Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Sob, 27.04.2024, 15:41
Dnes je sobota 27. apríla 2024, meniny má Jaroslav a zajtra Jarmila




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 29 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2
 Nezvladnutelny pes ? 
Autor Správa
Začínajúci koumák

Registrovaný: Pia, 20.03.2009, 16:05
Príspevky: 112
Bydlisko: SB
Odpoveď s citáciou
Poslať 
offtopic:
ja som uz v uplnych srackach! ty vsak vidis, co za svinstvo sa ludom dava, tak v com je potom medi segment? :)
...viem, prachy

_________________
Patrol Y60


Štv, 26.07.2012, 23:34
Profil WWW
OFFROAD Expert

Registrovaný: Uto, 06.03.2007, 19:34
Príspevky: 1814
Bydlisko: SE
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Finder mozes za to Ty. Nechal si ho rodicom ktori mu nevedia dat co potrebuje.Nic v zlom. Myslim tym vychovu , pracu , a pevnu ruku. Robil som so psami a som si isty tym co hovorim. Nepreplo mu len sa nudi a robi si co chce. Kedze nema pevnu ruku tak skusa kam az moze zajst. Som velmi nachylny prist sa na neho pozriet. Zajtra Ti zavolam.

Kym som pisal tak ma Rasto predbehl a ma 100% pravdu.

_________________
Bývalý offroadak


Naposledy upravil dindaj dňa Štv, 26.07.2012, 23:36, celkovo upravené 1



Štv, 26.07.2012, 23:34
Profil
OFFROAD Expert

Registrovaný: Pon, 17.01.2011, 10:49
Príspevky: 521
Bydlisko: Kežmarok
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Mal som podobný problém s čuvačom, ktorý mi v tom čase strážil stavbu. Mal 6 rokov, bol síce uviazaný, ale na 50m lanku. Začalo to nenápadne, asi tak ako popisuješ, ku mne si síce asi rok nedovolil, ale svokor ktorý sa o neho staral sa musel mať na pozore. Keď začal útočiť na deti, končila sranda a pošiel. Časom vyšlo najavo, že deti zo susedstva sa zabávali tým, že ho zlostili palicami a kameňmi.

_________________
Vždy ži svoj sen, neboj sa ísť pomaly, boj sa stáť na mieste, ale nezabudni si užívať život kým môžeš!

Mitsubishi L200, AVM voľnobežky, King One TDS-9.5C , Maxxis Mudzilla

Ex - Nissan patrol GR Y60, MT Nokian Vatiiva 33/12,5/15, naviják 5,4t,


Štv, 26.07.2012, 23:35
Profil
OFFROAD Expert

Registrovaný: Str, 20.05.2009, 21:33
Príspevky: 1835
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Raz ( veľmi dávno ) na vojne som musel prebrať dospelého psa nemeckého ovčiaka, po jeho pôvodnom psovodovi. Poviem tak ako bolo – bol to problém. Keď starý psovod bol preč, tak som ho zvládal na nejakých 75%. Akonáhle sa objavil starý psovod, už bolo zle, išiel po mne, neposlúchal...atď. No starý psovod odišiel a ja som ostal so psíkom sám v takom štádiu ako som písal. Až kým sa situácia nevyhrotila natoľko, že niektoré veci z výcviku pes odmietal robiť a keď som ho nútil, tak išiel po mne. Došlo na to ako ďalej. No na vojne to ináč nejde, len že to musí ísť. Tak som napokon musel prikročiť k tvrdým metódam a síce počas výcviku ostnatý obojok, výcvik s košíkom a pri prvom náznaku neposlušnosti trest – ubratie kyslíku ostnáčom, a tak dookola. Trvalo to asi 2-3 dni. Psíka mi bolo doslovne ľúto, ale nebolo inej cesty. Bol to služobný pes a najväčšia hanba je pokiaľ je psovod doštrikovaný od vlastného psa.
Po asi 2-3 dní spomínaného tvrdého výcviku sa mi napokon podarilo zlomiť jeho spupnosť a od vtedy až do konca už verne slúžil. Síce občas pri vyložene nežiadúcich situáciách po mne zlostne zazrel a kus aj zavrčal, ale to som už nechal tak, bral som to tak, že mi len označuje hranicu.
Takže aj v tomto prípade vidím ako poslednú šancu na prevýchovu pár dní intenzívneho výcviku, ale to predpokladá, že je psík už naučený aspoň na košík a vodítko. Ten pes to proste musí pocítiť a to doslovne, že kto je jeho pánom. Možno doposiaľ to toleroval z pozície „kamarátstva“ ale to už neplatí, ako to naznačil, takže musí prísť pozícia sily. Veľa zdaru.


Pia, 27.07.2012, 0:04
Profil
Support
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 14:20
Príspevky: 6674
Bydlisko: PB
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Offtop
Adam, rozdelme to na farmaceutiku (predtym som sa zle vyjadril, trochu som zovseobecnil) a lekarstvo.
Lekarstvo aj ked je (ano, vdaka nenazratym poistovniam) v problemoch (este to nenazvem sracky, tato hranica este nie je nastastie u nas, a to prosim hovorim z vlastnej negativnej skusenosti). Verte mi, moze byt horsie (co neznamena, ze so sucastnym stavom suhlasim a som s nim spokojny).

Farmaceuti - to je cista chemia, a len a len prachy. (ich nic ine nezaujima, specificka oblast je ockovanie a zvlast deti :-( ).
Keby sme vedeli, co do seba pchame (ja viem, niekedy sa neda inac), tak frcime na zihlave a lipovom caji ...

Rasto, Dindaj - hm ... :oops:


Pia, 27.07.2012, 7:33
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 16.11.2007, 10:33
Príspevky: 747
Bydlisko: Trenčianske Teplice, Košice
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Rasto, Dindaj vlastne povedali všetko.

Avšak - Berňák sa nikdy neprejavuje agresívne. Je strážca, ale iba ak je "členom svorky", pokiaľ je niekde mimo rodiny - nestráži.

Čiže tento jav je spôsobený asi:

a) zlým krížením, napr. súrodeneckým (u nás je to častý jav, lebo máme málo psov a niektoré žiadané módne plemená nasilu množia) (holt peniaze), ktorým bola umelo vyvolaná táto nevhodná vlastnosť.
b) trebalo by mu prezrieť celé telo, uši a papuľu, či nemá nejakú ranu, vpichnutú triesku, osinu medzi prstami, tŕň medzi vankúšikmi na nohách, zahnisané miesto, pokazený al zlomený zub - kompletne ho prečesať - niektoré takéto dlhodobé zranenie vyvoláva agresivitu a pri návale bolesti (však to poznáš aj sám, keď ťa bolia zuby) môžu spôsobiť útok.
c) tento druh psa potrebuje voľný výbeh - ak je dlhodobo zavretý, alebo priviazaný na reťazi, môže to spôsobiť agresivitu (často nepredvídaný a prudký útok)
d) Berňák sa veľmi silne citovo naviaže na majiteľa. Ak došlo k výmene vodcu svorky nech švagor skúsi týždeň nosiť ponožky a potom mu ich dať na hranie. Ten pach si určite vtrepe do hlavy. A pomáha ukážka sily - nech mu dá košík, a začne sa sním byť - po psovsky - to znamená, že pri naťahovaní sa s ním ho musí prevaliť na chrbát, chytiť ho rukou za krk v oblasti ohryzka a simulovať hryzenie a pritom hrubým hlasom vrčať. Až pokiaľ nezvedne (ten pes). Nesmejte sa. Naozaj to pomáha určiť dominanciu.
A ešte jedna vec pomáha. Vyhladovať ho a potom mu dať žrať - ale tak, aby pes vedel že to žrádlo je odo mňa a závisi odo mňa, či ti ho dám, alebo nie. Vtedy je dobré, ak je pes na reťazi. :lol:

_________________
Nikdy sa nehádaj s blbcom. Niekdo by si nemusel všimnúť, že je medzi vami rozdiel.

LAND ROVER Discovery II.


Pia, 27.07.2012, 9:14
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 16.03.2009, 1:26
Príspevky: 2391
Bydlisko: Zvolen
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Ja len doplním, súhlasím s Rasťom a s Dindajom.
Nie som nejaký skúsený psíčkar, ale psa mám vychovaného (koniec-koncov aj na nejakých off akciách už so mnou bol). Tibor, záleží na tom, ako ti na tvojom psovi záleží. Ak si nebudeš vedieť dať rady a nechceš o neho prísť, poradil by som ti cestu na Moravu (samozrejme aj so psom). Chlap tam rieši nezvládnuteľných psov už dlho a veľmi úspešne, minimálne ti povie, v čom je problém a čo sa dá robiť. Ak bude treba, kontakt ti pošlem.

_________________
Jenki

Patrol GR (Y61) 2,8 TD6 Wagon, Family Off Road Edition
Subaru Outback 3,6 H6, SUV Edition
Pajerko II, 3,5 V6 automat, SWB, Off Road Edition - predané


Pia, 27.07.2012, 9:48
Profil
Support
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 14:20
Príspevky: 6674
Bydlisko: PB
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Dakujem vsetkym.

Momentalne som injekciu zrusil, skusim cvicak (zdroj mam tak nejak /existuju auta/ skoro pod nosom, ak to teda bude priechodne z ich strany, no ja s casom nejak zaimprovizujem, nemam na vyber, ze ? :-D ), alebo nahradne umiestnenie.


Pia, 27.07.2012, 10:26
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 16.03.2009, 1:26
Príspevky: 2391
Bydlisko: Zvolen
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Nenaťahuj nerozhodný čas, aby nebolo neskoro. To čo napísal Bacilpyrin, namä v bode d) je mimoriadne účinné...ale nesmel by si to kombinovať s obnovením tvojej autority. Neistý a zmätený pes je to najhoršie čo môže byť. On musí úplne presne vedieť, kam v hierarchii patrí a a čo je tabu, zvlášť ak je už starší a jedná sa o takéto veľkého psa.
Tibor držím ti palce, úloha nie je ľahká.

_________________
Jenki

Patrol GR (Y61) 2,8 TD6 Wagon, Family Off Road Edition
Subaru Outback 3,6 H6, SUV Edition
Pajerko II, 3,5 V6 automat, SWB, Off Road Edition - predané


Pia, 27.07.2012, 10:52
Profil
Ťažký Profík
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 06.12.2009, 16:26
Príspevky: 316
Bydlisko: Liptovsky Hrádok
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Mal som aj ja fenku berňačika /Jenki a par chalanov ho videli/ a zhruba v siedmom roku začala mať podobne prejavy, nervozita aj voči členom rodiny,.. čo sme predtým nikdy nepoznali,deti ked boli menšie s ňou mohli robiť hocičo až prišiel ten zlom. Prajem ti, aby si ten problem vyriešil a prežil so psíkom pekné chvíle,.

_________________
čo neurobím,obkeciam


Pon, 30.07.2012, 19:47
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 15.03.2009, 22:18
Príspevky: 2349
Bydlisko: Banská Štiavnica
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Finder skontroluj mu uši - ak sú často teplé alebo sú zanesené mazom (čo nie je u pastierskych psoch nič zvlaštne , môže byť aj vrodené , často potom vzniká trvalá infekcia )
Sused mal turkmeňaka a tomu z toho preplo ale ako nahle mu spravili výplach a nasadili kvapky pes ostal o5 normálny .
Môj pyrenejak to ma tiež a začalo to ked mal 6r. skončilo to roztrhnutou ušnicou od škrabania a vždy ked ho to chytí mam kvapky kvapnem jednu denne a cca. za 3 dni je znovu normalny .(dostať ich na volno v lekarni)

_________________
Ex. XJ. 2,5td 1998.
WJ 2,7 crd 2002. zatial leštenka . Grand Vitara 2,0td 2006 3dv.
WK/WH 3crd. 2006.
Prejdem kade chcem - skoro všade !


Pon, 30.07.2012, 20:57
Profil
Ťažký Profík
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 06.12.2009, 16:26
Príspevky: 316
Bydlisko: Liptovsky Hrádok
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Zabudol som dopísať, moj psík strašne ťažko znášal vysoké teploty /myslím vonkajšie/ a na to my chudák aj pošiel

_________________
čo neurobím,obkeciam


Uto, 31.07.2012, 18:16
Profil
Support
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 14:20
Príspevky: 6674
Bydlisko: PB
Odpoveď s citáciou
Poslať 
No co sa tyka hygieny, u oboch nasich bernakov pozorujem take zlepence pod usami, rozciesanie moc nepomahalo, vzdy som to raz za cas ostrihal az na kozu a bol na cas klud. Samozrejme, mu tam vyseli riadne "vrkoce", takze isli prec, ocividne bol rad.

Rodina (hlavne bracho) dostali kvapky, ze psa musia buzerovat (cvicit) aspon pri zrani, ked uz inac nie ...

No, budeme vidiaci ...


Uto, 31.07.2012, 20:30
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 15.03.2009, 22:18
Príspevky: 2349
Bydlisko: Banská Štiavnica
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Ak mal zlepence tak je to to čo som písal višie . :wink:

_________________
Ex. XJ. 2,5td 1998.
WJ 2,7 crd 2002. zatial leštenka . Grand Vitara 2,0td 2006 3dv.
WK/WH 3crd. 2006.
Prejdem kade chcem - skoro všade !


Uto, 31.07.2012, 21:19
Profil
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 29 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: