Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Štv, 28.03.2024, 18:18
Dnes je štvrtok 28. marca 2024, meniny má Sona a zajtra Miroslav




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 68 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5  Ďalší
 AUSSIE LOCKER uzávierky na Slovensku 
Autor Správa
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 06.07.2010, 20:34
Príspevky: 1298
Bydlisko: Myjava
Odpoveď s citáciou
rado nd píše:
mám pocit, že ausina funguje na totožnom princípe ako Matuleeho uzávierka.


matuleho mam v K160 vpredku , pár rokov a je to odladena kopia aussie s dobreho materialu, len upravena na auta na ktore to aussie nevyrába. u K160 treba len skratit poloosi o cca 2mm

dozadu ju neodporucam nikomu zvatsi sa aj polomer otacania, na patrole kde si obcas zapnes predok manualne je to dobry pomocnik, na ceste zapínat je stupidita aj cez zimu jedine teren.

_________________
Pepe K160 3,3TDi + Red Banditos Y60 4,2 D, Hyena V8 6.2D + Audi A6 2,5TD
UTE Y60 TD42 vo výstavbe
"ked motor tak kladivo, ked smrad tak z diesla"
td42@safe-mail.net


Uto, 23.07.2013, 14:38
Profil WWW
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 19.12.2008, 21:40
Príspevky: 2047
Bydlisko: Košice
Odpoveď s citáciou
rustycj píše:
so silou vstupneho momentu z hriadela nema co do cinenia.

Máš ju namontovanú ?

_________________
Ford Bronco 5.8, Mercedes 300GD, EX Jeep WK2 SRT 6.4


Uto, 23.07.2013, 18:46
Profil WWW
Učeň

Registrovaný: Pia, 01.02.2013, 0:02
Príspevky: 10
Bydlisko: Martin
Odpoveď s citáciou
Ahojte, nedalo mi nereagovat, kludne ty co si ju chcete vyskusat pridte k nam a pozicam vam auto a povozite sa, ja ju idem davat aj na predok aj zadok ked dojde samosvoru zivotnost, josse ju ma na zadku, samozrejme na zadku auta. A verim tomu ze malo kto tu co tvrdi aka je to zla uzavierka a pod tu uzavierku nedrzalo, nema ani lichobeznikove zuby, ani strasne nepraska ale pocut ju kym clovek nezapne radio, samozrejme treba s tym vediet jazdit, a princip fungovania je jednduchy sak to josse pisal, v podstate na jej uzamknutie treba 3 sily, 2 od kolies jednu od kardanu, lebo pruziny ju drzia len od seba ale kolik ktory povodne drzal satelity teraz roztlaca a uzamyka tuto uzavierku. Na tie nisany sa spytam priamo vyrobcu, lebo viem ze nieco na nisany spekulavali, ked budem mat info dam vediet, ahojte a kludne sa stavte, sme v MT.

Este som zabudol doplnit. 90 percent poruch je zapricinene zlou montazou, nieje to totiz take jednoduche ale zase ani zlozite, treba len dodrzat zakladne pravidla a vsetko si pomerat aby bolo v toleranciach. Radi pomozeme.

_________________
JEEP GRAND CHEROKEE LIMITED 4.0 (ZJ 96) LPG


Uto, 23.07.2013, 23:45
Profil
Začínajúci koumák

Registrovaný: Štv, 10.01.2013, 22:42
Príspevky: 103
Bydlisko: Ružomberok
Odpoveď s citáciou
matorsk píše:
Ahojte, nedalo mi nereagovat, kludne ty co si ju chcete vyskusat pridte k nam a pozicam vam auto a povozite sa, ja ju idem davat aj na predok aj zadok ked dojde samosvoru zivotnost, josse ju ma na zadku, samozrejme na zadku auta. A verim tomu ze malo kto tu co tvrdi aka je to zla uzavierka a pod tu uzavierku nedrzalo, nema ani lichobeznikove zuby, ani strasne nepraska ale pocut ju kym clovek nezapne radio, samozrejme treba s tym vediet jazdit, a princip fungovania je jednduchy sak to josse pisal, v podstate na jej uzamknutie treba 3 sily, 2 od kolies jednu od kardanu, lebo pruziny ju drzia len od seba ale kolik ktory povodne drzal satelity teraz roztlaca a uzamyka tuto uzavierku. Na tie nisany sa spytam priamo vyrobcu, lebo viem ze nieco na nisany spekulavali, ked budem mat info dam vediet, ahojte a kludne sa stavte, sme v MT.

Este som zabudol doplnit. 90 percent poruch je zapricinene zlou montazou, nieje to totiz take jednoduche ale zase ani zlozite, treba len dodrzat zakladne pravidla a vsetko si pomerat aby bolo v toleranciach. Radi pomozeme.


Doma mám Cherokee r.v.89 4,0i 80%jazda v teréne uvažujem o uzávierke prednej nápravy rád sa prídem pozrieť na prevádzku pošli kontakt a dohodneme sa

_________________
Jeep Cherokee XJ 4,0 89rv


Str, 24.07.2013, 8:29
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 27.05.2008, 18:49
Príspevky: 692
Bydlisko: TN
Odpoveď s citáciou
matosr... aj ty to predavas?
o.i. tvoj popis moze niekoho riadne popliest ... s tym samosvorom, uzamykanim, a chcel by som aj vediet ako sa da (aspon teoreticky) zvorat montaz. a lichobeznikove zuby ma (hoci mozno nevies co je lichobeznik)
http://www.rotor-heads.com/images/sport ... ssie/3.jpg


Str, 24.07.2013, 10:06
Profil
Ťažký Profík
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 16.07.2007, 22:47
Príspevky: 287
Bydlisko: Martin, Sklene pri Handlovej
Odpoveď s citáciou
Aussie ma lichobeznikove zuby, to sa matorsk kopol len chcel povedat ze je to rovnostranny lichobeznik, cize nie je rozdiel v ktorom smere sa ozubenie voci sebe otaca....inak by fungovala len v jazde dopredu alebo v jazde dozadu.

Ako sa da zbabrat montaz? Montoval si ju? Cital si navod? Su tam dve tolerancie ktore musis merat a ak v nich niesi, nieco mas zle. Napriklad zabudnut na podložky ktore su pod original planetovymi kolesami, naopak zalozit koliky. Zadalsie, mat zjazdene spominane podlozky a vykaslat sa na vymenu, dalej, stredovy kolik ktory povodne v kosi drzi satelitne kola mat vydraty a nevymenit ho.

Onedlho budu aj nejake videa ktore mozu vypovedat viac o jej cinnosti.

Little PEPE píše:
dozadu ju neodporucam nikomu zvatsi sa aj polomer otacania, na patrole kde si obcas zapnes predok manualne je to dobry pomocnik, na ceste zapínat je stupidita aj cez zimu jedine teren.


Mam ju vzadu a nezvacsil sa mi polomer zatacania ani v rezime 2WD ani 4WD full time, ako na asfalte tak ani na strku, trave...

_________________
www.4x4pneu.sk - offroad príslušenstvo, doplnky, úpravy a servis 4x4
Jeep Grand Cherokee ZJ 5,2 4" lift 34" MT
Jeep Grand Cherokee ZJ 4,0 5" lift 33" MT
ex. Chevy Niva 3" lift 30" MT


Str, 24.07.2013, 12:18
Profil ICQ WWW
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 06.07.2010, 20:34
Príspevky: 1298
Bydlisko: Myjava
Odpoveď s citáciou
Josse píše:
Mam ju vzadu a nezvacsil sa mi polomer zatacania ani v rezime 2WD ani 4WD full time, ako na asfalte tak ani na strku, trave...


na patrole aj na toyote som videl a zvatsil sa asi mas nejaky zazracny Džíp. 8-)

_________________
Pepe K160 3,3TDi + Red Banditos Y60 4,2 D, Hyena V8 6.2D + Audi A6 2,5TD
UTE Y60 TD42 vo výstavbe
"ked motor tak kladivo, ked smrad tak z diesla"
td42@safe-mail.net


Str, 24.07.2013, 16:25
Profil WWW
Učeň

Registrovaný: Pia, 01.02.2013, 0:02
Príspevky: 10
Bydlisko: Martin
Odpoveď s citáciou
Predavame a montujeme s jossem, ano ma to cosi do lichobeznika na co ma dnes josse upozornil, ale pravdupovediac som vase lichobeznikovanie pochopil trosku inak (ze je zkoseny tak ze z jednej strany zapada zub z druhej nabieha - rovnobeznik, sorry :-) ), moja chyba a tie poznamky rusty si nechaj pre seba, diki. Kazdopadne pre upresnenie je to lichobeznik az skoro obdlznik s dostatocnym nabehom na precvakavanie zubov ked na nu posobi len sila pruziniek a kardan je volny, ked zaberie aj kardan zatlaci zuby do seba a diferak sa zamkne, moze byt tak?

Roman, keby nieco napis sukromnu spravu s cislom a zavolam Ti.

Este pre rustyho, samozrejme ze sa to da zle zalozit, co sme si aj sami odskusali, vyrobca predpisuje urcite toleranice ktore "MUSIA" byt dodrzane, ak nie, ma uzavierka neduhy ktore tu spominate (nediferuje, velmi cvaka a pod.)

Ale je lepsie raz vidiet ako stokrat pocut, tj ak ma niekto zaujem hore som uviedol kontakty, casto chodime po slovensku, vacsinou zapad, vieme sa niekde pristavit a ukazat.

Ahojte

_________________
JEEP GRAND CHEROKEE LIMITED 4.0 (ZJ 96) LPG


Str, 24.07.2013, 17:13
Profil
Pandík

Registrovaný: Pia, 02.10.2009, 22:33
Príspevky: 3315
Odpoveď s citáciou
opýtam sa ešte raz
prosím poraďte mi niekoto čo sa stalo s mojou automatickou uzaviekrou, namontoval som dozadu automatickú uzaviekru Lock Right na nápravu Suzuki Samurai, nemal som tam čo zle poskladať, keď som dal do vzduchu jedno koleso tak točením to pekne preskakovalo ako má, prvý výjazd z garáže do kopca, cúvanie zadok podhraboval a strašne to praskalo, na dvore na kamienkoch keď pridám tak to tiež praská, a keď zaberem tak to praská a po chvilke zabere aj druhé koleso, nezdá s ami, že by to bolo v poriadku, pozrel som ešte raz do návodu a presne tak ako tam je popisané a pokreslené, tak mam to tak ja poskladané
v zátačke na ulici na asfalte to preskakuje niekedy dif. zamkne aj na asfalte, to by mi nevadilo, len to strašné praskanie, ale keď chcem to vykrížiť tak dif je zamknutý alebo začne prehrabovať zaťažené koleso, takže to funguje dobre len chová sa to takto:
https://www.youtube.com/watch?v=yB-rgRw2N3M

už som dostal aj správu že može to byť aj opotrebovanim pôvodných planétových kolies, ale to by potom nezamklo vôbec, či?


Str, 24.07.2013, 22:03
Profil
Ťažký Profík
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 16.07.2007, 22:47
Príspevky: 287
Bydlisko: Martin, Sklene pri Handlovej
Odpoveď s citáciou
Ahoj pozrel som si zbezne navod na montaz lock rightu na samurai napravy. Takze prva otazka. Meral si volu medzi stredovym kolikom a podlozkou ktora je vnutri tych ozubenych kolies? Ak nie tak zmeraj ju z oboch stran. Musi byt od 0,005" do 0,02", pricom rozdiel nameranych hodnot musi byt mensi ako 0,08". Ak chces cisla v mm tak ich prenasob koeficientom 25,4. Ak tvoje namerane hodnoty niesu v tolerancii musis skontrolovat podlozky ktore boli pod originalnymi planetovymi kolesami a mozu byt zodrate, pripadne moze byt vydraty aj kos diferencialu.

BTW: podla skusenosti uzivatelov z US for je lockright hlucnejsi ako aussie. Vyrobca aussie tiez prezentuje svoj vyrobok za menej hllucny ako konkurencne, cize je mozne ze to cvakanie budes pocut silno. Jedine riesenie pre znizenie hlucnosti je pouzit olej s visk klasifikaciou 75w140, alebo este lepsie 85w140.

Tak ma napada pri montazi si naniesol vazelinu na povrch ozubeni a stredove koliky?Skusal si ju rozobrat po tom ako si na nej pojazdil ci sa nahodou neposkodili zuby alebo ine sucasti doferencialu? Dbal si na cistotu a nedostal sa ti tam bordel?

_________________
www.4x4pneu.sk - offroad príslušenstvo, doplnky, úpravy a servis 4x4
Jeep Grand Cherokee ZJ 5,2 4" lift 34" MT
Jeep Grand Cherokee ZJ 4,0 5" lift 33" MT
ex. Chevy Niva 3" lift 30" MT


Štv, 25.07.2013, 0:13
Profil ICQ WWW
Učeň

Registrovaný: Pia, 01.02.2013, 0:02
Príspevky: 10
Bydlisko: Martin
Odpoveď s citáciou
Vsak poprad nieje daleko Mt, kludne prid, kukneme :)

_________________
JEEP GRAND CHEROKEE LIMITED 4.0 (ZJ 96) LPG


Štv, 25.07.2013, 1:09
Profil
Pandík

Registrovaný: Pia, 02.10.2009, 22:33
Príspevky: 3315
Odpoveď s citáciou
Josse píše:
Ahoj pozrel som si zbezne navod na montaz lock rightu na samurai napravy. Takze prva otazka. Meral si volu medzi stredovym kolikom a podlozkou ktora je vnutri tych ozubenych kolies? Ak nie tak zmeraj ju z oboch stran. Musi byt od 0,005" do 0,02", pricom rozdiel nameranych hodnot musi byt mensi ako 0,08". Ak chces cisla v mm tak ich prenasob koeficientom 25,4. Ak tvoje namerane hodnoty niesu v tolerancii musis skontrolovat podlozky ktore boli pod originalnymi planetovymi kolesami a mozu byt zodrate, pripadne moze byt vydraty aj kos diferencialu.

BTW: podla skusenosti uzivatelov z US for je lockright hlucnejsi ako aussie. Vyrobca aussie tiez prezentuje svoj vyrobok za menej hllucny ako konkurencne, cize je mozne ze to cvakanie budes pocut silno. Jedine riesenie pre znizenie hlucnosti je pouzit olej s visk klasifikaciou 75w140, alebo este lepsie 85w140.

Tak ma napada pri montazi si naniesol vazelinu na povrch ozubeni a stredove koliky?Skusal si ju rozobrat po tom ako si na nej pojazdil ci sa nahodou neposkodili zuby alebo ine sucasti doferencialu? Dbal si na cistotu a nedostal sa ti tam bordel?


nemeral som nič, doteraz som ani nevedel že sa tam má niečo merať, možno že by pomohlo trošilinku viac vypodložiť planetove kolesa aby bola menšia vola ak tam je veľká vôľa čo neviem
že to bude hlučnejšie, to mi nevadí, nečistotu som tam nemal.
najazdil som na tom max 1km aj to len po dvore takže ani neviem ako sa to správa niekde na lúke

matorsk píše:
Vsak poprad nieje daleko Mt, kludne prid, kukneme :)


dík za ponuku, rozobrať a pomerať si to viem aj sám :D ne raz som už počul o pomletých pružinkách, preto mám obavy to rozoberať, aby neboli pomleté, nechce sa mi potom dať nazad pôvodné satelity aby sa stym dalo hýbať a objednávať nové z USA :smt022


Štv, 25.07.2013, 1:45
Profil
Ťažký Profík
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 16.07.2007, 22:47
Príspevky: 287
Bydlisko: Martin, Sklene pri Handlovej
Odpoveď s citáciou
Takže od dnes dostanete AUSSIE LOCKER uzavierky aj v ALLMETALE.

_________________
www.4x4pneu.sk - offroad príslušenstvo, doplnky, úpravy a servis 4x4
Jeep Grand Cherokee ZJ 5,2 4" lift 34" MT
Jeep Grand Cherokee ZJ 4,0 5" lift 33" MT
ex. Chevy Niva 3" lift 30" MT


Štv, 25.07.2013, 16:03
Profil ICQ WWW
koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 06.10.2006, 9:35
Príspevky: 4310
Bydlisko: ZA
Odpoveď s citáciou
Jozo prepac, nechcem ti zasierat vlakno, moj nazor na aussie a ine "lunchbox lockery" poznas,
ale pises to tak ako keby to tu v zivote nebolo :?

Aussie,powertraxx lockright,spartan,detroit locker,eaton ez,truetrac,ox... mozes si vybrat :D


tymto samozrejme nijako nechcem znizovat kvality aussie lockera, urcite svoje miesto na trhu ma

_________________
www.facebook.com/jeepparts , www.jeepparts.sk , www.spinsro.sk


Pia, 26.07.2013, 1:28
Profil WWW
Koumák

Registrovaný: Ned, 23.01.2011, 23:22
Príspevky: 190
Odpoveď s citáciou
A ja by som sa chcel opytat ci to robi niekto tieto automaty aj na japoncov? Vitara. Grand vitara. Jimny?


Sob, 27.07.2013, 11:59
Profil
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 68 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5  Ďalší

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: