Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Pia, 29.03.2024, 0:09
Dnes je štvrtok 28. marca 2024, meniny má Sona a zajtra Miroslav




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 21 ]  Choď na stránku 1, 2  Ďalší
 Aro 240 podvozok 
Autor Správa
Učeň

Registrovaný: Pia, 22.07.2016, 22:47
Príspevky: 20
Bydlisko: Detva
Odpoveď s citáciou
Nazdar Páni.. pustil som sa do upravy podvozku na Are 240, vyhodil som prednú s ramenami, zohnal z m461 a začal ju prispôsobovať na perá. zadná má prevod 5.14 ako z emky, aj ked pôvodná predná mala iný, neviem ako na tom gazda predomnou mohol chodiť.. no ale medzitým, kvôli nedostatku času a priestoru som musel dať projekt bokom a ako sa blíži zima a chodím okolo neho odstaveného na dvore, tak špekulujem o podvozku na ramená a pružiny.. určitú predstavu, ako to robiť mám, no rád si nechá poradiť od niekoho, kto s tým má skúsenosti, pripadne (nie len) na 240tke niečo také robil.. potrebujem poradiť aky systém zvoliť, aby bol rozumný pomer jednoduchosť/funkčnosť, ďalej by bolo fajn, ak by som zistil približne z čoho použiť struny a tlmiče, aby sa to dobre správalo a malo pekné kríženie.. po technickej stránke si viem poradiť, takže potrebujem len rozumné rady..
neviem ako tu momentálne žije, no vopred ďakujem za rady a pomoc.. :)


Pia, 18.10.2019, 12:29
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 12.10.2006, 20:37
Príspevky: 3267
Bydlisko: Nitra
Odpoveď s citáciou
peter6911 píše:
kvôli nedostatku času a priestoru som musel dať projekt bokom..... tak špekulujem o podvozku na ramená a pružiny.. určitú predstavu, ako to robiť mám, no rád si nechá poradiť od niekoho

Aj ked ti tu poradime cokolvek,a namontujes cokolvek,stale to bude ARO.Tie auta neboli dobre aj ked boli nove.Cele zle.Nemas na to cas a toho si pri takych veciach musis aj pozicat.No a este keby si mal na dvore aj neake vrakovisko.Ale kopu veci nakupis a zase si na zaciatku ARO.No a ze to nebude na papieroch,to je jasne.
Kup si nieco hotove,na znackach a ked si taky kutil,das si to dohromady.Ale nebudes musiet cakat,rozmyslat a za ten cas presrany na aute s ktorym budes moct behat akurat po svojom dvore si spravis pekne auto.
Co take Mitsubishi,Patrol,Jeep a zopar inych a lepsich co sa tyka v terene ako ARO.A neurazaj sa,ja viem ze ty si to Rumunske auto nevyrobil.

_________________
Patrol GR, kde neprejdem tam pretiahnem!!!


Pia, 18.10.2019, 16:28
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 10.01.2008, 23:34
Príspevky: 2183
Bydlisko: Prakovce, Myjava a Vrbové
Odpoveď s citáciou
Milan! ... Zakusol si do mojho ARA! ... :smt134 Pohoda. Nič sa nedeje .... :smt156 Patrol je tiež svojím spôsobom mrdka. :smt005

_________________
ARO m461 2.5TD CactusEdition .... Trooper 2.2TD (RIP)
.... alebo ....
*Čo z auta odpadáva ,to tam nepatrí*


Pia, 18.10.2019, 18:45
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 12.10.2006, 20:37
Príspevky: 3267
Bydlisko: Nitra
Odpoveď s citáciou
Tunki píše:
Patrol je tiež svojím spôsobom mrdka. :smt005

Kazde auto je casom odsudene do srotu.Aj Patrol Ale pochvalit sa najazdenymi kilometrami 477 000 km bez neakych vecsich oprav sa Arom pochvalit nemozes :smt138 Viem co su Rumuni zac,robil som s nimi a tie auta su vyrobene v Rumunsku.Takze ziadny zazrak.Ale pokial mas vrazit do suciastok ktore nemas a pozliepat nieco co ma zaklady z Ara,ten cas by mi nestal za to.Podobne je aj Lada Niva ktora zacala hrdzaviet uz za branou podniku a kym ju doviezli do predajne musela ist cez 3 servisy.Na Olcit si este pametate?To auto bolo mat za trest.Aj to bolo vyrobene v Rumunsku.
A aby som len nehanil,niekto tu z fora mal Aro a to sa mi celkom pacilo porobene.Vpredu navijak.Ale on to mal na znackach.A cest vynimkam ako aj Tunki tebe.Ale povedz kolko casu ta stalo dat auto do stavu v akom ho mas .Dal by si sa este na to? :smt017

_________________
Patrol GR, kde neprejdem tam pretiahnem!!!


Pia, 18.10.2019, 19:08
Profil
Učeň

Registrovaný: Pia, 22.07.2016, 22:47
Príspevky: 20
Bydlisko: Detva
Odpoveď s citáciou
Milan, viem čo tým chceš povedať, no z Ara tam ostanú eMkové nápravy, ktoré sú postačujúce na moje účely, ďalej tam ostane rám a kasňa, ktorá aj s rámom je viac menej podobnom stave ako napr. patrol, ktorý máme na značkách a používame ho na ťahanie prepravníka a je o hodne mladší ako toto aro.. Dovolím si povedať, že je kasňa a rám zdravší ako väčšina o niečo mladších napr. japonských áut.. Do novšieho a na číslach nechcem a nepotrebujem ísť, lebo sa nebudem krútiť len po dvore, kdekoľvek sa od domu pohnem, tak sa viem pohybovať mimo hlavných ciest a po teréne, takú mašinu tým pádom viem využiť všestranne..
A z veľkej časti mám rád stroje, ktoré si sám vyrobím prípadne upravím podľa mojich predstáv.. Na číslach budem riešit možno toho patrola, keď doslúži ako užitkové auto, ale to má ešte čas.. preto len potrebujem nejakú radu ako na to, nie aké auto zohnať... a neuraz sa, ale viem, že byť patrolistom je diagnóza.. :D :D


Pia, 18.10.2019, 19:11
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 10.01.2008, 23:34
Príspevky: 2183
Bydlisko: Prakovce, Myjava a Vrbové
Odpoveď s citáciou
Moje ARO som kúpil v stave, v akom som chcel mať. :-D STK EK a výbava od výmyslu sveta. Zažil som s ním už všetko a stihol som to za dva roky. Okrem poruchy čo by sa nedala spraviť 14/17 kľúčom a trpezlivosťou. Je pravda ale, že tm mám motor a prevody z AUTA. A tuning zo zážitkov.

_________________
ARO m461 2.5TD CactusEdition .... Trooper 2.2TD (RIP)
.... alebo ....
*Čo z auta odpadáva ,to tam nepatrí*


Pia, 18.10.2019, 19:17
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 10.01.2008, 23:34
Príspevky: 2183
Bydlisko: Prakovce, Myjava a Vrbové
Odpoveď s citáciou
peter6911 píše:
.......neviem ako tu momentálne žije, no vopred ďakujem za rady a pomoc.. :)

Žije to tu. Ale facebook pokazil staré časy. V každom prípade tu po trpezlivom hľadaní nájdeš pomoc. :smt156

P.S.:
Dopíš si do profilu dedinu v ktorej pôsobíš.

_________________
ARO m461 2.5TD CactusEdition .... Trooper 2.2TD (RIP)
.... alebo ....
*Čo z auta odpadáva ,to tam nepatrí*


Pia, 18.10.2019, 19:27
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 12.10.2006, 20:37
Príspevky: 3267
Bydlisko: Nitra
Odpoveď s citáciou
peter6911 píše:
tak špekulujem o podvozku na ramená a pružiny.. ...... ďalej by bolo fajn, ak by som zistil približne z čoho použiť struny a tlmiče, aby sa to dobre správalo a malo pekné kríženie..

Len som ti chcel povedat ci si uvedomujes co chces vyrobit.Cas,straasne vela casu a laborovania-skusania.No a neviem ci sa tu najde niekto kto taku vec aj robil a poradi ti z coho pouzit suciastky ked to vlastne ides vyrobit .
A nie som az taky ortodoxny Patrolista.Autom chodim denne do roboty,cudujem sa preco to este funguje pri mojej udrzbe a kludne by som ho aj zajtra predal pri dobrej cene.Ale preco?Musel by som kupit dalsie aby som mal na com chodit do roboty.A kazdy ma neake auto a zazitky.

_________________
Patrol GR, kde neprejdem tam pretiahnem!!!


Pia, 18.10.2019, 19:37
Profil
Učeň

Registrovaný: Pia, 22.07.2016, 22:47
Príspevky: 20
Bydlisko: Detva
Odpoveď s citáciou
Viac menej som niečo pozeral, no priam na Are som nič nenašiel, tak sa preto pýtam takto.. budem rád za každú rozumnú a konštruktívnu odpoveď.. á, doplním.. :D


Pia, 18.10.2019, 19:41
Profil
Učeň

Registrovaný: Pia, 22.07.2016, 22:47
Príspevky: 20
Bydlisko: Detva
Odpoveď s citáciou
Milan píše:
Len som ti chcel povedat ci si uvedomujes co chces vyrobit.Cas,straasne vela casu a laborovania-skusania.

Uvedomujem, To je na vlastne aj dobre, naučíš sa popri tom kopec vecí, získaš veľa skúseností a máš dobrý pocit, keď niečo vytvoríš, môžeš to upravovať a pracovať s tým..


Pia, 18.10.2019, 19:48
Profil
OFFROAD Expert

Registrovaný: Ned, 21.10.2007, 18:48
Príspevky: 2482
Bydlisko: LIPT.MIKULAS
Odpoveď s citáciou
240ku prerobil na pevnu prednu Doricka75.Hladaj jeho prispevky.Mal to urobene paradne.Len tam mal asi motor z mercedesa.
inak,origo arovy benzinovy motor nema chybu,ked je zostelovany a ma stiahnute z hlavy.Ked porovnam ten motor s pajerovym 2.5 co mam teraz,tak ten arovy si vobec neviedol zle.Lenze ja mam 461ku a vtedy to rumunski sudruhovia este robili z ocelovych plechov.240ky hnili ako nissany :-D a s tou prednou napravou to sudruhovia uplne posrali. :-D


Pia, 18.10.2019, 21:21
Profil
Učeň

Registrovaný: Pia, 22.07.2016, 22:47
Príspevky: 20
Bydlisko: Detva
Odpoveď s citáciou
bahno píše:
Len tam mal asi motor z mercedesa.

240ky hnili ako nissany :-D a s tou prednou napravou to sudruhovia uplne posrali. :-D

ja mám už osadeny motor aj s prevodovkou Isuzu Trooper, tuším niečo okolo 2.2 turbo.. kasňa je prekvapivo v celkom dobrom stave, čakal som na ten vek a materiál, že to bude horšie... no a k prednej náprave z 240tky sa nevyjadrujem, už "naoko" mi nesadla.. :D :D aspoň mal acetylen hned prácu :D


Pia, 18.10.2019, 21:54
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 12.10.2006, 20:37
Príspevky: 3267
Bydlisko: Nitra
Odpoveď s citáciou
peter6911 píše:
ja mám už osadeny motor aj s prevodovkou Isuzu Trooper, tuším niečo okolo 2.2 turbo.

Tak uz mas zopar veci porobenych vidim :shock:

_________________
Patrol GR, kde neprejdem tam pretiahnem!!!


Pia, 18.10.2019, 22:05
Profil
Učeň

Registrovaný: Pia, 22.07.2016, 22:47
Príspevky: 20
Bydlisko: Detva
Odpoveď s citáciou
Milan píše:
Tak uz mas zopar veci porobenych vidim :shock:

tak pokiaľ sa mi dalo, tak som na tom robil, no prišla jar a letoo, tak robota okolo domu, poľa a podobné sezónne práce tak sa to musel dat bokom, no behalo mi to po rozume celé leto, tak sa k tomu s radostou vrátim vrámci možností..


Pia, 18.10.2019, 22:19
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 10.01.2008, 23:34
Príspevky: 2183
Bydlisko: Prakovce, Myjava a Vrbové
Odpoveď s citáciou
Ja som mal ISUZU s motorom C223. Pôvodne som pri prechode na m461 (ARO) chcel použiť ten motor. Ponúkané auto bolo už s namontovaným 2,3 TD mercedesom aj s prevodvkou. A redukčná GAZ69.

C223 išlo na paletu a venoval som sa mu až dakedy o dva roky , ked sa predával. Štartoval hned. Nový majiteľ ho daval do GAZ69.
ARO240 ma nikdy neoslovilo. Ja jeho tiež. Neviem o ňom nič, len to že laminátová stecha pasoje po úprave na emku a diferáky sa tiež dajú použiť.
Ale m461 je "AUTOTRAKTOR" a zjavne legenda. Do toho si sa mal pustiť

_________________
ARO m461 2.5TD CactusEdition .... Trooper 2.2TD (RIP)
.... alebo ....
*Čo z auta odpadáva ,to tam nepatrí*


Sob, 19.10.2019, 7:47
Profil
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 21 ]  Choď na stránku 1, 2  Ďalší

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: