Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Štv, 28.03.2024, 23:54
Dnes je štvrtok 28. marca 2024, meniny má Sona a zajtra Miroslav




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 16 ]  Choď na stránku 1, 2  Ďalší
 pomoc s bixenonom patrol gr Y60 
Autor Správa
Učeň

Registrovaný: Štv, 14.02.2013, 23:42
Príspevky: 17
Bydlisko: Nesluša
Odpoveď s citáciou
prosim Vas mam na patrole bixenony a jeden odisiel su dorabane a neviem kde mam zohnat nahradu mozete mi nejako pomoct dakujem za kazdu radu


Štv, 14.02.2013, 23:51
Profil
OFFROAD Expert

Registrovaný: Uto, 17.04.2012, 18:31
Príspevky: 2593
Bydlisko: Vychod
Odpoveď s citáciou
alebo ti odisla vybojka alebo balast?-napis ci je tam len klasicka ziarovkaH4 nahradena vybojkou H4bixenon alebo tam je neake svetlo tuningove s sosovkou a budeme mudrejsi a podla toho ti poradim alternativu za lacne prachy :-D


Pia, 15.02.2013, 0:21
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 12.10.2006, 20:37
Príspevky: 3267
Bydlisko: Nitra
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Mas k tomu zapojene aj gyroskopy?

_________________
Patrol GR, kde neprejdem tam pretiahnem!!!


Pia, 15.02.2013, 21:18
Profil
Učeň

Registrovaný: Štv, 14.02.2013, 23:42
Príspevky: 17
Bydlisko: Nesluša
Odpoveď s citáciou
su tam origo svetla a v nich ziarovka tenka dlha a s modrym dratikom vedla prepijenym so ziarovkou a taka velka obymka ktora sa zatoci do svetla a nemozem to zohnat dakujem za nejaku uziticnu radu popripade nafotim s cim je problem lebo tomu sa nejako nerozumiem tym xenonom


Sob, 16.02.2013, 0:01
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Sob, 24.11.2012, 22:05
Príspevky: 509
Bydlisko: Zvolen-okolie
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Svetluška JOE 66 ti určite najlepšie poradí.Už 20 rokov sa venuje svetlu.. :D

_________________
Nikdy nieje tak zle,aby nemohlo byť ešte horšie.

BMW 320d e90.. rýchlobežka
Nissan Patrol K160 2,8TD
0944 057 888


Sob, 16.02.2013, 0:06
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 12.11.2012, 15:39
Príspevky: 911
Bydlisko: Vranov nad Toplou
Odpoveď s citáciou
Poslať 
BlackBear píše:
Svetluška JOE 66 ti určite najlepšie poradí.Už 20 rokov sa venuje svetlu.. :D
:-D pandik v staršom prevedeni :-D

_________________
Toyota Land Cruiser LJ70


Sob, 16.02.2013, 2:01
Profil
OFFROAD Expert

Registrovaný: Uto, 17.04.2012, 18:31
Príspevky: 2593
Bydlisko: Vychod
Odpoveď s citáciou
Poslať 
co je na tom zle ak clovek sa niecim zaobera-napriklad svetlami a vie poradit hm? Jan Karol ak nieco proti mne mas alebo som Ti nieco urobil tak mi to vysvetli,lebo sa spravas ako K.O.K.O.T. :-D ja sa tiez z teba nesmejem,ze sa venujes polovnictvu ci comu :-D ak som vyuceny elektrotrechnik tak elektronika mi je blizsie ako vareska :-D a ty ked si skoncil lesnicku tak urcite mas blizsie ku vareniu gulasiku z diviny ako ku elektrike :-D


Sob, 16.02.2013, 3:17
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Sob, 24.11.2012, 22:05
Príspevky: 509
Bydlisko: Zvolen-okolie
Odpoveď s citáciou
Poslať 
No vychodňare len sa nehádajte.
Joe a ty píš,čo je s tým xenónom a nerieš,čo ti kto napíše. :-D

_________________
Nikdy nieje tak zle,aby nemohlo byť ešte horšie.

BMW 320d e90.. rýchlobežka
Nissan Patrol K160 2,8TD
0944 057 888


Sob, 16.02.2013, 8:39
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 12.10.2006, 20:37
Príspevky: 3267
Bydlisko: Nitra
Odpoveď s citáciou
hasicineslusa píše:
su dorabane a neviem kde mam zohnat nahradu

Bracho si dal na Passata tiez xenony original Made in china a po case mu 1odisiel.Vratil sa k povodnym svetlam.A pretoze boli tiez dorabane bez gyroskopov,svietilo mu to kade tade.
Ziarovka H 4 za 2 Eura sa ti vidi draha?

_________________
Patrol GR, kde neprejdem tam pretiahnem!!!


Sob, 16.02.2013, 12:02
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 12.11.2012, 15:39
Príspevky: 911
Bydlisko: Vranov nad Toplou
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Nikto sa nehada ked pan boh povedal buď svetlo JOE uz mal natahane kable... :-D

_________________
Toyota Land Cruiser LJ70


Sob, 16.02.2013, 16:57
Profil
OFFROAD Expert

Registrovaný: Uto, 17.04.2012, 18:31
Príspevky: 2593
Bydlisko: Vychod
Odpoveď s citáciou
Poslať 
ha,ha :-D a Ty si uz miesal vareskou ten gulasik :-D


Ned, 17.02.2013, 2:51
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 16.03.2009, 1:26
Príspevky: 2391
Bydlisko: Zvolen
Odpoveď s citáciou
Poslať 
No tak už dajte nejaké riešenie, ja poškuľujem po xenónoch na Patrola tiež, len neviem stále, či je to dobrá voľba.
Pred rokmi som to dal na C5-ku a doteraz fungujú perfektne, 2x som menil výbojku a to je všetko.
Páčilo by sa mi poriadne svetlo, len neviem, či to na 61-tke bude správne svietiť keď nemám číre svetlá

_________________
Jenki

Patrol GR (Y61) 2,8 TD6 Wagon, Family Off Road Edition
Subaru Outback 3,6 H6, SUV Edition
Pajerko II, 3,5 V6 automat, SWB, Off Road Edition - predané


Ned, 17.02.2013, 8:06
Profil
Učeň

Registrovaný: Str, 10.05.2017, 21:20
Príspevky: 72
Bydlisko: Bratislava
Odpoveď s citáciou
Ja som asi tyzden dozadu kupil do Patrola y61 v Narve na Zabom majeri v BA H4 s tromi COB LED chipmi a celkovym svetelnym tokom (stretavacky 2x 2000lumen + dialkace 2000lumen) 6000lumenov (6000 K - biele studene svetlo). Svieti to skvele a s klasickymi halogenmi sa to neda vobec porovnavat, pretoze tie maju svetelny tok niekde medzi 900-1200 lumenami na vlakno. Prikon to ma 50 W, co je na lampu o 5 W menej, ako klasicky halogen a o 15 W viac, ako xenonova vybojka (ta ma 35W).
Vyzera to nejako takto

Obrázok 

Obrázok 

Obrázok 

V ich webshope ich sice nemaju, na predajni ale ano. Pozor, pokial mate h4, teda ze v jednej ziarovke su aj stretavacky, aj dialkace, treba si pytat take, co maju koncovku s 3mi konektormi (mavaju aj H4
s 2mi, teda bez dialkacov). Zivotnost maju uvadzanu 10.000 hodin (co je jednoznacne najdlhsia zivotnost v porovnani s xenonmi, aj halogenmi) a na rozdiel od inych typov osvetlenia netrpia ani otrasmi auta pocas jazdy. Tak isto ich zivotnost neovplyvnuje ani mnozstvo zapnuti a vypnuti, takze by teoreticky malo byt uplne jedno, ci ich nechate svietit tych 10.000 hodin v kuse, alebo ich pocas kazdej jednej hodiny zapnete 100x.

Na predajni som za sadu (teda 2kusy ziarovieh H4 z ktorych kazda funguje aj ako stretavacka, aj ako dialkac) som zaplatil 49 euro.

Na zaver este par poznamok a rad:
-ziarovky maju aktivne chladenie (zabudovany ventilator), cim su podstatne dlhsie a na konci aj o dost sirsie, takze sa montuju tak, ze najprv sa vyberu z patice. Ta sa potom vlozi do reflektoru a uchyti dvoma zavlackami. Do upevnenej patice sa nasledne jednoduchym bajonetovym systemom upevni samotna ziarovka. Povazujem to za velmi prakticke riesenie.
- Pozor! Ziarovky niesu certifikovane (homologizovane) pre prevadzku na beznych komunikaciach. Druha vec je, ze vemi podobne ziarovky (led) s takmer identickym designom sa daju kupit napriklad v Cobra tuningu. Tie homologizovane su a dostanete ku nim aj osvedcenie. Stoja ale 120 euro (ja osobne mozem je..t).
- Tym, ze su ziarovky vacsie a v zadnej casti maju ventilator, pouzitie zadnej gumenej casti reflektora na mojom Nissane sa neda pouzit, pretoze by zabranovalo prudeniu vzduchu. Ja som teda do neho vyrezal diery (uz ich tam vyrezal niekto predomnou, takze tesnenia aj tak neboli funkcne, takze mi to bolo jedno). Nappriek tomu ale vyrobca uvadza, ze ziarovky maju krytie IP68, co znamena, ze su odolne voci striekajucej vode

Obrázok 

O brodeni (teda ponoreni celej ziarovky pod vodu rec v navode nieje. Je ale celkom mozne, ze ventilatorove vrtulky pod vodou sluzia ako lodna skrutka a pomahaju automobilu v pohybe pod vodou. Ci je mozne za auto pripojit aj typka na vodnych lyziach netusim :-D ...
Fakt je ale, ze ked budete chvilu hladat na nete, daju sa najst aj ziarovky podobneho vykonu s pasivnym hlinikovym chladicom, takze v pripade zaujmu mat reflektory utesnene sa da namontovat aj tento typ.
Na mojom Patrole mam klasicke reflektory bez cirej optiky a sosovky. Za ten tyzden, ci dva jazdenia s nimi sa mi zatial nestalo este ani raz, ze by mi niekto zablikal dialkacmi z dovodu, ze by som ho oslepoval.

Summa summarum:
- nevyhody> vyssia cena
strata vodotesnosti reflektorov pri brodeni v pripade montaze ziarovkiek s ventilatorom
hlucnost (pri vypnutom motore auta a zapnutych svetlach je zvuk dvoch malych ventilatorov v ziarovkach podobny, ako hluk ventilatora chladica motora (mne sa to celkom paci hehe)
pri nehomologizovanych ziarovkach bez certifikatu moznost po..bu zo strany vokuriek
v dazdi sa moze javit biele svetlo niekomu ako menej viditelne oproti zltemu svetlu halogeniek (podobne ako u xenonov vs. halogen)

- vyhody> nebudem ich opakovat. Najdete ich v texte vyssie a je ich neporovnatelne viac a mna jednoznacne presvedcili a s kupou som bezvyhradne spokojny, pretoze na rozdiel od jazdenia s halogenkami pred tym konecne VIDIM NA CESTU!!! :smt133 :shock: :lol: :idea: :idea: :idea: :idea: :smt162 :wink:


...a na uplny zaver nieco pre EXTREMISTOV :smt126

ziarovky h4 s najnovsimi CSP LED chipmi so svetelnym tokom necelych 70.000 lumenov a prikonom 580W , zivotnostou 30.000 hodin, cenou nieco cez 30 dolarov a 100% zakaznickou spokojnostou. No nech ti nejebe... :smt021 http://www.ebay.com/itm/H4-HB2-9003-580 ... 2357756558


Uto, 12.09.2017, 3:55
Profil WWW
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 12.10.2006, 20:37
Príspevky: 3267
Bydlisko: Nitra
Odpoveď s citáciou
To uz je dobre na bednu,za mi zavzdusnili myslienky :smt021

_________________
Patrol GR, kde neprejdem tam pretiahnem!!!


Uto, 12.09.2017, 21:11
Profil
OFFROAD Expert

Registrovaný: Uto, 17.04.2012, 18:31
Príspevky: 2593
Bydlisko: Vychod
Odpoveď s citáciou
Mal si sa opytat ci nemaju tieto philipsi https://autotechnik.sk/diely/210515/led ... s-luxeonz/ ale silnejsie-tieto nieco vydrzia a nemaju vzadu ventilator lebo s ventilatorom som uz jedne reklamoval


Uto, 12.09.2017, 21:37
Profil
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 16 ]  Choď na stránku 1, 2  Ďalší

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: