Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Sob, 27.04.2024, 21:48
Dnes je sobota 27. apríla 2024, meniny má Jaroslav a zajtra Jarmila




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 30 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2
 praca v SR a mimoSR 
Autor Správa
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 22.11.2006, 13:12
Príspevky: 1104
Bydlisko: Lipt.Hrádok /LM/ Dohňany /PU/ Brezno - práca
Odpoveď s citáciou
Poslať 
janoP píše:
...má niekto skúsenosti s prácou v nórsku..ako ,kde,čo,za koľko,...
...agentúrne podmienky poznám :evil:

....... chcem to tu zabaliť , nevidím zmysel práce/podnikania/ v SR...

Dík za každé info .

máš pravdu stoji to za hovno, a mám pocit ze aj bude lebo nik nie je schopný íst do ulícaj aj keby šiel tak to skončí zas len rovnako...
ja zmanželkov uvažujeme sme r Rakúsko a lebo Švajčiarsko :D

_________________
Niva1,6 Niva1,7i Galloper2,5 TDi Patrol2,8-3,0 LR Disco1 300Tdi Honda CRV2,0 LR Disco1 200Tdi Nissan Terrano2W2,7tdi LR DiscoIITD5

autodolesa.sk
Land Rover Club Liptov
LandOFF service
Offroad Club Luky

offroadclubliptov@gmail.com
0908 384 826


Štv, 25.10.2012, 10:22
Profil
Velky Kraken
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 16.11.2007, 23:01
Príspevky: 7909
Bydlisko: mesto vychadzajuceho slnka Tornala City
Odpoveď s citáciou
Poslať 
meilom koluje sprava daco o 17 novembu,, tak uvidime
:smt139

http://1711.sk/
17. november - Berieme si späť svoju krajinu

Do úspešného prevratu v roku 89 nemalo Československo nijaký dlh. Prevažovali aktíva, a to v miliardách dolárov. Ďalšia nepochopiteľná vec - všetci ľudia mali prácu. Ústava garantovala právo na prácu. Príživníctvo bolo trestané. Práca bola právom, i povinnosťou. Pracovali aj poslanci. Za výkon funkcie mali symbolicky príplatok. Aj Boh, keď stvoril svet, pracoval. Na siedmy deň dal zatvoriť super a hypermarkety, a odpočíval.

Školy produkovali len také profesie, aké si vyžadovala spoločenská deľba práce. Plánovalo sa. Každý absolvent školy dostal umiestnenie, s platom, a niekedy aj s bytom. Zadarmo. Družstevný trojizbový byt sa dal splatiť za päť či sedem rokov, bez toho, aby sa rodina živila korienkami. Z mladomanželských pôžičiek sa dala zariadiť domácnosť. Úrok bol symbolicky, a pri narodení dieťaťa sa odpisovalo z dlžnej čiastky. S demografickým vývojom sme nemali problémy. Odchod do dôchodku sa postupne mal znižovať. Rovnako i týždenná pracovná doba. V Bratislave sa pripravovala výstavba metra, federálna vláda už schválila rozpočet. MHD mala vstúpiť do experimentu: mala byť bezplatná. Rómsky problém nebol, naši Cigáni pracovali. Totalita.

Dňa 17.11.2012 sa v mestách Bratislava, Trnava, Trenčín, Žilina, Banská Bystrica, Poprad, Nové Zámky, Košice a Prešov uskutočnia protesty pod názvom Berieme si späť svoju krajinu. Protesty sa začnú o 15.00 hod súčasne vo všetkých mestách.

Dôvodom protestov je neúnosná ekonomická a politická situácia v Slovenskej republike. Za protestami nestojí žiadna politická strana ani hnutie, ani žiadna finančná skupina. Je to spontánne rozhodnutie občanov Slovenska, ktorí sú nespokojní s vývojom a smerom, ktorým sa Slovensko uberá za posledných 23 rokov.

17.novembra uplynie 23 rokov od chvíle, kedy sme chceli žiť slušnejší a lepší život. 17. novembra bude 23 rokov klamstiev, rozkrádania spoločného majetku, vzniku finančných skupín, oligarchie a bujnejúcej korupcie. Spoločne povieme DOSŤ! Spoločne sa postavíme arogancii štátnej moci a politikom! Vyzývame učiteľov, zdravotné sestry, živnostníkov, zamestnaných,nezamestnaných, všetkých, ktorí boli posledných 23 rokov klamaní a okrádaní politickou elitou spolu s oligarchiou z finančných skupín.

Požiadavky v zmysle cl.32 ústavy SR vyslovujeme vláde ako aj prezidentovi SR nedôveru a z uvedeného dôvodu TRVÁME na okamžitom:

1) rozpustení parlamentu
2) zastavenie "reforiem" proti ľuďom
3) audit verejného dlhu
4) zoštátnenie strategických odvetví
5) zabezpečenie potravinovej a ekonomickej sebestačnosti
6) potrestanie vinníkov

Odôvodnenie:
1.) Trváme na demisii celej Vlády SR nakoľko, posúva krajinu do nepredstaviteľnej ekonomickej a morálnej katastrofy, žiadame rozpustenie Parlamentu a odstúpenie Hlavy štátu.
2.) Požadujeme okamžité zrušenie všetkých reforiem namierených proti ľuďom.
3.) Požadujeme audit verejného dlhu Slovenska, s moratóriom na splátky dlhu, pretože slúžili súkromným záujmom a nie v prospech všetkých občanov.
4.) Požadujeme obnovenie verejnej kontroly strategických odvetvi, ktoré sú dôležite pre spoločnosť: poľnohospodárstvo, bankovníctvo, energetika, vodne hospodárstvo, zdravotníctvo, vzdelávanie a riadenie životného prostredia.
5.) Okamžité spustenie procesov,vymenovanie úradníckej vlády, sfunkčnenie referenda, nový volebný zákon atď, smerujúcich k zabezpečeniu ekonomickej a potravinovej sebestačnosti, zabezpečenie podpory národného hospodárstva + vymanenie sa z područia EÚ dlhov a sankcii.
6.) Vyvodenie trestnej, politickej a morálnej zodpovednosti vinníkom , ktorí okradli, ožobráčili, zdevastovali, zničili a rozpredali Našu vlasť za posledných 23 rokov!

_________________
EX Suzuky Samuraj1.3
EXJeep Cheroke 2.1TDI
EX Jeep Grand Cheroke Limited 4Liter
EX Mitsubishi Pajero2,5TDI GLS
EX Jeep Grand Cheroke WJ 3.2 TDI Limited
EX Nissan Patrol 2.8 TDI Y60
EX Jeep Grand Cheroke 2.5TDI laredo
EX Jeep Grand Cheroke2,5TDI Limited


Štv, 25.10.2012, 10:36
Profil
OFFROAD Expert

Registrovaný: Štv, 27.11.2008, 15:26
Príspevky: 523
Bydlisko: tisovec
Odpoveď s citáciou
Poslať 
efendy Laci...nespamuj tu. toto je vážna téma, naozaj potrebujem info o práci

dík

takže ešte raz...kto má nejake rady, info o serioznej práci v anglicku,norsku,.. pre normálnu roboš pozíciu....tak budem vďačný

_________________
už len ex.....jeep xj 2,5 ....patrol gr.... jeep xj 4l......


Štv, 25.10.2012, 10:49
Profil
Ťažký Profík

Registrovaný: Sob, 11.08.2012, 15:59
Príspevky: 477
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Jak sem ide ten HOAX ??

_________________
Obrázok


Štv, 25.10.2012, 13:02
Profil
Ťažký Profík

Registrovaný: Štv, 30.12.2010, 23:51
Príspevky: 314
Bydlisko: Poltár
Odpoveď s citáciou
K práci:

Naša spoločnosť sa zaoberá predajom - okien, dverí, príslušenstva a doplnkov k nim ako veľkoobchod, prípadne s montážou ako maloobchod ... drobné stavebné práce + maliarske práce.
Hľadáme odberateľov vrámci SR, CZ, HU, A, BE, F
- vieme vypomôcť pri zriadení predajne v miestach, kde ešte odberateľov nemáme.
- ceny jedny z najnižších na trhu
- za kvalitu sa vôbec hanbiť nemusíme
- krátke dodacie lehoty
( prípadne hľadáme seriózneho a rázneho obchodného zástupcu, pre hore spomenuté krajiny, prípadne viacerých )
- plat = rabat z predaja
- prípadné otázky prosím zasielať na e-mail: gospol@gospol.sk

K 17.11.2012
Odôvodnenie:
1.) Trváme na demisii celej Vlády SR nakoľko, posúva krajinu do nepredstaviteľnej ekonomickej a morálnej katastrofy, žiadame rozpustenie Parlamentu a odstúpenie Hlavy štátu.

- rád by som vedel, odkiaľ potom zoženú novú vládu...resp. by ju už mali mať pripravenú.


Štv, 25.10.2012, 13:13
Profil
OFFROAD Expert

Registrovaný: Str, 21.03.2007, 6:03
Príspevky: 553
Bydlisko: xx
Odpoveď s citáciou
Poslať 
kua vy ste dobri....v terajsej dobe je predsa kazdy normalny clovek na podpore a tych zopar co chodi do prace...taky bohaty nie som aby som si mohol dovolit luxux ako praca :-D


Štv, 25.10.2012, 17:55
Profil
Ťažký Profík

Registrovaný: Sob, 11.08.2012, 15:59
Príspevky: 477
Odpoveď s citáciou
Poslať 
laci, inak nieco hovoris. ked som sedel doma na socielke, vtedy som sa mal najlepsie. mal som kopu casu nahanat ksefty a este mi zostalo aj na oddych :)

_________________
Obrázok


Štv, 25.10.2012, 18:45
Profil
Velky Kraken
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 16.11.2007, 23:01
Príspevky: 7909
Bydlisko: mesto vychadzajuceho slnka Tornala City
Odpoveď s citáciou
Poslať 
spin píše:
laci, inak nieco hovoris. ked som sedel doma na socielke, vtedy som sa mal najlepsie. mal som kopu casu nahanat ksefty a este mi zostalo aj na oddych :)



ked si sa mal lepsie tak nakiho dasa podnikas? :-D nerypem iba podotykam,,

janoP znamy sa vratil z Anglicka, robil vo fabrike zvaraca v ROVER, a vraj tam beruuu, enom treba mat zvaracske papiere,,

_________________
EX Suzuky Samuraj1.3
EXJeep Cheroke 2.1TDI
EX Jeep Grand Cheroke Limited 4Liter
EX Mitsubishi Pajero2,5TDI GLS
EX Jeep Grand Cheroke WJ 3.2 TDI Limited
EX Nissan Patrol 2.8 TDI Y60
EX Jeep Grand Cheroke 2.5TDI laredo
EX Jeep Grand Cheroke2,5TDI Limited


Štv, 25.10.2012, 19:07
Profil
Ťažký Profík

Registrovaný: Sob, 11.08.2012, 15:59
Príspevky: 477
Odpoveď s citáciou
Poslať 
netusim bratm, cele je to popletene...
ja som dlhe roky fungoval na urade prace. roboty bolo pokkt, doobeda som lezal na plazy, alebo na rybach som makal cez notebook - optimalny zivot.
len potom dosla doba, kedy vsetci najeka moc trpeli na fakturach, kazdy proste chcel papier. nevedl som sa tomu vyhnut. tak som si vybavil zivnost, aby som tym par ludom vedel vytlacit formalitu.
tak som mal zivnost a rok som si uradoval ako podnikatel zaciatcnik = neplatis odvody, len minimalnu zdravotku. presiel rok a zistil som, ze treba zacat platit do socialky a este kopu inych kravin.
tak som sa zamestnal v celkom pohodovej nenarocnej robote = zamestnavatel za mna bude platit odvody a ja si mozem doma fusovat dalej, vacsinu ciernota a pre tych par ludi vystavim ten poondiaty papier.
nakoniec nasi papalasi vymysleli fasa zakon, ze aj ked si zamestnany, aj tak musis za zivnost platit odvody, vsetky. takze teraz za mna plati aj zamestnavatel, a ja si ich platim tiez.
dostat som sa do takeho stadia, ze si nemozem dovolit vysrat sa ani na jednu z tych robot, cize som vlastne zotrocil seba sameho skrz vselijake nezmyselne poplatky. len kvoli tomu, ze par jedincov chcelo zakazdu cenu makat legalne a chceli odomna formality.
nemal by som to tu rozpisovat, ale yebem na to...

cize cele je to len o tom, ze cim viac som sa snazil vydrbat s papalasmi, aby som mohol zarobit viac, tym viac som sa zamotal do zakonov papalasov a vlastne som si natiahol slucku okolo krku, z coho sa fakt neda dostat von. cim viac zarobis, tym viac ta zdieraju. a uz nemozes prestat zarabat, lebo sa zadusis vo vlastnych dlhoch, ktore nasledne zostanu z vselijakych dementnych poplatkov a inych kktin...

toto si chcel pocut ?? :D

edit: ti poviem, ze fakt som sa mal lepsie, ked som bol na urade. skromne som si zil, mal som abnormalne kvantum casu a volna pre hobby, atd.. stihal som vsetko. potom som chcel zarobit viac a zamotal som sa do neskutocneho kolobehu zhanania penazi, aby clovek stihal krmit stat, ktory ti berie tym viac, cim viac zarobisd...

edit2: ver mi, ze by som sa mile rad vratil do toho stadia, lenze momentalne uz sa z tohoto tazko da vymotat. fakt nevidim realnu cestu z tohoto von, jedine podvodom. lebo legalne vlastne cim viac zarobis, tym menej mas. cize cim viac robis, tym viac sa zotrocujes do dlhov :D

_________________
Obrázok


Štv, 25.10.2012, 19:37
Profil
Velky Kraken
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 16.11.2007, 23:01
Príspevky: 7909
Bydlisko: mesto vychadzajuceho slnka Tornala City
Odpoveď s citáciou
Poslať 
nuz precital som si to aj 2x,, a veru cloveku neni z toho do smiechu,,ale suhlasim s tebou bo mas pravdu,,a co som hore pisal to neni HOAX,,tam sa pise o tom co chcu ludia,,chcu aby nas nezdierali, ci uz zamestnancov, alebo drobnych podnikatelov,, bo ako pises udusis sa vo vlastnych dlhov co tato a predosle vlady usily na nas,,,nemyslel som to ako reklamu alebo daco take ale dal som to sem aj z tohop dovodu, bo Janka P poznam osobne a je to pracant a poctivy clovek, a bars jako sa snazhi nevie kopnut do lopty,,ta je vzdy o kusok v poprediu,,nezaroby ani tolko aby si pokryl vydavky, nieto este uzivit poctivo svoju rodinu a ludia uz z toho maju dost a chcu daco podniknut,, tak len pre informaciu ze preto som dal te meil tam,,

_________________
EX Suzuky Samuraj1.3
EXJeep Cheroke 2.1TDI
EX Jeep Grand Cheroke Limited 4Liter
EX Mitsubishi Pajero2,5TDI GLS
EX Jeep Grand Cheroke WJ 3.2 TDI Limited
EX Nissan Patrol 2.8 TDI Y60
EX Jeep Grand Cheroke 2.5TDI laredo
EX Jeep Grand Cheroke2,5TDI Limited


Štv, 25.10.2012, 20:54
Profil
Ťažký Profík

Registrovaný: Sob, 11.08.2012, 15:59
Príspevky: 477
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Ja tvrdim len jednu jedinu vec - tento system sa vylieci jedine tym sposobom, ze ludia konecne zacnu vsetko bartrovat medzi sebou a nikto nikomu nebude platit. Stacilo by sa vediet medzi sebou dohodnut.

Pokial bude mozne tocit peniaze a kseftovat, dovtedy sa nic nezmeni. Lebo jedina choroba tohoto systemu je ta, ze cim dalej, tym viac ludi nechce pracovat a radsej kseftuju. Politika je najvacsi kseft.

Cim viac ludi kseftuje [namiesto produkcie, alebo sluzieb], tym viac na nich musi robit ten zvysok, ktoreho je tym padom o to menej. Cize sa to este aj nasobi. Predrazuje sa cely trh, predrazuje sa a umelo nafukuje uplne vsetko, len vdaka tomu, ze kopa ludi nerobi a kseftuju, tocia peniaze. Lebo ked ty nic nevyprodukujes a predsa z 1000 euro spravis 2000 = 1000 euro volakde chyba.

Fakt sa mi nechce rozoberat zas tieto hlupe temy, lebo viem ze aj tak nic nezmenim a mozno vacsina si pomysli, ze hentomu to akurat tak dobre yebe. Ale proste si myslim, ze pokial bude socialny system zalozeny na peniazoch, ktore su samo o sebe vecou podnikania, tak sme cim dalej tym viac v riti. Peniaze by boli dobre len dovtedy, pokial by sluzili ako hodnota na vymenu tovaru / sluzieb. Ked su peniaze samotnym tovarom, alebo sluzbou - tak to je bohuzial cesta do pekel...

Ludia by konecne mali pochopit, ze maju spolupracovat, pomahat si a nie pretekat, kto spravi vacsi kseft a odrbe toho druheho. Pokial ja nic nevyprodukujem a zarobim = volakoho som okratil o tolko, kolko som zarobil, aj ked o tom ani nemusim vediet, resp. nemusim mat pocit viny...

Co k tomu poviem viac, nech si mysli hocikto hocico, ze mam paranoje, ale je to proste tak - tato spolocnost je chora len alen vdaka biznisu s peniazmi !

_________________
Obrázok


Štv, 25.10.2012, 21:06
Profil
OFFROAD Expert

Registrovaný: Štv, 27.11.2008, 15:26
Príspevky: 523
Bydlisko: tisovec
Odpoveď s citáciou
Poslať 
..no mňa odkopol môj dlhoročný dodávateľ záhradnej techniky ktorú predávam a našiel si nového..ešte nevyčerpaného z vlastných zdrojov....podotýkam z vlastných, ktoré sa pri POCTIVOM podnikaní nikdy nevrátia....skrátka ked v súčastnej dobe to nejde podľa tabuľkových plánov a odmietate suplovať ich sklad na vlastné náklady vo vlastnom ...
...serem na to a radšej pojdem robiť mukla do zahraničia , ale aspoň zarobím...aj na moje koníčky napr. benzín do jeep xj 4 l :-D

_________________
už len ex.....jeep xj 2,5 ....patrol gr.... jeep xj 4l......


Štv, 25.10.2012, 21:37
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 04.03.2010, 19:40
Príspevky: 1448
Bydlisko: povazska bystrica
Odpoveď s citáciou
Ak by mal niekto alebo vedel biekto o noecom na mesiace jun jul august ci uz SR CZ alebo aj inde budem povdacny dakujem :)

_________________
Myšiak 2,8TD,+8cm hore -pevnosťák ARB, HELLA 181,PMR,CB,Super Swamper 33",gurtna, dobrá duša za volantom :)

OFFROAD CLUB LÚKY


Pon, 22.04.2013, 15:24
Profil
OFFROAD Expert

Registrovaný: Uto, 06.03.2007, 19:34
Príspevky: 1814
Bydlisko: SE
Odpoveď s citáciou
Profesia ? Co vies robit ? PM.

_________________
Bývalý offroadak


Pon, 22.04.2013, 18:01
Profil
Ťažký Profík
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 24.03.2011, 15:17
Príspevky: 256
Bydlisko: ZA
Odpoveď s citáciou
Ja tiez nieco hladam ihned a na urcito-neurcito
Informacne technologie - informatik s niekolkorocnou praxou :wink:

_________________
Pajero II. 2,5TD GLX 3dv. Super Select,
2x navijak 5,5t, OME, CB, hi-lift, kladka, gurtne,...


Pia, 26.04.2013, 18:51
Profil
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 30 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: