Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Ned, 16.06.2024, 10:23
Dnes je nedela 16. júna 2024, meniny má Blanka a zajtra Adolf




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 8 ] 
 Konfigurácia routera 
Autor Správa
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 30.11.2006, 9:53
Príspevky: 630
Bydlisko: Bratislava
Odpoveď s citáciou
Nazdar all. Nevie niekto prosím za nejakú úplatu nakonfigurovať router Microcom 2706 tak, aby mi presmeroval z vonkajšej siete na pripojený počítač? Vlastne pridať porty. Ja som sa s tým trápil 4 hodiny a nepodarilo sa mi to. Už som to robil asi 20 krát ale na iných modemoch a tam to ide. Ale tu sa neviem cez to prekusnúť.
Potrebujem to kvôli video serveru na tom pripojenom PC, aby sa majiteľ mohol do neho dostať cez internet.
Adresa prevádzky: APOLLO bussines center BA.
Vďaka.

_________________
JEEP Grand Cherokee 2,7CRD, r.v.2001, GENERAL AT2 245/70/16, podvozok OME, rámy - už nie lebo zavadzali, rozšírené podložkami 3cm...


Štv, 24.04.2008, 10:32
Profil WWW
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Sob, 03.02.2007, 20:57
Príspevky: 555
Bydlisko: Praha
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Ma ten rouer moznost port forwaringu? Skusal si preliezt neake fora alebo support vyrobcu? Ono kazdy ten router ma forwardovanie pomenovane inak, respektive este ohliadnut firewall na tom routri, ci nahodou nema presmerovanie zakazane. CO sa tyka komunikacie s pc, to som nikdy neriesil ako to beha, len voci inym krabickam v sieti. Ak mas moznost pripojit tam neake AP, alebo co kolvek co ma web rozhranie a skusit to z vonku presmerovat na to, pretoze problem moze byt aj v samotnom pc. Este ujo Finder mozno bude vediet nieco uzitocne...

_________________
http://www.4x4tisovec.sk ...


Štv, 24.04.2008, 10:38
Profil WWW
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 30.11.2006, 9:53
Príspevky: 630
Bydlisko: Bratislava
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Áno samozrejme. Mám aj pevnú IP. Hovorím na iných typoch to robím bez problémov, toto však nejako nejde. Volal, som aj distribútorovi, no moc mi neporadil: Nastavte vnútornu sieť a potom pridajte porty. Je to všeobecne jednoduchá vec, ale tu to nejde. Možno som prehliadol nejaké odfajknutie povolenia. Už sa mi tam ani nechce chodiť, lebo potom vyzerám ako pablb.

_________________
JEEP Grand Cherokee 2,7CRD, r.v.2001, GENERAL AT2 245/70/16, podvozok OME, rámy - už nie lebo zavadzali, rozšírené podložkami 3cm...


Štv, 24.04.2008, 10:57
Profil WWW
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 17:20
Príspevky: 4200
Bydlisko: St. George SVK
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Na tom routri by mala byť možnosť namapovania portov z pridelenej verejnej IP adresy na jednu z vnutorných IPčiek. Bud sa namapujú všetky porty, rozsah portov alebo len jednotlivé potrebné. je to vlastne inými slovami to čo píše ondro.

_________________
Strieborný Šíp & Čierny Hawran


Štv, 24.04.2008, 11:25
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Sob, 03.02.2007, 20:57
Príspevky: 555
Bydlisko: Praha
Odpoveď s citáciou
Poslať 
diesel píše:
Na tom routri by mala byť možnosť namapovania portov z pridelenej verejnej IP adresy na jednu z vnutorných IPčiek. Bud sa namapujú všetky porty, rozsah portov alebo len jednotlivé potrebné. je to vlastne inými slovami to čo píše ondro.


Tam skor ide o skusenost priamo s tymto modelom ak som spravne pochopil... Chcelo by to cloveka co mal tento konkretny modle v rukach a nastavoval to....

_________________
http://www.4x4tisovec.sk ...


Štv, 24.04.2008, 13:09
Profil WWW
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 04.12.2006, 15:26
Príspevky: 1254
Bydlisko: Trenčín
Odpoveď s citáciou
Poslať 
popripade rozbehat NAT ak to podporuje, vecer budem doma posli IP heslo a telefon a nieco poriesime na SS

_________________
na cestach umiera cim dalej tym viac ludi...budem radsej jazdit po chodniku...
Nikdy nesúper s blbcom.
Stiahne Ťa na svoju úroveň a tam Ťa prevalcuje svojimi skúsenosťami....
"Byť človekom nie je fakt, ale možnosť ..."


Štv, 24.04.2008, 14:33
Profil ICQ
Frajer
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 09.10.2006, 13:15
Príspevky: 206
Bydlisko: BA
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Kukni ci k tomu neni novy firmware, kamos asi pred dvoma rokmi tiez kupil daky Microcom a cosi mu tam nefungovalo, kukal fora a dozvedel sa, ze proste ten vstavany firmware to ma odflaknute a proste bol s nim skoro nepouzitelny (btw, dobry for, predavat router bez funkcneho FW). Preflashoval a uz to islo ako basen...

_________________
Zlaté zlatíčko so 150 koňmi pod kapotou... /Hyundai Terracan CRDi/


Štv, 24.04.2008, 16:13
Profil ICQ WWW
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 30.11.2006, 9:53
Príspevky: 630
Bydlisko: Bratislava
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Dnes večer tam idem, resetnem ho, odblokujem, niečo nastavím a ozvem sa. Zatiaľ díky všetkým.

_________________
JEEP Grand Cherokee 2,7CRD, r.v.2001, GENERAL AT2 245/70/16, podvozok OME, rámy - už nie lebo zavadzali, rozšírené podložkami 3cm...


Štv, 24.04.2008, 16:59
Profil WWW
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 8 ] 

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: