Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Ned, 16.06.2024, 4:50
Dnes je nedela 16. júna 2024, meniny má Blanka a zajtra Adolf




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 17 ]  Choď na stránku 1, 2  Ďalší
 potrbujem radu 
Autor Správa
Učeň

Registrovaný: Str, 28.11.2007, 11:06
Príspevky: 39
Bydlisko: brezno
Odpoveď s citáciou
neviete aky dieslovy motor sa da dat do samuraia??dikk


Str, 28.11.2007, 21:11
Profil ICQ
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 20:24
Príspevky: 604
Bydlisko: Polomka - okr. BR
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Octavia 1,9 TDI
Peugot som tam videl 1,9TD
Kixo tam ma 1,6 TD Golf (ak sa nemylim)

:roll:
ale asi ani jeden z tychto motorov tam nenarveš bez príruby medzi prevodovku a motor.


Str, 28.11.2007, 21:22
Profil ICQ
Učeň

Registrovaný: Str, 28.11.2007, 11:06
Príspevky: 39
Bydlisko: brezno
Odpoveď s citáciou
aha a zaco sa da zohnat taky motor??


Str, 28.11.2007, 21:39
Profil ICQ
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 21:15
Príspevky: 2568
Bydlisko: Handlová
Odpoveď s citáciou
Poslať 
motor je zohnatelny za cca 10 papierov a ano kixo tam mam hore uvcedeny motor a ma prirubu na samurajacku prevodovku.


Sob, 01.12.2007, 13:36
Profil
Frajer

Registrovaný: Pia, 19.10.2007, 23:40
Príspevky: 220
Bydlisko: Podhradie(Pd)
Odpoveď s citáciou
Poslať 
A s vitarou sa daju take finticky robit? Ze by som mal v papieroch 1.6i a bolo by to 2.5TD. Ha to by bola mierna haluska

_________________
Kia sportage 2001 deluxe (loooong)


Pia, 07.12.2007, 23:10
Profil
Recyklovaný teaneger
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 26.12.2006, 17:21
Príspevky: 3601
Bydlisko: MY/BA
Odpoveď s citáciou
Poslať 
lolicko píše:
A s vitarou sa daju take finticky robit? Ze by som mal v papieroch 1.6i a bolo by to 2.5TD. Ha to by bola mierna haluska


To by si si musel zmeniť aj druh paliva a to sa nedá :-D ale keď tam dáš namiesto 1.6 2l tak si to nikto nevšimne :twisted: až na poloosi ?

_________________
JAK BY TADY BYLO KRÁSNE, KDYBY SEM TU NEBYL JÁ.Obrázok


Sob, 08.12.2007, 0:13
Profil
Frajer

Registrovaný: Pia, 19.10.2007, 23:40
Príspevky: 220
Bydlisko: Podhradie(Pd)
Odpoveď s citáciou
Poslať 
No urcite by tam tym padom boli aj hustejsie kola. Ako som sa tu uz docital tak henten motor z vysavaca by mal uz problem s 32 kolami. Neviem z vlastnej skusenosti. Mam tam gumy co uz ani predpisom nevyhovuju heh

_________________
Kia sportage 2001 deluxe (loooong)


Ned, 09.12.2007, 1:05
Profil
Učeň

Registrovaný: Ned, 14.10.2007, 14:04
Príspevky: 47
Bydlisko: Sobrance
Odpoveď s citáciou
Poslať 
zdravim vas...
mam tiez zaujem narvat do samika nejaky dieslovy motor,a odkial by som mohol zohnat tu prirubu vyslo by to moc draho?

_________________
Suzuku SJ410 JL, Suzuki Vitara 1.6, MT BF Goodrich, coskoro pevnostnak :) a dalej uz len nejaky navijak a jazdit jazdit jazdit:D, dalsia Suzuki vitara 2.0Td seriovy cukrik


Uto, 22.01.2008, 16:10
Profil ICQ
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 11.10.2006, 22:19
Príspevky: 886
Bydlisko: Šoma - východ SR
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Prírubu len tak nezoženieš keďže každý typ motora by si vyžadoval rôznu prírubu. Jedine ak by niekto mal presné rozmery príruby na daný typ motora a potrebné úpravy s tým spojené.

_________________
"Každý z nás je len taký človek, ako vníma a posudzuje iných ľudí okolo seba."
https://www.youtube.com/channel/UCI80j8 ... y0FyRKt0Xg


Uto, 22.01.2008, 17:13
Profil
Recyklovaný teaneger
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 26.12.2006, 17:21
Príspevky: 3601
Bydlisko: MY/BA
Odpoveď s citáciou
Poslať 
toudik píše:
zdravim vas...
mam tiez zaujem narvat do samika nejaky dieslovy motor,a odkial by som mohol zohnat tu prirubu vyslo by to moc draho?


Nič ma do toho nie je , ale ked to chceš na papierové auto , tak problém .
A ak na bezpapierové , tak je to hovadina .
Lebo ak chceš nahradiť trebárz zastaralý motor s velkou spotrebou a biednou súčiastkokou základňou za nejaký Diesel tak to chápem , ale u samíka nevidím zásadný dôvod meniť ten motor .

_________________
JAK BY TADY BYLO KRÁSNE, KDYBY SEM TU NEBYL JÁ.Obrázok


Uto, 22.01.2008, 18:39
Profil
Proviantak
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 30.07.2007, 20:32
Príspevky: 887
Bydlisko: trencin
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Nič ma do toho nie je , ale ked to chceš na papierové auto , tak problém .
A ak na bezpapierové , tak je to hovadina .
Lebo ak chceš nahradiť trebárz zastaralý motor s velkou spotrebou a biednou súčiastkokou základňou za nejaký Diesel tak to chápem , ale u samíka nevidím zásadný dôvod meniť ten motor .[/quote]

Presne toto tu uz raz bolo povedane... treba len citat...
ak ma samik zostat samikom a uzivat "privilegia" samika - maly lahky, tak je uplna blbost ist do motora o 100kg tazsieho coz v pripade vw1,9td urcite je... v neposlednom rade treba povedat aj to co tu bolo spomenute na fore ohladom zivotnosti patrola... preto tolko vydrzi lebo jeho ustrojenstvo je predimenzovane oproti motoru = moto ho nemoze pri serioznom pouziti poskodit... vacsinou odchadza poloos ci naboj na zaklade chyby vodica, to iste plati pre samika... ak tam das 1,9 na 110kw a 320nm a k tomu nechas povodne ustrojenstvo , tak zacnes od spojky , cez prevodovku, kardanove kryze, dif, poloosi az po naboje a volnobezky ... inak ja mam na samikovy tusim 31ky a ide to vraj v pohode...

_________________
KAVA - strkova, nesca, bezkofeinova,
Varic - PB, el. konvica, ohnisko,


Uto, 22.01.2008, 21:22
Profil WWW
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 02.01.2007, 7:21
Príspevky: 1810
Bydlisko: Lúky
Odpoveď s citáciou
Keď už diesel, asi máš na to dôvod, ja by som tam dal motor Fiat Uno 1,3TD. Malý, ľahký, lacný s nižšou životnosťou, ale koľko toho na samovi najazdíš. Z tých novších Renault 1,5TD, aký dávajú do jimnyka.

_________________
Nissan Patrol K260 2,8d, mierne ,,vylepšený" a to isté z motorom RB30 v štádiu skúmania. Seat Arosa na ľahké presuny.
Múdrejšiemu neraď, silnejšiemu nezdvíhaj!


Str, 23.01.2008, 9:18
Profil
Koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 05.11.2006, 13:52
Príspevky: 150
Bydlisko: PD-najvacsia diera :)
Odpoveď s citáciou
Poslať 
toudik píše:
zdravim vas...
mam tiez zaujem narvat do samika nejaky dieslovy motor,a odkial by som mohol zohnat tu prirubu vyslo by to moc draho?


prirubu ti spravi kazdy sustruznik len treba presne nakreslit a pomerat a vysvetlit mu to presne co a jako ja mam v samiku 1,6 TD s golfaa ma asi okolo 75 koni a je tachsi max o 50 kilo co sme a potreboval som tam prirubu na motor a aj na alternator taku malu
jazdim s nim uz asi rok a jedine co mi odislo boli silentbloky na rozvodovke ale to z dovodu ze stoja za velku p... cele jej zavesenie a loziska na kolach ale to z dovodu ze mam 10 cm podlozky zelezne a kazda ma asi 4 kila
a vozenie je to neporovnatelne auto to spomalilo a hlavne mu nemusis sliapat tak na plyn pri vyjazdoch a spotreba je asi taka ista ako ked som mal 1,0 ale ten vykon je nekde inde ... kola mam 215/80 15ky protektory a zatial poloosy drzia ...

_________________
Maly zly Samik
1.6 TD 80 pS
MT, Bumper,CB...a hlavne velkkkkeeeee srdce :)


Str, 23.01.2008, 13:00
Profil ICQ
Proviantak
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 30.07.2007, 20:32
Príspevky: 887
Bydlisko: trencin
Odpoveď s citáciou
Poslať 
ala: prirubu ti spravi kazdy sustruznik len treba presne nakreslit a pomerat a vysvetlit mu to presne co a jako ja mam v samiku 1,6 TD s golfaa ma asi okolo 75 koni a je tachsi max o 50 kilo co sme a potreboval som tam prirubu na motor a aj na alternator taku malu

Toto je urcite uprava ktora stoji za hriech , sice na nepapierovom aute ale predsa len ten tocak je o inom..

ala: zavesenie a loziska na kolach ale to z dovodu ze mam 10 cm podlozky zelezne a kazda ma asi 4 kila
radoffroad ma v ponuke duralove podl. lacnejsie ako ked sme ich xcely vo fabrike vytocit..

ala: a vozenie je to neporovnatelne auto to spomalilo a hlavne mu nemusis sliapat tak na plyn pri vyjazdoch a spotreba je asi taka ista ako ked som mal 1,0 ale ten vykon je nekde inde ... kola mam 215/80 15ky protektory a zatial poloosy drzia ...[/quote]
ak by sa to dalo , rad by som sa povozil na takejto verzii , nemas chut si zajazdiv v TN na offroadke???

_________________
KAVA - strkova, nesca, bezkofeinova,
Varic - PB, el. konvica, ohnisko,


Str, 23.01.2008, 13:21
Profil WWW
Koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 05.11.2006, 13:52
Príspevky: 150
Bydlisko: PD-najvacsia diera :)
Odpoveď s citáciou
Poslať 
fajer najprv to musim este spravit tu rozvodovku a vymenit loziska a spekulujem ze rovno zmenim aj prevod v rozvodovke ked uz sa bude okolo nej motat a to uz by bolo o inom si myslim auto nemam na papieroch a trepat sa do tn na voziku so mi nechce mozno sa stretneme niekde na akcii len bohuzial ted nemam vobec cas sa venovat samovi tak dufam ze uz konecne vyjde aj na neho cas :(

_________________
Maly zly Samik
1.6 TD 80 pS
MT, Bumper,CB...a hlavne velkkkkeeeee srdce :)


Str, 23.01.2008, 13:27
Profil ICQ
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 17 ]  Choď na stránku 1, 2  Ďalší

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  
cron