Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Štv, 28.03.2024, 19:12
Dnes je štvrtok 28. marca 2024, meniny má Sona a zajtra Miroslav




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 177 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12  Ďalší
 Mrznutie nafty 
Autor Správa
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 31.03.2013, 19:37
Príspevky: 2117
Bydlisko: Lipt. Mikuláš
Odpoveď s citáciou
Ja som bol vcera prvy krat tento rok v robote a riesil som len zamrznutu naftu cely den. Vacsinou Shell a Slovnaft.

K tym ostrekovacom. Mercedes to niekedy dobrr riesil, a to vyhravanim trysiek a aj nadobky. Cez nadobku ide okruh chladenia motora. Zamrzla mi voda do osrekovacov, dnes som sa trochu povozil, zohrial a uz je rozmrznuta.

_________________
...Respect Nature...
Som označený za extrém, pretože milujem svoju zem!


Uto, 05.01.2016, 19:24
Profil
Velky Kraken
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 16.11.2007, 23:01
Príspevky: 7899
Bydlisko: mesto vychadzajuceho slnka Tornala City
Odpoveď s citáciou
Janciak mas uplnu pravdu,, a namargo nafty,, ja som onen cas jazdil na trafoolej,a mazda sla jak hodinky,, v zime som ju zato riedil troskou nafty,, a na seat leon som jazdil aj cistym trafo olejom bo v nadrzi bolo asi cca 10litrov nafty a potom som tankoval zo sudu uz iba cisty trafo olej a motor siel tichsie a aj lepsie tahal,, to mozem veru potvrdit, startoval nabrnk,, a isiel krasne a ani nedymil ,, tak ako normal,,

_________________
EX Suzuky Samuraj1.3
EXJeep Cheroke 2.1TDI
EX Jeep Grand Cheroke Limited 4Liter
EX Mitsubishi Pajero2,5TDI GLS
EX Jeep Grand Cheroke WJ 3.2 TDI Limited
EX Nissan Patrol 2.8 TDI Y60
EX Jeep Grand Cheroke 2.5TDI laredo
EX Jeep Grand Cheroke2,5TDI Limited


Uto, 05.01.2016, 19:33
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 05.04.2013, 17:43
Príspevky: 1580
Bydlisko: Čierny Balog (Brezno)
Odpoveď s citáciou
ten trafoolej zhanam aj ja po okoli... vela som o tom pocul ze to patrol zozere v pohode dokonca ze to ako aj ty pises zlepsuje chod motora

_________________
PREDAJ POUZITYCH ND NISSAN PATROL Y60
0915 526 286
Nissan Patrol GR Y61 2.8 TD troska podvihnute, Maxxis CC 37x12.5, navijaky, pevnostaky, zahradka, CB, lana, sekera a vsetko ostatne
EX:Opel Frontera 2.4i, Navijak 5,5t, MT31x10,5


Uto, 05.01.2016, 21:34
Profil
OFFROAD Expert

Registrovaný: Pon, 17.01.2011, 10:49
Príspevky: 521
Bydlisko: Kežmarok
Odpoveď s citáciou
Ja som mal naposledy problémy s mrznúcou naftou s mojím prvým TD niekedy začiatkom 90-tych rokov. Bola to nafta liata zo suda nakúpená bohviekedy predtým (mal som vtedy v búde bežne 500-1000l) a nedal som do nej žiaden benzín ani aditív, lebo som o tom nevedel. Starý pán mechanik mi vtedy odporučil aditív- tuším to bol Castrol a po výmene filtra a rozmrazení systému som sa s týmto problémom u svojich áut nestretol. Teraz do patrola tankujem väčšinou Gulf, Oktan alebo v SL Oliva myslím. Aditív VIF zimný dávam do všetkých dízlov, rozdiely medzi pumpami nejak nebadám. Osobák tankujem u nás na bežných pumpách , v PL na Orlene a BP tú lepšiu a v DE Aral a Westfalen. Mám na ňom 250000 bez znakov opotrebenia trysiek.

_________________
Vždy ži svoj sen, neboj sa ísť pomaly, boj sa stáť na mieste, ale nezabudni si užívať život kým môžeš!

Mitsubishi L200, AVM voľnobežky, King One TDS-9.5C , Maxxis Mudzilla

Ex - Nissan patrol GR Y60, MT Nokian Vatiiva 33/12,5/15, naviják 5,4t,


Uto, 05.01.2016, 21:38
Profil
Velky Kraken
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 16.11.2007, 23:01
Príspevky: 7899
Bydlisko: mesto vychadzajuceho slnka Tornala City
Odpoveď s citáciou
Janciak píše:
ten trafoolej zhanam aj ja po okoli... vela som o tom pocul ze to patrol zozere v pohode dokonca ze to ako aj ty pises zlepsuje chod motora


skus sa spojit s elektrikarmi co obhospodaruju vysoke napatia,, oni zvyknu mat,, a mozem potvrdit ze islo super ak nie lepsie ,, lebo obsahuje viacej syry a kadeakej gebuziny.. :D cize hladsi a tichsi chod a lepsi vykon :smt151

_________________
EX Suzuky Samuraj1.3
EXJeep Cheroke 2.1TDI
EX Jeep Grand Cheroke Limited 4Liter
EX Mitsubishi Pajero2,5TDI GLS
EX Jeep Grand Cheroke WJ 3.2 TDI Limited
EX Nissan Patrol 2.8 TDI Y60
EX Jeep Grand Cheroke 2.5TDI laredo
EX Jeep Grand Cheroke2,5TDI Limited


Uto, 05.01.2016, 21:38
Profil
Support
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 14:20
Príspevky: 6674
Bydlisko: PB
Odpoveď s citáciou
Mozno to jazdi dobre, ale aj ludia z mojho okolia co na to jazdili, sa na to vysrali ... Preco ? Lebo kurwa velke mnozstvo tazkych karcinogenov ...

Pekna debata ... Niekto benzin, niekto petrolej... Benzin od 1:100 az po 1:10 :-D ...
http://www.motorkari.cz/tema/?t=121905&pgr=1

Niekde je tam napisane, ze nafta+petrolej = arkticka nafta .... :-D


Uto, 05.01.2016, 22:16
Profil
Velky Kraken
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 16.11.2007, 23:01
Príspevky: 7899
Bydlisko: mesto vychadzajuceho slnka Tornala City
Odpoveď s citáciou
Obsahuje vela rakovinotvorne prvky to je tuti :smt023 :smt023

_________________
EX Suzuky Samuraj1.3
EXJeep Cheroke 2.1TDI
EX Jeep Grand Cheroke Limited 4Liter
EX Mitsubishi Pajero2,5TDI GLS
EX Jeep Grand Cheroke WJ 3.2 TDI Limited
EX Nissan Patrol 2.8 TDI Y60
EX Jeep Grand Cheroke 2.5TDI laredo
EX Jeep Grand Cheroke2,5TDI Limited


Uto, 05.01.2016, 22:41
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 21:15
Príspevky: 2569
Bydlisko: Handlová
Odpoveď s citáciou
Za vcera a dnes to bola aktualna tema aj u nas v praci :-D, chvalabohu uspesne vyriesena. Stroj jazdi denne 5-6mth. Na konci roka (31.12) sa uspesne natankoval do plna cistou naftou zo shell a v pondelok (4.1.) krasne nastartoval ako obvykle. Po par minutach zacali kolisat otacky az sam zhasol. Opat nastartovat, opat to iste. par krat sa to zopakovalo a ked sme ho nevedeli dostat ani do otacok, zacali sme hladat problem... Vonku -10 a fukal studeny vietor tak sa bolo prijemne :cry: , ale k veci.

Kontrola sacieho kosa v nadrzi - malo zaneseny ale predsa sme ho vycistili ked uz bol vonku - nepomohlo
Kontrola potrubia od nadrze k jemnemu filtru na motore - prefukli sme ho odpredu dozadu a spat -nepomohlo.
Kontrola jemneho filtra na motore - demontaz, vylialy sme obsah, vytiekla aj nejaka usadenina - nepomohlo.
Opat demontaz jemneho filtra, vyplachovanie v cistej nafte a vyslo veeela usadeniny - ziadny bordel, bolo to zltoruzovocervene jemne a mazlave, opatovne vyplachovanie cistym aditivom - nepomohlo.
Veeeela horucej vody na potrbne casti motora kade ide nafta - nepomohlo.
Vymena jemneho filtra - motor slape ako hodinky.

Filter sa meni pravidelne kazdych 250 mth, teraz mal cca 200. V ramci moznosti sme laborovali aj s aditivom Obrázok
Spravili sme hokus pokus a nechali sme cistu naftu bez aditiva, ktoru sme vybrali z filtra v pohary na okre v mraze - ostala zlta sirupovitejsia ako normalna, skratka parafin asi spravil svoje.
Nechali sme na okne aj naftu s aditivom a cuduj sa svete bola taka ako nafta ma byt.
Nedalo nam a este sme na total rozobrali stary filter - des a hroza kolko v nom bolo toho farebneho sajrajtu. Motor by mal byt common-rail od cumminsu.

uvidime ako sa bude chvovat vo stvrtok, ked postoji cez kralov... :smt017



edit: este ma napadlo ze vsetky ostatne auta, nakladne aj osobne a traktory idu na tu istu naftu a nemali problem.

_________________
Jeep Grand Cherokee 4,7 V8 - zatial sa zoznamujeme


Uto, 05.01.2016, 22:49
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 12.10.2006, 20:37
Príspevky: 3267
Bydlisko: Nitra
Odpoveď s citáciou
http://sdh-olesnik.blog.cz/1102/teplota-vzniceni
Pre Findera,aby bolo jasne a nie z mojej hlavy preco radsej benzin.Ma mensiu zapalnu teplotu ako petrolej.Je to podobne ako ked das naftaku pricuchnut eter.A zerave zhavice robia funkciu sviecky.Takze lepsie startuje.
A ukaz mi kto ma v arktide ktory buldozer TDI.A na druhej strane tam motory idu 24 hodin.Inak ich uz len tak lahko nenastartuju.Aby som bol v obraze,mas motor na tomto principe?
http://www.tdipower.sk/2013/05/31/vstrekovanie-nafty/

_________________
Patrol GR, kde neprejdem tam pretiahnem!!!


Uto, 05.01.2016, 23:08
Profil
Support
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 14:20
Príspevky: 6674
Bydlisko: PB
Odpoveď s citáciou
Ano, presne. Pekny link, poznam.

Viac menej som sa len chcel vyhnut miesaniu kombinacie nafta+benzin+M2t olej, ked (teoreticky) staci nafta+petrolej.
(ak dokaze petrolej oduplovat kombinaciu benzin+olej).
Aj ked je pravda, ze mazania disel nemam nikdy dost :-)


Uto, 05.01.2016, 23:22
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 12.10.2006, 20:37
Príspevky: 3267
Bydlisko: Nitra
Odpoveď s citáciou
finder píše:
miesaniu kombinacie nafta+benzin+M2t olej, ked (teoreticky) staci nafta+petrolej.

Ak pridavas benzin,olej sa nedava.Ja pridem na benzinku,vytiahnem 4 kusy 20 litrovych bandasiek.Natankujem19 alebo 18 litrov nafty do kazdej bandasky podla zimy,zaplatim a z toho isteho stojana dopustim 1 alebo 2 litre naturalu.Pri nakladani sa to premiesa aj pri nalievani.Je to opruz ale radsej ako sa srat z filtrami.
Olej by sa mal teoreticky pridavat k petroleju,je suchy a nemaze.Ale aj ked som isiel na STK dal som 20 litrov nafty-4 litre petroleja.Ziadny olej.Po STK prva benzinka a nadrz doplna.Je fakt ze STK robim v lete a nepotrebujem to koli zamrznutej nafte.

_________________
Patrol GR, kde neprejdem tam pretiahnem!!!


Str, 06.01.2016, 0:10
Profil
Support
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 14:20
Príspevky: 6674
Bydlisko: PB
Odpoveď s citáciou
Uff, myslel som si, ze o palivach uz co to viem ...

Takze, ked das petrolej do diesla, tak nepojde, lebo ho zadres, kdezto na benzin pojde ? :-D
Na petrolej pojde minimalne stary rotacak v pohode, kdezto s benzinom ho posles do kytek ...
Netvrdim, ze olej petroleju netreba, ale benzin si ho priam pyta ...
Vsade na internete sa docitas, ze benzin odmastuje, cize je suchy...


Str, 06.01.2016, 1:58
Profil
OFFROAD Expert

Registrovaný: Ned, 21.10.2007, 18:48
Príspevky: 2482
Bydlisko: LIPT.MIKULAS
Odpoveď s citáciou
Diesel ti na cisty petrolej pojde ale nie dlho :wink:,lebo bez oleja daco pridres.Petrak je len cistejsia nafta bez parafinu a oleja,ale zapalne teplo ma myslim este nizsie,ako nafta.
Na benzin ti diesel nechyti,ak nema v poriadku zhavice(benzin ma vyssiu zapalnu teplotu ako nafta).
Na olej pojde kazdy diesel,kedze bol na olej povodne vyvinuty.Stare vylagrovance(patroly a naftove jeepy :smt126 ) pojdu na olej lepsie,kedze hustejsie palivo lepsie vytesnuje vole vo vstrekovacej sustave a dosiahne sa vyssich tlakov :wink: .
Benzin aj petrak sa pouzivaju na zabranenie ciastociek parafinu tvorit hmotu podobnu maslu,ktora zapcha filter.Inak by naftak siel aj na to maslo,len by ho bolo treba dostat do cerpadla(okrem CR,to by si asi neporadilo)
Benzinu treba menej ako petraku,takze menej riedi uz tak mizerne mastiacu naftu(z nafty odstranili najkvalitnejsie mazadlo ihiel-siru).Ale deci oleja na liter benzinu nikdy nezaskodi-ale olej len do 2taktu!!!(neobsahuje popolcek-smtr pre ihly v tryskach :wink: ).Ja do tahaca davam liter oleja ked uz tankujem 50-60 l benzinu(ma milion km,trysky este neboli von,spotreba v norme)
Pred sviatkami som supol do 100 l nafty 6 benzinu,tahac stal 2 tyzdne a v pondelok pri -19 som nakopol iba ja :D .Kolegovci oblievali filtre horucou vodou a chodili na pumpu po benzin s bandaskami :-D .Fajna robota dvihat kabiny v takej kose :-D


Str, 06.01.2016, 9:04
Profil
OFFROAD Expert

Registrovaný: Str, 20.05.2009, 21:33
Príspevky: 1827
Odpoveď s citáciou
Bahno a tie novie ťahače nemajú bufíkový predhrev motora ?


Str, 06.01.2016, 9:09
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 12.10.2006, 20:37
Príspevky: 3267
Bydlisko: Nitra
Odpoveď s citáciou
finder píše:
Vsade na internete sa docitas, ze benzin odmastuje, cize je suchy...

Myslim ze som ta pochopil.
A nemyslis ty na technicky benzin na odmastovanie suciastok?Na ten do auta zabudni ak sa chces dlho vozit.V ziadnom pripade.
Ja hovorim o naturale ktory sa tankuje do benzinovych motorov.Ak by bol suchy preco potom nan fuguje miliony aut?A dava do neho niekto olej ako kedysi do trabantov?Preto si myslim ze do TDI je prijatelnejsi benzin natural ako petrolej.
Kazdy klasicky naftak pojde na hocico.Ale musi sa to tam naliat v rozumnej miere.

_________________
Patrol GR, kde neprejdem tam pretiahnem!!!


Str, 06.01.2016, 12:01
Profil
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 177 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12  Ďalší

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: