Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Sob, 27.04.2024, 17:32
Dnes je sobota 27. apríla 2024, meniny má Jaroslav a zajtra Jarmila




Odpovedať na tému  [ Príspevok: 1 ] 
 niečo o prasiatkach brzdovych 
Autor Správa
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 31.12.2006, 21:52
Príspevky: 561
Bydlisko: Myjava
Odpoveď s citáciou
pneukaktus píše:
zdravím všetkých postihnutých!

Chcem len niečo dodať k tým brzdám. M461-y maly origo všetky valčeky s priemerom 32mm, a s plnou manžetou. ostatné varianty sú použité z príbuzných vozov ako napr gaz, volga, žuk, varšava, bulharský vysokozdvyžný vozík, ... a ešte dalej neviem z čoho. :) Aro 240 nepasuje, aspon nie každé. Spomínané prasiatko s priemerom 28mm má origo napr žuk na zadnej náprave. vonkajším tvarom jew večšina prasiat identická, ale konšktrukciou sú rozdioelne. Dokonca som sa stretol aj s takým, čo malo vonkajší obal z hliníku a piestiky liatinové.

Najlepšie sa mi osvčili ruské s dvomi "Ó"krúžkami a samostavovou ségrkou - 100%tesnosť, a netreba štelovať excentre.

A ešte jedna skúsenosť - ak rozoberáťe presietko, nikdy nepretláčajte odydva piestiky z jednej strany von! na dierkach vstupu a odvzdušnenie ustrihnete brit manžete a je v keli.Treba piestiky vybrať von každý zo svojej strany.

zatím tot vsio, s pozdravom pneukaktus


takto som si pomudroval na gazfore 8)

_________________
1. Moje pravopisne chyby kludne opravte, slovenčina nebola nikdy moj kobylka :smt124
2. Nerobim kvalitne, ale pomaly!


Pon, 07.01.2008, 1:00
Profil ICQ
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevok: 1 ] 

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  
cron