Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Sob, 27.04.2024, 15:38
Dnes je sobota 27. apríla 2024, meniny má Jaroslav a zajtra Jarmila




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 9 ] 
 Predný dif. GV 
Autor Správa
Čumil
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Sob, 24.11.2007, 20:52
Príspevky: 7
Bydlisko: KNM
Odpoveď s citáciou
Zdravím všetkých, a ako nový na tomto fóre mám samozrejme hneď otázku :)
S pravej strany v smere jazdy na prednom dife. mi presakuje olej. Gufero je tam nové ale sa mi zdá že poloos má v dife. príliš veľkú vôľu. Má niekto z Vás skúsenosť s takouto poruchou. Príp. foto ako to vnútry vazerá. Či mám len meniť gufera alebo si nachystať "bugsu" na voľačo drahšie. Za Vašu pomoc vopred ďakujem.


Sob, 24.11.2007, 21:03
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 11.10.2006, 22:19
Príspevky: 886
Bydlisko: Šoma - východ SR
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Vitaj,
no ak vravíš, že tam je príliš veľká vôľa, tak tam budeš zbytočne dávať nové gufero, lebo to asi na dlho nepomôže. Najskôr tam bude vôľa na ložisku difera. Našiel som v katalógu len tieto zobrazenia, tak neviem či to pomôže.

Obrázok
Obrázok

_________________
"Každý z nás je len taký človek, ako vníma a posudzuje iných ľudí okolo seba."
https://www.youtube.com/channel/UCI80j8 ... y0FyRKt0Xg


Sob, 24.11.2007, 23:44
Profil
Čumil
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Sob, 24.11.2007, 20:52
Príspevky: 7
Bydlisko: KNM
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Vďaka za rýchlu odpoveď. Podobné obrázky som už videl, žial nikde to nieje zobrazené z tej strany kde sa zasúva poloos. Počul som názor že je vymlátený "tisíc-hran" v dife do ktorého sa poloos zasúva. Ak by to bolo ložisko tak je to vnútri kompletne voľné alebo? Momentálne sa dá posúvať poloosou cca 4mm axiálne a cca2-3mm radiálne.
Existuje nejaký jednoduchý spôsob ako zistiť čo je rozsyspané? Nerád by som objednal diel za x-tisíc a potom to bude len ložisko.
To gufero vydržalo celé leto len teraz keď som trochu bláznil v snehovej nádielke samo že 4x4 tak začalo presakovať.
A posledná otázka da sa dif rozobrať a opraviť doma, alebo je nutné špeciálne náradie?


Ned, 25.11.2007, 9:35
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 11.10.2006, 22:19
Príspevky: 886
Bydlisko: Šoma - východ SR
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Celý diff mal vonku "Bubo" na svojej Vitare, keď sa mu rozlupol obal difu, tak určite bude vedieť povedať viac o tom, skús trocha počkať, prípadne mu napíš SS. Podľa mňa, to bude treba aj tak najprv dať dole, pozrieť , či náhodou nieje uvoľnený koš v ložiskách a tak. Určite sa nedá najprv objednávať súčiastky a potom zisťovať v čom je problém. Zhodiť doma Difer je dosť pracná robota, keďže treba na jednej strane vyberať poloos - (toto zaberá dosť veľa času), druhá sa dá odskrutkovať pomerne rýchlo, demont. kardan, odpojiť hadičku odvetrania, odskrut. držiaky difa. Dobré je, aby ste boli aspoň dvaja, predsa len má svoju váhu. Až bude vonku, treba vybrať tú predlženú poloos a potom vybrať samotný diff z obalu. Všetko to sa dá aj doma v garáži, bez potreby nejakého špeciálneho zariadenia, alebo náradia. Ak už máš čo-to doma poopravované, nemal by to byť problém. Ale ako si písal, že si menil Gufero, takže ak si ho menil sám, čiže si zvládol vybrať pravú poloos, tak toto by nemal byť problém. 8)

_________________
"Každý z nás je len taký človek, ako vníma a posudzuje iných ľudí okolo seba."
https://www.youtube.com/channel/UCI80j8 ... y0FyRKt0Xg


Ned, 25.11.2007, 12:17
Profil
Čumil
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Sob, 24.11.2007, 20:52
Príspevky: 7
Bydlisko: KNM
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Na možnosť vymontovanie difu som už pozeral a myslím že by to šlo, potreboval som len vedieť či vnútri nie sú nutné nejaké sťahováky...
Chcem si to opraviť sám, jednak aby som vedel ako to vyzerá a potom keď vidím občas prístup mechanikov aj v značkových servisoch tak som si povedal že keď to len trochu pôjde tak im auto nezverím. To je potom často viac škody ako osohu, o cene za takú zábavu ani nehovorím. Tie klietky čo spomínaš to ide len o nastavenie alebo sa niečo mení?
Apr. keď som pozeral po bazároch nejaké Vitary tak tam tiež mali nejakú tú vôľu, ako to vyzerá u teba? Tá moja má zatiaľ len 90000km takže sa mi to zdá trochu zavčasu na nejakú veľkú opravu. Dúfam že kým sa dostanem k oprave tak mi ten diferák neprdne celkom.


Ned, 25.11.2007, 13:13
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 11.10.2006, 22:19
Príspevky: 886
Bydlisko: Šoma - východ SR
Odpoveď s citáciou
Poslať 
No vôľu tam mám aj ja, ale tak max 1mm, až skoro by som povedal, že ani toľko nie. Čo sa týka tej klietky, tak je to ako skoro u všetkých difoch. Hore na obrázku je kužeľové ložisko, kt. je doťahované tou maticou s dierami, a ta je potom zaistená tým plieškom v jednej z dier. Ide o to, aby si to pozrel, a ak tam je vôľa, tak to odisťiť doťiahnúť a znova zaistiť. Bolo by dobré urobiť to na oboch ložiskách rovnako, a samozrejme zároveň nezabudnúť na vymedzenie vôle hrušky a rozvodového kola. Tam musí byť jemnučká vôľa.

_________________
"Každý z nás je len taký človek, ako vníma a posudzuje iných ľudí okolo seba."
https://www.youtube.com/channel/UCI80j8 ... y0FyRKt0Xg


Ned, 25.11.2007, 18:50
Profil
Čumil
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Sob, 24.11.2007, 20:52
Príspevky: 7
Bydlisko: KNM
Odpoveď s citáciou
Poslať 
No výborne :) vďaka za info dúfam že bude stačiť spraviť tú vôľu. Vôľa hrušky sa robí tiež podobne? V každom prípade vďaka za informácie a som zvedavý aj na dalšie skúsenosti, nech som pripravený až sa do toho pustím. Hlavne ma zaujmaju také detaily ktoré nie sú v príručkách ako napr. že tu vôľu treba vymedzovať rovnomerne na oboch stranách...


Ned, 25.11.2007, 22:07
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 11.10.2006, 22:19
Príspevky: 886
Bydlisko: Šoma - východ SR
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Tú hrušku by si mal práve tým doťahovaním jednej a či druhej strany ložisiek upravovať. Nič zložité. Proste až to budeš mať na stole, pochopíš ako nato. Z toho čo čítam, tak nie si žiaden amatér. No treba sa dosť pohrať, kým sa taký difer správne naladí. :smt142 8)

_________________
"Každý z nás je len taký človek, ako vníma a posudzuje iných ľudí okolo seba."
https://www.youtube.com/channel/UCI80j8 ... y0FyRKt0Xg


Ned, 25.11.2007, 22:36
Profil
Čumil
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Sob, 24.11.2007, 20:52
Príspevky: 7
Bydlisko: KNM
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Vďaka za poklonu :wink: Až to budem robiť tak dám sem nejaké fotky. Ale ak nezoženiem nejakú garáž tak to bude asi až v teplejších mesiacoch. V každom prípade vďaka a ak ťa ešte niečo napadne alebo natrafíš na nejaké info-foto..., rád privítam. Dúfam že sa ešte ozvú aj další.


Pon, 26.11.2007, 21:16
Profil
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 9 ] 

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: