Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Ned, 28.04.2024, 14:07
Dnes je nedela 28. apríla 2024, meniny má Jarmila a zajtra Lea




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 16 ]  Choď na stránku 1, 2  Ďalší
 Jazdenie v lese 
Autor Správa
Učeň
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 06.05.2010, 20:19
Príspevky: 94
Bydlisko: Banska Bystrica
Odpoveď s citáciou
Ahojte chcem sa poradit ci nema niekto skusenost z vybavovanim povolenia jazdit v lese zakon poznam no neviem kde zacat ci u statnych lesov alebo rovno na ministerstvo urbar a sukromny vlastnici su podriadeny statnym lesom podla informacii nemaju pravo vydat povolenie lebo aj lesna a polonna staz je menovana zo statnych lesov ak mate skusenost tak dajte vediet moc mi to pomoze vdaka

_________________
Ak niečo potrebuješ spraviť pozri www.we-ton.sk a určite sa dohodneme


Pon, 24.05.2010, 19:13
Profil WWW
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 06.01.2009, 11:01
Príspevky: 848
Bydlisko: Bratislava - Dubravka
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Uz je to par rokov ale bol som na akcii kde bolo potrebne ist autom do lesa v BA a povolenie vydali mestske lesy, vraj s tym nebol ziaden problem ( ale ja som to nevybavoval len som dostal povolenku) a platila sa zaloha 100,- Sk za kus ale tu potom vratili.
Teda predpokladam, ze treba ist za spravcom konkretnej lokality ale hlavne treba rozumne odovodnit preco zreba do lesa autom. (napr. MDD spojene navstevou lesoparku a autami zabezpecenie proviantu, vody, prvej pomoci pri uraze, spratanie a odvoz bordelu po akcii a pod.)


Str, 26.05.2010, 18:14
Profil WWW
Koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 21.01.2008, 0:17
Príspevky: 175
Bydlisko: Trenčianske Teplice
Odpoveď s citáciou
Poslať 
a na čo chceš chodiť do lesa?

jediný kto ti môže povoliť vjazd do lesa je lesný úrad, ale to je na základe povolenia od majiteľa pozemku.
ale jazd sa povoluje iba v oddôvodnených prípadoch, ktoré špecifikuje zákon. ak toto nesplňaš, tak to veeeelmi ťažko vybavíš...

_________________
viacero offroad, ale momentálne vascina nepojazdná... ale to se poddá...


Str, 26.05.2010, 18:41
Profil WWW
Učeň
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 06.05.2010, 20:19
Príspevky: 94
Bydlisko: Banska Bystrica
Odpoveď s citáciou
Povedzme ze mam choru manzelku a chceme chdit spolu na huby a ine nechcem jazdit po lesnom poraste ale iba po lesnych cestach

_________________
Ak niečo potrebuješ spraviť pozri www.we-ton.sk a určite sa dohodneme


Str, 26.05.2010, 19:21
Profil WWW
Support
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 14:20
Príspevky: 6674
Bydlisko: PB
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Pozri si na katastralnych mapach, ako su vedene pozemky, na ktorych sa chces pohybovat. Ak to nie je lesny fond, ale "ine" pozemky, tak tu pre teba vedia cesta ... Je to trochu komplikovanejsie, ale v skratke asi takto ...
Cesta cez les nemusi byt nutne lesna cesta ...

_________________
Co neubrdzis, neukecas. Ak to nejde ubrzdit, aspon pridaj, nech je sranda :-D.
31" AT, AVM, hasicak, gurtne, retaze, bezna auto vybava. Zatial ...
http://www.spritmonitor.de/en/mileage_icon/599240.html


Str, 26.05.2010, 20:10
Profil
Učeň
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 16.03.2010, 15:20
Príspevky: 15
Bydlisko: Kp/Vt.
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Údajne máme diaľnice, cesty pre motorové vozidlá,cesty1.triedy,cesty2.triedy.....,lesné cesty,poľné cesty a čo ja viem ešte aké cesty. Vraj pokiaľ nás nechytia priamo v lesnom poraste alebo v strede nejakej lúky ale na zvážnici alebo nejakej vyjazdenej ceste, na ktorú nebol zákaz dopravným značením alebo závorou(ktorých umiestnenie musí byť ovšem schválené DI) je to stále len priestupok. Aj to len vtedy pokiaľ sa sťažuje majiteľ pozemku. Vraj je to akási medzera v nedokonalom zákone pretože sme stále na akejsi ceste, teda komunikácii. A že nevedie do Žiliny, Trenčína alebo Košíc ja ani netuším. Môj navi sa asi zbláznil.
Neviem či je to pravda ale takto to bolo podané mne.

_________________
Pajero 2,8td,narazniky,navijak,snorchel,body,nejake kryty a T3


Štv, 27.05.2010, 21:35
Profil
Učeň
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 06.05.2010, 20:19
Príspevky: 94
Bydlisko: Banska Bystrica
Odpoveď s citáciou
zakon vravy ze ak porusis vseobecne zavezne nariadenie ale kde sa dozviem ze som nieco porusil ked to nariadenie nepoznem a este jedna otazka pre vsetkych . Ako to riesite z jezdenim mimo oficialnych akcii ked si chcete len tak pojazdit poradte a kde sa da jazdit v okoli Banskej Bystrice dajte info

_________________
Ak niečo potrebuješ spraviť pozri www.we-ton.sk a určite sa dohodneme


Pia, 28.05.2010, 12:04
Profil WWW
Support
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 14:20
Príspevky: 6674
Bydlisko: PB
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Obaja si precitajte moj predch. prispevok.

_________________
Co neubrdzis, neukecas. Ak to nejde ubrzdit, aspon pridaj, nech je sranda :-D.
31" AT, AVM, hasicak, gurtne, retaze, bezna auto vybava. Zatial ...
http://www.spritmonitor.de/en/mileage_icon/599240.html


Pia, 28.05.2010, 12:21
Profil
Učeň

Registrovaný: Uto, 10.04.2012, 22:18
Príspevky: 20
Bydlisko: Bratislava
Odpoveď s citáciou
Ahojte,

prečítal som cez túto tému, ale nie rozumiem všetko (ešte nehovorim dobré po Slovenksy).

Mám takú otázku: ak teréne cesta ide v les, a nie je tam ziadna značka že vjazd je zakazany - možem tam ísť alebo nie?

Napriklad, viem že existuje cesta na Sakrakopec v Bratislavskem lese, a ešte vela terenych cest medzi Bratislavou a Borinkou. Značiek o zakaze vjazdu som nevidel: je tam jazda povolena alebo zakazana?

Ako sa vola zakon o ktorem ste pisali a kde mozem ho presne prečitat?

Ďakujem.


Ned, 09.02.2014, 13:05
Profil WWW
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 31.03.2013, 19:37
Príspevky: 2118
Bydlisko: Lipt. Mikuláš
Odpoveď s citáciou
Treba pozrieť do mapy, že či to náhodou nieje cesta v chránenom pásme. Ak je, nemôžeš tam ísť ani keď tam nieje značka.

_________________
...Respect Nature...
Som označený za extrém, pretože milujem svoju zem!


Ned, 09.02.2014, 18:04
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 06.07.2010, 20:34
Príspevky: 1298
Bydlisko: Myjava
Odpoveď s citáciou
vstup Autom do akehokolvek lesneho porastu, lesnu cestu pokial nie je v ramci obce ten pozemok bez povolenia je tresnym cinom.
nemusi ale moze byt oznacene znackou zakaz vjazdu.

_________________
Pepe K160 3,3TDi + Red Banditos Y60 4,2 D, Hyena V8 6.2D + Audi A6 2,5TD
UTE Y60 TD42 vo výstavbe
"ked motor tak kladivo, ked smrad tak z diesla"
td42@safe-mail.net


Ned, 09.02.2014, 23:29
Profil WWW
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 20.09.2009, 20:21
Príspevky: 547
Bydlisko: Vchod Záhoria
Odpoveď s citáciou
Pepe v tunajších podmienkach sa to ťažko určuje (keďže tie miesta ktoré kolega vyššie popisoval sú mi domovom) pretože sa jedná v podstate o asfaltovú cestu po ktorej ideš medzi domami a zrazu ideš iba po asfaltovej ceste aj keď domy už niesú, možno sem-tam niaka pytlák-chata. Tak je ťažké určiť bez niakej značky kedy si už za hranicou lesa.

_________________
Range Rover Classic - One is not enough


Ned, 09.02.2014, 23:50
Profil
Učeň

Registrovaný: Uto, 10.04.2012, 22:18
Príspevky: 20
Bydlisko: Bratislava
Odpoveď s citáciou
Luther píše:
Treba pozrieť do mapy, že či to náhodou nieje cesta v chránenom pásme. Ak je, nemôžeš tam ísť ani keď tam nieje značka.


A ak nie je v chránenom pásme aj ak tam nie je značka - tak možem?

Little PEPE píše:
vstup Autom do akehokolvek lesneho porastu, lesnu cestu pokial nie je v ramci obce ten pozemok bez povolenia je tresnym cinom. nemusi ale moze byt oznacene znackou zakaz vjazdu.


Prepač, to nerozumiem presne aj google translate mi nepomohol. Je to znamena, že ked' ten pomemok je sukromny, tak potrebuem povolenie, ale ked' ten pozemok je obciansky, tak nepotrebuem ale musim vedieť že to nie je chránene miesto?

Macej píše:
Pepe v tunajších podmienkach sa to ťažko určuje (keďže tie miesta ktoré kolega vyššie popisoval sú mi domovom) pretože sa jedná v podstate o asfaltovú cestu po ktorej ideš medzi domami a zrazu ideš iba po asfaltovej ceste aj keď domy už niesú, možno sem-tam niaka pytlák-chata. Tak je ťažké určiť bez niakej značky kedy si už za hranicou lesa.


Macej, tak napriklad, ty vieš či je povolene isť autom na Sakrakopec?
https://maps.google.com/maps?q=48.24444 ... 3&t=k&z=15

Na Wikipédii sú fotografie cest o ktorych som pisal: http://sk.wikipedia.org/wiki/Sakrakopec


Pon, 10.02.2014, 3:20
Profil WWW
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 06.01.2009, 11:01
Príspevky: 848
Bydlisko: Bratislava - Dubravka
Odpoveď s citáciou
Ak je cesta asfaltova a nieje oznacena zakazom vjazdu tak je to povolene ci nie? Uz neplati, ze co nieje zakazane je povolene?
Lesna cesta je nieco ine ale asfaltova cesta v lese je vlastne cesta cez les a ak nieje zakaz je povolena. Ved ako ma potom aj blby vediet co sa moze a co nie? Ked pozriem na tie volby blbych je nas tu dost. :cry:

_________________
Navara 3,0 V6 http://www.ostrenienastrojov.sk


Ned, 16.03.2014, 10:17
Profil WWW
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 20.09.2009, 20:21
Príspevky: 547
Bydlisko: Vchod Záhoria
Odpoveď s citáciou
Jin^eLD píše:
Macej, tak napriklad, ty vieš či je povolene isť autom na Sakrakopec?
https://maps.google.com/maps?q=48.24444 ... 3&t=k&z=15

Na Wikipédii sú fotografie cest o ktorych som pisal: http://sk.wikipedia.org/wiki/Sakrakopec


Neviem ako z Jurskej strany, ale z Borinskej som si nikdy žiadnu tabulu nevšimol ,aj keď pravda, je že to bolo už niaky čas dozadu čo som tam bol naposledy. A zase sa priznám, nikdy som touto cestou až do Jura nešiel tak ak je niaka tabula pred hranicou lesa, tak o nej neviem. Ale rozhodne ak tam nieje tabula tak nemám ako vedieť, že tam nemám ísť. Na Košariskách sú chaty, tak som predsa zablúdil a zle odbočil nie? :-D

_________________
Range Rover Classic - One is not enough


Ned, 16.03.2014, 12:51
Profil
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 16 ]  Choď na stránku 1, 2  Ďalší

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: