Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Sob, 27.04.2024, 18:07
Dnes je sobota 27. apríla 2024, meniny má Jaroslav a zajtra Jarmila




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 24 ]  Choď na stránku 1, 2  Ďalší
 Ako vyhnať votrelca 
Autor Správa
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 16.11.2007, 10:33
Príspevky: 747
Bydlisko: Trenčianske Teplice, Košice
Odpoveď s citáciou
Nazdar. pokúste sa mi poradiť.

Priateľka sa rozviedla v apríli a má byt v osobnom vlastníctve. Má LV na svoje meno. Jej bývalý manžel (nemá trvalé ani prechodné bydlisko v uvedenom byte - trvalé má v inej obci) sa nechce vysťahovať a na dôvažok si čas od času niečo zoberie z bytu. Naposledy špeciálnu posteľ, ktorú jej daroval otec - cca 3000,-€. Privolaní policajti (mám ich rád) ho nechcú z bytu vytiahnuť na základe toho, že tam má spoločný majetok, ktorý chce užívať. A po ukradnutých veciach vôbec nepátrajú - aj keď znemožňuje ich užívanie bývalej manželke. Čo včul?

_________________
Nikdy sa nehádaj s blbcom. Niekdo by si nemusel všimnúť, že je medzi vami rozdiel.

LAND ROVER Discovery II.


Str, 05.09.2012, 12:47
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 06.07.2010, 20:34
Príspevky: 1298
Bydlisko: Myjava
Odpoveď s citáciou
bacilpyrin píše:
Nazdar. pokúste sa mi poradiť.

Priateľka sa rozviedla v apríli a má byt v osobnom vlastníctve. Má LV na svoje meno. Jej bývalý manžel (nemá trvalé ani prechodné bydlisko v uvedenom byte - trvalé má v inej obci) sa nechce vysťahovať a na dôvažok si čas od času niečo zoberie z bytu. Naposledy špeciálnu posteľ, ktorú jej daroval otec - cca 3000,-€. Privolaní policajti (mám ich rád) ho nechcú z bytu vytiahnuť na základe toho, že tam má spoločný majetok, ktorý chce užívať. A po ukradnutých veciach vôbec nepátrajú - aj keď znemožňuje ich užívanie bývalej manželke. Čo včul?


vystahovat na ulicu jeho veci vymenit zámky, a ak sa bude nasilim dobijat donutra zase volat policiu, pripadne požiadat o predbežný zákaz priblizovat sa ku tomu objektu súdom na nejaké metre. poznám pár bezkrkých čo za uplatu tvoj problem vyriesia :-D

_________________
Pepe K160 3,3TDi + Red Banditos Y60 4,2 D, Hyena V8 6.2D + Audi A6 2,5TD
UTE Y60 TD42 vo výstavbe
"ked motor tak kladivo, ked smrad tak z diesla"
td42@safe-mail.net


Str, 05.09.2012, 13:11
Profil WWW
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 27.05.2008, 18:49
Príspevky: 692
Bydlisko: TN
Odpoveď s citáciou
Poslať 
ta priatelka nema priatelov ktori by mu trosku pomohli s vecami (aj bez uplaty)? do takychto pripadov zatahovat policiu je strata casu


Str, 05.09.2012, 14:16
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 15.02.2007, 19:45
Príspevky: 679
Bydlisko: BA
Odpoveď s citáciou
Poslať 
ako pise Little Pepe, vymenit zamky a volat fizlov. ak ma pravo k uzivaniu spolocneho majetku nech to dokaze- predlozi kp zmluvu, nadobudaci doklad, resp. sudne rozhodnutie o prave uzivania daneho majetku.

_________________
Patrol 3,0 TDi


Str, 05.09.2012, 15:00
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 16.11.2007, 10:33
Príspevky: 747
Bydlisko: Trenčianske Teplice, Košice
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Je to strašné posero bez chrbtovej kosti - strašne kričí a kvičí - ten bývalý. A mňa pozná aj keby som mu najradšej prerátal rebrá - nemôžem.

_________________
Nikdy sa nehádaj s blbcom. Niekdo by si nemusel všimnúť, že je medzi vami rozdiel.

LAND ROVER Discovery II.


Str, 05.09.2012, 15:01
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 15.02.2007, 19:45
Príspevky: 679
Bydlisko: BA
Odpoveď s citáciou
Poslať 
si "mäkky", za par dni tichej domacnosti sa ti to neoplati? :lol:

_________________
Patrol 3,0 TDi


Str, 05.09.2012, 16:23
Profil
Support
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 14:20
Príspevky: 6674
Bydlisko: PB
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Hm ... Pri rozvode sa nepretriasali podmienky rozdelenia majetku ? Asi ano .. Kedze ofiko tam nema co robit (nie je na LV ani nema podnajomnu zmluvu), zmena zamkov myslim je celkom v prave.
To uzivanie spolocneho majetku ja take osemetne - ja mu v tom nebranim, ale nech mi nelozi po byte, ked tu nema co robit :-D
Zalezi ako rozhodol sud s majetkom.

Tym by sme zamedzili dalsiemu "miznutiu" veci ...

Ak jeho veci nezavadzaju, nechat ich v byte, ak zavadzaju, odpratat ich niekam v tichosti k babke na dedinu na poval.

Otazka tiez znie, ci je tam nieco "potrebne" (co by potreboval v kratkej dobe a teda mu na tom bude zalezat).

S tym spolocnym majetkom - vid vyssie. Zalezi ako rozhodol sud.
Ak bola postel jej majetkom pred svadbou, a vie to vydokladovat, tak by ste ju mali dokazat dostat naspet, ale az za pomoci sudu.
(plati nieco take myslim, ze spolocny je majetok je taky, nadobudnuty az po svadbe).

Ak je to mozne, popis viac o tom, ako sud rozdelil ich majetok, to bude asi smerodatne.

A zamky = ASAP.


Str, 05.09.2012, 16:44
Profil
Učeň
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 17.11.2011, 19:51
Príspevky: 91
Bydlisko: Kapušany
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Vsetok majetok ziskany pocas trvania manzelstva patri do bezpodieloveho spoluvlastnictva manzelov. Dokonca je to v pripade ak jeden s manzelov neni zapisany na LV, ale byt bol nadobudnuty pocas trvania manzelstva je spolocny. Vynimkou je dedenie alebo darovanie, v pripade ak vie byvala manzelka dokladovat, ze dostala nieco do daru tak to nepatri obom a v tom pripade moze nahlasit organom trestny cin kradeze.

Ja by som napisal vyzvu, ak by bol byt naozaj len moj, aby partnerka si prisla veci vyzdvihnut dna toho alebo toho v opacnom pripade budu uskladnene tam a tam na naklady partnera. Samozrejme pred tym by som vymenil zamok. V pripade vyhrazania normalne by som podal trestne oznamenie a nezabudol by som poznamenat o zrychlene konanie, nakolko sa bojim o svoje zdravie a zivot nakolko byvaly partner je agresivny a jeho agresia sa stupnuje. Myslim ze po poslednej medializovanej kauze, by si ziadny vysetrovatel a ani prokurator nezobral na triko pripadne mozne ublizenie na zdravi alebo nedajboze nieco horsie.

_________________
RastoJusko

Mitsubishi Montero Sport Limited 3,5 V6


Str, 05.09.2012, 20:40
Profil WWW
OFFROAD Expert

Registrovaný: Str, 20.05.2009, 21:33
Príspevky: 1835
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Kus budem opakovať veci, čo už predo mnou napísali a kus pridám aj niečo navyše.
Ja by som poradil v prvom rade zanalyzovať súčasný právny stav a to jest dôkladné naštudovanie si rozsudok súdu.
Vôbec nie je na hanbu zájsť za nejakým právnikom a nechať si rozhodnutie súdu „preložiť do ľudskej reči“, lebo tam sa môže bazírovať na drobnostiach, a to najmä bytu, ako bol nadobudnutý, ako písal rastojusko. Na to treba dať pozor.
Okrem formálneho skonštatovania ohľadne rozvodu, by tam malo byť aj majetkové vysporiadanie, alebo aspoň nejaká zmienka o tom.
Spoločne nadobudnutý majetok sa delí podľa dohody alebo ti určí súd.
Bez znalosti výroku súdu vo veci je treba byť opatrný, aby sa náhodou toho nechytil ten votrelec.
Ale skutočnosť je taká, že v praxi pokiaľ by majiteľka bytu podala trestné oznámenie na bývalého manžela ktorý tam po rozvode nemá trvalý pobyt, a majiteľka teda bývalá manželka by v trestnom oznámení uviedla že sa ho po rozvode bojí, prakticky po rozvode u nej v byte býva cudzí človek, tak na 99 % súd jej vyhovie. Musí vydať urýchlene nejaké rozhodnutie aby dotyčný stade kapal het.
Čo sa týka nevyšetrovania zmiznutej postele. Vec sa má tak, že polícia vyšetruje to, o čom je napísané nejaké oznámenie. Pokiaľ sa nič nepísalo, žiadne oznámenie, len bola vyslaná hliadka PZ na základe telefonátu, tak oni prišli, podebatovali a odišli preč.
Treba ísť na oddelenie PZ, a tam žiadať o spísanie oznámenia. Samozrejme prvá otázka bude výška spôsobenej škody a podľa toho sa to zaradí buď ako priestupok alebo trestný čin. Akonáhle sa napíše o oznámení zápisnica, občan môže požiadať o potvrdenie o prijatom oznámení, alebo o kópiu vlastného oznámenia. V takomto prípade sa už vec neocitne v koši, lebo na každé prijaté písomné oznámenie musí byť do 30 dní zaslaná odpoveď o tom, čo sa s vecou spravilo. No a pokiaľ do bytu má prístup len obmedzený počet osôb a nebolo zistené žiadne vniknutie cudzou osobou, tak je pravdepodobnosť zistenia páchateľa veľmi vysoká.
V každom prípade ale platí – snažiť sa postupovať zákonnou cestou, lebo každý nezákonný postup len nahráva do kariet votrelcovi.


Str, 05.09.2012, 22:54
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 16.11.2007, 10:33
Príspevky: 747
Bydlisko: Trenčianske Teplice, Košice
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Problém je v tom, že prebehol iba rozvod a zverenie detí do opatery. Majetkové je podané na súde a to sa môže vliecť roky. Tak isto je požiadané na súde o vysťahovanie, ale to je tiež v nedohľadne. (Rýchlosť našich súdov je fascinujúca) Rátať rebrá nemôžem - deti.
Potom ostáva iba vymeniť zámky a tvrdiť že som konal "bona fide".

_________________
Nikdy sa nehádaj s blbcom. Niekdo by si nemusel všimnúť, že je medzi vami rozdiel.

LAND ROVER Discovery II.


Štv, 06.09.2012, 7:17
Profil
Support
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 14:20
Príspevky: 6674
Bydlisko: PB
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Peto, nepostrehol som jednu podstatnu vec - ci priatelka nadobudla byt pred uzavretim manzelstva alebo az po.

Ak pred, byt by mal byt jej (myslim si, na LVcku by mala byt len ona), a zamky nie je problem vymenit. Tym zamedzime kradnutiu. Trochu ideme na tenky lad s nejakym obmedzovanim uzivania spolocnych veci, ale ... aky pozicaj, taky vrat ...


Štv, 06.09.2012, 7:44
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 27.05.2008, 18:49
Príspevky: 692
Bydlisko: TN
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Pockaj ked pises ze ma LV na svoje meno, znamena to ze vlastni 1/1 alebo je tam aj dalsi vlastnik? typ pobytu je len administrativna vec, vobec neurcuje ci nieco mozes alebo nemozes obyvat.


Štv, 06.09.2012, 7:51
Profil
Učeň
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 17.11.2011, 19:51
Príspevky: 91
Bydlisko: Kapušany
Odpoveď s citáciou
Poslať 
aj keby bola na LV len ona je to uplne jedno pokial byt kupili pocas trvania manzelstva patri do bsm cize je spolocny, ale ak ho kupila pred manzelstvom alebo dostala do daru tak je len jej a moze s nim robit co chce.

_________________
RastoJusko

Mitsubishi Montero Sport Limited 3,5 V6


Štv, 06.09.2012, 9:45
Profil WWW
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 27.05.2008, 18:49
Príspevky: 692
Bydlisko: TN
Odpoveď s citáciou
Poslať 
pokial je na LV zapisana ako 1/1 vlastnik, hoci ho nadobudla v ramci bsm, je to jej byt, manzel sa moze akurat domahat na sude zrusenia takehoto vkladu.


Štv, 06.09.2012, 13:08
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 16.11.2007, 10:33
Príspevky: 747
Bydlisko: Trenčianske Teplice, Košice
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Nazdar. Byt (podiel v bytovom družstve) dostala do daru od rodičov pred uzatvorením manželstva. Po dvoch rokoch v manželstve sa splatila anuita a byt jej bol prepísaný bytovým družstvom do vlastníctva. Je výlučným vlatníkom bytu a je zapísaná sama na LV bez tiarch a záväzkov. Bývalý by si mohol snáď nárokovať iba na časť anuity, ktorá sa platila v manželstve. Ináč nikdy nemal trvalý pobyt v predmetnom byte.

_________________
Nikdy sa nehádaj s blbcom. Niekdo by si nemusel všimnúť, že je medzi vami rozdiel.

LAND ROVER Discovery II.


Štv, 13.09.2012, 10:09
Profil
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 24 ]  Choď na stránku 1, 2  Ďalší

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: