Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Sob, 27.04.2024, 11:19
Dnes je sobota 27. apríla 2024, meniny má Jaroslav a zajtra Jarmila




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 27 ]  Choď na stránku 1, 2  Ďalší
 ake auto - finale! 

Finale
Jeep Grand Cherokee WJ 2.7 CRD Limited (automat) r.v. 2002-2003 20%  20%  [ 6 ]
Nissan Patrol Y61 3.0 D Elegance (automat) r.v. 2001 43%  43%  [ 13 ]
ani jedno z nich 37%  37%  [ 11 ]
Celkom hlasov : 30

 ake auto - finale! 
Autor Správa
Frajer
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 24.01.2007, 14:19
Príspevky: 205
Bydlisko: Bratislava vidiek
Odpoveď s citáciou
Dakujem za pomoc pri vybere auta.
Viacmenej som bol rozhodnuty pre Jeep Grand Cherokee, ale osud mi zavial do cesty aj Nissan Patrol.
Bol mi ponuknuty jeden Potvor, mam si ho ist dnes omrkmut, ale je tak o 100 drahsi, ako som planoval.
Kazda rada draha, tak podme na to! Vsetky plusy aj minusy pre obi2 vozy!


Pon, 12.03.2007, 12:59
Profil
Trvalá prekážka
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 0:10
Príspevky: 3197
Bydlisko: nr
Odpoveď s citáciou
Poslať 
formuloval by som svoju odpoveď troch inak ako je postavená otázka...

Asi takto :

S tých dvoch čo sú v ponuke by som si JA nevybral ani jedno.


Pon, 12.03.2007, 14:40
Profil WWW
Support
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 14:20
Príspevky: 6674
Bydlisko: PB
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Ani jedno asi nebude zla volba, mozno v pripade patrola skor veziu 2.8 ...
Zvaz pasivnu pezpecnost (patrol) vs komfort a lepsie rieseny pohon 4x4 v pripade Jeepu ...

_________________
Co neubrdzis, neukecas. Ak to nejde ubrzdit, aspon pridaj, nech je sranda :-D.
31" AT, AVM, hasicak, gurtne, retaze, bezna auto vybava. Zatial ...
http://www.spritmonitor.de/en/mileage_icon/599240.html


Pon, 12.03.2007, 14:43
Profil
Ťažký Profík
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 09.10.2006, 16:11
Príspevky: 409
Bydlisko: Bratislava
Odpoveď s citáciou
Poslať 
ak len z tychto dvoch moznosti a musis ho kupit, tak patrol

_________________
Range Rover farma :)


Pon, 12.03.2007, 16:35
Profil
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Ak je v Patrole uz vymeneny motor za ZD30 3.0 tak by si s nim uz nemal mat problemy ako u starsich modelov a mal by posluchat :smt023
2.8 TDI sa robili len 98-99 a tusim 2000 bol prestupny na 3.0DDTi.

Jeepa WJ som mal , Patrola mam teraz.

Takze u Jeepa WJ budes mat NESKUTOCNE PRIJEMNE VOZENIE , POHODLNE a fantasticky prijemne !!! O servisovani a spolahlivosti ti v sekcii Jeep pise KOŤO.
U Patrola viac miesta , vacsia "buda" :) spotrebovo budes zhruba na rovnakej urovni pri seriovych pneu ... ak sa casom rozhodnes nad nejakymi OFF upravami budes to s nim mat jednoduchsie ;-)

Keby som sa mal rozhodnut , tak berem Patrola aby som mohol jazdit prijemne na ceste , zvladol trochu vacsi teren a nemal problemy s miestom.
Jeepa by som bral urcite kvoli jeho pohodlicku :smt023 a nadcasovemu designu, osobne sa mi pacia viac ako nove Grand Cherokee :-)


Pon, 12.03.2007, 17:32
Pajero compatibile
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 09.10.2006, 11:04
Príspevky: 2172
Bydlisko: Licavca City
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Martin 4 píše:
formuloval by som svoju odpoveď troch inak ako je postavená otázka...

Asi takto :

S tých dvoch čo sú v ponuke by som si JA nevybral ani jedno.

...ajajáj, Martinko, sme na tom podobne, lebo ja by som zas v živote neradil človeku, ktorý si tak dlho vyberá a stále nevie, čo chce...sorry, sediaci býk, nič v zlom - je to tvoja vec (a to, čo som napísal, zas moja... :smt025 )

_________________
:smt017 Krásnu blondínu, abo nadupaný off????? ..... :smt115 Poradím sa s tou brunetou v mojom pajero šport!!!!!... :smt025


Pon, 12.03.2007, 18:23
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 17:20
Príspevky: 4200
Bydlisko: St. George SVK
Odpoveď s citáciou
Poslať 
ja si v prvom rade myslím, že podobné otázky do fór sú blbosť. To nieje proti tebe siting.. Myslím to všeobecne. Kúpa auta je vždy obrovská lotéria. Aj keby niekto bol tak ukrutne znalý všetkých značiek a typov (povedzme si rovno taký nieje) a zároveň znalec všetkých potencionálnych spôsobov využitia auta a poradí ti na mieru auto pre teba, tak kludne môžeš naraziť na nepodarok alebo rovno podvod a budeš mať potom pocit, že na vine je ten čo ti poradil. Jedine TY vieš načo to presne chceš, jedine TY poznáš svoje schopnosti/neschopnosti, jedine TY vieš čo sa ti páči, tak aj rozhodnúť a niesť si za to zodpovednosť musíš TY. Rozhodnutie je vždy aj vecou srdca a do toho ti nikto nevidí. Človek by si mal len nazhromaždiť maximálne množstvo informácií a na základe nich urobiť rozhodnutie. A informácií sú mrakové mraky. :D

_________________
Strieborný Šíp & Čierny Hawran


Pon, 12.03.2007, 18:50
Profil
Odpoveď s citáciou
Poslať 
diesel píše:
ja si v prvom rade myslím, že podobné otázky do fór sú blbosť. To nieje proti tebe siting.. Myslím to všeobecne. Kúpa auta je vždy obrovská lotéria. Aj keby niekto bol tak ukrutne znalý všetkých značiek a typov (povedzme si rovno taký nieje) a zároveň znalec všetkých potencionálnych spôsobov využitia auta a poradí ti na mieru auto pre teba, tak kludne môžeš naraziť na nepodarok alebo rovno podvod a budeš mať potom pocit, že na vine je ten čo ti poradil. Jedine TY vieš načo to presne chceš, jedine TY poznáš svoje schopnosti/neschopnosti, jedine TY vieš čo sa ti páči, tak aj rozhodnúť a niesť si za to zodpovednosť musíš TY. Rozhodnutie je vždy aj vecou srdca a do toho ti nikto nevidí. Človek by si mal len nazhromaždiť maximálne množstvo informácií a na základe nich urobiť rozhodnutie. A informácií sú mrakové mraky. :D


... :smt023 :smt038 ... a prave preto nejazdime vsetci v rovnakych autach, ale kazdy ma auto , v ktorom sa citi dobre a vyhovuje mu !


Pon, 12.03.2007, 19:08
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 17:20
Príspevky: 4200
Bydlisko: St. George SVK
Odpoveď s citáciou
Poslať 
tak je. :wink: mozog je na zhrňanie informácií, na rozhodnutie je srdce! :-D

_________________
Strieborný Šíp & Čierny Hawran


Pon, 12.03.2007, 19:13
Profil
Odpoveď s citáciou
Poslať 
diesel píše:
tak je. :wink: mozog je na zhrňanie informácií, na rozhodnutie je srdce! :-D


...a penazenka... :smt123


Pon, 12.03.2007, 19:17
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 19.11.2006, 15:09
Príspevky: 646
Bydlisko: Praha
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Já si myslím,chlapci,že je tu trochu nepochopení. Já na dotaz Sittingbulla nereagoval tak abych mu doporučoval konkrétní auto a nebo mu ho vnucoval ale bral jsem to tak,že člověk,kterej nemá vyhraněnej vkus,styl a nebo značku auta ale má přeci jen trochu užší výběr a taky nemá konkrétní informace o konkrétním autě,tak se ptá . Možná se zeptal neštastným způsobem ale myslím,že chtěl slyšet praktickej popis jeho vybraných vozidel. Technický parametry si přečte každej a všude. A nikde nebude napsáno,že jejich výrobek je na houby. Proto jsem já osobně odpovídal na konkrétní technický dotazy a snažil vysvětlit jak to třeba konkrétně u Jeepa je.Já si myslím,že za mě dostal maximální informaci,né aby si to auto koupil ale by věděl,co má nebo nemá a jak to u něj funguje. Myslím,že tohle chtěl slyšet i o ostatních značkách a o tohle mu šlo.
Dal sice ještě svoje nároky na použití auta a tak čistě jen podle těhle napsanejch nároků,neznám ho osobně ,jsem mu doporučil RR ale čistě nezávazně,jen takhle na dálku.
Já bych řekl,že tyhle debaty nejsou až tak od věci a myslím,že spoustě lidí můžou pomoci při rozhodování. Myslím,že "bejk" nechtěl slyšet "kup jen tohle a nic jinýho" ale chtěl jen mít větší přehled a né se jen rozhodovat podle obrázků a nějakých fám co o každým autě panujou. :wink:

_________________
Jeep Grand Cherokee ZJ LX 5,9 V8,
Jeep Wrangler Sahara TJ 4,0L automat.
www.properform.cz


Uto, 13.03.2007, 10:20
Profil WWW
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 12.10.2006, 20:37
Príspevky: 3268
Bydlisko: Nitra
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Nie som zamerany na automaty,
nevlastnim ani jedno z tych dvoch aut a preto neradim :!:

_________________
Patrol GR, kde neprejdem tam pretiahnem!!!


Uto, 13.03.2007, 10:39
Profil
Pajero compatibile
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 09.10.2006, 11:04
Príspevky: 2172
Bydlisko: Licavca City
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Harley, i keď ja také pochopenie k takémuto postupu autora témy nemám a skôr pádlujem na jednej lodi spolu s Dieslom, "smekám pomyslný klobouk" pred Tebou za to, čo si napísal...vypadá to, že si fakt hodne správnej klučina ;-) :smt039

_________________
:smt017 Krásnu blondínu, abo nadupaný off????? ..... :smt115 Poradím sa s tou brunetou v mojom pajero šport!!!!!... :smt025


Uto, 13.03.2007, 10:56
Profil
Frajer
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 24.01.2007, 14:19
Príspevky: 205
Bydlisko: Bratislava vidiek
Odpoveď s citáciou
Poslať 
dik za odpovede :smt075

mozno som bol otravny, ale Harley to vystihol presne. Nemam v tomto segmente jasno a viem co nechcem. nechcem vam to tu bombardovat prispevkami, ktore su podla vas otazkami s jasnymi ci stupidnymi odpovedami.

pisal som uz na zaciatku, ze mam skusenosti iba s velkymi limuzinami so zadnym nahonom. mal som jasno v tom, ze nechcem ziadnu technicku ani znackovu imitaciu, ale chcem auto ktore nebude viac na zdvihaku ako na ceste. cize som vylucil vsetky tie napodobeniny od hondy po volvo (ako technicku imitaciu) a hjundaje, kie a ine shity (ako znackovu imitacku). som clovek konzervativny, nerad menim vaci na ktore si zvyknem, preto hladam nieco, co aj napriek nadobudaciemu veku cca 5 rokov bez problemov vydrzi este aspon dalsich 5. preto mi podla dostupnych informacii a sympatii vysli prave tie, ktore som tam napisal. dakujem vam za pomoc v tom, ze som sa viac zameral na Jeepa a pozvolna upustil od Range Rovera (aj vdaka informaciam od predajcov ND).

Takze na zaver: nerad som vas obtazoval, ale ako pisal Harley, technicke informacie som si zistil, sympatie k znacke ci modelu som popisal, islo mi len o vase hodnotenie na zaklade vlastnych skusenosti alebo skusenosti niekoho blizkeho. tieto informacie sa zohnat nedaju. su sice zaujimave stranky, napr. www.carsurvey.org ale tam sa preberaju hlavne americke verzie a okrem toho, clovek sa na web ide but velmi chvalit, alebo, a to hlavne, velmi nadavat. normalne ziadny clovek neciti potrebu komentovat nieco, s cim je +- spokojny, alebo aj nespokojny, ale nie natolko, aby to verejne hlasal.

PS: ten Nissan je bez DPH, cize realne stoji o volakych 200 tisic viac, ako som ochotny dat. 3/4 miliona sa mi za 6 rocne auto zda viac ako dost. skusim sa obzriet este po totyote landcruiser, ale vraj tie posledne nemaju ram, ale samonosnu kisnu. neviem, uvidim. al aj tak dakujem. hlavne Harleyovi. nielen za technicke rady, ale aj za pochopenie. DIK!


Uto, 13.03.2007, 10:58
Profil
Učeň
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 19.10.2006, 7:52
Príspevky: 76
Bydlisko: Žilina
Odpoveď s citáciou
Poslať 
ja by som povedal že aj tie najnovšie landcruisery majú rám.

_________________
Suzuki Grand Vitara 2.0 TDI


Uto, 13.03.2007, 12:03
Profil ICQ
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 27 ]  Choď na stránku 1, 2  Ďalší

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: