Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Ned, 16.06.2024, 1:06
Dnes je nedela 16. júna 2024, meniny má Blanka a zajtra Adolf




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 510 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 34  Ďalší
 výstavba rodinneho domu 
Autor Správa
OFFROAD Expert

Registrovaný: Štv, 27.11.2008, 15:26
Príspevky: 523
Bydlisko: tisovec
Odpoveď s citáciou
Poslať ...
.. máte skusenosti s materialom z poľska, napr. v N. Targu Castorama a ceny sú aj so zarataním dopravy vraj oveľa lepšie, vraj 1/2
...sadrokarton tam stojí " vraj " tabuľa toľko čo u nás 1m2....

_________________
už len ex.....jeep xj 2,5 ....patrol gr.... jeep xj 4l......


Str, 09.03.2011, 12:32
Profil
Ťažký Profík
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 06.12.2009, 16:26
Príspevky: 316
Bydlisko: Liptovsky Hrádok
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Dado, ja som parozabranu na stenu lepil hlinikovou paskou,

_________________
čo neurobím,obkeciam


Str, 09.03.2011, 16:00
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 02.01.2007, 7:21
Príspevky: 1810
Bydlisko: Lúky
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Poliaci už majú u nás aj predajne Mercury market. Tam sú tiež dobré ceny. Ja som tam na jeseň kupoval plávaciu podlahu. Lamino vtedy mali od 4€/m2 a drevenú od 20€/m2.

_________________
Nissan Patrol K260 2,8d, mierne ,,vylepšený" a to isté z motorom RB30 v štádiu skúmania. Seat Arosa na ľahké presuny.
Múdrejšiemu neraď, silnejšiemu nezdvíhaj!


Str, 09.03.2011, 18:47
Profil
Ťažký Profík
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 11.01.2010, 17:17
Príspevky: 325
Bydlisko: Island+Slovensko(Liptov)
Odpoveď s citáciou
Poslať 
zalezi,co chces kupovat v polsku...ak ta zaujima hlavne kvalita,tak niektore veci sa oplati skor u nas kupovat(polystyren...) a nieco tam(obklady...)....cenovo to je o dost lacnejsie ako v slovenskych obchodoch typu baumax,mercury market,.....inak,ked uz si tam,tak obehaj obidva obchody,lebo nieco je lacnejsie v castorame,nieco v mercury market....pristup k zakaznikovi sa mi tiez videl dobry,co som potreboval poradit,to boli ochotni a mili

naposledy som tam bol pred 1,5-2 rokmi,tak tiez sa mohlo vselico zmenit...a i nafta zdrazela

_________________
Patrol Y60 RD28T-sivý koník z Islandu,ktorý nikdy nesklamal
Patrol Y60 TD42-zeleny vôl,doteraz poznajúci len tvrdú prácu


Str, 09.03.2011, 19:43
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 06.10.2006, 0:00
Príspevky: 1241
Bydlisko: Senica
Odpoveď s citáciou
Poslať 
oprasime temu :-) na jar budem riesit kurenie v dome. chcel som eletricke podlahove ale ale.... no asi bude teplovodne podlahove v celom dome. cca 150 m2 vykurovanej plochy. krbove kachle s vymennikom v spolupraci s elektrokotlom protherm raja. co si o tom myslite? mate takuto kombinaciu niekto doma? plyn mat nebudem,nechcem, na teplu vodu mam solarny system. dreva budem mat dost a niekedy v buducnosti bude aj tepelne cerpadlo.

_________________
Zlatníctvo-Hodinárstvo


Pon, 10.10.2011, 23:48
Profil ICQ WWW
Ťažký Profík
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 10.06.2010, 20:24
Príspevky: 298
Bydlisko: Piestany
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Cim budes napajat tu podlahovku? Ak krbom, to nie je to prave.
Krb je dobry pre efekt a obcasne kurenie. Inac je stim len starost (pri prikladani sa spini v miestnosti, prach dym, zla ragulacia).

Ak chces setrit tak kotol na drevo, 1,5 m3 zasobnik + regulacne a zmiesavacie prvky, podlahovka. Prvy den kuris na 100% a dalsi(1 az 2) ides len zo zasobnika. Ma to vyhody - setris energiu lebo kotol ide v optimalnej ucinnosti - lebo je to podlahovka, system sa da velmi dobre regulovat, kotol nenzaspini obitny priestor, pri podlahovke sa neviri prach...
Nevyhoda - pociat. cena (kotol, nadrz, regulacia,podlahovka - 10000 E).


Uto, 11.10.2011, 7:15
Profil
Legenda Offroadu
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 10:45
Príspevky: 3012
Bydlisko: Rimavská Sobota
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Ja mam kombinaciu el. podlahove + kotol na drevo.
Krb nestavaj je to tak na chatu nie ako primarne kurenie.
Ak chces teplovodne podlahove napajane kotlom na drevo tak jedine cez akumulacny zasobnik. Teplovodne podlahove vykurovane el. kotlom je hovadina. Prevadzka je o 1/3 + 1/2 drahsia ako ked das do podlahy el. vykurovacie kable.
Mna vysli komplet kable s regulaciou, 10 cm polystirenom + poter 1200€ + moja praca. Poter je hruby 5 cm, nabeh teploty podlahy na 22 C cca. 1 - 2 hod. Este tam nebyvam ak vydrzis do jari tak poreferujem.

_________________
Bilancia skrývky humusového horizontu poľnohospodárskej pôdy.


Uto, 11.10.2011, 7:28
Profil WWW
Ťažký Profík
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 06.12.2009, 16:26
Príspevky: 316
Bydlisko: Liptovsky Hrádok
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Krb som mal aj ja, urobil by som to ako piše traktorista vyššie, podstatny je zasobnik, regulačne a zmiešavacie prvky, ale da sa to urobiť podstatne lacnejšie ako za 10 000.Nezabudni pri tom ešte riešit založny zdroj.

_________________
čo neurobím,obkeciam


Uto, 11.10.2011, 8:43
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 27.05.2008, 18:49
Príspevky: 692
Bydlisko: TN
Odpoveď s citáciou
Poslať 
dado píše:
Ja mam kombinaciu el. podlahove + kotol na drevo.
Krb nestavaj je to tak na chatu nie ako primarne kurenie. .


teplovodne krby zasa nie su az tak zle riesenie, skraslia interier, v porovnani s kotlom nemas tam dalsie straty (napr. vykurovanim pivnice), treba vsak vyriesit co s drevom v interieri a neprehanat to s vykonom (v najvacsich mrazoch treba dokurovat plynom/el)...

lenze trh sa stale neprebudil, milion vyrobcov, kazdy za funkcnu vlozku pyta od 1200 e+ (aspon tak vyzerajucu), kotly su na tom lepsie


Uto, 11.10.2011, 9:51
Profil
Legenda Offroadu
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 10:45
Príspevky: 3012
Bydlisko: Rimavská Sobota
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Ked opomeniem nizsiu ucinost krbu, u krbu ide hlavne o to ze ho mas vacsinou v obyvacke. A neviem si predstavit ako krizom cez obyvacku budem ladovat do krbu denne 1,5 furika dreva. A okrem toho pravidelne ho otvarat a prikladat. Smrad, prach, sadze ...

_________________
Bilancia skrývky humusového horizontu poľnohospodárskej pôdy.


Uto, 11.10.2011, 10:02
Profil WWW
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 30.09.2008, 18:01
Príspevky: 1932
Bydlisko: TO
Odpoveď s citáciou
Poslať 
1,5 fúrika dreva je trochu prehnané, ale pravdou je, že robiť z obývačky kotolňu je hovadina. Môžeš robiť čo chceš, ale jemného prachu sa nezbavíš.

_________________
Pajero II 3,5l V6 24v - a už v tom zase lietam...
L200 - pracovné, a to doslova!


Uto, 11.10.2011, 10:06
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 27.05.2008, 18:49
Príspevky: 692
Bydlisko: TN
Odpoveď s citáciou
Poslať 
ci kotol alebo vlozka, su take ktore su neuregulovatelne a maju ucinnost cca 50%.

a su aj kvalitne so sekundarnym spalovanim (splynovanim) s ucinnostou cez 80% (u kotlov znizenu o straty cez dvierka, plast a pod).

nemam krb, neviem ako sa tam prasi (u teplovodnych asi menej), ale vela ludi ma krby, aj otvorene. drevo netreba vozit furikom (tolko sa ho zasa nespali)


Uto, 11.10.2011, 10:51
Profil
Ťažký Profík
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 10.06.2010, 20:24
Príspevky: 298
Bydlisko: Piestany
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Ja sam mam len vykurovanie krbom (teplovzdusnym). Mam bungalov. Elektricke konvektory su len zaloha. Pri vonkajsej teplote -10°C(priemer) spalim denne asi 3 vedra dreva (tie od primalexu). Ale to len preto lebo mam dobre zaizolovane.
Ale pri prikladani vzdy troska ujde dymu.
Ked dokoncim priority (uprava Kundolapa) potom asi zmenim kurenie ako som pisal hore. Ale dam len radiatory (podlaha sa mi uz nechce rozryvat). :-D


Uto, 11.10.2011, 11:21
Profil
Ťažký Profík
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 10.06.2010, 20:24
Príspevky: 298
Bydlisko: Piestany
Odpoveď s citáciou
Poslať 
rustycj píše:
ci ale vela ludi ma krby, aj otvorene. drevo netreba vozit furikom (tolko sa ho zasa nespali)


Otvoreny krb je prezitok. Len to vytahuje teply vzduch z miestnosti.


Uto, 11.10.2011, 11:23
Profil
Ťažký Profík
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 30.04.2008, 8:06
Príspevky: 407
Bydlisko: Bratislava
Odpoveď s citáciou
Poslať 
ja som postavil v rohu obyvacky - obmuroval vlozku s vamennikom. obyvacka je spojena s kuchynou - priestor 9 x 4,5 a v poho to vykuruje. este som prebural vetracie okienko (cca 40x20cm), take ako je nad krbom do vedlajsej miestnosti kde je spalna a svojim sposobom vykurujem aj tam vlastne teplym vzduchom a poschodie sa vykuruje cirkulaciou teplej vody. Spali sa tak 1 - 1,5 kosa na drevo (cca 20 - 30 kilo dreva). standartne sa krbom kuri len v tychto prechodnych obdobiach, ked je velka zima kuri el. kotol a krb len prikuruje...
a ked sme pri tom dom dostal po cca 20 rokoch nove okna (tie zo stavebnin vekom pokrutilo a fukalo cez ne dost:)) - eurookna a zatepleny polystyrenom 8 cm, severna stena 10 cm.
po upravach je tam teplucko ako ma byt a aj financii staci menej ako pred upravami..


Uto, 11.10.2011, 13:26
Profil
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 510 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 34  Ďalší

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: