Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Uto, 04.06.2024, 15:21
Dnes je utorok 4. júna 2024, meniny má Lenka a zajtra Laura




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 29 ]  Choď na stránku 1, 2  Ďalší
 Nezvladnutelny pes ? 
Autor Správa
Support
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 14:20
Príspevky: 6674
Bydlisko: PB
Odpoveď s citáciou
Ospravedlnujem sa, nasla by sa aj vhodnejsia tema, ale na vyriesenie problemu, pripadne odvratenie osudu mame (teda skor vy) tak cca 1 den ...

Bernsky salasnik, pes, asi 6 rokov.

Normalne ziveny, na volno (nie na retazi).
Inac sa skor nudi (vysteka navstevu a to je tak vsetko).

Posledny rok mu fajne drbe.

Odtiahnem ho kvoli navsteve za obojok nabok, skoncim s rozhryznutou rukou...

Svagrovi zobral z ruky rohlik ked isiel okolo neho, ked ho zdrbal a zmlatil (neviem cim), tak utok - skoncilo to rozlamanou lopatou. (tak mu treba, nema byt pazravy).

Vcera mu bracho dava granule - skoncilo to rozhryznym nechtom (praskol) a diera v brusku prsta od druheho zubu. No prst vyzera ako rozcviknuty vo zveraku ... (vraj utok bez vystrahy).

Po 4-rocnej neteri tiez vyletel (detaily neviem) - bez nasledkov.

Tyzden dozadu na rychlonavsteve - pohladkam ho cez branu, odtahujem ruku a vedla prstov necakane ostre "cvak" ... (doteraz nechapem preco minul).

Zlomili sme nad nim palicu a v sobotu ho caka injekcia.

Prave ma napadlo ho niekomu darovat, ktor by ho zvladol a nejak vyuzil, samozrejme za predpokladu, ze sa stav nebude zhorsovat a nestane sa nebezpecny pre kohokolvek v dosahu.
(50kg je 50 kg).

Nejake navrhy, odporucania, tipy ?
Okrem teda rady, ze skoda penazi, naboj je lacnejsi ...
(je, ale aj ked je z neho swina, tak toto ee).

Diky

Ak by ho niekto z okolia PB, PU chcel, je k odberu, je mi ho luto utratit, ale minimalne kvoli detom musi ist prec, to je velke riziko, neviem co s nim ...


Štv, 26.07.2012, 20:00
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 21.07.2008, 7:51
Príspevky: 540
Bydlisko: Trenčín
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Makil ma staršieho Berňáka skus sa jeho opítať.

_________________
Jeep grand cherokee 4,7 V8


Štv, 26.07.2012, 20:15
Profil
Pandík

Registrovaný: Pia, 02.10.2009, 22:33
Príspevky: 3315
Odpoveď s citáciou
Poslať 
kvôli tomu máme fenu (zlatý retriever)
podľa mňa je to hlavne rasou psa.


Štv, 26.07.2012, 20:18
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 22.08.2010, 12:38
Príspevky: 698
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Findo,pochovaj ho ešte do zimy a potom ho zoberiem na líšky :-D a darujem ti zato potom kožušinku s nej :-D

_________________
Nissan Patrol Y60 2,8-kompletka a 36" Super Swaper.


Štv, 26.07.2012, 20:23
Profil
Učeň
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 17.11.2011, 19:51
Príspevky: 91
Bydlisko: Kapušany
Odpoveď s citáciou
Poslať 
OFFroad4wd píše:
kvôli tomu máme fenu (zlatý retriever)
podľa mňa je to hlavne rasou psa.


Neni to rasou, je to vychovou. Ja mam staffordshire bullterier :),

_________________
RastoJusko

Mitsubishi Montero Sport Limited 3,5 V6


Štv, 26.07.2012, 20:24
Profil WWW
Support
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 14:20
Príspevky: 6674
Bydlisko: PB
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Povaha ako taka je ok, preto som ho bral.
Svagor ma fenu (tiez bernaka). Ten isty pozemok, ale je "utekava" tak je na retazi. Inac jej povahovo tiez nie je co vytknut (ale menej zvladnuta vychova, tak si robi sem tam co chce).

Az do doby nez som sa odstahoval od rodicov (kde je umiestneny), tak bol v poho, potom mu vraj preplo (ciastocne). Segra tvrdi, ze mojim odchodom ...
(vraj zacal byt nejaky taky - bolo nanho viac treba zvysit hlas, aby akceptoval cloveka)

Divu zver nenahana ani ked ho postvem (naschval, ze co urobi), akykolvek ludia tvrdy ignorant (s vynimkou zvereneho priestoru, teda dvora okolo domu, tam robi co ma). Ine psi detto ... (no ale radsej ho mam na dosah, keby nieco).

Ak mi niekedy aj viac stisol ruku, tak to bolo vyslovene o blbnuti a rozjaseni.


Štv, 26.07.2012, 20:27
Profil
Pandík

Registrovaný: Pia, 02.10.2009, 22:33
Príspevky: 3315
Odpoveď s citáciou
Poslať 
feny väčšinou neutekajú je to kludný pes
susedia maju psa a ten len lafanderuje a naša Elza len doma je a aj ked je brána otvorená neujde
mala aj mlade až 2x do roka dali sme ju vykastrovať a odvtedy už duplom zlenivela ale keď niekto príde vybreše ho a ide na miesto
určite je to aj výchovou čo sa tíka finderovho psa
psa teraz už veľmi nenaučíš už je starý na to


Štv, 26.07.2012, 20:51
Profil
Začínajúci koumák

Registrovaný: Pia, 20.03.2009, 16:05
Príspevky: 112
Bydlisko: SB
Odpoveď s citáciou
Poslať 
nehnevaj sa, ale musim reagovat aj na prvy prispevok. neskusal si niekedy porozmyslat, ci sa z toho psa nestala "swina" preto, ze sa niekto k nemu spraval ako "swina"??? nic to v zlom, ale podla toho co pises nevies o psoch asi vela.
ludia si aj vdaka mediam myslia, ze "bojove" psy su nebezpecne. nebezpecni su viac ich majitelia, ale co sa tyka psov, tak pre cloveka predstavuju najvacsie nebezpecenstvo prave ovciarske psy. tie maju zakodovane chranit svoje "stado" za kazdu cenu a podla vsetkeho ten pes vas berie ako niekoho, kto jeho "stado" ohrozuje a preto utoci. mohlo mu aj "prepnut"(stava sa aj ludom), ale asi nik okrem vas na to nepride preco.
drzim palce, aby sa niekto zodpovedny nasiel!

_________________
Patrol Y60


Štv, 26.07.2012, 21:07
Profil WWW
Koumák

Registrovaný: Štv, 07.12.2006, 18:36
Príspevky: 184
Bydlisko: SK-Zapad
Odpoveď s citáciou
Poslať 
No prave teraz mam asi mesiac presne takto sa spravajuceho psika. Je to sice bigl, ale inak popisujes presne to, co sa deje s tymto psom. Majitel (sesternica) sa ho uz bala a nechceli ho, ale utratit im ho bolo luto a ja som za zlutoval aj nad psom aj nad nimi. Zatial skusam odlisne vychovne metody, ako skusali oni, da sa, ale je to mozno casovana bomba a nikto nevie, kedy a co sa stane. Tomuto psovi mozno naozaj preplo, lebo bol chovany skoro 3 roky v maximalne pre neho nevhodnom prostredi atd. Zatial som sa s tym nestretol a myslel som, ze to ani nie je mozne, no asi je.

Tento ma navyse este problem s epilepsiou...


Štv, 26.07.2012, 22:09
Profil
Support
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 14:20
Príspevky: 6674
Bydlisko: PB
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Adam, trochu si to domotal, ale nevadi.

Nie, nestala. Do toho psa nebolo kopnute, ani ked zavadzal, a musel si ho prekrocit. Jasne, ze ked som ho pustil navolno, a nerobil co mal (k nohe), tak mal pruser ...

Co sa tyka "zmeny prostredia", ja som sice odisiel, ale pristahoval sa svagor, takze na jednej strane mu odisiel povodny pan, na druhej strane stale tam bol niekto, kto ho zobral mimo domu (aspon z casu na cas).

Ak si bernak ma strazit zvereny pozemok ako pastiersky pes, co potom taky aziati a kaukazaci ? Toto je pri nich len neskodny odvar pastierskeho psa ...

Inac ak to nema vekom, resp. nejak vrodene, uz ma davnejsie napadla spekulacia kliest (zrovna nasa oblast je silno pandemicka), resp. tie sracky co donho veterinar kazdy rok picha ... (akoze prevencia k psinke, besnote a spol).


Štv, 26.07.2012, 22:25
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 06.10.2006, 0:00
Príspevky: 1241
Bydlisko: Senica
Odpoveď s citáciou
Poslať 
nebudem polemizovat cim to je ze svoje spravanie tak zmenil ale ked mu az tak preplo a utoci na najblizsich tak sa radsej ho zbavit. tiez by som to riesil bud ho niekomu dat alebo .38 special...

_________________
Zlatníctvo-Hodinárstvo


Štv, 26.07.2012, 22:31
Profil ICQ WWW
Začínajúci koumák

Registrovaný: Pia, 20.03.2009, 16:05
Príspevky: 112
Bydlisko: SB
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Finder, kludne som mohol aj nieco domotat. moja skusenost je taka, ze ziadne zviera /ani pes/ na cloveka bezdovodne nezautoci. ak zautoci, tak ten dovod je vacsinou clovek sam alebo je zviera chore. kazdopadne vakcinami to urcite nebude. :)

_________________
Patrol Y60


Štv, 26.07.2012, 22:55
Profil WWW
Učeň
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 17.11.2011, 19:51
Príspevky: 91
Bydlisko: Kapušany
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Venuju sa mu dostatocne po tvojom odchode, cvicia ho?, behaju s nim? aportuju? a take tie veci co pes robi rad?

Nesnazi sa chuda len na seba upozornit?

_________________
RastoJusko

Mitsubishi Montero Sport Limited 3,5 V6


Štv, 26.07.2012, 22:59
Profil WWW
Support
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 14:20
Príspevky: 6674
Bydlisko: PB
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Adam - kiez by si mal pravdu, ale prave si vkrocil tymi vakcinami do riadnych sraciek (sorry, som v medi segmente, viem svoje, uz ludmi to je zle, a veterina isto nie je lepsia).

Rasto - mozno, ale toto je z jeho strany trochu silne kafe, nie ?
Este ak by sa nudil a k udalosti dojde cez den, ale polozis mu misku zo zradlom na zem, a mas rozhryznutu ruku ?

A to bol kedysi v stave, ze som mu mohol zobrat kost z papule, bez zavrcania, zavahania, ani nemrkol ... Pockal, dokial som mu ju nevratil a chrumal dalej ...


Štv, 26.07.2012, 23:15
Profil
Učeň
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 17.11.2011, 19:51
Príspevky: 91
Bydlisko: Kapušany
Odpoveď s citáciou
Poslať 
No fakt to vyzera, ako keby prebral poziciu alfa samca. Pes sa vzdy musi citit v rodine ako vo svorke ale jeho pozicia musi byt gama, to znamena v hiearchii na poslednom mieste.

Akonahle alfa samec odisiel, to bral asi teba, tak je prirodzene ze sa snazil prebrat poziciu alfa samca on. Ked obcas prides uz ta nechce pustit naspat na poziciu :)

_________________
RastoJusko

Mitsubishi Montero Sport Limited 3,5 V6


Štv, 26.07.2012, 23:20
Profil WWW
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 29 ]  Choď na stránku 1, 2  Ďalší

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: