Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Štv, 06.06.2024, 13:41
Dnes je štvrtok 6. júna 2024, meniny má Norbert a zajtra Róbert




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 73 ]  Choď na stránku 1, 2, 3, 4, 5  Ďalší
 Problematicky sused - polovnik + foto (nevhodne pre deti) 
Autor Správa
Legenda Offroadu
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 10:45
Príspevky: 3012
Bydlisko: Rimavská Sobota
Odpoveď s citáciou
Mam taky problem so susedom u babky. Dnes odstrelil bez vahania 2 psi. Je to klasicka dedina, on ma cely zivot otvorenu branu do domu. Omylom tam vbehli dva psi z dediny, z obojkami, takze bolo jasne ze nie su tulave , nebezpecne, ani sa tak nespravali. Hned po okriknuti vybehli na cestu.
Chlap vsak nevahal schytil pusku a zacal palit. V dedine !!!! Jedneho trafil, bolo pocut skucanie. Tomu vsak nestacilo tak z bratom skocili do auta a toho druheho odstrelili napoli. Manzelka zachytila uz len mrtvolky psikov. Hned volala na Slobodu zvierat. (na Policiu nemalo zmysel z istych dovodov) Nie je to jediny pripad prisli sme uz o 8 maciek. Nevaha strielat priamo z balkona. Ty debili ziju v 3 generacnom dome 2-ja polovnici. Stihli si uz v 13 rokoch odstrelit aj mladsieho brata. Kedze pusku ma aj stary dedo, zobrat im zbrojak nemalo ziadny zmysel.

Bolo by idealne ich dostat za mreze. (to uvidime zajtra, Sloboda zvierat poda zalobu na neznameho pachatela) Okrem ineho musime dat spravit rontgen mrtvoliek kvoli dokazaniu pritomnosti guliek v telach psov.

Takze otazka hlavne na polovnikov. Neda sa nejako cez polovnicke zdruzenia odbrat im polovny listok, zbrojny pas.... Viete mi nejako poradit na koho sa obratit ? Moze striaalat len 200 m od obyvanej zony ? Co mam robit ?

(pripadny prispievatelia, dbajte na to aby sa to nezvrhlo na debatu proti polovnikom. Prave od nich totiz potrebujem radu !)

Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok

_________________
Bilancia skrývky humusového horizontu poľnohospodárskej pôdy.


Štv, 01.05.2008, 18:54
Profil WWW
Frajer
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Sob, 22.12.2007, 10:46
Príspevky: 219
Bydlisko: Vrbov - Košice
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Rad si prečítam postup ako proti tomu bojovať. Mojim psom nechýbalo veľa a dopadli by tak isto ... :? Ešte že sú také vrtké.


Štv, 01.05.2008, 19:33
Profil ICQ WWW
Support
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 14:20
Príspevky: 6674
Bydlisko: PB
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Treba si nastudovat polovny zakon, v kazdom pripade uz sa to preberalo inde, ze pes musi byt vzdialeny od majitela x-metrov, nesmie ocividne stopovat, plazit sa ci nahanat zver.

V intravilane to vidim tak, ze pokial sa poda zaloba (nedaj boze hromadna), za rozne veci (stopercetne tu fesak porusil hned niekolko zakonov), tak to vidim na odobratie zbrani, pokutu, mozno basu ...

Prave policia sa volat mala, na 158 je vsetko nahravane, a musia k tomu nieco napisat aby to mohli uzatvorit.

Pokial mas akekolvek vyhrady k praci policie, mozes sa stazovat sefovi PZ v danom okrese, ak nepomoze, hura staznost na UIS PZ ...

Fesakom dat po kotrbe nejakym drievkom by nepomohlo?

_________________
Co neubrdzis, neukecas. Ak to nejde ubrzdit, aspon pridaj, nech je sranda :-D.
31" AT, AVM, hasicak, gurtne, retaze, bezna auto vybava. Zatial ...
http://www.spritmonitor.de/en/mileage_icon/599240.html


Štv, 01.05.2008, 19:53
Profil
Legenda Offroadu
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 10:45
Príspevky: 3012
Bydlisko: Rimavská Sobota
Odpoveď s citáciou
Poslať 
finder píše:
Fesakom dat po kotrbe nejakym drievkom by nepomohlo?


Asi nie, cela rodina su IQáči. Ked si zastreli vlastneho brat tak so mna by si asi tazku hlavu nerobil. Vsetci v dedine su znich posraty, babka byva presne oproti nim, musim to urobit tak, aby som jej neurobil nakoniec este vacsie problemy.

_________________
Bilancia skrývky humusového horizontu poľnohospodárskej pôdy.


Štv, 01.05.2008, 20:00
Profil WWW
Koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 26.02.2008, 4:34
Príspevky: 175
Bydlisko: Brezno
Odpoveď s citáciou
Poslať 
No nechcem sa tich "polovnikov" nijako zastavat to zneje ako riadne individua a tak ako na divokom zapade by to byt nemalo, ale dedina nededina pes sa nema co tulat po okoli bez majitela. Obojok ci nie pes ma byt pod dohladom. Ako ja chudak okoloiduci viem ze havo je ockovany a tak, ked ma chiti za nohu z recesie alebo z coho? Potom ako vajco musim na injekcie proti besnote abo co.

Vobec mi nemusite nadavat do necitlivych a horie, tiez som psickar ale sa mi nepaci ked idem po ulici a hodzaky skaderuk, skadenoh mi skace do noh, a ked idem ja na prechadzku s mojim stvornohacom tak mu skacu od zadu (bo spredu som sa aj ja bal) cudzie psi na chvost. A ja potom mam co? pustit ho na nich? tahat ho prec? cakat kedy ho pohrizu? no tiez mi nieraz prebehlo v mysli tak a tera by som vam salami s pripinackami.....

:evil:

No ale je to len moj nazor a dovolim si zdoraznit ze by som v zivote nenasipal havovy pripinacky a ani inu strasnot aby sa vytrapil!

_________________
JEEP grand cherokee 99
4.7 V8 :)


Štv, 01.05.2008, 20:02
Profil WWW
Koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 26.02.2008, 4:34
Príspevky: 175
Bydlisko: Brezno
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Inak odporucam strielat prvy dado :-D :smt067 :smt068 :smt066 :smt025
ale to len na odlahcenie temi kus :smt064
Tiez som mal doma so susedovcami dake opletacky nie az take nebezpecne ale boli. Drzim palce nech to vyriesite a asi sa priklanam k finderovmu nazoru. Policiu a hotovo. ved v dedine hodze strielat to nemmoze byt legalne. :evil:

_________________
JEEP grand cherokee 99
4.7 V8 :)


Štv, 01.05.2008, 20:07
Profil WWW
Mašinista
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 19.12.2006, 4:39
Príspevky: 1112
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Ja by som sa priklanal k inemu finderovmu rieseniu :smt077

_________________
Bežný automobil v základnej výbave.
Nóóikdyž.. :smt077


Štv, 01.05.2008, 20:18
Profil
Support
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 14:20
Príspevky: 6674
Bydlisko: PB
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Peter -
pes nema co pobehovat ale zakon na to mysli.
Ak ti sposobi skodu na aute, mozes si ju narokovat.
Ak ta pohryzie, naroky na liecenie + bolestne znasa majitel (viem ze sa to este nejak komplikuje ak nemal vakcinu proti besnote).
Po dedine (oprava - zakon osidlene uzemie pozna ako obec), sa nema co strielat. Na odchyt psov boli svojho casu(v niektorych mestach mozno este su), sarhovia, pripadne sloboda zvierat (ak ma prostriedky), pripadne mestska policia.

Dado- (uryvky s polovnickeho fora)
poslal: michal 20. Júla 2007., 13:54
Telefonaty na 158 sa nahravajú.....ked odmietnu výjazd, tak dat podnet na inšpekciu MV...prípadne im to rovno povedať, ze nech pocítajú s tým, že davaš takýto podnet...Ved záznam budeš o hovore u svojho operátora mať, službukonajúci policajt bude tiez lahko zidentifikovateľný.... Osobne v tom problém nevidím žiadny. jediný problém bude asi ten, že tie bachorky tomu vašmu kamošovi žeriete bez toho, aby ste si ich pravdivost aj overili v praxi.
-------
Jednoducho ako pisal michal.Ale rovno zavolaj na inšpekciu to je najlepšie a v dnešnej dobe sa to rieši hneď .inač na každom krajskom alebo okresnom riaditeľstve PZ SR su schranky pre verejnosť kde môžeš písomne podať sťažnosť voči postupu príslušníka PZ alebo jeho konania.Môžem Ti zaručiť že sa to rieši .Aj keď bude mať dotyčný známosti tak pri najhoršom dostane kadrove pokarhanie a prémie na par mesiacov dole .A ak nepomôže ani to aby sa spraval inač tak Ti určite neodporučam konať na vlastnú päsť. Lebo ak krivo obviniš ako civil príslušníka PZ dopustiš sa ty krivého obvinenia.Nechaj to radšej na zložky ktore sa tým zaoberajú. Posli tichý mailik priamo na inšpekciu !!!
--------

Pokial budete dostatocne dlho drazdit policajtov nejamy papiermi, nieco s tym robit musia, vratane pripadneho psychiatriekcheo vysetrenia ci preskusania. Na slovensku je bordel, ale ked si dostatocne odolny, dokazes to dotiahnut, tam kam potrebujes.

_________________
Co neubrdzis, neukecas. Ak to nejde ubrzdit, aspon pridaj, nech je sranda :-D.
31" AT, AVM, hasicak, gurtne, retaze, bezna auto vybava. Zatial ...
http://www.spritmonitor.de/en/mileage_icon/599240.html


Naposledy upravil finder dňa Štv, 01.05.2008, 20:29, celkovo upravené 2



Štv, 01.05.2008, 20:25
Profil
Koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 26.02.2008, 4:34
Príspevky: 175
Bydlisko: Brezno
Odpoveď s citáciou
Poslať 
MoostanQue píše:
Ja by som sa priklanal k inemu finderovmu rieseniu :smt077


Tak to si viem predstavit :-D :-D ja sa snazim s takymi vecami prestat, bo...
ale fakt ak su to taky hlupaci tak bud ho musis nacisto.... abo len tak aby ani nevedel kto ho dostal volade za mreze :shock:

_________________
JEEP grand cherokee 99
4.7 V8 :)


Štv, 01.05.2008, 20:27
Profil WWW
Koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 26.02.2008, 4:34
Príspevky: 175
Bydlisko: Brezno
Odpoveď s citáciou
Poslať 
to finder

Ja viem ze zakon mysli na vsetko. Ale napriklad u nas to by isto bolo zavse na dlhe lakte bo take kadejake psi u nas doma furt behali po ulici z ani ja som nebol isti cie su.
Tak ako som pisal vizsie vobec sa nesnazim hajit tich kowboyov bo ozaj strielat v dedine to je pi....ovina no.
Ved nak mam vonka deti abo co a on striela okolo nich na dakeho psa macku alebo inu haved ta by musel kuva rychlo nabijat aby som mu...... ej ani sa nebudem rozhorcovat :wink: bo ozaj takym ludom isto ze treba pobrat zbrane zbrojaky, rodne listy a zbavit svojpravnosti.

este by ma zaujimalo to aj ten co zastrelil brata ma zbrojny pas??? :roll: snad nie

_________________
JEEP grand cherokee 99
4.7 V8 :)


Štv, 01.05.2008, 20:32
Profil WWW
OFFROAD Expert

Registrovaný: Uto, 25.12.2007, 15:32
Príspevky: 647
Bydlisko: Ko PD
Odpoveď s citáciou
Poslať re
Dado nehnevaj sa na mna moje deti sa hraju na ulici pred domom a ma sa tam nahanať takýto dunčo pre mna zamna aj s desiatimi obojkami?Môj názor je psa zastreliť v zmysle zakona a majitelovi rozbiť hubu.
Este dodam keby psi boli agresivny a dohrýzli ti babku na vlastnom dvore ,predpokladam že tiež by si volal slobodu zvierat?Kto si na svojho psa nevie dať pozor ,tomu pes nepatrí do ruky.

_________________
UAZ,,Wrangler CRD


Štv, 01.05.2008, 20:34
Profil
Support
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 14:20
Príspevky: 6674
Bydlisko: PB
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Majo, a to zrovna ty napises ? No to snad nie ...
Uznaj sam, tulavy ci netulavy, uprostred dediny proste strielat nesmies, pokial zrovna mu nevisi pena z papule a neutoci na vsetko co sa pohne ...

Mne usiel (zle zatvorena branka) nie zrovna najmensi hafan, napriek dobrackemu vzhladu vdaka svojej postave vzbuduzujuci respekt, za nejaku hodinku som ho dohladal, ulahcilo mi, ze mam nie velmi rozsirenu rasu, ale ak by mi po nom niekto strelil, fesak by si par mesiacov polezal na are aj keby som si bol vedomy trestno-pravnych nasledkov. Nemozes pausalizovat nahodne zdrhnuteho psa so psom, ktory zdrhne majitelovi kazdy druhy den (a majitela ma ocividne na salame, ked ho okrikne).

To budes strielat rovnako po jazvecikovi ako po vlciakovi ?

Ja tiez nie som nadseny, ked proti mne v lese vybehne pes, ale jedine co mozem schmatnut ( a aj mam, lebo to zabera) je KO sprej ...

To si mamzaobstarat (legalne) zbran, a pri prechazke lesom mam zacat hasit po vasich kopovoch, len preto, ze este nevidim majitela ? (lebo trci niekde v husti par desat metrov za nim).

Uznaj sam, ze takto sa to robit neda ...

_________________
Co neubrdzis, neukecas. Ak to nejde ubrzdit, aspon pridaj, nech je sranda :-D.
31" AT, AVM, hasicak, gurtne, retaze, bezna auto vybava. Zatial ...
http://www.spritmonitor.de/en/mileage_icon/599240.html


Štv, 01.05.2008, 20:46
Profil
OFFROAD Expert

Registrovaný: Uto, 25.12.2007, 15:32
Príspevky: 647
Bydlisko: Ko PD
Odpoveď s citáciou
Poslať re
Tibor prehliadol si jednu velmi podstatnu vec a to je -zastreliť v zmysle zakona,ja ten zakon ovladam a kto nie, nech si ho naštuduje,chlap bude mať problemy ale to je jeho vec ,je dospelý a má ovládať zákon,dado tu uverejnuje fotky zastrelených psov ,idem aj ja pohladať mam fotky ako mladý zasran čelne narazil do rodiny a na zemi su vytiahnutý otec mamka a dve decká ,chceme to dalej rozoberať ? Dadov postoj je neobjektívny,chlap čo striela v dedine je cocot,ale taký istý je ten čo tie psy necha behať.Aj mne usiel pes ,zmieril som sa stým že bude zrazený alebo zastrelený ,nakoniec ho odchytili a bol v utulku ,zaplatil som pokutu a vypočul som si o nezodpovednosti.

_________________
UAZ,,Wrangler CRD


Štv, 01.05.2008, 21:16
Profil
Legenda Offroadu
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 10:45
Príspevky: 3012
Bydlisko: Rimavská Sobota
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Na dedine som stravil nejaky ten rok. A psy mimo dvora vzdy patrili k miestnemu koloritu dediny. Takze to ze pes nema co robit sam bez majitela neberiem. (myslim konkretna dedina, v meste to vadi aj mne, ale tam kde je 20 rodin a vsetci sa poznaju, poznaju si psov, macky, sliepky....)A aj ked na to je nejaky zakon, tak nech si ho strcia.

ad, - Ked si zastrelil brata mal 13 rokov, teraz ma 30. Neviem ci ma zbrojak. Aj ked nema tak je to jedno. Ma pristup k zbrani.

_________________
Bilancia skrývky humusového horizontu poľnohospodárskej pôdy.


Naposledy upravil dado dňa Štv, 01.05.2008, 21:29, celkovo upravené 1



Štv, 01.05.2008, 21:19
Profil WWW
Koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 26.02.2008, 4:34
Príspevky: 175
Bydlisko: Brezno
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Vies dado to mas pravdu ze psi k tomu patria no itak kazdy mame na to svoj nazor. A co ked sa ti bude babo hrat na ulici pride pekny drobny psik, babo sa zacne hrat so psikom zle ho chiti, psik uhrizna babo a psik nebol ockovany.
Aj potom ked budes vidiet ako ti dieta trpi pri injekciach v nemocnici, nedajboze od psa ochorelo, hajit to ze to patri k dedine? Nepatri! pes moze byt nebezpecny aj ja som sa o tom neraz presvedcil. Nevravim ze ich treba hned strielat a isto nie nadivoko ale to ze som na dedine nieje ospravedlnenka. Nejde o to ci je na to zkon abo nie ale o to ci je to fakt bezpecne. My sme mali suseda polovnika a tie jeho psi sa tiez furt tulali po ulici a nikdy nikomu nic nespravili az raz prebehlo psovi volaco cez nos a napadol mojho brata..... bol to farbiar ci ako sa to vola ale brat mal vtedy mozno 4 roky tak to nebolo nic prijemne. Pes je pes a nemozes sa na neho spolahnut a nechat ho pravidelne alebo stale sa tulatbez dozoru!

_________________
JEEP grand cherokee 99
4.7 V8 :)


Štv, 01.05.2008, 21:27
Profil WWW
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 73 ]  Choď na stránku 1, 2, 3, 4, 5  Ďalší

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: