Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Sob, 27.04.2024, 17:05
Dnes je sobota 27. apríla 2024, meniny má Jaroslav a zajtra Jarmila




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 33 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3  Ďalší
 Turkmensky alabaj 
Autor Správa
Velky Kraken
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 16.11.2007, 23:01
Príspevky: 7908
Bydlisko: mesto vychadzajuceho slnka Tornala City
Odpoveď s citáciou
Poslať 
mnoo to ze neboli odcervene, este neznamena vobec nic, da sa aj dodatocne,,alebo ze neboli ockovane, tiez neznamena ktovie co,,,,, aleeeee,-ako si tam pisala ze vyzerali dost uboho teda ze boli vo velmi zlej kondicii,,predpokladam ze boli chude,,,a ak!! kedze taketo velke hafany nedostanu patricnu vyzivu!!!!!ked su male a stencee, moze sa to odzrkadlit, ked bude psik, vacsi alebo teda starsi,, že klbove kosti budu trpiet teda aj psik,,je natopredpoklad u psov z vacsou postavou,,....avsak ak je este dostatocne mlady tak by sa to mohlo este napravit poriadnou kuurou.. Poznam zopar pripadov, kde zverolekar musel bohuzial musel uspat psa z dovodu ze pes trpel nemocou klbou a mal velke bolesti z uvedeneho dovodu,,

_________________
EX Suzuky Samuraj1.3
EXJeep Cheroke 2.1TDI
EX Jeep Grand Cheroke Limited 4Liter
EX Mitsubishi Pajero2,5TDI GLS
EX Jeep Grand Cheroke WJ 3.2 TDI Limited
EX Nissan Patrol 2.8 TDI Y60
EX Jeep Grand Cheroke 2.5TDI laredo
EX Jeep Grand Cheroke2,5TDI Limited


Pia, 22.04.2011, 10:17
Profil
Rubicon & Samurai Woman
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 05.03.2007, 21:45
Príspevky: 767
Bydlisko: Veľká Lehota
Odpoveď s citáciou
Poslať 
..efendi, myslim ze cervy dokazu narobit poriadnu galibu.....s tymi klbmi suhlasim, je to velke plemeno, o to lepsia vyziva v mladosti by mala byt...

.....som rada ze som vsak pockala...doma je nadherne 2- mesacne steniatko SAO!
...........hned som dostala do ruky ockovaci preukaz- dvakrat odcervena, ockovana, kupirovana.....
...povaha neuveritelna, noc bola pokojna, akoby tu bola odjakziva- je spokojna a doverciva...
..vyberala som si z dvoch feniek, no hned som vedela ktora je nasa :-)

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok

_________________
Len jedno je isté- že nič nieje isté...a ani to nieje isté...
....najkrajší pohľad je z chrbta koňa...a nadvíhaného auta.
jeep wrangler rubicon 4,0l
suzuki samurai
http://www.youtube.com/watch?v=rqSbl9xtCSE


Sob, 23.04.2011, 12:14
Profil ICQ WWW
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 17:20
Príspevky: 4200
Bydlisko: St. George SVK
Odpoveď s citáciou
Poslať 
ked vidím tie spokojné výrazy vás oboch...je jasné že ste sa hladali, až ste sa našli! Na tej terase leží, akoby tam odjakživa líhaval... :D

Prajem Ti tú radosť z nového člena vašej početnej rodinky...nech len rastie a vzorne stráži :wink:

_________________
Strieborný Šíp & Čierny Hawran


Sob, 23.04.2011, 13:03
Profil
Čumil

Registrovaný: Sob, 07.05.2011, 11:28
Príspevky: 3
Bydlisko: PN
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Leona: Krasne steniatka ;) Planujem si zaobstarat presne to iste plemeno. Dufam ze si bude rozumiet s detmi.

_________________
Moje auto: Hyundai Santa Fe 2.0 CRDi Elegance | Môj eshop: Hračky


Sob, 07.05.2011, 11:31
Profil
Rubicon & Samurai Woman
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 05.03.2007, 21:45
Príspevky: 767
Bydlisko: Veľká Lehota
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Odporucam, ma skvelu povahu, je velmi vnimava a inteligentna....raz jej staci nieco zakazat a dodrzuje to, za den sa naucila sadnut, lahnut, plazit sa, podat labku, poprosit....je to taky maly zazrak, indigovy pes :-)

..je pravda, ze nemecky ovciak to nieje a nikdy nebude, ked ju niekedy len tak zo srandy zavolam, pozrie na mna s otazkou "je to nutne? "..po ceste si este vybavi par veci ale pomalym tempom pride, je to osobnost, sama sa rozhoduje co je dolezite a co nie, a vzdy ma vacsinou pravdu...a to sa mi paci, ziadna cvicena opicka..
..hoci je hyperaktivna, este nam nic neznicila...

....rada sa s nami vyprava, je velmi ukecana, nieco jej vravime a ona odpoveda roznymi modifikovanymi zvukmi, no je s nou zabava..

...bud som natrafila na mimoriadne zviera, alebo je to u SAO standard....

..kazdopadne som stastna ze ju mam, je to velka partacka pri vsetkom co robim, vsade mi asistuje...

Obrázok

_________________
Len jedno je isté- že nič nieje isté...a ani to nieje isté...
....najkrajší pohľad je z chrbta koňa...a nadvíhaného auta.
jeep wrangler rubicon 4,0l
suzuki samurai
http://www.youtube.com/watch?v=rqSbl9xtCSE


Sob, 14.05.2011, 20:34
Profil ICQ WWW
Majster Slovenčinár
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 20:07
Príspevky: 957
Bydlisko: Nitra
Odpoveď s citáciou
Poslať 
ty máš proste šťastie na tie zvieratka

_________________
Ja a slovenčina :-)
Toyota LC 61


Sob, 14.05.2011, 22:39
Profil WWW
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 06.06.2008, 11:01
Príspevky: 716
Bydlisko: New Castle SVK
Odpoveď s citáciou
Poslať 
http://www.polovnictvo.com/modules.php? ... e&sid=1273

_________________
LR Diskovery II tD5, Fishing & Hunting

+421905264896, nkdisco@gmail.com


Pia, 28.10.2011, 9:59
Profil
Support
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 14:20
Príspevky: 6674
Bydlisko: PB
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Kód:
Psa môže usmrtiť vo vzdialenosti menšej ako 200 m od najbližšie trvalo obývaného domu, ale len v prípade, že ho pristihne, že hľadá,

Hm .. Ked psa pustim z dvora, prve co urobi je, ze automaticky si ide "precitat psie novinky" (rozumej, ide si ocmuchat stlpy atd).
Toto urobi nie len v meste ci na na dedine, ale kdekolvek, nakolko cuch je pre psa vyznamny zdroj informacii.
Takze co to znamena "hlada" ? Ak pojde s hlavou v trave, kde cmucha prirodzene, tak hlada zver ? Definicia jak hovado :-D ...
Samozrejme to nemeni fakt, ze majitel ma mat psa "precitaneho" (a predvidat podla typu rasy a konkretneho charakteru).


Pia, 28.10.2011, 12:56
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 17:20
Príspevky: 4200
Bydlisko: St. George SVK
Odpoveď s citáciou
Poslať 
finder píše:
automaticky si ide "precitat psie novinky" (rozumej, ide si ocmuchat stlpy atd).


To si vystihol! :-D By ma niekedy aj zaujmalo, čo vsetko sa tomu mojmu Herovi honi hlavou, ked ho niekedy vidím tak sústredene "začítaného". Musí to byť širokospektrálne médium.

PS:a nestačilo by na neho pripevniť nápis "poľovnícky pes"?

a ako k tomu príde chudera mačka pristihnutá pri lovení myši...veĎ je to jej svatá mačacia povinnosť...to ju za to môže kadejaký pajác odstreliť?

_________________
Strieborný Šíp & Čierny Hawran


Pia, 28.10.2011, 13:37
Profil
Support
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 14:20
Príspevky: 6674
Bydlisko: PB
Odpoveď s citáciou
Poslať 
diesel píše:
PS:a nestačilo by na neho pripevniť nápis "poľovnícky pes"?

Hm, dobra idea .. Videl som psov v takych origo reflexnych oranzovych vestach. Mozno by stalo za uvahu mu to zohnat a obliect. Ak nie je polovnik uplny debil, domysli si, ze ten pes takto asi nezdrhol z domu, s niekym tam je (a od koho potencionalne za vystrel dostane tazku nakladacku).
Ev. nemoze tusit, ci to nie je pes ineho polovnika (od ktoreho dostane nakladacku, a este mu zavari aj vyssie :-D).


Pia, 28.10.2011, 14:03
Profil
Učeň
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 23.08.2011, 15:17
Príspevky: 32
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Myslim si, ze famy o agresivite stredoaziata su trochu prehnane. Moj ma 4 roky a poznam aj niekolko inych a su to priemne mile psy, kym niekto nenarusi ich teritorium. Preto odporucam dobre ploty, lebo maju sklon sa tulat. Ale rano sa vzdy vratia domov :D

Obrázok


Sob, 29.10.2011, 11:12
Profil
Ťažký Profík
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 19.04.2010, 20:33
Príspevky: 274
Bydlisko: Šoma
Odpoveď s citáciou
Poslať 
So susedom v zuboch??? :-D inak po zalozeni tejto temy sme zacali s manzelkou uvazovat nad kupou alabaja k domu, ktory planujeme postavit. Hlavne pre jeho teritorialny instinkt. Netusil som ale ze su to "tulaci" skor som myslel ze strazia svoje teritorium. Nerad by som si nasiel psa niekde picnuteho 200m od pozemku, lebo sa tulal a polovnik bol v prave...

_________________
1997 Jeep Cherokee XJ, 2,5 TD, 30" AT BF Goodrich, Green filter, trocha pridvihnuty, Rancho suspension
GAZ 69 2,3 TD + M5, dvihnuty, 33" Insa Turbo T3, servo, sportove sedacky, pevnostak, spulka CBONE Premium 12000 so syntetikou atd...


Sob, 29.10.2011, 12:48
Profil
Učeň
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 23.08.2011, 15:17
Príspevky: 32
Odpoveď s citáciou
Poslať 
no je to teritorialny pes, ale takisto ovciarsky a potrebuje vela behat. takisto ma sklony prenasledovat co sa pohne a to hlavne psy a macky. takze volne ho pustat je tiez riziko, hlavne ked nebyvas na samote. problem je, ked pes vyhodnoti tvora ako nebezpecneho, alebo ako korist a uz ho nezastavis. na to treba davat najvacsi pozor. ale ked je vonku, ludi si velmi nevsima a urcite na nikoho bez priciny nezautoci. ale boja sa ho aj tak vsetci v okoli ;-)
ja som tovyriesil tak, ze je stale volne pusteny na dvore a ked s nim idem von, tak na voditku. ale ako som pisal zaklad je dobry plot. ja mam namiesto pletiva kari-rohoze a zatial drzia. hlavne si treba uvedomit, ze to nie je pes na hranie, je to dive plemeno. ale strazi perfektne.


Sob, 29.10.2011, 14:16
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 16.03.2009, 1:26
Príspevky: 2391
Bydlisko: Zvolen
Odpoveď s citáciou
Poslať 
ja by som asi k domu volil hovawarta, skutočne teritoriálny pes, s vrodenou snahou rešpektovať hranice, niekedy aj úplne bez plota. Treba ho v tom samozrejme vychovať, ale tento rys sa prejavuje veľmi výrazne. Naviac ignoruje obvykle pohyb za hranicou do tej miery, že nebehá popri plote. O to viac si chráni teritórium a vlastnú svorku vovnútri (domácimi zvieratami počnúc a členmi rodiny, priateľmi končiac. Je to tiež pomerne veľký pes a dosť nekompromisný, keď ide o robotu.

_________________
Jenki

Patrol GR (Y61) 2,8 TD6 Wagon, Family Off Road Edition
Subaru Outback 3,6 H6, SUV Edition
Pajerko II, 3,5 V6 automat, SWB, Off Road Edition - predané


Sob, 29.10.2011, 18:56
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 15.03.2009, 22:18
Príspevky: 2349
Bydlisko: Banská Štiavnica
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Lenka gratulujem a prajem aby bola dobrou stražkyňou :wink:

_________________
Ex. XJ. 2,5td 1998.
WJ 2,7 crd 2002. zatial leštenka . Grand Vitara 2,0td 2006 3dv.
WK/WH 3crd. 2006.
Prejdem kade chcem - skoro všade !


Sob, 29.10.2011, 19:27
Profil
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 33 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3  Ďalší

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: