Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Štv, 23.05.2024, 16:42
Dnes je štvrtok 23. mája 2024, meniny má Želmíra a zajtra Ela




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 46 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4  Ďalší
 Male 4x4 - poradte! 
Autor Správa
Support
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 14:20
Príspevky: 6674
Bydlisko: PB
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Keby nepotreboval redukciu, tak mu odporucim Ravku. Do lesa bez vyraznych terennych nerovnosti (rozumej krizenie na 2 kolesach), uplne s prehladom, a prinajhorsom hodi retaze (ak bude chciet).
Daju sa zohnat za rozumne prachy, a su celkom spolahlive ...

_________________
Co neubrdzis, neukecas. Ak to nejde ubrzdit, aspon pridaj, nech je sranda :-D.
31" AT, AVM, hasicak, gurtne, retaze, bezna auto vybava. Zatial ...
http://www.spritmonitor.de/en/mileage_icon/599240.html


Pon, 12.11.2007, 20:42
Profil
Učeň

Registrovaný: Štv, 08.11.2007, 17:17
Príspevky: 32
Odpoveď s citáciou
Paťo Zvolen píše:
Dado ti to (aj ako bývalý NIVkár) napísal ideálne. Samozrejme každý ("každá líška") kto/rá ti tu radí "svoj chvost chváli. Ja by som tiež skôr kvôli designu a spotrebe bral napr. JIMNYho, ALE !!!! cena ND a priestor v aute - ďakujem, skončili sme. A to viem o čom hovorím. Má ho kamoš, čo s ním chodievame viacnemej previdelne na chatu. Ostatné parametre, myslím predovšetkým priehodnosť sú vcelku podobné jak Niva. Ale ani s tou Vitarou to nebol zlý nápad, to je tiež zaujímavé.


Diely su drahe na kazde auto-okrem lady samozrejme :) -ale povedzme si uprimne, ked sa chces kulturnejsie vozit(rozumej vozit aj po ceste, aj do mesta,a nie stravit pol zivota opravovanim)-tak niva je jednoducho "brloh" do hory a na robotu.Mne by ta niva aj vyhovovala-najlepsie 1.9Dcko, ale zas vecne opravy, to pre mna nie je,a ta kasna ti zhnije ani sa nenazdas-znamy ju ma, viem o com hovorim

Jimny je male, to je fakt, ale myslim ze sa to da povazovat za plnohodnotne terenne vozidlo, s pomerne nizkymi nakladmi, a ako sledujem cenniky aj za najprijatelnejsie ceny(do 5 rokov do 50tisic km jasne vedie - okrem nivy).

Este uvidime nehajme sa prekvapit..


Pon, 12.11.2007, 23:04
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 10.05.2007, 22:16
Príspevky: 1999
Bydlisko: Trencin
Odpoveď s citáciou
Diwiak píše:
Jimny je male, to je fakt, ale myslim ze sa to da povazovat za plnohodnotne terenne vozidlo, s pomerne nizkymi nakladmi, a ako sledujem cenniky aj za najprijatelnejsie ceny(do 5 rokov do 50tisic km jasne vedie - okrem nivy).


este jedna dolezita vec, ktoru tu tusim nikto nespomenul. jimny, vitara, samuraj a pod su pre teba podla vsetkeho popisaneho asi najvhodnejsie, ale este zalezi od toho, kolko merias. ja sa napriklad so svojimi 195cm ani do jedneho z nich pohodlne nezmestim...


Pon, 12.11.2007, 23:09
Profil ICQ WWW
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 06.10.2006, 0:00
Príspevky: 1241
Bydlisko: Senica
Odpoveď s citáciou
Poslať 
za 5 rokov 50 tisic km asi tazko :-D mozno jedno auto z 20 ano...
kukaj na celkovy stav,ne na to kolko ma km :wink:
najdi si tu temy ohladom kupy auta... je tu toho dost...

_________________
Zlatníctvo-Hodinárstvo


Pon, 12.11.2007, 23:37
Profil ICQ WWW
Legenda Offroadu
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 10:45
Príspevky: 3012
Bydlisko: Rimavská Sobota
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Este som rozmyslal pre taketo vyuzitie Opel Frontera 3D, ale cena ND je niekde inde. U nas v klube sme ju mali a stazovali sa na predne volnobezky a dost vysoku spotrebu u dieslov.

Ked som kupoval Nivu tiez som mal poziadavky na Nizke prevadzkove naklady. Po 1,5 roku som stratil nervy a kupil ZJ. (ZJ mi s LPG zere menej ako Niva na benzin) A to mame dost maly prijem a bral som nan 90 000 pozicku. :roll: -co vacsinou nikto neodporucuje za ojazdene 10r. auto. Vobec nelutujem.

Urcite sa zameraj na stav a az potom na pocet km. A ak si sikovny tak aj nejake chyby sa daju doma odstranit dost lacnejsie ako v servise.

Napr. ked som kupoval ZJ tak tiekol olej z automatu a z motrora dalej tiekla brzdova kvapalina z brzdoveho valceka, tiekol olej cez poloos z diferaku, nesli stahovat okna, bolo puknute celne sklo, bolo treba vymenit riadiacu tyc. Preto aj cena bola 190 tis Sk. Auta ale nebolo pouzivane v terene a bol to dovoz z Kanady. Povodny majitel odhadol tieto opravy v servise na cca. 35 000 - 50 000 SK. Mna to stalo (vsetko som robil sam s s pomocou ludi tu na fore som mal pristup k lacnym ND) cca. 13 000 Sk

Ak by som si nebol vedomy ze to zvladnem pokladal by som to auto za vrak. V tej dobe stali ZJ z LPG v dobrom stave 270 000 Sk.

_________________
Bilancia skrývky humusového horizontu poľnohospodárskej pôdy.


Uto, 13.11.2007, 7:21
Profil WWW
Učeň

Registrovaný: Štv, 08.11.2007, 17:17
Príspevky: 32
Odpoveď s citáciou
thunder píše:
este jedna dolezita vec, ktoru tu tusim nikto nespomenul. jimny, vitara, samuraj a pod su pre teba podla vsetkeho popisaneho asi najvhodnejsie, ale este zalezi od toho, kolko merias. ja sa napriklad so svojimi 195cm ani do jedneho z nich pohodlne nezmestim...


dneska som sa viezol v jednom jimny z bazaru(velmo pekne modre kabrio s hardtopom, dovoz DE ale uz na SK znackach, serv. knizka,naslapy, elektrony, vyzera velmi dobre, 2003, 40t. km, len cena primerana-330..)a len to som chcel povedat ze s mojimi poctivymi 170cm som sa pohodlne trochu nadskakujuc odviezol aj vzadu ;-)


Uto, 13.11.2007, 22:11
Profil
Učeň

Registrovaný: Štv, 08.11.2007, 17:17
Príspevky: 32
Odpoveď s citáciou
Poslať 
biker píše:
za 5 rokov 50 tisic km asi tazko :-D mozno jedno auto z 20 ano...
kukaj na celkovy stav,ne na to kolko ma km :wink:
najdi si tu temy ohladom kupy auta... je tu toho dost...


urcite sa da a nie je ich malo-stale je vela dochodcov a sviatocnych soferov. ja som napriklad kupil 11rocne auto so 70tisic km :-D

samozrejme stav je prvorady, ale kazdy km navyse cosi znamena-100t znamena rozvody, tlmice, atd.., nevravim o autach ktore maju do 300t km - take by som ja osobne nekupil, to uz je rozmyklane radenie, zodrate potahy :) nevravim o potencialnej GO motora a prev.

btw, co to je "ZJ" ???? :)


Uto, 13.11.2007, 22:35
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 8:47
Príspevky: 4611
Bydlisko: Hlavná dedina
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Diwiak píše:
btw, co to je "ZJ" ???? :)


Jeep Grand Cherokee ZJ :wink:

_________________
WJ 2004 4,0l Laredo, 242 štandartne vo výbave - cestná leštenka 2" lift, Bilsteiny
Toyota Auris Tourist Sports 1,6Valvematic, multidrive S
EX Honda Civic 1,5 VVTI
EX JGCH 4l - trochu off
EX JGCH 5,2l - cestná leštenka

email: andrej.durda@gmail.com


Uto, 13.11.2007, 23:16
Profil
Frajer

Registrovaný: Pia, 19.10.2007, 23:40
Príspevky: 220
Bydlisko: Podhradie(Pd)
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Kup si vitaru 5 dverovu. Ja mam trojdverovu a je tam naozaj malo miesta. Ale ten stresny nosic uz napadol aj mna. No a k tym najazdenym km. Moja vitarka ma 90 000km [potvrdenych] a ma 10 rokov. Je to parada natrafit na nieco take

_________________
Kia sportage 2001 deluxe (loooong)


Uto, 04.12.2007, 17:16
Profil
Učeň

Registrovaný: Štv, 08.11.2007, 17:17
Príspevky: 32
Odpoveď s citáciou
Poslať 
lolicko píše:
Kup si vitaru 5 dverovu. Ja mam trojdverovu a je tam naozaj malo miesta. Ale ten stresny nosic uz napadol aj mna. No a k tym najazdenym km. Moja vitarka ma 90 000km [potvrdenych] a ma 10 rokov. Je to parada natrafit na nieco take


pocuj a nie je to dost vela?? co tlmice, brzdy, teraz rozvody.. ??

stale skumame, najlepsie vychadza ta 5dv. vitara resp. grand vitara,

jimny je super pekne auticko ale hrozne male :evil:


Uto, 04.12.2007, 17:59
Profil
Frajer

Registrovaný: Pia, 19.10.2007, 23:40
Príspevky: 220
Bydlisko: Podhradie(Pd)
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Co ci nieje moc vela? Km? Na desat rocne auto je to uplne v pohode. Rozvody som samozrejme dal vymenit pre istotu. Tlmice a tak co ja viem? Ale to auto vyzera tak ze az ja mu davam zabrat :D Nikdy nevidelo les chudiatko. Este sa musi vela ucit he. A inak mne sa grand vitara nepaci absolutne. Neviem ale ta klasicka vitara ma nieco do seba. A podla mna terenak ma byt hranaty a hotovo he. A treba ratat s tym ze ak kupis ojazdene auto tak do tych 10 az 15 tisic ta bude stat servis. To k tym rozvodom a brzam

_________________
Kia sportage 2001 deluxe (loooong)


Uto, 04.12.2007, 18:09
Profil
Frajer

Registrovaný: Pia, 19.10.2007, 23:40
Príspevky: 220
Bydlisko: Podhradie(Pd)
Odpoveď s citáciou
Poslať 
http://www.offroadpoint.cz/poradna.php aj tu poradia ake chces auto

_________________
Kia sportage 2001 deluxe (loooong)


Uto, 04.12.2007, 19:03
Profil
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Ja odporúčam Fiat Pandu - starý typ.javascript:emoticon(':D')
Very Happy


Štv, 24.01.2008, 23:32
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 09.12.2007, 22:40
Príspevky: 1125
Bydlisko: Nové Zámky
Odpoveď s citáciou
Poslať 
A čo tak krátkeho GALOPERA? Nie je veľký ani malý do terénu sa dá isť...??? Ťažko radiť. Možno by si mal aj sadnúť pojazdiť a potom sa rozhodnúť čo Ti padne!!! :smt017

_________________
TOYOTA 4 Runner 3.0V6 , off road club NZ, www.4x4nz.sk


Pia, 25.01.2008, 0:01
Profil WWW
Koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 23.10.2006, 15:36
Príspevky: 195
Bydlisko: Nove Mesto nad Vahom
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Tiez by som poradil Grand Vitaru a nie je to tym ze by som bol zaujaty... :-D 8)

_________________
LR Defender, 2.4 TD, 32x9.25 R16 a usmiaty cloviecik za volantom...


Pia, 25.01.2008, 11:07
Profil
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 46 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4  Ďalší

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: