Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Uto, 04.06.2024, 19:19
Dnes je utorok 4. júna 2024, meniny má Lenka a zajtra Laura




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 17 ]  Choď na stránku 1, 2  Ďalší
 rozdelovac 
Autor Správa
Koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 24.10.2007, 0:36
Príspevky: 177
Bydlisko: Stara Lubovna
Odpoveď s citáciou
cafte
-nevie mi niekto poradit ze ci je nejaka nahrada za rozdelovac?lebo mi asi odisiel alebo odchadza - lebo som dal nove sviecky a sam isiel paradne - neceli tizden - potom znova sa mi zacali zalievat sviecky, hlavne stredne dve - ale dnes som ich isiel vycistit a tak som ich vybral vsetky a vyskusal len samotne sviecky na kabloch a nic moc nehadzali iskry - to iste aj po niekolkych vymenach sviecok a ich vycisteniach - a dakedy nehadzali iskru vobec - a ked som ich namontoval a chcel som nastartovat tak ak vobec chitilo tak len na jeden valec aj to len tak ledva isiel a pri pusteni plinu hned vypol - tak som medzi tim pozrel do rozdelovaca a odckusal vsetky kable ale nic take som nenasiel ale uz pri kontrole - tlakovania - sa mi pozreli aj do rozdelovaca a vraveli ze uhliky uz su vselijake ale islo to potom perfektne
diky za pomoc


Pia, 16.05.2008, 17:03
Profil
Učeň

Registrovaný: Ned, 11.05.2008, 18:10
Príspevky: 28
Bydlisko: Nova Dubnica
Odpoveď s citáciou
sarvi píše:
cafte
-nevie mi niekto poradit ze ci je nejaka nahrada za rozdelovac?lebo mi asi odisiel alebo odchadza - lebo som dal nove sviecky a sam isiel paradne - neceli tizden - potom znova sa mi zacali zalievat sviecky, hlavne stredne dve - ale dnes som ich isiel vycistit a tak som ich vybral vsetky a vyskusal len samotne sviecky na kabloch a nic moc nehadzali iskry - to iste aj po niekolkych vymenach sviecok a ich vycisteniach - a dakedy nehadzali iskru vobec - a ked som ich namontoval a chcel som nastartovat tak ak vobec chitilo tak len na jeden valec aj to len tak ledva isiel a pri pusteni plinu hned vypol - tak som medzi tim pozrel do rozdelovaca a odckusal vsetky kable ale nic take som nenasiel ale uz pri kontrole - tlakovania - sa mi pozreli aj do rozdelovaca a vraveli ze uhliky uz su vselijake ale islo to potom perfektne
diky za pomoc


Dufam ze nieco netrepnem, ked napisem ze by to mohol byt ten palec rozdelovaca, ja som mal podobny problem ale este na skode 120, niekedy motor sam skapal, startoval som na dvoch valcoch a ked sa mi na to kukli tak mi tam menili prave ten palec ci ako sa tomu hovori a potom to uz slapalo. Ale neber to ako 100% radu, lebo ja o motoroch moc neviem, to bola len moja skusenost


Pia, 16.05.2008, 19:04
Profil
Koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 24.10.2007, 0:36
Príspevky: 177
Bydlisko: Stara Lubovna
Odpoveď s citáciou
Poslať 
hmm dik - a kdeze by sa mal ten palec nachadzat?mislis ten cudlik z vnutornej strani vycka rozdelovaca?alebo to teleso co sa otaca?sorry za vyrazi ale prave automechanik ties niesom ale celkom rad sa v motore babrem len nemam tolko casu ani priestoru na vecsie vyblaznenie - ale uz ma to aj sere ze sa mi nanom furt nieco dodrbe :(


Pia, 16.05.2008, 22:29
Profil
OFFROAD Expert

Registrovaný: Uto, 06.03.2007, 19:34
Príspevky: 1800
Bydlisko: SE
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Skus to dat nejakemu automechanikovi a pozeraj mu cez plece.Podla mna si si rozsteloval rozdelovac(zapalovanie).

_________________
Bývalý offroadak


Pia, 16.05.2008, 22:49
Profil
Učeň

Registrovaný: Ned, 11.05.2008, 18:10
Príspevky: 28
Bydlisko: Nova Dubnica
Odpoveď s citáciou
Poslať 
sarvi píše:
hmm dik - a kdeze by sa mal ten palec nachadzat?mislis ten cudlik z vnutornej strani vycka rozdelovaca?alebo to teleso co sa otaca?sorry za vyrazi ale prave automechanik ties niesom ale celkom rad sa v motore babrem len nemam tolko casu ani priestoru na vecsie vyblaznenie - ale uz ma to aj sere ze sa mi nanom furt nieco dodrbe :(


Malo by to byt to teleso co sa otaca, no ja som tiez neni automechanik a ako pise dindaj...nemusis mat na ho*** ten palec, ale mozno ho mas rozstelovany. Ak mas na okoli nejakeho automechanika co do toho vidi tak mu to dovez a on ti povie co s tym je


Sob, 17.05.2008, 5:46
Profil
Koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 24.10.2007, 0:36
Príspevky: 177
Bydlisko: Stara Lubovna
Odpoveď s citáciou
Poslať 
ved hej to by bolo najlebsie ale ked teraz ho ani nenakopnem a vozik nemam a ani mani na odvoz - jedine zeby som vytiahol celi rozdelovac - inak pozrel som sa don uz ked to nedavalo poriadne iskry do sviecok


Sob, 17.05.2008, 12:00
Profil
Recyklovaný teaneger
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 26.12.2006, 17:21
Príspevky: 3601
Bydlisko: MY/BA
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Nič nevyťahuj.
Podla toho, čo tu opisuješ som rád, že nie si doktor, čo mi ide rezať slepák :lol: .
Nečakaj, že ti tu niekto nadiktuje postup opravy, ked sám ani nevieš čo tomu je a čo je čo. Môžeš to len viac posrať.
Určite si zožen niekoho, čo sa autám aspoň trochu rozumie. Kedže by to mal byť motor, podobný škodofke, tak nepotrebuješ žiadneho experta.

Lebo predzápal ti automechanik nenadstavý na prinesenom rozdelovači. :smt121

_________________
JAK BY TADY BYLO KRÁSNE, KDYBY SEM TU NEBYL JÁ.Obrázok


Sob, 17.05.2008, 12:18
Profil
Ťažký Profík
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 30.01.2008, 6:38
Príspevky: 284
Bydlisko: krupina-/nemusite sa pfkovat -staci PETER,petko atd/
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Kapo píše:
Nič nevyťahuj.
Podla toho, čo tu opisuješ som rád, že nie si doktor, čo mi ide rezať slepák :lol: .
Nečakaj, že ti tu niekto nadiktuje postup opravy, ked sám ani nevieš čo tomu je a čo je čo. Môžeš to len viac posrať.
Určite si zožen niekoho, čo sa autám aspoň trochu rozumie. Kedže by to mal byť motor, podobný škodofke, tak nepotrebuješ žiadneho experta.

Lebo predzápal ti automechanik nenadstavý na prinesenom rozdelovači. :smt121
..........ja by som ti poradil opacne ako kapo,vytahuj,vytahuj a nehambi sa :-D ak si to uz doteraz opravoval ako pises bude to na nejaky cas jedina zabava miesto vozenia sa :-D ,len si k tomu najdi prisluchajucu slecnu...ps.ked neni lova na vozik k mechanikovi a chystal si sa tam z rozdelovacom v ruke-co tak s mechanikom za ruku k tvojmu autu?

_________________
ked to nejde silou,skus to este silnejsou silou...pripadne si precitaj navod na pouzitie...........REBELY FOREVER-AND YOU?(':smt134')


Sob, 17.05.2008, 14:54
Profil
Učeň

Registrovaný: Ned, 11.05.2008, 18:10
Príspevky: 28
Bydlisko: Nova Dubnica
Odpoveď s citáciou
Poslať 
pfka1 píše:
Kapo píše:
Nič nevyťahuj.
Podla toho, čo tu opisuješ som rád, že nie si doktor, čo mi ide rezať slepák :lol: .
Nečakaj, že ti tu niekto nadiktuje postup opravy, ked sám ani nevieš čo tomu je a čo je čo. Môžeš to len viac posrať.
Určite si zožen niekoho, čo sa autám aspoň trochu rozumie. Kedže by to mal byť motor, podobný škodofke, tak nepotrebuješ žiadneho experta.

Lebo predzápal ti automechanik nenadstavý na prinesenom rozdelovači. :smt121
..........ja by som ti poradil opacne ako kapo,vytahuj,vytahuj a nehambi sa :-D ak si to uz doteraz opravoval ako pises bude to na nejaky cas jedina zabava miesto vozenia sa :-D ,len si k tomu najdi prisluchajucu slecnu...ps.ked neni lova na vozik k mechanikovi a chystal si sa tam z rozdelovacom v ruke-co tak s mechanikom za ruku k tvojmu autu?


Musim sa pridat ku kapovi, nie ze by si ani ty nemal pravdu, ale ked uz raz rozoberies musis vedet aj poskladat a to nie len dat tam kde to bolo ale to aj nastavit. Uz tu bol spomenuty predzapal a to je to co je na tom to najhlavnejsie. Samotna vymena suciastky je to najmenej, ale potom to treba aj nastelovat inak si mozes dosrat cely motor. Idealne a jedine spravne riesenie je dotiahnut mechanika k autu


Sob, 17.05.2008, 20:45
Profil
Ťažký Profík
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Sob, 23.02.2008, 18:18
Príspevky: 407
Bydlisko: Dolne Kysuce
Odpoveď s citáciou
Poslať 
sarvi,ak si este nerozoberal a neprestelovaval rozdelovac, zhod vicko rozdelovaca,skus jednoducho smirglom alebo pilnickom strhnut zaoxidovane kontakty ocistit palec a nastriekat WD-ckom . Ak mas este zapalovanie s ramienkom, tiez prebehni pevny kontakt a ramienko. Casto to pomohlo

_________________
Samik 1,3 Truck2000,Power 4,3t a ostatne co v aute ma byt...


Sob, 17.05.2008, 21:46
Profil
Koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 24.10.2007, 0:36
Príspevky: 177
Bydlisko: Stara Lubovna
Odpoveď s citáciou
Poslať 
ok mozem skusit ale oni mi to uz precistili a islo to super len nejak sa to rozhodlo ma to znova nasrat - a to ze to vymontujem a pojdem za mechanikom s tim tak to bol len taky napad a nie ze to urobym - nojo takze budem musiet si niekoho zavolat alebo neviete ci je zan nejaka nahrada? alebo si kupim novy teda z ineho sama


Ned, 18.05.2008, 1:11
Profil
OFFROAD Expert

Registrovaný: Uto, 06.03.2007, 19:34
Príspevky: 1800
Bydlisko: SE
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Nevyhadzuj prachy a zavolaj si niekoho kto tomu rozumie.A a k predsa vymenit tak väcsinou staci vymenit hlavu ,kladivko a palec.Cely rozdelovac je palka a nejaky stary bude taky isty.

_________________
Bývalý offroadak


Ned, 18.05.2008, 22:06
Profil
Koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 24.10.2007, 0:36
Príspevky: 177
Bydlisko: Stara Lubovna
Odpoveď s citáciou
Poslať 
no takze sviecky postali mimo auta celi vykend a dnes som aj do rozdelovaca na kontakty striekol trochu konkoru, zalozil sviecky a skusil - no a ide zase paradne - no tak sa mi zda ze ras do tizdna alebo ked zacne stracat vykon vytiahnem sviecky a ked poriadne obschnu ak budu zaliate tak ich tam znova dam - alebo dalsiu sadu sviecok na vymenu - co je dost vryti


Pon, 19.05.2008, 16:11
Profil
Recyklovaný teaneger
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 26.12.2006, 17:21
Príspevky: 3601
Bydlisko: MY/BA
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Od čoho sú tie sviečky zaliate??

Dobrá sviečka mám mať kontakt /ten drôtik, čo vo váli hádže iskru/ pekne vypálený do tehlova.
Ak zahadzuje na čierno, tak sú krúžky v prdely /žerie olej/
Ak sú zahádzané od benzínu, tak to mäže byť všeličo, najskôr neháže iskru, alebo veľa paliva.

A ako dlho tam máš tie sviečky?

_________________
JAK BY TADY BYLO KRÁSNE, KDYBY SEM TU NEBYL JÁ.Obrázok


Pon, 19.05.2008, 16:17
Profil
Koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 24.10.2007, 0:36
Príspevky: 177
Bydlisko: Stara Lubovna
Odpoveď s citáciou
Poslať 
sviecky su teraz nove asi 2 tizdne
-inak teraz jak mi ich nezalialo z benzinom tak boli cierne ale dakedy je aspon ta zadna taka vypalena skoro do biela - takze podla toho co pises mam kruzky v prdeli - ved tlaky mam mensie 9 9 9 10
-hmm takze jak tak pozeram asi najlebsie bude kupit ini motor a budem dufat ze bude lebsi nez moj, co?


Pon, 19.05.2008, 23:20
Profil
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 17 ]  Choď na stránku 1, 2  Ďalší

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  
cron