIRpredný nárazník + ochrana spodku, IRON MANpodvozok, BFG KO2pneu,navijáčik


Pon, 29.06.2009, 9:03
Profil
Recyklovaný teaneger
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 26.12.2006, 17:21
Príspevky: 3601
Bydlisko: MY/BA
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Teraz som sa bavil zo známim, z ministerstva obrany. A tiež sa sťažoval, že vypísali thender na nákup nových offroadov do armády.
A boli dosť sklamaný, lebo ozvali sa len ako vždy, medved z Géčkom a LR z defom.

Fefe píše:
.....
- má farbu aby zapadol do "davu" na "špeciálnych akciách" :P
......


No, len aby si vás niekto nepomýlil. :-D

viewtopic.php?t=8228&start=0

---------------------

-"Halóó? Hasiči? U mna horí...!"

-"Tak sa upokojte a pekne nám povedzte, ako sa k vám dostaneme."

-"???? ...a to už nemáte tie velké červené autá???"

-nie, už máme čierne Géčka.

_________________
JAK BY TADY BYLO KRÁSNE, KDYBY SEM TU NEBYL JÁ.Obrázok


Pon, 29.06.2009, 18:26
Profil
Začínajúci koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 27.12.2007, 0:32
Príspevky: 145
Bydlisko: BA
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Kapo píše:
Teraz som sa bavil zo známim, z ministerstva obrany. A tiež sa sťažoval, že vypísali thender na nákup nových offroadov do armády.
A boli dosť sklamaný, lebo ozvali sa len ako vždy, medved z Géčkom a LR z defom.



Jak nad tym, ale teraz rozmyslam, tak okrem Hummeru, s ktorym nikto nevie, co bude za pol roka su toto jedine dve firmy, co maju normalny Greenline program. Nissan robi myslim len pre japonsku armadu, RHD a nesplna to EURO normy a potom su uz len tie vacsie a drahsie auta jako Pinzgauer a pancierove DURO, IVECO... Toyoty sice pouziva kde-kto v Afrike a Azii, ale to su dodatocne upravene civilne auta, ktore tiez nesplnaju EURO normy a teda u nas nemozu jazdit.


Pon, 29.06.2009, 22:10
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 16.11.2008, 20:51
Príspevky: 1052
Bydlisko: Bratislava
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Kapo píše:
No, len aby si vás niekto nepomýlil. :-D


... málokto očakáva že z takej káry vystúpia hasiči ...

:-D kolegu už naháňali policajti počas výjazdu - nestihli si prelustrovať EČ :-D

_________________
Nissan Pathfinder R51 2005 128kW malá "expedičná" úprava: ASFIRpredný nárazník + ochrana spodku, IRON MANpodvozok, BFG KO2pneu,navijáčik


Pon, 29.06.2009, 22:22
Profil
Začínajúci koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 27.12.2007, 0:32
Príspevky: 145
Bydlisko: BA
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Cosi podobne, ale pomalovane.

http://www.mercedesgklub.sk/phpBB3/viewtopic.php?f=17&t=308&sid=0c115c1dc066c96d83db5335efd80d73


Ned, 13.09.2009, 17:36
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 02.01.2007, 7:21
Príspevky: 1810
Bydlisko: Lúky
Odpoveď s citáciou
Poslať 
[quote="Kapo"]Teraz som sa bavil zo známim, z ministerstva obrany. A tiež sa sťažoval, že vypísali thender na nákup nových offroadov do armády.
A boli dosť sklamaný, lebo ozvali sa len ako vždy, medved z Géčkom a LR z defom.

a kto by sa mal ešte ozvať? Ak by tak ešte Iveco. Alebo snáď súdruhovia dúfajú, že Alhambra?

_________________
Nissan Patrol K260 2,8d, mierne ,,vylepšený" a to isté z motorom RB30 v štádiu skúmania. Seat Arosa na ľahké presuny.
Múdrejšiemu neraď, silnejšiemu nezdvíhaj!


Ned, 13.09.2009, 19:21
Profil
Recyklovaný teaneger
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 26.12.2006, 17:21
Príspevky: 3601
Bydlisko: MY/BA
Odpoveď s citáciou
Poslať 
pejo píše:

a kto by sa mal ešte ozvať?


No už jedine ty. :D

A to nevieš ešte stále qutovať? :roll:

_________________
JAK BY TADY BYLO KRÁSNE, KDYBY SEM TU NEBYL JÁ.Obrázok


Ned, 13.09.2009, 19:54
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 27.11.2008, 23:39
Príspevky: 529
Bydlisko: ba//mi
Odpoveď s citáciou
Poslať 
chudaci sklamani...

_________________
www.khvmi.sk


Ned, 13.09.2009, 20:13
Profil WWW
Učeň

Registrovaný: Str, 12.12.2007, 13:46
Príspevky: 26
Bydlisko: Košice
Odpoveď s citáciou
Poslať 
http://www.autanet.cz/autonews-irska-ar ... pajero-749

ale v slovenskej "verejnej" sutazi by iste neuspeli :-)

_________________
LL


Pon, 02.11.2009, 21:57
Profil
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 28 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: