Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Štv, 06.06.2024, 3:23
Dnes je štvrtok 6. júna 2024, meniny má Norbert a zajtra Róbert




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 17 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2
 Uplne mrnavy ventil na 1.5 atmosfery 
Autor Správa
OFFROAD Expert

Registrovaný: Uto, 25.12.2007, 15:32
Príspevky: 647
Bydlisko: Ko PD
Odpoveď s citáciou
Poslať re
No asi som to zjednodusil ,ale otazka by znela v polohe zavrete -je možný minimalny nejaký unik pary?ak ano pastu nepotrebujes a cela vec bude velmi jednoduchá ,ak nie pastu bude treba a bude to málo pracnejšie.
Zhruba takto by som to riešil ja- 8mm mosadznu skrutku dlžky povedzme okolo 40-60mm na bezzavitovom drieku máličko prejdeš pilnikom aby sa spravila plôška ,klepneš v strede hrotom a vyvrtaš 2mm dieru kolmo na skrutku narežeš 3mm zavit, toto je stred buduceho ventilu teraz upravíš dlžku prírub a odpíliš.Uchytiš si to do zveráčika a prevrtaš pozdlžne 2mm vrtáčikom z jednej aj druhej strany až do stredu ventilu. Daš si to teraz do vrtačky a opracuješ vonkajší priemer jednej a potom aj druhej príruby-okometricky kontroluješ.Zoberieš skrutku z mosadze priemeru 3mm a priecne do nej navrtaš 2mm dieru a zaskrutkujes tak aby sa kryla s otvormi vo ventile vsetko musíš priebežne začistovať toto je verzia č 1 teda bez pasty a nie uplne tesniace vyhotovenie.Tak do toho ,držím ti palce.

_________________
UAZ,,Wrangler CRD


Uto, 03.06.2008, 21:37
Profil
Frajer
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 09.10.2006, 13:15
Príspevky: 206
Bydlisko: BA
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Majod: Diky za popis, tie priruby by som musel riesit trosku inak, ale naviedol si ma na to ako by to mohlo fungovat - priruby by som neobrusoval zo skrutky, ale vyvrtal dve sirsie dierky a vlozil male trubky vhodneho rozmeru a zaspajkoval... Jedine, coho sa trochu bojim, je ta tesnost - ono to tesnit musi, ale myslim, ze ked bude "derava skrutka" sluziaca na regulaciu dost hlboko, unik by mohol byt dost maly... No urcite to vyskusam, ak sa zadari, mas u mna pivokolu :-)

_________________
Zlaté zlatíčko so 150 koňmi pod kapotou... /Hyundai Terracan CRDi/


Uto, 03.06.2008, 22:26
Profil ICQ WWW
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 17 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: