Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Štv, 23.05.2024, 17:31
Dnes je štvrtok 23. mája 2024, meniny má Želmíra a zajtra Ela




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 11 ] 
 Aky vrtak do pancieru ? 
Autor Správa
OFFROAD Expert

Registrovaný: Str, 13.12.2006, 23:17
Príspevky: 667
Bydlisko: Nitra
Odpoveď s citáciou
Zacal som si vyrabat drziak na navijak. Zohnal som na to rozne zelezo - vlastne mam to uz cele hotove - vsetky diery v platni pod navijakom uz mam - platna ma 1cm a vrtal som to nejakym kvalitnym vrtakom- neviem presne aky. Avsak ako protikus tejto platne mam pancierovy plech - 8 mm z tanku - cuduj sa svete tieto super vrtaky co sli do normalnej ocole ako do masla a vyvrtali 24 dier sa na prvej diere po 4 mm do pancieru uplne znicili - a to som ich pekne macal v oleji ... Teda vie mi niekto poradit aky vrtak do pancieru kupit ?

Pancier = oteruvzdorna ocel = Nitridacna ocel (moze mat az 1200HV)

_________________
Lestenka


Str, 19.12.2007, 23:41
Profil
OFFROAD Expert

Registrovaný: Str, 18.10.2006, 1:17
Príspevky: 2388
Bydlisko: Zálesie
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Gumený vrták na štvorcové diery do skla! :smt098

A teraz už vážne. Myslíš že je pancier nutný??? Nepredimenzoval si to trochu??? Alebo sa ti len váľal v garage, tak ho tam chceš vraziť? :smt102
Netradičné riešenia prinášajú netradičné problémy. Ideálny je správny pomer max pevnosti a min váhy. Aby si nemal štvorbežca ťažkého na čumák! :smt143

_________________
Nissan Patrol GR Y60 "Listnatý les" :smt159

http://www.aloha.sk/
http://www.excursion.sk/
http://picasaweb.google.sk/michi4x4


Štv, 20.12.2007, 0:42
Profil WWW
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 02.01.2007, 7:21
Príspevky: 1810
Bydlisko: Lúky
Odpoveď s citáciou
Vŕtanie takéhoto tvrdého materiálu ide len vrtákom z nitridu bóru, alebo karbidu wolfrámu. Ja ti doporučujem zobrať platňu na laser, alebo vodný lúč, prípadne plazmu. Urobia ti diery aké chceš, aj štvorcové.

_________________
Nissan Patrol K260 2,8d, mierne ,,vylepšený" a to isté z motorom RB30 v štádiu skúmania. Seat Arosa na ľahké presuny.
Múdrejšiemu neraď, silnejšiemu nezdvíhaj!


Štv, 20.12.2007, 7:18
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 27.09.2007, 12:05
Príspevky: 1818
Bydlisko: Trencin
Odpoveď s citáciou
Poslať 
to mi pripomina ked sme boli raz s chalanmi na nejakej vystave ani neviem kde to bolo a jeden chlapik tam predvadzal vrtaky :-D do vsetkoho bez problemov a potom tam dal vzorku ze vraj pancier uplne bez problemov. Tak kamos co robil vo VOP027 trencin vytiahol z vacku kus pancieru 11mm a hodil mu to ze toto prevrtaj :-D no chalanko tam spalil styry vrtaky a pancier ani neposkrabal :-D

_________________
"Bolesť trvá len chvíľu, víťazstvo trvá navždy"
Ex: JEEP CHEROKEE 4.0i, 4.5" lift
Ex: Patrol K260, 2.8D homemade pickup
Ex: Patrol W260, 2.8TD eMHaDecka na 33kach
Patrol Y61 3.0DTi - ma vsetko co treba


Štv, 20.12.2007, 8:15
Profil
Trvalá prekážka
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 0:10
Príspevky: 3197
Bydlisko: nr
Odpoveď s citáciou
pejo píše:
Vŕtanie takéhoto tvrdého materiálu ide len vrtákom z nitridu bóru, alebo karbidu wolfrámu. Ja ti doporučujem zobrať platňu na laser, alebo vodný lúč, prípadne plazmu. Urobia ti diery aké chceš, aj štvorcové.



....no jo.... ale toto ako amatér v obchode nekúpi a ak aj áno, tak vrtať taký materiál takým vrtákom z ruky je nezmysel....

Taký matroš by sa mi páčil napr. ako ochrana difu alebo ako šusplech popred tyče riadenia....

_________________
SLOW & FURIOUS


Štv, 20.12.2007, 9:38
Profil WWW
CVOK HOBBISTA
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 14.06.2007, 22:53
Príspevky: 1442
Bydlisko: Západné čechy - okres ROkycany (pochádzam z Martina)
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Ten materiál - popis veľmi obecný a s tou tvrdosťou trošku príliš, nie? Vybehol som mimo škálu dostupných datalógov...

-ka-

_________________
Červená je tiež farba...
+420 604 240 223


Štv, 20.12.2007, 9:56
Profil WWW
Ťažký Profík
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 01.01.2007, 23:33
Príspevky: 459
Bydlisko: BA/MY
Odpoveď s citáciou
Poslať 
masurko píše:
to mi pripomina ked sme boli raz s chalanmi na nejakej vystave ani neviem kde to bolo a jeden chlapik tam predvadzal vrtaky :-D do vsetkoho bez problemov a potom tam dal vzorku ze vraj pancier uplne bez problemov. Tak kamos co robil vo VOP027 trencin vytiahol z vacku kus pancieru 11mm a hodil mu to ze toto prevrtaj :-D no chalanko tam spalil styry vrtaky a pancier ani neposkrabal :-D


prepáčte - odľahčím ťažkú tému: kamošova manželka musí byť celá happy, keď si šuhajko nosí po vreckách kusy pancieru... mne stačia šróbiky čo potom vyťahujem z pračky...

_________________
GAZ 69M, Nissan Patrol a niečo medzi tým. Výbava? Kapo. :-)
skype: jancila (<>)


Štv, 20.12.2007, 13:49
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 27.09.2007, 12:05
Príspevky: 1818
Bydlisko: Trencin
Odpoveď s citáciou
Poslať 
janwayz píše:
masurko píše:
to mi pripomina ked sme boli raz s chalanmi na nejakej vystave ani neviem kde to bolo a jeden chlapik tam predvadzal vrtaky :-D do vsetkoho bez problemov a potom tam dal vzorku ze vraj pancier uplne bez problemov. Tak kamos co robil vo VOP027 trencin vytiahol z vacku kus pancieru 11mm a hodil mu to ze toto prevrtaj :-D no chalanko tam spalil styry vrtaky a pancier ani neposkrabal :-D


prepáčte - odľahčím ťažkú tému: kamošova manželka musí byť celá happy, keď si šuhajko nosí po vreckách kusy pancieru... mne stačia šróbiky čo potom vyťahujem z pračky...

sak chlapi :-D

_________________
"Bolesť trvá len chvíľu, víťazstvo trvá navždy"
Ex: JEEP CHEROKEE 4.0i, 4.5" lift
Ex: Patrol K260, 2.8D homemade pickup
Ex: Patrol W260, 2.8TD eMHaDecka na 33kach
Patrol Y61 3.0DTi - ma vsetko co treba


Štv, 20.12.2007, 14:05
Profil
Velky Kraken
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 16.11.2007, 23:01
Príspevky: 7920
Bydlisko: mesto vychadzajuceho slnka Tornala City
Odpoveď s citáciou
ak ti mozem poradit , ten pancier vrtakom tazko prevrtas, aspon beznym, na to su specialne vrtaky, ale tie su drahe, no ani neviem kde by si ich zohnal, najskor kde je strojarina, ale ak ma niekto plazmu, neni az taky problem.v skole toho casu NA VOJENCINE sme pancier vyderavili pancierovou pestou.tzv,RPG, pretoze jeto setsakramensky tvrda ocel, ta sa len tak lahko ti neohne. skus to plazmou, maju to skoro kazdy kto obraba kov.

_________________
EX Suzuky Samuraj1.3
EXJeep Cheroke 2.1TDI
EX Jeep Grand Cheroke Limited 4Liter
EX Mitsubishi Pajero2,5TDI GLS
EX Jeep Grand Cheroke WJ 3.2 TDI Limited
EX Nissan Patrol 2.8 TDI Y60
EX Jeep Grand Cheroke 2.5TDI laredo
EX Jeep Grand Cheroke2,5TDI Limited


Štv, 20.12.2007, 22:05
Profil
OFFROAD Expert

Registrovaný: Str, 13.12.2006, 23:17
Príspevky: 667
Bydlisko: Nitra
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Vyriesene - Kupil som na to najdrahsi a najlepsi vrtakaky v predajni mali - nejaky HSSC - kobaltovy ... znicil som aj ten - ale spravil aspon 50% roboty. Siel som dojednej firmy kde vraj rezu plazmou - zrovna tam nemali nastavec na takto hruby plech - tak som odchadzal s tym ze kupim este jeden kobaltiak a nejak to dorazim - pri odchodemi majka vravi - pocuja nemozme si zobrat iny kus zeleza ? je nutne za kazdu cenu vrtat diery do pancieru ? :D Tak som od chlapikov dostal zadara asi 0,5 m2 "obycajnej" ocele a uz to je hotove...
Odporucam si nosit so sebou zeny - lebo nam sa obcas stava ze sme tak zamerany na dosieahnutie ciela ze nerozmyslame racionalne :)

Ten kus pancieru mam z Lesti - toho vojenskeho tankodromu - odpaleny s autogenom z dajakeho vyradeneho tanku - ano valal sa mi doma - reku co sa tu valas - pod na navijak :)

_________________
Lestenka


Pia, 21.12.2007, 12:14
Profil
CVOK HOBBISTA
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 14.06.2007, 22:53
Príspevky: 1442
Bydlisko: Západné čechy - okres ROkycany (pochádzam z Martina)
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Urobil si veľmi dobre a Tvoja polovička by zaslúžila TOP servis aspon mesiac :smt023

Oteruvzdorný plech je vhodný ako nájazdový plech, krytie namáhané abrazívom. Ja som laboroval so zubami na lyžicu bagra a čelnú lyžicu čelného rypadlo nakladača a veľmio dobre sa osvedčila vykovaná oceľ tankových pásov. (nie DT, buldozer a pod, ale T72 :-D )

Na bežné konštrukčné aplikácie sa hodí viac konštrukčný mat. bežnej akosti doplnený výstuhami ak je treba.

Inak som to riešil aj s naším technikom a jediné čo dokázal vymyslieť aby to šlo, je fréza so špeciálnimi doštičkami a spsob obrábania - kruhová interpolácia. A išlo by to po stotinách. inak všetko ostatné drahé ako čert.

-ka-

_________________
Červená je tiež farba...
+420 604 240 223


Pia, 21.12.2007, 14:35
Profil WWW
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 11 ] 

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: