Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Štv, 28.03.2024, 20:50
Dnes je štvrtok 28. marca 2024, meniny má Sona a zajtra Miroslav




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 21 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2
 Terenne auto do 5000€ 
Autor Správa
Učeň

Registrovaný: Štv, 25.10.2007, 20:01
Príspevky: 26
Bydlisko: pezinok
Odpoveď s citáciou
Discovery Td5 za 5000 bude jedine vrak. Konverzia zo vzduchu na pruzinu stoji cca 200 eur, takze nie je dovod hladat auto na pruzinach.

Odoslané z SM-G800F pomocou Tapatalku


Sob, 24.03.2018, 13:44
Profil
Koumák

Registrovaný: Pon, 01.08.2011, 17:07
Príspevky: 167
Bydlisko: Kysuce
Odpoveď s citáciou
LR Disco II či už TD5 alebo V8 za 5.000,- Euro nemusí byť vrak.

Je to potom o tom, čo človek tomu autu kúpi. Ja som to pri 10.000,- Euro prestal počítať (prvotný servis, off-road gumy, off-road disky, podvozok, úpravy...).

Zakázník teraz v zime kúpil Disco II TD5 z IT za 6.000,- Euro v absolútne cukríkovom stave.

Tomu autu u treba iba dobré pneu a prejde toho pomerne veľa. Akonáhle by človek od toho chcel viac, nie je problém zdvihnúť a dať ešte väčšie pneu a viac tomu fak netreba.

Výroky typu LR sa kazí mi len vyčarujú úsmev na tvári. Všetky auta sa kazia a zasa bežný servis ako brzdy (ktoré toho ináč vydržia pomerne veľa), kardánové kríže (treba mazať), spojka... nikto nemôže považovať za poruchy.

Disco II je pomerne dosť elektrifikované auto, ktoré má veci, o ktorých sa iným nesníva (aktívne stabilizátory, vzduch, pomerne veľa výbavy v elektrike ...) a všetko toto buď potrebuje opateru alebo to proste človek vyhodí a nahradí mechanickými vecami, ktoré sú voľne dostupné.

Ja som moju V8 kúpil v hroznom stave. Je to pomerne dobre vybavené auto a všetko som dal dokopy. Aktívne stabíky som nemusel riešiť, vzduch bol o výmene za nové mechy (staré už mierne fučali, je to len guma) a ostatné veci sa riešili za pochodu počas prerábky na tvrdší off...

LR Disco nie je Patrol a nikdy nebude, ale Patrol tiež nemá veci, ktoré Disco II má. Ja som šiel do Disco II V8, lebo som ho chcel a viem, že toto auto už nikdy nepredám.

Viac info na landroverforum.cz


Sob, 24.03.2018, 18:09
Profil
Učeň
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 22.10.2014, 10:44
Príspevky: 54
Bydlisko: Nové Zámky
Odpoveď s citáciou
demo5 píše:
Discovery Td5 za 5000 bude jedine vrak. Konverzia zo vzduchu na pruzinu stoji cca 200 eur, takze nie je dovod hladat auto na pruzinach.

Odoslané z SM-G800F pomocou Tapatalku


Gratulujem ti, poukázal si na problematiku s kúpou lacného terénného auta, objasnil si časť problematiky čo bolo každému jasné kto už navštívil stránku na predaj áut. Všetci sme však boli v situácií keď z mála penazí sme museli riešiť auto a predošlé príspevky snažili byť užitočné a k veci, skúšali poradiť Majlovi že akým smerom by sa mal vybrať, aj keď boli jednoté v tom že za relatívne málo penazí veľkú muziku spraviť nebude lahké.

Z tvôjho príspevku my chýba práve tá konštruktívna časť, že by si poradil nejaký model, prípadne niečo úžitočné pre Majlova. Bolo by dobré keby si dopísal že ty aké auto by si poradil, lebo bez toho tvôj príspevok je len ako poriadne hlučný a smradlavý prd... kazí morálku, vyvoláva nevôlu v ostatných a napriek tomu že "tvorcovi" sa to môže zdať užitočné, je to len plytvanie časom ostatných ktorý to musia spracovať.

_________________
Disco ´97. 300tdi
www.profimotor.sk


Sob, 24.03.2018, 18:25
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 24.07.2014, 14:21
Príspevky: 996
Bydlisko: Bratislava
Odpoveď s citáciou
viewtopic.php?f=17&t=22693
Neviem ci je už predny. Zavolaj tam tak. Tomu autu nic nebolo. A je tam nový podvozok. Je nejazdene v teréne.

_________________
Jeep Grand Cherokee 5,9 v8, gear ratio 4.56 , Np 242 1995, Magnaflow metallic cat, Flowmaster 50, ARB locker, Prins Lpg, HUG 5409 FI AIRGAP kit, HUG 5504 BIG GULP THROTTLE BODY, Suzuki GSX S 1000


Sob, 24.03.2018, 18:34
Profil
Učeň

Registrovaný: Štv, 13.04.2017, 21:31
Príspevky: 63
Bydlisko: BB
Odpoveď s citáciou
predane


Sob, 24.03.2018, 19:22
Profil ICQ
Čumil

Registrovaný: Sob, 24.03.2018, 23:42
Príspevky: 2
Odpoveď s citáciou
bmwsk46 píše:
predane

Caute, planujem kupit pajero 2,5td wagon 73kw V60 r.v. 2000.
Planujem tuto motorizaciu aj kvoli palivu. Mam k dispozicii ukrajinsku naftu a podobnu kvalitu. Viete mi dat recenziu na motor.
Nakolko vozidlo je cukrik, nebude lacne. Dik


Ned, 25.03.2018, 0:05
Profil
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 21 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: