Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Sob, 27.04.2024, 23:01
Dnes je sobota 27. apríla 2024, meniny má Jaroslav a zajtra Jarmila




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 11 ] 
 mensi problem z motorom 
Autor Správa
Koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 24.10.2007, 0:36
Príspevky: 177
Bydlisko: Stara Lubovna
Odpoveď s citáciou
cafte--som tu novy a po strasne dlhom case som si splnil velky sen-ato, konecne som si kupil samuraia!-bez papierov--ale trochu ma zlosti motor--je to 1.0 a nastartuje hned popripade na druhy pokus, ale ked sa chcem pohnut a normalne pridat popripade na to dupnut tak mi to zdochne---furt sa stim musim pohrat-trochu lebsie to ide zo siticom---ale jak sa motor zahreje tak to uz je lebsie ale aj tak mi to uroby--prida, spomali a az tak mam plni vykon!!--ale v kopci to je na ....
--nevie mi niekto poradit ze co stim moze byt?dakujem velmi pekne :D


Str, 24.10.2007, 0:58
Profil
Recyklovaný teaneger
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 26.12.2006, 17:21
Príspevky: 3601
Bydlisko: MY/BA
Odpoveď s citáciou
Poslať 
No , môže tam byť všeličo , predpokladám ,že je to klasika motor , Tj. karburátor , rozdelovač ,sviečky.

Najprv skús urobiť na aute základnú údržbu , to je vymeniť / aj motorový olej /, sviečky , nadstaviť ventily , a podla všetkého dáva málo benzínu , tak skontrolovať prívod paliva , prípadne skúsiť prepojiť nakrátko , tj.odpojiť nádrž a napojiť na bandasku .

Tebe ani autu neuškodí a potom pokračujeme .

_________________
JAK BY TADY BYLO KRÁSNE, KDYBY SEM TU NEBYL JÁ.Obrázok


Str, 24.10.2007, 1:27
Profil
Koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 24.10.2007, 0:36
Príspevky: 177
Bydlisko: Stara Lubovna
Odpoveď s citáciou
diky Kapo--olej som vymenil a sviecky sa chistam---hej a jak sa vlastne steluju ventily? :D
to stim benzinom, no este uvidim----ale chistam sa vymenit vsetky oleje, takze zakladna udrzba bude :D


Str, 24.10.2007, 18:39
Profil
Učeň
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 22.08.2007, 13:38
Príspevky: 24
Bydlisko: Mestečko
Odpoveď s citáciou
podla mna to je tak maly filtrik upchaty....neviem co je to za filtrik ale asi nejaky palivovy,da sa jednoducho odsrobovat najlepsie spod auta a ten byva casto upchaty vseliakym bordelom...a potom to vobec netaha a v kazdom kopci zhasne...problem sa da vyriesit dokupenim malinkeho cistica ktory stoji asi tak 30 sk.. :)


Str, 24.10.2007, 21:02
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 20:24
Príspevky: 604
Bydlisko: Polomka - okr. BR
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Asi mimo tema...ale ten maly za 30 SK predpokladam...
mam ho doma....je to taky valček...dnu je kus papiera naskladany dookola ako hramonika...a idu z toho dva vyvody na pritok a odtok.
Ja osobne by som radšej volil variantu palivoveho filtra na Hrube nečistotty ako je možnosť vidieť na ČSR nakladiakoch....je to taky skleneny štamprlik na takom kovovom bazmeku....
skušal som to kupiť ale zatial som to nenašiel...
neviem isto či to bude aj na benzin...ak nie tak srry že sa miešam do debaty


Str, 24.10.2007, 21:47
Profil ICQ
Recyklovaný teaneger
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 26.12.2006, 17:21
Príspevky: 3601
Bydlisko: MY/BA
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Ten štamprdlík je na naftu , lebo tá je lahšia ako voda , a tým pádom sa voda usádza na dne . Len to v zime treba čistiť , lebo ked tam voda zamrzne , tak štamperlík pukne .

Tie valčekové filtríky sú aj na naftu /filtračné sitko / , aj na benzín / filtračný papier /. A majú aj na benzínkach .

Ale najprv treba odstrániť ucpaninu .

_________________
JAK BY TADY BYLO KRÁSNE, KDYBY SEM TU NEBYL JÁ.Obrázok


Str, 24.10.2007, 22:00
Profil
Učeň
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 22.08.2007, 13:38
Príspevky: 24
Bydlisko: Mestečko
Odpoveď s citáciou
Poslať 
anoo presne tan maly valcek som myslel...lebo mne sa to stale zasieralo sajrajtom tak sme tam dali ,,valcek'' a zatial to funguje..neviem...


Pia, 26.10.2007, 8:41
Profil
Koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 24.10.2007, 0:36
Príspevky: 177
Bydlisko: Stara Lubovna
Odpoveď s citáciou
Poslať 
takze uz som vimenil tie sviecky lebo sme zistili ze dve stredne davaju malo iskier a ide uz dobre ale zrejme by nezaskodilo sa pozriet aj do karburatora----inak jedna zo strednich sviecok bola od oleja takze predpokladam ze aj preto to az tak neslo, asi mi bude trochu prepustat tesnenie motora--kurna


Ned, 28.10.2007, 13:25
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 11.10.2006, 22:19
Príspevky: 886
Bydlisko: Šoma - východ SR
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Tesnenie motora, to asi nie, skôr semeringy na ventiloch sú stvrdnuté a popraskané.

_________________
"Každý z nás je len taký človek, ako vníma a posudzuje iných ľudí okolo seba."
https://www.youtube.com/channel/UCI80j8 ... y0FyRKt0Xg


Ned, 28.10.2007, 16:09
Profil
Koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 14.05.2007, 9:47
Príspevky: 187
Bydlisko: Bratislava
Odpoveď s citáciou
Poslať 
no ked sviecka nehadzala iskru, nezapalovala tak je celkom pochopitelne ze je od oleja(teda zmesi)


Ned, 28.10.2007, 17:27
Profil ICQ WWW
Recyklovaný teaneger
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 26.12.2006, 17:21
Príspevky: 3601
Bydlisko: MY/BA
Odpoveď s citáciou
Poslať 
sarvi píše:
takze uz som vimenil tie sviecky lebo sme zistili ze dve stredne davaju malo iskier a ide uz dobre ale zrejme by nezaskodilo sa pozriet aj do karburatora----inak jedna zo strednich sviecok bola od oleja takze predpokladam ze aj preto to az tak neslo, asi mi bude trochu prepustat tesnenie motora--kurna


Tesnenie pod hlavu si myslel ? Tak to nie . Ale ako Gabo písal na ventiloch je tesnenie , ktoré môže byť zlé , a v horšom prípade zapečené piestne krúžky / sa lúbia zapiecť pri prehriatí ./

Trochu pojazdi na nových sviečkach a potom ich pozri , ak sú všetky pekne vypálené , tak je super. Ak je od benzínu nehádže iskru a ak je čierna , tak papá olej /A dymí na bielo /.

_________________
JAK BY TADY BYLO KRÁSNE, KDYBY SEM TU NEBYL JÁ.Obrázok


Ned, 28.10.2007, 18:40
Profil
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 11 ] 

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: