Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Štv, 28.03.2024, 22:24
Dnes je štvrtok 28. marca 2024, meniny má Sona a zajtra Miroslav




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 1234 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 79, 80, 81, 82, 83  Ďalší
 youtube 
Autor Správa
Ťažký Profík
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 18.11.2015, 12:10
Príspevky: 411
Bydlisko: doma na Orave, pracovne Bratislava + cely svet
Odpoveď s citáciou
Milos píše:
Mne sa vzdy paci ked niekto povie ze sa nerobi zimna udrzba.... A ako by to niekto iny dokazal robit lepsie :-D
Co na tom ze je max dovolena 50tka . aaaaa to je na dlho.

Servus, nechcem sa stazovat na hovadiny a tiez si viem uznat svoju chybu ale tuto jednoznacne zlyhalo mesto Bratislava. Ak by si v Bratislave zil dlhsie, tak vidis na vlastne oci ako tu vsetko zlyhava. A nie je to zalezitost penazi. Ked vidis ako trebars udrzbari kosia hlinu v parku (prisamvacku, mam to niekde natocene v sade Janka Krala) ale smeti ides pozbierat ty, lebo na to oni nedostali masinu alebo ked vidis ako kazdy sedlak zaparkuje nadivoko a mestski policajti sa iba vyskieraju, tak Ta ide z toho drbnut. Ja osobne som po dlhych rokoch naspat na Slovensku aj ked casto cestujem a neviem sa zmierit s bordelom, ktory si tu sami robime. K zimnej udrzbe - uplne suhlasim ze ludia cakaju casto zazraky. Ale BA je troska silna kava. miesto toho aby si mesto robilo udrzbu samo, tak samozrejme prihralo zakazku externej firme. (co je samo osebe kapitola ale politiku tu miesat nebudem) Firma dostava prachy za to ze drzi zimnu hotovost. V pripade vyhlaseneho poplachu musi dajme tomu do 2 hodin vyslat do ulic 50 mechanizmov. Pred par dnami poslanci skusili taky poplach, zistilo sa ze do 4 hodin vedeli dostat tak mozno 25 aut (cisla su ilustracne, daju da dohladat) Pointa je ta, ze zasa sa niekto nabaluje a pre verejnost sa robi hovno. Zrejme aj kvoli tomu si od 1.3.2018 si mesto Bratislava povedalo ze zimna pohotovost konci a staci iba pocty na letnu udrzbu. Samozrejme, situacia dopadla v piatok katastrofalne. Keby si bol tu, tak to vies. Chcel som len aj tymto troska vtipnym videom ukazat na to, ze poobede o 4tej jeden z hlavnych mestskych tahov bol uplne nezjazdny o com svedcia aj 2 havarie, ktore som obchadzal. To potom v tejto dzamahrii sa mozme na vsetko vytento, prestat platit dane a respektovat zakony a zaplatit si posypac co pojde pred nasim autom a srat na ostatnych.

K tej rychlosti - ak to z videa nevidis, isiel som 50+- tachometer. Posledne sekundy rychlost neukazovala presne, viem to z vlastnej skusenosti s mojou kamerou, jednak preto ze som brzdil, druhak preto ze z jednej strany cesty je kopec, z druhej prave velka budova Riverparku a GPS stratilo signal, preto aj ukazovalo zrychlovanie aj ked som brzdil. Kazdopadne, mal som byt opatrnejsi, ubrzdil by som to lepsie, ako v x dalsich pripadoch z toho dna (ked som isiel driftom alebo smykom na bratislavskych cestach)


Sob, 03.03.2018, 23:49
Profil
Ťažký Profík
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 18.11.2015, 12:10
Príspevky: 411
Bydlisko: doma na Orave, pracovne Bratislava + cely svet
Odpoveď s citáciou
oto666 píše:
Dobrééé, aj si stihol pozrieť či ti nejde električka? :D
Fuu by si ho otvoril ako konzervu :smt023

hej elektricku som kukal, len som si uz nebol isty posledne metre ci chytim dost trakcie aby sa koleso zakuslo na obrubnik, ale nastastie v poslednom momente, to bol ten nahly skok dolava tesne pred jeho kufrom.


Sob, 03.03.2018, 23:56
Profil
Ťažký Profík
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 18.11.2015, 12:10
Príspevky: 411
Bydlisko: doma na Orave, pracovne Bratislava + cely svet
Odpoveď s citáciou
Stefan píše:
Ale nie. Podľa kamerky išiel 50, len počúval k......ú hudbu. :smt126

hral expres, akurat som dopocuval dopravne spravy, ale nic proti Wham! nemam ;)


Sob, 03.03.2018, 23:58
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 24.07.2014, 14:21
Príspevky: 996
Bydlisko: Bratislava
Odpoveď s citáciou
14:50 hod za river parkom
Obrázok 
To len k tej údržbe.

_________________
Jeep Grand Cherokee 5,9 v8, gear ratio 4.56 , Np 242 1995, Magnaflow metallic cat, Flowmaster 50, ARB locker, Prins Lpg, HUG 5409 FI AIRGAP kit, HUG 5504 BIG GULP THROTTLE BODY, Suzuki GSX S 1000


Ned, 04.03.2018, 0:01
Profil
OFFROAD Expert

Registrovaný: Str, 20.05.2009, 21:33
Príspevky: 1827
Odpoveď s citáciou
[quote="local.sk"] .... Chcel som len aj tymto troska vtipnym videom ukazat na to, ze poobede o 4tej jeden z hlavnych mestskych tahov bol uplne nezjazdny o com svedcia aj 2 havarie, ktore som obchadzal.....[/quote]

Local, chcem sa ťa opýtať.
- To tvoje video ukazuje ten hlavný mestský ťah, ktorý je úplne nezjazdný ?
- Kto stanovil, že ten úsek je úplne nezjazdný ?
Ďakujem


Ned, 04.03.2018, 0:25
Profil
Ťažký Profík
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 03.01.2010, 21:01
Príspevky: 308
Bydlisko: GA Jelka
Odpoveď s citáciou
Taká bola polovica slovenska


Ned, 04.03.2018, 0:35
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 12.10.2006, 20:37
Príspevky: 3267
Bydlisko: Nitra
Odpoveď s citáciou
local.sk píše:
K zimnej udrzbe - uplne suhlasim ze ludia cakaju casto zazraky.

Nie su ludia,kazdy sofer si zrata ake riziko je jazdit s pluhom,za aky plat a este aj posypat.Si zober ze pluh presahuje nakladak este cca pol metra na kazdu stranu a vzadu sa sype strk.Na to treba mat gule pretoze na kazdom metri ti hrozi ze nieco pluhom zoberies.Ale koniec koncov a pisem to aj pre ostatnych,volne miesta este su,ktokolvek si to moze vyskusat.Je lepsie sadnut do kamiona pustit kurenie a picovat na cestarov.Je rozdiel odhrnat dialnicu alebo sa srat v meste.A pani poslanci poslu auto aj tam kade sa neda prejst pretoze poslanci musia do roboty.Rajony su dane a sofer moze len tade kade ma presne stanovenu trasu.Nemoze odbocit pretoze GPS.Setrit materialom,setrit naftu,posypat,pluhovat a usmievat sa na vsetkych okolo.Takze tak :smt138

_________________
Patrol GR, kde neprejdem tam pretiahnem!!!


Ned, 04.03.2018, 8:49
Profil
Ťažký Profík
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 18.11.2015, 12:10
Príspevky: 411
Bydlisko: doma na Orave, pracovne Bratislava + cely svet
Odpoveď s citáciou
Milan píše:
Nie su ludia,kazdy sofer si zrata ake riziko je jazdit s pluhom,za aky plat a este aj posypat.


Milan, uplne s tebou suhlasim. velakrat to tak na Slovensku byva ze si to odskacu ti na najnizsich stupnoch alebo v terene. ci uz ide o policajtov, zachranarov alebo trebars robotnikov. a vedenie berie tazke prachy za nic a este sa vyskiera. moj stryko kedysi robil v trnave zimnu udrzbu u jedneho "podnikatela", co to mal dlhe roky na starosti. na celu trnavu a okolie boli cca 3-4 kmenovi zamestnanci soferi a potom brigadnici. nikto za volant nechcel, radsej robili vsetko mozne ine. castokrat cez kalamity robil aj 48 hodin v kuse s frezou ci sypacom. bohvie ci to este tak funguje ale tu robotu nikomu nezavidim.
Na druhu stranu staci len prejst hranicu a zrazu v Hainburgu vidim ze o 4 rano chodi miestny traktor a sype cesty. Kto tade chodi aj v noci, ten to pozna. Kde sa chce, tam sa da. Len u nas sa furt neda.


Ned, 04.03.2018, 9:28
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 21:15
Príspevky: 2569
Bydlisko: Handlová
Odpoveď s citáciou
Local ja som neutocil priamo na teba :smt018 , slo mi len o pohlad na vec z druhej strany. Kauzicku poplachu a test ext. firmy na vykon zimnej udrzby som zachytil. Viem o com pises. Tahat 48h som tahal tuto zimu 2x, takze mas dobre info od stryka. Okrem toho som 24h na telefone.

Nezastavam sa inych "cestarov" len vam chcem priblizit pohlad na vec. Idealny stav je vtedy ked je -15 za hodinku dve tri nakyda vela snehu a vsetcia soferi su doma na riti a pozeraju z okna von. Ked je na cestach vela aut, automaticky sa vsetko stihne ujazdit a potom nastava problem. Kedze k idealu sa v dnesnej dobe asi nedostaneme tak musime riesit extremy.


milion soferov, chodcov ktorí vobec nerespektuju nejake vozidla zimnej udrzby
teplotu hlboko pod bodom mrazu a do toho dazd ktory okamzite v kontakte s povrchom zamrza
teploty od -2 do +2 mokry tazky sneh - vo vysledku je z toho poladovica
rozbite cesty a chodniky


pri aspon troche stastia nam trva upravenie vsetkeho co mame na starosti cca 7 hodin po skonceni snezenia. A to sa nesmie skurvit technika :-D s priemernym vekom cca 30r. :-D


Len na okraj: za aky dlhy cas dokazes (to je jedno kto) prejst komplet celu Bratislavu vo vsetkych pruhoch a vo vsetkych smeroch pocas standardnej cestnej situacie? Toto si videl mnozstvom techniky a vies kolko to vsetko trva pri IDEALNOM stave. Teraz si do toho pripocitaj tankovanie phm, nakladanie posypu, aspon jednu prestavku, nejake drobne poruchy, ostatnych soferov za volantom ktory ti komplikuju pracu a nadavaju na teba, vzhladom na stav vozovky znizenu rychlost nejake kolony a zapchy kde ti zostane trcat par vozidiel ktore tym padom nemozu robit to co im kazes a vela vela ineho.


Pablo ak ty predas toho jeepa za sumu aku pytas tak ja budem musiet veeeeeelmi dlho robit aby som mal premie za "usetreny rozpocet" si sa sekol v tom vyjadreni. A velmi :!:


Aaaale co Vam budem hovorit, sak ako Milan napisal, prihlaste sa ako externy vodici do vykonu zimnej udrzby a verte mi ze vas nikto neodmietne. Potom uvidite cco mam na mysli.

_________________
Jeep Grand Cherokee 4,7 V8 - zatial sa zoznamujeme


Ned, 04.03.2018, 10:53
Profil
koumák

Registrovaný: Pia, 28.12.2007, 0:25
Príspevky: 1358
Bydlisko: Banska Bystrica
Odpoveď s citáciou
Jazdím na odhrnači a sipači a vi nezainteresovaný na letnych gumach alebo vyjazdených zimnych mate vzdy pravdu :)
Mesta neplatia tak ako majú a nikdy si nevieš urobiť pred zásoby soli.......
Kazdy chce mat sucho cisto a bez snehu ale na to by muselo byt viac ludi stroje by aj boli ale ľudia nie sú čo majú všetky papiere v poriadku.

_________________
viewtopic.php?f=4&t=3491&hilit=moj+samik
viewtopic.php?t=9904&postdays=0&postorder=asc&start=0
Nerob si starosti s tým, čo si o tebe myslia iní. Tí majú dost
starostí s tým, čo si o nich myslíš ty.


Ned, 04.03.2018, 13:00
Profil ICQ
OFFROAD Expert

Registrovaný: Str, 20.05.2009, 21:33
Príspevky: 1827
Odpoveď s citáciou
Local, chcem sa ťa opýtať.
- To tvoje video ukazuje ten hlavný mestský ťah, ktorý je úplne nezjazdný ?
- Kto stanovil, že ten úsek je úplne nezjazdný ?
Ďakujem


Ned, 04.03.2018, 23:04
Profil
Ťažký Profík
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 18.11.2015, 12:10
Príspevky: 411
Bydlisko: doma na Orave, pracovne Bratislava + cely svet
Odpoveď s citáciou
Milos, dik za pohlad spoza volantu sypaca. Myslim ze v tom co si napisal, mas uplnu pravdu. Mam vyborny vyhlad na dialnicny obchvat a videl som aj v piatok debilov v kolone, ktori nedokazali nechat prejst sypac, lebo nevedia spravit volny pruh stredom. V rakusku je za to automaticky pokuta. To je prva vec.

Ale druha vec a prave to ma nasiera na tomto meste, ze prachy sa stracaju ale robota sa nespravi. Preco? Lebo na kazdeho, co robi nejaku robotu, je tu 5 nagelovanych s kufrikom, co len rozkradaju mestske alebo statne peniaze. To ako prides do krcmy a donesu ti pivo za 5 EUR co je brecka. Samozrejme ze si nasraty a vybijes si zlost na barmanovi. To ale je ine a to ty nevies ze on musi makat za minimalku so spinavou pipou a nechladenym pivom. A majitel sa premava v novej X6 lebo je podnikatel a je mu to jedno.
To som chcel povedat - ze udrzba sa plati, ale peniaze nejdu tam kde maju - na stroje, na zamestnancov, na posyp, na PHM.

Ja osobne by som si na robotu cestara netrufol, aj ked mam k nim velky respekt, ako ku kazdemu, co sa zivi poctivou pracou. Drzim palce aj tebe v tom co robis.


Ned, 04.03.2018, 23:22
Profil
OFFROAD Expert

Registrovaný: Str, 20.05.2009, 21:33
Príspevky: 1827
Odpoveď s citáciou
[quote="local.sk"] .... Chcel som len aj tymto troska vtipnym videom ukazat na to, ze poobede o 4tej jeden z hlavnych mestskych tahov bol uplne nezjazdny o com svedcia aj 2 havarie, ktore som obchadzal.....[/quote]

Local, chcem sa ťa opýtať.
- To tvoje video ukazuje ten hlavný mestský ťah, ktorý je úplne nezjazdný ?
- Kto stanovil, že ten úsek je úplne nezjazdný ?
Ďakujem


Ned, 04.03.2018, 23:30
Profil
Ťažký Profík
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 18.11.2015, 12:10
Príspevky: 411
Bydlisko: doma na Orave, pracovne Bratislava + cely svet
Odpoveď s citáciou
OGO píše:
Local, chcem sa ťa opýtať.
- To tvoje video ukazuje ten hlavný mestský ťah, ktorý je úplne nezjazdný ?
- Kto stanovil, že ten úsek je úplne nezjazdný ?
Ďakujem

Dik za otazky. Ak si to nahodou nepochopil, nechcel som Ti odpovedat, ale ked sa pytas uz druhykrat, tak odpoviem
- Ano
- Ja
Nemas za co a pekny vecer. Viac sa s Tebou bavit nebudem. Dufam ze Ti to naladu nijako nepokazi.


Ned, 04.03.2018, 23:38
Profil
Ťažký Profík
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 25.11.2013, 8:17
Príspevky: 351
Bydlisko: Lučenecko
Odpoveď s citáciou
https://www.youtube.com/watch?v=A8kKj4zOxjs

_________________
Nikdy sa nevzdávaj!
Toyota LC 95 3,4 V6 leštenka
Ex. Mitsubishi Pajero II 3,5 V6
Ex. Jeep Grand Cherokee WG stock
Ex. Subaru Forester MY 2007 IM
Ex. TLC 90 +2" Ultimate suspension
Ex. THilux +2" OME


Štv, 31.03.2022, 10:40
Profil
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 1234 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 79, 80, 81, 82, 83  Ďalší

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: