Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Štv, 28.03.2024, 20:26
Dnes je štvrtok 28. marca 2024, meniny má Sona a zajtra Miroslav




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 66 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5  Ďalší
 Montovane domy 
Autor Správa
Ťažký Profík
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 24.01.2007, 4:31
Príspevky: 400
Bydlisko: Trnavá Hora
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Musí byť tvrdý, všek ide o peniaze...

Čo sa týka platieb, nemám s ním problém, ešte nikdy neostal nič dlžný. Prevažne boli platby načas. Nejaké to 2-3 dňové meškanie je úplne v pohode :lol: , mám firmy ktoré meškajú aj mesiac, ale TKC medzi ne nepatrí.

_________________
Jeep Wrangler Rubicon 4.0 L
www.alexbranovesystemy.sk


Pon, 16.03.2009, 13:14
Profil
Legenda Offroadu
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 10:45
Príspevky: 3012
Bydlisko: Rimavská Sobota
Odpoveď s citáciou
Poslať 
masurko píše:
Dado opytaj sa bikera ako sa neda stavat svojpomocne. Drahy sposob vykurovania? To som fakt nepochopil. Co sa tyka tepelnej izolacie je to podla mna daleko efektivnejsie ako kvadre. Skoro ziadne referenice su podla teba drviva vecina domov v USA, skoro vsetky v Kanade a 50% v Rakusku a Nemecku? Podla mna to vypoveda o tom, ze montovane domy asi nebudu az tak na prd. Ale s tou stratou hodnoty mas pravdu.



V mojom prispevku je spojenie : " Pre mna" Vacsina tychto domov mala naprojektovany krb el. kotol alebo plyn. kotol + rekuperaciu. A toto mi nevyhovuje. Krb ma malu ucinnost + popolcek... skratka krb nie. Plynova pripojka je draha a u mojho pozemku plyn nie je. Elektrika je draha a nemienim byt zavisly od SSE este aj na kureni. U mna prichadza do uvahy viac palivovy kotol Rojek s akumulacnymi zasobnikmi (palivove drevo mam len za cenu dovozu).
Co sa tyka tepelnej izolacie. Ja nekurim uz od decembra. Na tepelnu pohodu my staci 18 C. ( to nie je teoria taku teplotu ma v byte) Takze izolovat nebudem len pouzijem Ytong Lambda. Zateplovanie panelakov polystyrenom povazujem za modny hit. V praxi som nepocitil ziadny zmeny. Kdezto vymena okien za nove je uz ine kafe. Tam citi rozdiel aj v zime aj v lete.

Takze este raz, mojim potrebam, ked som si to rozpitval do detailov a prihliadol na danu lokalitu, montovany dom nevyhovuje. ( a to som bol jeho velkym zastancom)

_________________
Bilancia skrývky humusového horizontu poľnohospodárskej pôdy.


Pon, 16.03.2009, 14:53
Profil WWW
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 27.09.2007, 12:05
Príspevky: 1818
Bydlisko: Trencin
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Hups dado, prepac som si myslel, ze to beries v globale a nie pre tvoje konkretne potreby :oops: V tom pripade berem, ze to nevyhovuje tebou stanovenym poziadavkam.

_________________
"Bolesť trvá len chvíľu, víťazstvo trvá navždy"
Ex: JEEP CHEROKEE 4.0i, 4.5" lift
Ex: Patrol K260, 2.8D homemade pickup
Ex: Patrol W260, 2.8TD eMHaDecka na 33kach
Patrol Y61 3.0DTi - ma vsetko co treba


Pon, 16.03.2009, 15:03
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 8:47
Príspevky: 4612
Bydlisko: Hlavná dedina
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Dado v tomto Ti budem protirečiť nakolko prebývam v paneláku, povodné okná tj klasika obyč sklo. Ked nebol zateplený kurilo sa jak besné, teraz po zateplení som mal väčšinu zimi vypnuté radiátori. A Akošto človek čo robí certifikáty tak rozdiel v spotrebe je velký pri zateplonom a nezateplenom dome. Jedna vec čo chceš Ty druhá čo mne ako projektantovi určuje norma zákon. A by si sa divil ako všeliako vychádzaju domy čo sa týka energie a posudzovania a konečného výsledku.

_________________
WJ 2004 4,0l Laredo, 242 štandartne vo výbave - cestná leštenka 2" lift, Bilsteiny
Toyota Auris Tourist Sports 1,6Valvematic, multidrive S
EX Honda Civic 1,5 VVTI
EX JGCH 4l - trochu off
EX JGCH 5,2l - cestná leštenka

email: andrej.durda@gmail.com


Pon, 16.03.2009, 15:16
Profil
Legenda Offroadu
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 10:45
Príspevky: 3012
Bydlisko: Rimavská Sobota
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Byvam uplne hore na 8. posch. okna mam stare povodne a panelak nezatepleny.
Mama (1.poshodie) si vymenila okna za plastove. Bol som prekvapeny hlavne v lete, ako je v panelaku prijemne chladno oproti tomu, ked mala stare okna.
Teraz v oktobri 2008 im komplet zateplili panelak. V zime ziadna zmena, kurila tak isto, spotreba tepla vysla cca. tak isto.

Nejaky mudrc o par rokov zisti ze polystyren je karcinogenny a budu to z panelakov strhavat dole.
:roll: Jednoducho nei som zastancom zateplovania polystyrenom. Vsak polystyren sa daval do panelov pri ich liati ako izolacia. Vie niekto v akom stave je ten polystyren ?

_________________
Bilancia skrývky humusového horizontu poľnohospodárskej pôdy.


Pon, 16.03.2009, 15:30
Profil WWW
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 27.09.2007, 12:05
Príspevky: 1818
Bydlisko: Trencin
Odpoveď s citáciou
Poslať 
dado uz zistuju, ze niektore zateplovacie polystyreny su karcinogenne, nedavno bola o tom reportaz v TV :-)

_________________
"Bolesť trvá len chvíľu, víťazstvo trvá navždy"
Ex: JEEP CHEROKEE 4.0i, 4.5" lift
Ex: Patrol K260, 2.8D homemade pickup
Ex: Patrol W260, 2.8TD eMHaDecka na 33kach
Patrol Y61 3.0DTi - ma vsetko co treba


Pon, 16.03.2009, 15:38
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 16.03.2008, 18:21
Príspevky: 705
Bydlisko: Banská Bystrica
Odpoveď s citáciou
Povedzte mi co este nieje karcinogenne.

Polystyren z jednej strany tehla, beton atd. z druhej sietka, lepidlo, omietka. Este k tomu v polystyrene mas zabalene jedlo, elektroniku, hracky, a ten nieje karcinogenny?

Technický a skúšobný ústav stavebný, n. o.

Látka hexabrómocyklododekán (HBCD), ktorá sa pridáva v množstve cca 0,7 % resp. 2,5 % hmotnostných jednotiek pri výrobe EPS resp. XPS ako retardér horenia, a ktorá bola predmetom reportáže, je od októbra 2008 klasifikovaná Európskou chemickou agentúrou (ECHA) ako látka PBT (perzistentná, bioakumulačná a toxická). Podrobnosti o jej toxických vlastnostiach - nie však o mutagénnych a karcinogénnych vlastnostiach - sú uvedené v dokumente prístupnom na http://echa.europa.eu/chem_data/candida ... ble_en.asp. Údaje z tohto dokumentu nenasvedčujú tomu, čo odznelo v reportáži pokiaľ ide o zdravotné riziká pri styku s touto látkou. Podstatnejšia je však skutočnosť, že táto látka použitá pri výrobe EPS alebo XPS ako retardér horenia je zabudovaná do polymérnej matrice polystyrénu a jej uvoľňovanie do ovzdušia nebolo doteraz nijako preukázané. Naviac, ak by sa aj neskôr skúškami, ktoré zatiaľ u nás nie sú štandardizované, zistila nejaká miera uvoľňovania tejto látky v priebehu životnosti stavby, nedá sa reálne predpokladať, že uvoľnená látka by cez stenu budovy prenikala do vnútorných (obývaných) priestorov.
Preto reportáž špecialne zameranú v súvislosti s látkou HBCD len na polystyrén, ako veľmi efektívny tepelnoizolačný stavebný výrobok, hoci sa HBCD ako retardér horenia používa aj v iných výrobkoch, napr. v textíliach (http://www.bsef.com/our-substances/hbcd/applications-3/), považujeme za neserióznu a zavádzajúcu.

_________________
Patrol GR Y61, 2,8TD


Pon, 16.03.2009, 16:26
Profil WWW
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 30.09.2008, 18:01
Príspevky: 1932
Bydlisko: TO
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Karcinogénny je len zatepľovací polystyrén. Resp. chemikália, ktorou je robená ochrana proti horeniu. To si nejaký blbec našiel niekde takúto pikošku a potom to pustil do sveta ako "zaručenú správu". Tá chemikália je pevne naviazaná na polystyrén, neuvoľňuje sa z neho ani nevyprcháva. Rakovinu z toho dostaneš len keď ho budeš jesť! :-D

BBMiso bol rýchlejší a presnejší...

_________________
Pajero II 3,5l V6 24v - a už v tom zase lietam...
L200 - pracovné, a to doslova!


Pon, 16.03.2009, 16:39
Profil
Učeň

Registrovaný: Ned, 12.11.2006, 19:38
Príspevky: 72
Bydlisko: okr.Bardejov
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Ak dakto chce drev.dom,Mgr.Gluvňa0917622737,je z BJ,stavia po SR,chvalia si ho,reže si drevo sam,vozi,montuje,izoluje a pod.cenovo je asi lacnejši ako tu čitam


Pon, 16.03.2009, 18:05
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 27.09.2007, 12:05
Príspevky: 1818
Bydlisko: Trencin
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Ma pan Gluvna aj nejaku webovu stranku, pripadne spracovany orientacny cennik? :-)

_________________
"Bolesť trvá len chvíľu, víťazstvo trvá navždy"
Ex: JEEP CHEROKEE 4.0i, 4.5" lift
Ex: Patrol K260, 2.8D homemade pickup
Ex: Patrol W260, 2.8TD eMHaDecka na 33kach
Patrol Y61 3.0DTi - ma vsetko co treba


Pon, 16.03.2009, 20:04
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 16:02
Príspevky: 968
Bydlisko: Trenčín
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Matus, Matus ...
Mam NED, staval som sam. Kurim teplovzduchom , ktorym aj vetram (samo je rekuperacia) , 5x kolektor, zateplenie nad krokvami...
Rada znie :
nez cosi rozhodnes zo dva roky citaj
www.tzb-info.cz
www.living.cz
www.e-filip.sk
www.ostavbe.sk
www.svepomoci.info
a inde
pekna je rada domov na BVV = su tam vsetky konstrukcie
potom navstiv REALNEHO uzivatela systemu co chces kupit a popytaj skutocne nazory
necitaj letaky a katalogy vyrobcov = ojebabravaju
a hlavne ZABUDNI NA POJEM NAVRATNOST
ak nie , drevokotol, ladomat a 2x500l zasobniky

_________________
OFF the ROAD


Str, 18.03.2009, 22:58
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 19.12.2008, 21:40
Príspevky: 2047
Bydlisko: Košice
Odpoveď s citáciou
Poslať 
2 ivolucky

Laddomat si da mozno 5% ludi s drevokotlom lebo u na je to tak, kazdy pozera len na to najlacnejsie, ved sused to tak ma a jeden feri mu to montoval a to feri je odbornik lebo je vodar a tak musi byt aj kurenar. Denne sa s tym stretavam...

_________________
Ford Bronco 5.8, Mercedes 300GD, EX Jeep WK2 SRT 6.4


Str, 18.03.2009, 23:03
Profil WWW
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 27.09.2007, 12:05
Príspevky: 1818
Bydlisko: Trencin
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Ivko dakujem za doporucenu literaturu, zacnem studovat, aby som si po par rokoch nenadaval :roll:

_________________
"Bolesť trvá len chvíľu, víťazstvo trvá navždy"
Ex: JEEP CHEROKEE 4.0i, 4.5" lift
Ex: Patrol K260, 2.8D homemade pickup
Ex: Patrol W260, 2.8TD eMHaDecka na 33kach
Patrol Y61 3.0DTi - ma vsetko co treba


Štv, 19.03.2009, 8:54
Profil
koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 06.10.2006, 9:35
Príspevky: 4310
Bydlisko: ZA
Odpoveď s citáciou
Poslať 
2Mašurko: ad EuCon

ak chceš, prídi sem a pozri si pár reálnych obývyných domov naživo
jeden je v štádiu pred finálnym dokončením - už obývaný
A kľudne môžeme ísť aj do výrobnej haly, môžeš si live pozrieť skladbu steny a prevedenie

A ak chceš vidieť kúrenie, tak prídi ku mne:
Drevokotol kondenzačný splyňovací + 800ltr Akumulačka(Ladomat)+
doplnkový ohrev rekuperáciou spalín, elektronická zónová regulácia ....
a príprava na solár (aj ten možno raz bude)

_________________
www.facebook.com/jeepparts , www.jeepparts.sk , www.spinsro.sk


Štv, 19.03.2009, 9:36
Profil WWW
OFFROAD Expert

Registrovaný: Str, 21.03.2007, 6:03
Príspevky: 553
Bydlisko: xx
Odpoveď s citáciou
Poslať 
vlastna skusenost s vystavbou montovaneho domu...dom 9x 13 m a garazou 8x6 mertov, prizemny, dve kupelne, 3 spane, obyvacka s kuchynou...ak mas rozumneho cloveka co ti to urobi je cca do 1 miliona korun...mna to stalo necelych 700 tisic, nakolko sa tomu venujem roky...kazdy rok idem na slovensko postavit niekomu dom :-)
ObrázokObrázokObrázokObrázok


Ned, 22.03.2009, 17:25
Profil
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 66 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5  Ďalší

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: