Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Štv, 28.03.2024, 10:30
Dnes je štvrtok 28. marca 2024, meniny má Sona a zajtra Miroslav




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 510 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 30, 31, 32, 33, 34
 výstavba rodinneho domu 
Autor Správa
Support
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 14:20
Príspevky: 6674
Bydlisko: PB
Odpoveď s citáciou
Podla toho co pisete, mi to zatial vychadza asi tak, ze ak bude zdroj tepla velky (napr. uhlie), tak nahrievanie paralelne ...
Ak maly (solar, sezonne kratkodobe prekurovanie domu drevom) tak seriovo ...
Pri malom zdroji sa totizto nedokaze efektivne ulozit energia (resp. tu to vyrazne ovplyvnuje prietok rur, teda cerpadla, a samozrejme aj vykon vymennika).

Takze teraz zvazit, ci spravit rury prepinatelne (aj aj, to nie je problem), alebo paralelne, a sezonne jeden boljer odstavit.
(ak sa nedokazu oba efektivne nahriat - to sa bude musiet vyskusat).


Ned, 17.04.2016, 19:38
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 19.12.2008, 21:40
Príspevky: 2047
Bydlisko: Košice
Odpoveď s citáciou
takto:
ohrev v sérii, vstup ohriatej vykurovacej vody do ohrievača číslo dva a zo spiatočky do vstupu výmenníka ohrievača číslo jeden.
Studená pitná voda najprv do ohrievača č. 1 a predohriata do vstupu ohrievača č. 2. Dosiahne sa tak max. vychladenie (=max. odber energie) z primárneho zdroja

_________________
Ford Bronco 5.8, Mercedes 300GD, EX Jeep WK2 SRT 6.4


Pon, 18.04.2016, 10:19
Profil WWW
Začínajúci koumák

Registrovaný: Pia, 27.11.2015, 14:42
Príspevky: 127
Bydlisko: Martin
Odpoveď s citáciou
http://list.hw.cz/pipermail/hw-list/200 ... 26891.html


Pon, 18.04.2016, 11:56
Profil
Support
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 14:20
Príspevky: 6674
Bydlisko: PB
Odpoveď s citáciou
Rudy - to som cital, ale dik.

MArisko - perfektne.
Zrovna som dnes dumal nad tym, ze najrychlejsie sa minie voda castym odpustanim a teda domiesavanim studenej, povedzme 8 stupnovej vody. (napisem to velmi jednoducho) - niekde zavesit nadrz, pre jednoduchost napustanu podobne ako WC (po minuti vody do obehu), ktora sa dohreje sama o sebe (na teplotu okolia, jasne chvilu to trva, ale povedzme, ze pol dna nikto nie je doma, takze to ma kedy), a hned je rozdiel, ci mixujes 8+60 stupnov, alebo 18+60 ... (ta uspora nevyzera velmi vyrazne, ale zase ani riesenie nie je zlozite).
(ano, treba doriesit nadrz v zmysle bakterii, cize idealne nerez alebo keramika, atd, na to som myslel samozrejme tiez - to len pre uplnost).


Pon, 18.04.2016, 19:41
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 19.12.2008, 21:40
Príspevky: 2047
Bydlisko: Košice
Odpoveď s citáciou
Ked budes predhrievat nadrz okolitym teplom tak na povrchu bude kondenzovat

_________________
Ford Bronco 5.8, Mercedes 300GD, EX Jeep WK2 SRT 6.4


Pon, 18.04.2016, 20:08
Profil WWW
Ťažký Profík
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 16.08.2012, 19:54
Príspevky: 450
Bydlisko: Trenčianske Teplice
Odpoveď s citáciou
Mám na skúsenejších pár otázok, na chate robíme kúpelňu a bude sa robiť sprchoví kút, nechceme tam dať montovaný sprchoví kút ale ako murovaný, lenže steny budú z OSB dosiek a zaujíma ma či stačí si pripraviť všetko podla potreby s tích OSB dosiek na to dať adhézny mostík a na to už lepidlo na dlažbu a obklad, obávam sa toho aby to nepretekalo alebo časom aby to niečo nespravilo kedže drevo pracuje stále a aby to nezačalo za niekoľko rokov zatekať, odvetrané to bude statočné vešetko ale hentoho sa najviac obávam aby to nezačalo časom niečo robiť možno nejakú inú mužnosť ak by mal niekto lepší nápad, a ešte dneska keď som bol vyberať obklad tak mi padli do oka žlab do sprchy namiesto klasickej guličky do sprchy peknejšie to vypadá a keď sa to robí tak nech už to vypadá konkrétne takéto niečo by som tam chcel http://www.sprchovyzlab.sk/70-cm-nerezo ... na-dlazbu/ u mňa to má aj viacej výhod že to stačí vyspádovať len do jednej strany a hlavne to pekne vyzerá čo vy na to hovoríte ? Cenovo je to o dosť drahšie ako klasická gulička ale tak určite by som do toho za investoval

_________________
Už len bruchpláž TDI
Ex Nissan Patrol y61 wagon 2,8td
Bejvalo Jeep Cherokee XJ 2,5td 31x10,5R15 T3


Sob, 17.09.2016, 22:50
Profil
OFFROAD Expert

Registrovaný: Uto, 17.04.2012, 18:31
Príspevky: 2593
Bydlisko: Vychod
Odpoveď s citáciou
Ked sa na chate nebudete casto zdrziavat a sprchovat tak by to malo vydrzat-teoreticky ale zase kamos co robil v drevodome kupelku tak daval na osb dosku do kupelne este zeleny sadrokarton-nalepil ho na to a az potom na ten sadrokarton naniesol adhezny mostik-vraj niekdy nemusi ten adhezny mostik dobre prilnut na osb . A k tym sprchovym zlabom-ak su nerozove tak su fajn-len treba pozerat ake sifony su pri nom alebo dokupit vhodny sifon-aby mal hlbsie koleno-z ktoreho sa hned nevypari voda-aby nesmrdelo v kupelke+ aby sa na zahyboch dalo dostat ked treba raz za cas vybrat vlasy


Sob, 17.09.2016, 23:38
Profil
Ťažký Profík
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 16.08.2012, 19:54
Príspevky: 450
Bydlisko: Trenčianske Teplice
Odpoveď s citáciou
Tiež ma napadlo že dať na to ešte sadrokartón ten zelený našróbovať, už som raz robil s tím adhéznym mostíkom keď som robil dlažbu pod kachle aby nebolo pod kachlamy drevo ale dlažba tak na OSB dosku som to dal a drží to do dnes dobre žiadny náznak (lenže tam ma to nesere keby to časom povolilo to sa dá ľahko prerobiť...) skúsim sa ešte poinformovať ohľadom toho, a to využívanie no práve že sme tam každí deň už aj teraz a bude to obývané skoro celoročné (lebo na byte to bohvie čo neni predsa je lepšie na záhrade a chatke) takže chcem aby to bolo spravené dobre a aby sa to nemuselo prerábať z 5rokov....

_________________
Už len bruchpláž TDI
Ex Nissan Patrol y61 wagon 2,8td
Bejvalo Jeep Cherokee XJ 2,5td 31x10,5R15 T3


Sob, 17.09.2016, 23:45
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 19.12.2008, 21:40
Príspevky: 2047
Bydlisko: Košice
Odpoveď s citáciou
Musíš urobiť hydroizoláciu pásmi na styku podlahy a dosák pásmi a kompatibilnou tekutou gumou natrieť komplet všetko čo by mohlo prísť do styku s vodou. Ten zelený sdk je do vlhkého prostredia čo ale neznamená že može byť bez ochrany pod obkladačkami v sprchovom kúte !!

_________________
Ford Bronco 5.8, Mercedes 300GD, EX Jeep WK2 SRT 6.4


Ned, 18.09.2016, 10:05
Profil WWW
OFFROAD Expert

Registrovaný: Str, 20.05.2009, 21:33
Príspevky: 1827
Odpoveď s citáciou
Treba zodpovedať na otázku, aké pozitíva mi donesie drevená konštrukcia oproti murovanej. Či finančnú, estetickú, funkčnú a pod. Módne trendy by som dal bokom. Treba sa zamyslieť, čo sa stane ak náhodou izolácia po čase pustí a voda prenikne do konštrukcie, teda ako na tom bude murivo, a ako na tom bude drevená konštrukcia. Treba to dať do súvislosti s intenzitou používania., t.j. čím vyššia intenzita používania, tým väčšia pravdepodobnosť výskytu. Priority sú u každého inakšie. Ja som zástancom poctivej murovanej konštrukcie, vo všeobecnosti. Pokiaľ je to prianie zákazníka, je mi to jedno, pre seba by som to muroval.


Ned, 18.09.2016, 10:46
Profil
Ťažký Profík
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 16.08.2012, 19:54
Príspevky: 450
Bydlisko: Trenčianske Teplice
Odpoveď s citáciou
OGO mne je jasné že murované by to bolo najlepšie ale proste nedá sa to v tomto prípade lebo jedna stena by sa dala vymurovať ale dalšie 2 už sú z dreva a tam keby sa pridá ešte napr ypor tak sa to už moc zúži a je tam malo miesta, keby sa vedelo v tedy keď sa to robilo že tam bude robiť aj kúpelňa tak sa to spraví úplne inak, na začiatku to bola len terasa s miestom na parkovanie karavána a postupom času sa to všetko uzavrelo a poprerábalo svojpomocne... takže murovanie hentam nepripadá do úvahy, spodok pod vaničku sa vymuruje ale boky nie... takže sa to bude musieť dobre zaizolovať ako povedal marisko lenže obávam sa aby nezačal obklad s tích OSB dosiek časom odpadávať aby to držalo na tom adhéznom mostíku, marisko a ty si myslel takéto niečo http://www.denbraven.sk/hydroizolacne-n ... ml?lang=sk že to natreť celé a spoje prelepiť touto páskou ? http://www.denbraven.sk/hydroizolacne-n ... ml?lang=sk potom by to malo byť už OK ? a rovno na to dávať obklad ?

_________________
Už len bruchpláž TDI
Ex Nissan Patrol y61 wagon 2,8td
Bejvalo Jeep Cherokee XJ 2,5td 31x10,5R15 T3


Ned, 18.09.2016, 17:44
Profil
OFFROAD Expert

Registrovaný: Uto, 17.04.2012, 18:31
Príspevky: 2593
Bydlisko: Vychod
Odpoveď s citáciou
Simon skus pozriet aj ine znacky ako den braven. V minulosti ked sme s nim robili tak niektore ich produkty nemali vsetky rovnaku deklarovanu kvalitu. A inak ked to urobis dokladne tak by to malo vydrzat a keby si chces byt isty tak nalep na osb stenu-mozes aj prisrubovat plastove panely-sendvice co sa puzivaju na vypln plastovych dveri-je to taky 2cm hruby sendvic-3mm plastova tabula vstrede pur pena a zase plastova tabula a mas istotu ,ze nepresiakne voda-mozno sa da kupit aj len ta plastova tabula osobitne :smt017


Ned, 18.09.2016, 18:11
Profil
OFFROAD Expert

Registrovaný: Str, 20.05.2009, 21:33
Príspevky: 1827
Odpoveď s citáciou
Simako7, Jasné, chápem, však som aj písal, že to treba poanalyzovať, no v tvojom prípade sa ukazuje, že iné sa nedá., OK. v takomto prípade je zbytočné sa venovať murovanej konštrukcii, treba veľmi dôsledne, poctivo spraviť tú izoláciu.


Ned, 18.09.2016, 21:18
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 11.09.2012, 15:10
Príspevky: 514
Bydlisko: Ružomberok
Odpoveď s citáciou
taka blba otazka, ale nebolo by lepsie namiesto OSB dosiek dat sadrokarton do kupeliek ? robia sa z toho aj steny .. ma to rovno v sebe izolaciu, plus neberie to vlhkost a daju sa na to dat aj kachlicky .. a urcite to bude celkovo tensie ako OSB dosky plus polystyren plus kachlicky ..

_________________
| pajero 2,8TD intercooler 3dv. r.97 + M/T toyo | facebook |


Ned, 18.09.2016, 21:23
Profil ICQ
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 19.12.2008, 21:40
Príspevky: 2047
Bydlisko: Košice
Odpoveď s citáciou
Zo sdk nie ten navlhne, potom radšej z cetrisu, ten je do vonkajšieho prostredia.
Simako áno, ale robí to viac výrobcov ako joe poznamenal. Napr ceresit, Basf - ten je asi top.

_________________
Ford Bronco 5.8, Mercedes 300GD, EX Jeep WK2 SRT 6.4


Pon, 19.09.2016, 5:26
Profil WWW
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 510 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 30, 31, 32, 33, 34

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  
cron