Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Sob, 27.04.2024, 13:24
Dnes je sobota 27. apríla 2024, meniny má Jaroslav a zajtra Jarmila




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 510 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34  Ďalší
 výstavba rodinneho domu 
Autor Správa
OFFROAD Expert

Registrovaný: Uto, 17.04.2012, 18:31
Príspevky: 2593
Bydlisko: Vychod
Odpoveď s citáciou
cize podlahovku napajas zo spiatocky z radiatorov ked som dobre pochopil? ci osobitne? inak 800litrova akumulacka je malo a na tyzden ked budes mimo by som do systemu dal neake elektricke patrony-spiraly-jednoduche a aj lacne riesenie- ak nemas doma plynovy kotol


Uto, 24.11.2015, 20:56
Profil
Učeň
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Sob, 03.09.2011, 17:23
Príspevky: 63
Bydlisko: ZM a BN
Odpoveď s citáciou
joe66
ano, spiatocka z radiatorov ide do podlahovky
preco by bolo 800l malo? ked pridem z roboty kurim az pokial nejdem spat a tych 800l nevykurim + je na to napojeny 150l obojzivelnik

tie spiraly sa mi sice pozdavaju, ale ako ich donutis aby ohrievali vodu v radiatoroch a nie v akumulacke, chapes zbytocne sa bude palit elektrika aby ohrievala vodu v akumulacke
to uz potom asi elektricky kotol napojit na system a nadrz uzatvorit

ale jednoduchsie riesenie sa mi zdalo to infra, kupis panel zapnes do zasuvky a hotovo

plyn mam odpojeny a nemam chut a ani silu ho dat zapojit ( je okolo toho tolko k...tin a trva to tolko ze aj zima skonci, takze nie dakujem, mi stacilo bojovat 3 mesiace s elektrarnami koli prelozeniu hodin z domu na plot a uz nikdy viac )

bahno
spalna, obyvacka, 1 izba, jedalen, kuchyna, wc, kupelka, chodba cize nic velike a hlavne by som to chcel ako aj alternativne kurenie, ze ked sa toto nahodou pokazi tak nejake teplo bude z ineho zdroja

ako to mate poriesene vy?


Uto, 24.11.2015, 21:39
Profil
OFFROAD Expert

Registrovaný: Ned, 21.10.2007, 18:48
Príspevky: 2495
Bydlisko: LIPT.MIKULAS
Odpoveď s citáciou
Infraky ti neosetria zamrznutie vody niekde v potrubi v pripade velkych mrazov par dni po sebe.Neviem ako mas zateplene,ale ja by som obetoval aj teplo do radiatorov na tvojom mieste,ked uz si to urobil tak....nestastne a podlahovku mas zavislu na radiatoroch.
Ja mam klasicky drevoplynovy kotol,2500 litrov v systeme,300 litrovy 3valentny bojler,solarne panely.Bojler je spojeny s AN,tak v lete prebytocne teplo z bojlera pustam do nej.Vedla kotla mam v rezerve taky isty :D .Rozvod samotiazou,bez vseliakych kurvitok.Ale nemam podlahovku,tak to mam jednoduhsie.Solare a kotol istim zaloznym zdrojom,potom centralou-tu caka prerabka na vodou chladeny motor,aby som mohol teplo davat do nadrze.
Byt tebou,tak nespekulujem.Par spiral,ci patronov,ako vravi Joe do nadrze a mas istotu.Naklady na infraky mozes kludne prepalit v spiralach.
Este ma napada...ak chces siloumocou tie infraky,ci by nebolo lepsie pouzit tie elektricke ohrievace s ventilatorom za par supou.Lepsie to rozvadza teplo,ale zas to nemoze bezat bez dozoru.


Uto, 24.11.2015, 21:56
Profil
OFFROAD Expert

Registrovaný: Uto, 17.04.2012, 18:31
Príspevky: 2593
Bydlisko: Vychod
Odpoveď s citáciou
dal si nam malo informacii,ze ako dlho tu akumulacku nabijas + na aku teplotu -kolko kw ma kotol+ ci mas neake servo ventily-stvorcestak alebo trojcestak alebo inu zlozitejsiu ek.regulaciu ale dat do systemu elektricky kotol s cerpadlom a paralelne to zapojit ku akumulacnej nadrzi aby si nemusel pocas tvojej nepritomnosti nahrievat vacsi objem vody by nemal byt problem :) ak nechces vyhrievat na kratky cas aj vodu v akumulacke


Uto, 24.11.2015, 22:15
Profil
Učeň
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Sob, 03.09.2011, 17:23
Príspevky: 63
Bydlisko: ZM a BN
Odpoveď s citáciou
no na tu vodu, ze by mohla zamrznut som ani len nepomyslel :(

takze infra si skrtam :)

je to stary dom z nepalenej tehly, teda aspon velka cast, a nieco bolo pristavene z ytongu, podlaha a stropy zateplene, okna vymenene

kotlik mam attack 4 calankovy neviem kolko to ma kw, 3 cestny ventil a 2 cerpadla tot cela moja elektronika :)

no ked pridem z roboty okolo piatej rozkurim tak zacnem nabijat aj akumulacku, cca o jedenastej posledny krat nalozim a akumulacka ukazuje cca 65 stupnov, teplomer je na vrchu nadrze, inde merak nemam a do rana je akumulacka vybyta na cca 40 stupnov

bahno ake to mas kolektory a ako funguju za akeho pocasia?
niekde som cital o amorfnych kolektoroch na vyrobu elektriny, ze to funguje aj za zlych poveternostnych podmienok, cize tak by som si vedel predstavit napajat tie spiraly, alebo rozdelit, ze dve napajat zo siete a dve v kolektorov


Uto, 24.11.2015, 22:57
Profil
OFFROAD Expert

Registrovaný: Ned, 21.10.2007, 18:48
Príspevky: 2495
Bydlisko: LIPT.MIKULAS
Odpoveď s citáciou
Ja mam klasicke,ploche vodne.Elektricke su tiez v pohode,ale treba znamost,aby bola dotacia,inak nema cenu o tom premyslat.Ked na to nesvieti,tak ucinnost je mizerna.Ja mam 3 kolektory a dnes nahrialo 300l vody na 53 stupnov.Celkom dobre nato,ze bolo semtam pod mrakom.V lete vyhreju bojler na 80 a potom sa uz teplo pusta do AN,aby zbytocne netrpeli kolektory,plus nadrz zas vyhrieva bojler ked nesvieti.Na kotli nemam nic,len termostat z liazky,co mi drzi minimalnu teplotu na 75 stupnov.Z kotla ide 2colova rura az pd strop a tam sa rozvetvuje-2 vetvy do domu,1 do nadrze,takze ked zakurim,najprv hreju radiatory,potom,ked termoventily na nich zavru,tak nabija nadrz.Kotol-trocha upraveny 25kW vigas 21 rokov.Vykurovane 8 miestnosti plus 2 kupelne.Nadrz nabijam na 90-95 stupnov.Teraz sa uz kuri kazdy druhy den,lebo uz byva -5-7 stupnov.
Napajat 2 spiraly z kolektorov....to sa myslim nikdy nezaplati,ale v tomsa neorientujem.Mozno napise dakto,co tomu rozumie.Viac by sa oplatilo to nabijat nocnym prudom,ak mas Ja nemam,lebo.....byrokracia a na to nemam nervy :-D


Uto, 24.11.2015, 23:22
Profil
OFFROAD Expert

Registrovaný: Ned, 21.10.2007, 18:48
Príspevky: 2495
Bydlisko: LIPT.MIKULAS
Odpoveď s citáciou
.


Uto, 24.11.2015, 23:28
Profil
OFFROAD Expert

Registrovaný: Uto, 17.04.2012, 18:31
Príspevky: 2593
Bydlisko: Vychod
Odpoveď s citáciou
ked tak citam ,ze mas len 4 clankovy kotol tak to budes mat asi len 18kw-typujem ,ze aj ked bezi naplno tak tu nadrz nevyhreje za taky cas na tych 90 stupnov a tym padom ta akumulacka je tam len na take ,,udrziavanie,, stabilnej teploty lebo ked je vonku ,,teplo-prechodne obdobie,, tak dobre navrhnuty system by mal s nabitou akumulackou vydrzat den az 2 -to len ked porovnavam s inym topenim


Uto, 24.11.2015, 23:58
Profil
OFFROAD Expert

Registrovaný: Ned, 21.10.2007, 18:48
Príspevky: 2495
Bydlisko: LIPT.MIKULAS
Odpoveď s citáciou
!8kW by malo na 900 l stacit,ked moja 25ka vyhreje 2500 litrov plus zvlada vykurovat 2x viac miestnosti.Zalezi na tom,ci to ma naozaj 18kW,ci nema nahodou len zo 12 a potom nestiha pokryt ani straty domu,nieto este nabit nardz a zalezi,cim sa kuri.


Str, 25.11.2015, 6:52
Profil
Support
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 14:20
Príspevky: 6674
Bydlisko: PB
Odpoveď s citáciou
Tak sa pridam aj ja. Zateplenie fasady. EPS vs mineralna vata. Preco ano a preco nie.
Neriesim horlavost (Aj ked to je samozrejme tiez dolezity aspekt), pracnost (+/- rovnaka ?).
Cena bude asi v neprospech vaty.

Co sa na nu bude vesat ? Nic extra, nejak omietka, ziadky obklad typu kamen atd ...
OZaj, ako je to s omietkami v tomto pripade ? Ostane podklad dychat, ci sa to vzduchotesne zabedni ? Alebo zalezi od vyrobcu, a nie je omietka ako omietka ?

Dakujem za postrehy.


Str, 25.11.2015, 19:37
Profil
Učeň
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Sob, 03.09.2011, 17:23
Príspevky: 63
Bydlisko: ZM a BN
Odpoveď s citáciou
este sa takto opytam ako mate pootvarane, alebo pozatvarane kominovu klapku a spodny privod vzduchu? mozno ho malo turujem a tym padom nema dost prebytku do taj akumulacky
a kurim dub a buk

inak zaujalo ma aj toto http://www.heureka.sk/?h%5Bfraze%5D=hor ... GwodyM0C3g

horak na pelety a to by vlastne vyriesilo moj problem keby som isiel na par dni prec
nejake skusenosti? nekazi sa to moc?

Finder,
kamarat dal rodicom na dom toto http://www.isonem.sk/ si to pochvaluje a niekde na FB som videl aj fotky ako to vyzera a ze sa to da aplikovat aj z vnutra nie len z vonka a ze staci ponatierat obycajnym valcom.


Str, 25.11.2015, 21:58
Profil
OFFROAD Expert

Registrovaný: Uto, 17.04.2012, 18:31
Príspevky: 2593
Bydlisko: Vychod
Odpoveď s citáciou
Horak na pelety ten co si dal nema taku ucinnost ako v original peleotovom kotli ato by sa Ti predraziloo+ dava sa-montuje do spodnej casti kotla alebo pod kotol-podla konstrukcie kotla+ musia sa vo vacsine pripadov pri takej uprave davat aj ,,spomalovace,,do kotla na usmernenie plamena ,ze v tvojom pripade zbytocne drahe a komplykovane . a ked nahrievas najprv objem radiatorov s podlahovkou a az potom akumulacku tak kotol by mal ist na plny vykon klapka na primarny vzduch by mala byt otvorena-neviem presne ako je to na tvojom kotly a este otazka kolko rokov mas vyschnute drevo lebo rok je malo a v splynovaciom zase kamaratovi lepsie -rychlejsie prehorelo borovicove -skor nabil akumulacku na pozadovanu teplotu.


Str, 25.11.2015, 22:20
Profil
Učeň
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Sob, 03.09.2011, 17:23
Príspevky: 63
Bydlisko: ZM a BN
Odpoveď s citáciou
nemal som na mysli konkretny typ horaka, bolo to viacmenej ilustracne foto

kominovu klapku mam otvorenu uplne a privod vzduchu otvoreny na cca 0.5cm

drevo vysusene 2 roky


Str, 25.11.2015, 22:55
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 12.10.2006, 20:37
Príspevky: 3268
Bydlisko: Nitra
Odpoveď s citáciou
gargamel píše:
kominovu klapku mam otvorenu uplne a privod vzduchu otvoreny na cca 0.5cm

drevo vysusene 2 roky

Nebude problem v kotli?Ja mam kominovu klapku skoro a povedal by som az uplne zavretu a pozatvarane vsetko dole.Trochu odstavaju dvierka a musim kurit tak,aby mi nevyhaslo.Inak dam kotol do cervena.Ja ho mam na teplovzduch.Taha to jak jeble a to mam obdlznikovu dieru co mi vsetci hovorili ze bude napicu.Nechcel som to motat s plynom.Roztopilo by mi aj hlinnikove trubky.Otec ma tento isty a ja som zobral od susedy co ho vyhodila.Typ Modra.

_________________
Patrol GR, kde neprejdem tam pretiahnem!!!


Str, 25.11.2015, 23:10
Profil
OFFROAD Expert

Registrovaný: Uto, 17.04.2012, 18:31
Príspevky: 2593
Bydlisko: Vychod
Odpoveď s citáciou
ked je ten attak obycajny-prehorievaci kotol tak kominova klapka by mala byt otvorena a spodne dvierka sa otvaraju podla teploty -neviem aky mechanizmus mas co ich otvara-na klasickych kotloch bol tem ventil s retiazkov na zaciatku boli dvierka otvorene na maximum podla toho kolko dovolila retiazka-ako bola aj nastavena a ked teplota stupala tak sa dvierka pomaly zatvarali ale dosiahnut 85 az 90 stupnovu vodu na vrchu akumulacky tak to vacsinou boli na starsich typoch kotla urcite spodne dvierka viac otvorene aby bolo viac vzduchu a s 2rocnym drevom + kominom s dobrym tahom by to nemal byt problem


Str, 25.11.2015, 23:21
Profil
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 510 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34  Ďalší

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: