Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Ned, 28.04.2024, 0:39
Dnes je nedela 28. apríla 2024, meniny má Jarmila a zajtra Lea




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 35 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3  Ďalší
 ako zdvyhnúť Aro 
Autor Správa
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 02.01.2007, 7:21
Príspevky: 1810
Bydlisko: Lúky
Odpoveď s citáciou
Poslať 
čelné zuby netrhalo, to bola najviac dimenzovaná súčiastka. 9 zubov na priemere 50mm, mat. 15 230.7. Ukrútilo zadné poloosi, tie som vymenil a vpredu trhalo kríže. Aj to sa dá vyriešiť pevnostnými krížmi bez ihiel. Ale k tomu som sa už nedostal.

_________________
Nissan Patrol K260 2,8d, mierne ,,vylepšený" a to isté z motorom RB30 v štádiu skúmania. Seat Arosa na ľahké presuny.
Múdrejšiemu neraď, silnejšiemu nezdvíhaj!


Uto, 30.12.2008, 13:12
Profil
OFFROAD Expert

Registrovaný: Ned, 21.10.2007, 18:48
Príspevky: 2495
Bydlisko: LIPT.MIKULAS
Odpoveď s citáciou
my mame emky a tam je pevnost uplne inde ako v 240.vyrabal si novy kos alebo si tu jednu cast prisroboval na kos spolu s tanierom?my to tak srobujeme a drzi to v pohode


Uto, 30.12.2008, 13:20
Profil
Recyklovaný teaneger
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 26.12.2006, 17:21
Príspevky: 3601
Bydlisko: MY/BA
Odpoveď s citáciou
Poslať 
V LM boli dve krásne Emky. Jedna žltá a druhá zelená. Obe z motormi mercedes. Fotky mám ale iba na papiery. Poznáš? :wink:

_________________
JAK BY TADY BYLO KRÁSNE, KDYBY SEM TU NEBYL JÁ.Obrázok


Uto, 30.12.2008, 13:30
Profil
OFFROAD Expert

Registrovaný: Ned, 21.10.2007, 18:48
Príspevky: 2495
Bydlisko: LIPT.MIKULAS
Odpoveď s citáciou
nepoznam,to bolo asi davnejsie.tu bol len cierny gaz v susednej dedine Hybiach a u nas je este jeden gaz skoropovodny ale chlapik moc na nom nebeha,teda skoro vobec.vacsinou chlapi z nich porobili traktory


Uto, 30.12.2008, 14:18
Profil
Učeň

Registrovaný: Štv, 08.11.2007, 20:27
Príspevky: 81
Bydlisko: Kysuce
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Všetci ti dobre radia,aj ja som mal par rokov 240-ku a tiež som sa podnou nie malo vyležal.
Urcite nieje to tvoje najmladšie a pri použiti kvalitnych rumunskich materialoch si už aj patrične sadlo.
Podla mna je asi toto tvoj problem prečo ho chceš dvihat.
Original ked boli 240-ky nové,mali vyšku nadmieru dostatočnu.
Ja by som to riešil hamrovanim zadnych per a vpredu bysom skusil brnknut Hajdukovi (sami zda zesa tak vola/ čo stoja nove struny.
Stimto nič nepokaziš . :smt162


Uto, 30.12.2008, 18:40
Profil
Učeň

Registrovaný: Pon, 18.02.2008, 9:04
Príspevky: 21
Bydlisko: Bajerovce
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Zdravim,
Ja som to spravil na mojom are asi takto. Do predu som dal pera z 1203 a zadnu napravu som posilnil perom zo skodovky. Nad listove pera som dal vinute skodovacke. Je to trochu tvrdsie ale zdvihlo to perfektne.Ak by si niecomu nerozumel poslem foto.


Ned, 18.01.2009, 15:11
Profil
Ťažký Profík
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 30.11.2008, 17:15
Príspevky: 280
Bydlisko: Bratislava
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Kapo píše:
To vie snáď asi každý, že Pejo mal uzávierku vlastnej výroby.

A ak chceš dalej ARO upravovať, tak by si mal pouvažovať nad pevnou nápravou z M461. Tá znese toho hodne.
A ešte ju tam tak capnúť na nejaký štvorlink. :wink:


a ako je to s dopasovanim m461 napravy do 240?? myslim ze ci potom nebude treba menit aj zadnu napravu koli prevodom??


Str, 21.01.2009, 11:15
Profil
Ťažký Profík
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 30.11.2008, 17:15
Príspevky: 280
Bydlisko: Bratislava
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Danopatrol píše:
Všetci ti dobre radia,aj ja som mal par rokov 240-ku a tiež som sa podnou nie malo vyležal.
Urcite nieje to tvoje najmladšie a pri použiti kvalitnych rumunskich materialoch si už aj patrične sadlo.
Podla mna je asi toto tvoj problem prečo ho chceš dvihat.
Original ked boli 240-ky nové,mali vyšku nadmieru dostatočnu.
Ja by som to riešil hamrovanim zadnych per a vpredu bysom skusil brnknut Hajdukovi (sami zda zesa tak vola/ čo stoja nove struny.
Stimto nič nepokaziš . :smt162


o hamrovani som uz pocula aj nad tym rozmyslal ale chcem zdvihnut celu kasnu iacej lebo mi trosku trci motor tak aby netrcal a dopredu mi poradili pruziny s 1203 ze su lepsie a hlavne lacnejsie ako nove arove a uz mi dali vrtaka do hlavy aj s prednou mkovou napravou tak zvazujem vsetky moznosti


Str, 21.01.2009, 11:18
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 02.01.2007, 7:21
Príspevky: 1810
Bydlisko: Lúky
Odpoveď s citáciou
bahno píše:
my mame emky a tam je pevnost uplne inde ako v 240.vyrabal si novy kos alebo si tu jednu cast prisroboval na kos spolu s tanierom?my to tak srobujeme a drzi to v pohode


koš je rovnaký pre 240 aj 461. Osústružil som do roviny pôvodný a dal prírubu.

_________________
Nissan Patrol K260 2,8d, mierne ,,vylepšený" a to isté z motorom RB30 v štádiu skúmania. Seat Arosa na ľahké presuny.
Múdrejšiemu neraď, silnejšiemu nezdvíhaj!


Str, 21.01.2009, 15:14
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 12.09.2007, 18:24
Príspevky: 1379
Bydlisko: Púchov
Odpoveď s citáciou
Poslať 
negio píše:
o hamrovani som uz pocula aj nad tym rozmyslal ale chcem zdvihnut celu kasnu iacej lebo mi trosku trci motor tak aby netrcal a dopredu mi poradili pruziny s 1203 ze su lepsie a hlavne lacnejsie ako nove arove a uz mi dali vrtaka do hlavy aj s prednou mkovou napravou tak zvazujem vsetky moznosti


co tu teras meleš o prednej tuhej do predu ??? :wink:
mna si na ICQ celý večer presviedčal a hadal sa so mnou že tuha do predu je krok späť a že radšej by si chcel dať ešte nezávislú do zadu,,, :roll:
akosi rýchlo meníš názory :twisted: :smt161

_________________
~`<| _________ oooo __
~~ | / ../ …\ … \ \ _|____\
~~~[_ - - - ______ --- _ \ - \\\\\\ -\
~~~~( o) ) – o - - - ( o ) ) – o ---) )

Jeep ZJ 5.2 V8,nápravy patrol Y61, 7.5" long arm,flowmaster a kopec iného..
Jeep XJ 4.0 cestná leštenka


Str, 21.01.2009, 19:00
Profil WWW
Ťažký Profík
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 30.11.2008, 17:15
Príspevky: 280
Bydlisko: Bratislava
Odpoveď s citáciou
Poslať 
pablo píše:
negio píše:
o hamrovani som uz pocula aj nad tym rozmyslal ale chcem zdvihnut celu kasnu iacej lebo mi trosku trci motor tak aby netrcal a dopredu mi poradili pruziny s 1203 ze su lepsie a hlavne lacnejsie ako nove arove a uz mi dali vrtaka do hlavy aj s prednou mkovou napravou tak zvazujem vsetky moznosti


co tu teras meleš o prednej tuhej do predu ??? :wink:
mna si na ICQ celý večer presviedčal a hadal sa so mnou že tuha do predu je krok späť a že radšej by si chcel dať ešte nezávislú do zadu,,, :roll:
akosi rýchlo meníš názory :twisted: :smt161


o tej nezavislej do zadu si zaklamal to som len spominal ze preco odcudzujes ramena ked ich ma napr. hummer v zadu a tuhou sa zaoberam preto lebo mi to tu poradili ze by to nebolo na skodu a o tom ze je to krok spat si tiez klamal to om vobec nepovedal si pozri historiu v icq len som sa zastal ramien lebo si tvrdil ze je to p....... a ja som na margo toho tvrdil ze nemas pravdu pretoze keby to bola p....... tak sa to na arach dodnes nevyraba ale najradsej by som to nechal tak lebo zae sa to strhne do nejakych nebezpecnych dialogou cav


Pia, 23.01.2009, 15:30
Profil
Ťažký Profík
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 30.11.2008, 17:15
Príspevky: 280
Bydlisko: Bratislava
Odpoveď s citáciou
Poslať 
penaj píše:
Zdravim,
Ja som to spravil na mojom are asi takto. Do predu som dal pera z 1203 a zadnu napravu som posilnil perom zo skodovky. Nad listove pera som dal vinute skodovacke. Je to trochu tvrdsie ale zdvihlo to perfektne.Ak by si niecomu nerozumel poslem foto.


o tej vinutej som nepocul ziadne chvaly lebo zevraj to potom zle krizi!!
neviem co je a tom pravdy


Pia, 23.01.2009, 15:33
Profil
Učeň

Registrovaný: Pon, 18.02.2008, 9:04
Príspevky: 21
Bydlisko: Bajerovce
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Ono to vsetko zalezi po akom terene jazdis.Ak je to nejaky extrem tak je to trocha blbe ale na take normalne vyblaznenie sa je to v pohode. Ja som to daval do zadu aj preto lebo dve listove pera som mal prasknute.


Pia, 23.01.2009, 18:20
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 12.09.2007, 18:24
Príspevky: 1379
Bydlisko: Púchov
Odpoveď s citáciou
Poslať 
nechcem ti tu tvoju temu co más skoro na každom fóre zasierať, ale za svojím čo som napísal si pevne stojím :wink:

pod si to vidiskutovať,,,:-D ale nie tu,,,, a ked si sa uz dozvedel toľko rád k nezaplateniu ,,, uskutočnil si už niaku ?? pretože mi pripada ze iba píses a kecás do vetra, co by si chcel upravit a pod.... ale zatial nič nevidím , :wink:

ja som si už zohnal na prednu napravu vinuté , tlmiče zostanú zatial povodne pretože su ešte OK,:smt023

na zadok mám nové tlmiče, a listové perá sa ešte idú riešiť :smt162
zajtra ti sem pleštím fotku

_________________
~`<| _________ oooo __
~~ | / ../ …\ … \ \ _|____\
~~~[_ - - - ______ --- _ \ - \\\\\\ -\
~~~~( o) ) – o - - - ( o ) ) – o ---) )

Jeep ZJ 5.2 V8,nápravy patrol Y61, 7.5" long arm,flowmaster a kopec iného..
Jeep XJ 4.0 cestná leštenka


Pia, 23.01.2009, 21:30
Profil WWW
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 12.09.2007, 18:24
Príspevky: 1379
Bydlisko: Púchov
Odpoveď s citáciou
Poslať 
slubená fotka,,,, :wink: :-D
Obrázok

_________________
~`<| _________ oooo __
~~ | / ../ …\ … \ \ _|____\
~~~[_ - - - ______ --- _ \ - \\\\\\ -\
~~~~( o) ) – o - - - ( o ) ) – o ---) )

Jeep ZJ 5.2 V8,nápravy patrol Y61, 7.5" long arm,flowmaster a kopec iného..
Jeep XJ 4.0 cestná leštenka


Sob, 24.01.2009, 21:57
Profil WWW
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 35 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3  Ďalší

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: