Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Ned, 28.04.2024, 6:00
Dnes je nedela 28. apríla 2024, meniny má Jarmila a zajtra Lea




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 5 ] 
 ARO 10, prasknuta "hruska" 
Autor Správa
Čumil

Registrovaný: Pon, 27.04.2009, 11:07
Príspevky: 2
Bydlisko: kosice
Odpoveď s citáciou
pred casom sme za babku kupili stare aro10, kedze sme nejake presunovatko na nepristupnu chalupu, na ktorom by sa dalo obcas aj daco vyviest. je tam prasknuta "hruska" co ja presne neviem co je, ale asi obal na pridavnej prevodovke - redukcii. redukcia sa teraz neda ani zaradit a ide iba na zadny nahon. potreboval by som poradit, ci sa mi s tym oplati nieco robit, alebo radsej kupit nejake funkcne. bolo by mi ho luto, lebo vyzera velmi zachovalo, aj motor je v poriadku. nechcem vsak, a ani nemozem do toho investovat, kedze ho potrebujem pouzit vlastne len na niekolko jazd rocne...

dakujem vopred za radu.


Uto, 28.04.2009, 15:46
Profil ICQ
Trvalá prekážka
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 0:10
Príspevky: 3197
Bydlisko: nr
Odpoveď s citáciou
Poslať 
to bude nejaký terminologický zádrhel.

"Hruška" sa hovorí kuželovému pastorku v diferenciále.

Ako ozubené koleso môže mať vylámané zuby, alebo môže byť odkrútený unášač.

Ale najskôr by som stavil na roztrhnutý obal ložiska, v ktorom sa unášač hrušky točí (aj preto, že o takej poruche na Are 10 som už počul)

Ak by to bolo tak, oprava by obnášala výmenu diferenciálu.

V prídavnej prevodovke nič hruškovité nie je. Ak je roztrhnutý obal prídavnej skrine, je to iná, alebo ďalšia závada.

Asi by sa na to mal pozrieť niekto, kto vie na čo sa pozerá.

Inak popravde, ako bývalý árista si dovolím skonštatovať, že ARO je stroj vhodný len pre zručného automechanika, majúceho veľa času, dobré nervy a solídne vybavenú dielňu. A tiež nesmie užívateľ nejako rigidne trvať na tom, že kam sa Arom vyberia, tak tam aj vždy dorazí.

_________________
SLOW & FURIOUS


Uto, 28.04.2009, 22:16
Profil WWW
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 27.05.2008, 18:49
Príspevky: 692
Bydlisko: TN
Odpoveď s citáciou
Poslať 
to ze nejde zaradit znamena ze nejde pohnut pakou? alebo ide, ale predok nezabera?

ak to ma zlu hrusku na zadnom dife a chodis s tym len po horach pred vymenou difu skus ho zavarit (100% uzavierka) moznoze ti to bude vyhovovat


Str, 29.04.2009, 8:03
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 15.03.2009, 22:18
Príspevky: 2349
Bydlisko: Banská Štiavnica
Odpoveď s citáciou
rado_ARO-10 píše:
pred casom sme za babku kupili stare aro10, kedze sme nejake presunovatko na nepristupnu chalupu, na ktorom by sa dalo obcas aj daco vyviest. je tam prasknuta "hruska" co ja presne neviem co je, ale asi obal na pridavnej prevodovke - redukcii. redukcia sa teraz neda ani zaradit a ide iba na zadny nahon. potreboval by som poradit, ci sa mi s tym oplati nieco robit, alebo radsej kupit nejake funkcne. bolo by mi ho luto, lebo vyzera velmi zachovalo, aj motor je v poriadku. nechcem vsak, a ani nemozem do toho investovat, kedze ho potrebujem pouzit vlastne len na niekolko jazd rocne...

dakujem vopred za radu.
Mne na A10 to robilo tiez z casu na cas a nakoniec som zistil ze na pridavnej prevodovke bola vypadnuta vlozka na hriadelky do ktorej je nasunuta packa zapinania 4x4 len to bolo vidiet az ked som vliezol pod auto a malo to ten nasledok ze paka mala velku volu anedotlacala vylicku v pridavke takze sa nedalo ani zaradi a ani vyradit i ked to navela velkov silov slo.Moja rada znie lahnut pod ARO a popozerat a este predtym daj ARO na zdvyhak pod predny dyf zapni volnobezky apotoc kolesom ked som mal nanic hrusku v 1202 tak bolo pocut z neho dos strasidelne zvuky ak nebude pocut nic radim rozobrat pridavnu prevodku.Pod auto az potom ako ho spustiz z zdvihaka. :-D :smt112


Str, 29.04.2009, 12:47
Profil
Čumil

Registrovaný: Pon, 27.04.2009, 11:07
Príspevky: 2
Bydlisko: kosice
Odpoveď s citáciou
Poslať 
rustycj píše:
to ze nejde zaradit znamena ze nejde pohnut pakou? alebo ide, ale predok nezabera?

ak to ma zlu hrusku na zadnom dife a chodis s tym len po horach pred vymenou difu skus ho zavarit (100% uzavierka) moznoze ti to bude vyhovovat


no posunut tam paku sa da, ale nezapne sa ani kontrolka 4x4 (predtym svietila) ani realne nejde nahon na predne. zadne hrabu, predne stoja...

cez vikend budem pri nom, tak skusim spravit fotku tej prasknutej casti, to budete iste hned vediet viac

inak vdaka za ochotu, sam by som si stym urcite nedal rady. ja som ajtik, nie mechanik... :?


Str, 29.04.2009, 14:46
Profil ICQ
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 5 ] 

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: