Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Pon, 06.05.2024, 9:20
Dnes je pondelok 6. mája 2024, meniny má Hermína a zajtra Monika




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 64 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5  Ďalší
 problem s parkovanim na ulici 
Autor Správa
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 18.03.2007, 10:25
Príspevky: 1808
Bydlisko: Bratislava
Odpoveď s citáciou
Poslať 
kde to neide po dobrom treba hladat ine riesenie...v prvom rade by som si overil ci to miesto kde parkuje je sukromnym majetkom alebo uz je to verejne priestranstvo...potom ju pisomne vyzvat aby upustila od svojho konania a nebranila takymto parkovanim v riadnom uzivani mojho pozemku...ak by nereagovala a jedna sa o verejne priestranstvo oznamenie na miestny urad resp. na OO PZ o podozreni z priestupku proti obcianskemu spolunazivaniu...to je asi jedine slusne riesenie ktore mi napada, demonstracia fyzickej sily sa moze v konecnom dosledku obratit len a len proti tebe

_________________
Jeep Grand Gherokee WJ 4,7 V8 Limited QadraDrive + LPG


Štv, 19.03.2009, 10:44
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 30.09.2008, 18:01
Príspevky: 1932
Bydlisko: TO
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Tie návody ako to riešiť zákonnou cestou sú síce pekné, ale realita je niekde inde. Môžeš to skúsiť týmito metódami, ale nakoniec aj tak skončíš pri najjednoduchšom a najúčinnejšom spôsobe - pár škrabancov spôsobených "nešťastnou náhodou". Keď to nejde po dobrom, ide to len po zlom. Môžeš mať dokonca aj súdne rozhodnutie, že tam nesmie parkovať a aj tak si nepomôžeš! Vymožiteľnosť práva je u nás takmer nulová.
Skôs sa pozrieť na to z druhej strany:
-sused, ktorého nemáš "rád" Ťa požiada aby si neparkoval pred svojou bránou, lebo nevojde do dvora. Ty si pomyslíš: "Keď si pako a nevieš si zaparkovať, kúp si bycikel." Potom Ťa úradne vyzve, aby si svoju parkovaciu činnosť prevádzal u seba na dvore. To Ťa vytočí už úplne a robíš to naschvál! A zrazu Ti niekto to auto vonku oškrie nejakým pevnostným nárazníkom! Čo spravíš?

Mám bohaté skúsenosti z pracovného života a po nejakom čase som zistil toto: Normálny slušný človek sa s normálnym slušným človekom vždy nejak dohodnú. Akonáhle jeden z nich kritérium normálny a slušný nespĺňa, nedohodnú sa nikdy! Aj na Tvoj prípad platí porekadlo: Kto chce kam, pomôžme mu tam.

_________________
Pajero II 3,5l V6 24v - a už v tom zase lietam...
L200 - pracovné, a to doslova!


Štv, 19.03.2009, 12:14
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 27.11.2008, 23:39
Príspevky: 529
Bydlisko: ba//mi
Odpoveď s citáciou
Poslať 
manzelke sused oskrel simcu 1610 pred panelakom... od vtedy sme poriesili garaz... nebyt toho namam garaz... cize je to cesta...

_________________
www.khvmi.sk


Štv, 19.03.2009, 12:31
Profil WWW
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 16.11.2008, 20:51
Príspevky: 1052
Bydlisko: Bratislava
Odpoveď s citáciou
Poslať 
603 píše:
manzelke sused oskrel simcu 1610 pred panelakom... od vtedy sme poriesili garaz... nebyt toho namam garaz... cize je to cesta...


nepatrí to síce k parkovaniu ale dopadol som obdobne a teraz som mesačne lachší o pár desiatok € za prenájom garage. ( má to aj výhodu:nemusím škrabať okná, zháňať ďalšie pneu a pod.)

_________________
Nissan Pathfinder R51 2005 128kW malá "expedičná" úprava: ASFIRpredný nárazník + ochrana spodku, IRON MANpodvozok, BFG KO2pneu,navijáčik


Štv, 19.03.2009, 12:35
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 27.11.2008, 23:39
Príspevky: 529
Bydlisko: ba//mi
Odpoveď s citáciou
Poslať 
som chcel povedat ze skrabanec urobi vela, a clovek si rozmysli ci bude mat dalsi, alebo auto schova...

ps fefe...ja vdaka garazi mam kde skladovat zemiaky, motorku, bicykle nahradne diely, menise opravy nemusim robit pred panelakom, mam trochu sukromia.. ...

_________________
www.khvmi.sk


Štv, 19.03.2009, 12:40
Profil WWW
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 10.05.2007, 22:16
Príspevky: 1999
Bydlisko: Trencin
Odpoveď s citáciou
Poslať 
vidite chlapi... ja garaz mam. len sa tam kvoli susedke nemozem dostat... :-D


Štv, 19.03.2009, 16:58
Profil ICQ WWW
Ťažký Profík
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 01.01.2007, 23:33
Príspevky: 459
Bydlisko: BA/MY
Odpoveď s citáciou
Poslať 
thunder, mne to tak pripadá, že problém je vo veľkosti tvojho auta. Ak by si sa tam snažil manévrovať s pegótom 107 - akokoľvek by si vedel vyjsť prostá prosba o neparkovanie by zabrala, lebo susedka by ťa považovala za hodného ústupku. (inak - celkom by som si pozrela, ako by si sa narval do 107-čky :-D )

Bohužiaľ už len pohľad na vysokánskeho suseda s veľkým autom v nej určite vyvoláva automaticky neúprosný postoj - šak sa vojdi, keď musíš mať zrovna také auto! :smt138

Čo keby si skúsil taktiku: kúp si na chvíľku malé auto, sprav blbého, že s tým nevieš cúvať, no a keď ju vycvičíš parkovať inde a zabudne, víťazoslávne vytiahneš obludu a máš to!


samoška to bolo len na odľahčenie, je to strašné keď nevieš užívať v pokoji svoje vlastníctvo... Držím ti palce v boji....

_________________
GAZ 69M, Nissan Patrol a niečo medzi tým. Výbava? Kapo. :-)
skype: jancila (<>)


Štv, 19.03.2009, 17:13
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 06.01.2009, 11:01
Príspevky: 848
Bydlisko: Bratislava - Dubravka
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Ja by som to skusil riesit cez miestny urad, ked sa vysvetli problem moze sa na ceste vyznacit priestor potrebny na zaparkovanie ,kde bude zakaz zastavenia. Netreba zakaz na celu ulicu pokial inde problem nieje. Velmi pochybujem, ze by bol sused vlastnikom cesty. Suseda to neomedzi lebo ma moznost parkovat vo svojom dvore, alebo sa postavi mimo vyznaceny priestor.
A na taketo veci mame dobre platenych ludi na uradoch, ktory su najviac ochotny pred volbami starostu.


Štv, 19.03.2009, 19:56
Profil WWW
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 10.05.2007, 22:16
Príspevky: 1999
Bydlisko: Trencin
Odpoveď s citáciou
Poslať 
janwayz píše:
kúp si na chvíľku malé auto, sprav blbého, že s tým nevieš cúvať, no a keď ju vycvičíš parkovať inde a zabudne, víťazoslávne vytiahneš obludu a máš to!


ja mam aj male punto grande. tak uz len blbeho zahrat... :-D

lubor: toto asi skusim, za opytanie na urade nic nedam...


inak, podla vyssie uvedenych rad, napisal som jej velmi slusny dopis s upozornenim, ze mi brani v uzivani mojho pozemku, s citaciou zakona a upozornenim, ze ak v tom neprestane, budem nuteny obratit sa na organy dohliadajuce na dodrziavanie zakona...
lenze potom som nejak vychladol a neodoslal ho. ale myslim, ze ked ma nastve najblizsie, tak proste neodolam :D


Ned, 22.03.2009, 0:12
Profil ICQ WWW
OFFROAD Expert

Registrovaný: Str, 21.03.2007, 6:03
Príspevky: 553
Bydlisko: xx
Odpoveď s citáciou
Poslať 
hmmm....citam tu problem s parkovanim...mali sme podobny problem ked sme stavali dom s dopravou materialu...nepomohla ani mestka policia....az kym sme nenapisali..NEPARKUJ TU, BO SLABY SOFER NA TATRE. A od chvile, ked dosla tatra s materialom a prednym kolesom zacal parat problemovu corsu od predneho blatnika po zadny...sa zrazu problem vyriesil...pachatel neznamy :-D a aj pristupova cesta bola prejazdna :-D ani mestky policajti viacej nechodili.

samozrejme, bolo by lepsie, az by k takemu to rieseniu nebolo treba "dospiet" ale vsetko by sa poriesilo ludskou cestou.


Ned, 22.03.2009, 9:33
Profil
Frajer
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 09.10.2006, 13:15
Príspevky: 206
Bydlisko: BA
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Z vlastnej skusenosti viem, ze legislativne sa taketo veci prakticky nedaju vyriesit. Iba tym vyburcujes ludi k vacsim provokaciam. U nas za barakom stal stale tvrdohlavo jeden kosican. Navyse mal uzasny tuning a tak obyvatelia, co maju okna do dvora, ho priam milovali (podotykam, ze ja som o tom iba pocul, okna mam do opacnej strany). Ked uz to trvalo dlho, kosicanovi podivnou "nahodou" padol na okno auta kvetinac. Ten potom behal po bytovke a pytal sa ludi, koho je to kvetinac. Samozrejme, chudak kvetinac ostal bez majitela, no faktom je, ze kosican tam viac auto neturoval a ostal stavat pred domom...

Osobne nie som zastancom takychto metod, ale jedno je pravda - treba sa v pohode, slusne porozpravat, nakreslit tam daku ciaru ze "za toto prosim nelez" a bude. Rozumny clovek pochopi. Ak to nezabere (nemyslim teraz vynimocne, to sa stat moze), treba sa pripomenut. Ak nezabere ani to, treba si zavolat kamosa s pevnostakom a vysvetlit mu, ako sa ti tazko leze do dvora. Verim tomu, ze ti nebude verit a bude to musiet vyskusat... Myslim, ze potom uz s parkovanim problem mat nebudes. Inak povedane - mudremu napovedz, sprosteho capni.

_________________
Zlaté zlatíčko so 150 koňmi pod kapotou... /Hyundai Terracan CRDi/


Pon, 23.03.2009, 21:55
Profil ICQ WWW
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 30.09.2008, 18:01
Príspevky: 1932
Bydlisko: TO
Odpoveď s citáciou
Poslať 
lubor píše:
Ja by som to skusil riesit cez miestny urad, ked sa vysvetli problem moze sa na ceste vyznacit priestor potrebny na zaparkovanie ,kde bude zakaz zastavenia. Netreba zakaz na celu ulicu pokial inde problem nieje. Velmi pochybujem, ze by bol sused vlastnikom cesty. Suseda to neomedzi lebo ma moznost parkovat vo svojom dvore, alebo sa postavi mimo vyznaceny priestor.
A na taketo veci mame dobre platenych ludi na uradoch, ktory su najviac ochotny pred volbami starostu.

Tak to chcem vidieť, ako na zakázku nejakého jednotlivca úrady osadia zákaz zastavenia na jemu vyhovujúcom úseku! :-D Nezdá sa Ti, že to s tým optimizmom preháňaš? :?

laci73 - Tatra je Tatra :smt023 !

_________________
Pajero II 3,5l V6 24v - a už v tom zase lietam...
L200 - pracovné, a to doslova!


Uto, 24.03.2009, 10:40
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 06.01.2009, 11:01
Príspevky: 848
Bydlisko: Bratislava - Dubravka
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Matinoff Tatra nieje zly postup akurat dnes je fotak v kazdom mobile a pocitam, ze ked je sused taky ochotny riesit tuto situaciu tak uz ma na dane miesto nastavenu bezpecnostnu kameru so zaloznym videom. Neviem ci miestny urad situaciu vyriesi, ale od toho predsa su, alebo nie?
Podla mna nieje nic horsie ako, ked si zacnu navzajom nicit majetok. Mozno by este stalo za pokus kupit dobru flasku a dat zo susedom druznu rec , mozno je len trochu zakomplexovany a nema kamarata.


Uto, 24.03.2009, 19:21
Profil WWW
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 06.01.2009, 11:01
Príspevky: 848
Bydlisko: Bratislava - Dubravka
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Thunder nebolo by mozne zrusit predne oplotenie a stat na ulici pozdlz domu a ciastocne ostat aj na ceste, ale neviem kolko je tam miesta ak by sla okolo ta TATRA.


Uto, 24.03.2009, 19:27
Profil WWW
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 10.05.2007, 22:16
Príspevky: 1999
Bydlisko: Trencin
Odpoveď s citáciou
Poslať 
jasne, u nas su miesto predzahradky davno betonove kocky a parkujeme na nich, co najblizsie k plotu. lenze vacsina susedov ma asi radsej ruze, nez prejazdnu ulicu...

ale v tomto pripade mi to nevyriesi situaciu ani keby to bolo aj u susedov, lebo vjazd do dvora a garaze mi to nijak nezlepsi...

posledny tyzden som zvolil taktiku, ze jedno z aut mam vzdy zaparkovane pred branou, takze mi nikto iny vjazd nemoze zablokovat. len je to dost neprakticke, lebo ked chcem ist autom z dvora alebo do dvora, musim nastartovat a posunut dalsie auto :D

vcera som to pokusne odblokoval a susedka zaparkovala prekvapivo normalne. skusim odsledovat, kedy parkuje normalne a kedy ako <>. mozno to ma suvis s periodou. na to by som bral ohlad. za to predsa nemoze... ci?
:-D


Str, 25.03.2009, 10:21
Profil ICQ WWW
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 64 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5  Ďalší

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: