Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Sob, 27.04.2024, 7:40
Dnes je sobota 27. apríla 2024, meniny má Jaroslav a zajtra Jarmila




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 27 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2
 ake auto - finale! 

Finale
Jeep Grand Cherokee WJ 2.7 CRD Limited (automat) r.v. 2002-2003 20%  20%  [ 6 ]
Nissan Patrol Y61 3.0 D Elegance (automat) r.v. 2001 43%  43%  [ 13 ]
ani jedno z nich 37%  37%  [ 11 ]
Celkom hlasov : 30

 ake auto - finale! 
Autor Správa
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 19.11.2006, 15:09
Príspevky: 646
Bydlisko: Praha
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Myslím že ne. Teda né v klasický podobě,rám-budka.Mají to jako Jeepy,LR nebo Pajera. Samonosná kastle napevno na pomocným rámu.

Jeep nebo Niva to popužívají už desítky let a žádnej handikap to není.

_________________
Jeep Grand Cherokee ZJ LX 5,9 V8,
Jeep Wrangler Sahara TJ 4,0L automat.
www.properform.cz


Uto, 13.03.2007, 12:14
Profil WWW
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 17:20
Príspevky: 4200
Bydlisko: St. George SVK
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Myslel som to skutočne hlavne všeobecne a nevylučujem možnú dávku nepochopenia v tomto konkrétnom prípade. :wink:

_________________
Strieborný Šíp & Čierny Hawran


Uto, 13.03.2007, 14:24
Profil
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Sorry , ale toto su podla mna BRUTAL "skoky" z Jeepu na Patrola a na Toyotu LC :shock:
Skor chod do bazaru, alebo za konkretnym clovekom. Odvez sa na tom, vyskusaj ... porovnaj konkretne modely a budes vediet . . . a fakt ak chces kupovat a mas na to peniaze . . . KUP !
Stale tu piseme dokola to iste :smt101


Uto, 13.03.2007, 18:29
Frajer
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 09.10.2006, 13:15
Príspevky: 206
Bydlisko: BA
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Táto otákza je v každom božiom fóre, vždy vzhľadom k téme, ktorá sa tam preberá: ktorý OS je najlepší? pomôžte s výberom foťáku! akú pušku? pomoc s výberom offroadu! Kedysi som si tiež naivne myslel, že sa dajú podobné odpovede na fóre získať. V skutočnosti je to však ako v tomto postaršom vtipe:

Kód:
Jeden muž mal rád tri ženy a nemohol sa rozhodnúť s ktorou sa má oženiť. A tak dal každej 5000 dolárov, aby s nimi naložili ako uznajú za najvhodnejšie. Prvá si kúpila šaty, kozmetiku a šperky a vraví:
"Urobila som drahý všetko pre to, aby si mal tú najkrajšiu ženu na svete."
Druhá kúpila veci pre neho: Oblečenie, športové potreby, nápojové súpravy do baru atd. a vraví:
"To preto drahý, aby si vedel ako na teba myslím."
Tretia sa vrhla na podnikanie a zanedlho doniesla mužovi 10 000 dolárov.
"To aby si vedel drahý ako som šikovná."
I zamyslel sa muž a nakoniec si vybral tú s najväčšími kozami.


...hádam to pomôže všetkým nerozhodným "fóristom" :smt150


Uto, 13.03.2007, 22:09
Profil ICQ WWW
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 17:20
Príspevky: 4200
Bydlisko: St. George SVK
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Jameson píše:
tú s najväčšími kozami.


a vvvvvo tom to je. :-D :lol: (. )( .)

_________________
Strieborný Šíp & Čierny Hawran


Str, 14.03.2007, 7:36
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 8:50
Príspevky: 822
Bydlisko: SK
Odpoveď s citáciou
No a čo toto:

(. ) ( .)

:shock: :lol:


Str, 14.03.2007, 8:10
Profil
Učeň
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 19.10.2006, 7:52
Príspevky: 76
Bydlisko: Žilina
Odpoveď s citáciou
Poslať 
http://www.toyota.sk/cars/new_cars/land ... /kce_3.asp

podľa predajcu je to tak ako som si myslel, čiže klasický rebrinový rám s našróbovanou karoseriou.

_________________
Suzuki Grand Vitara 2.0 TDI


Str, 14.03.2007, 8:41
Profil ICQ
Frajer
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 24.01.2007, 14:19
Príspevky: 205
Bydlisko: Bratislava vidiek
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Xader píše:
Sorry , ale toto su podla mna BRUTAL "skoky" z Jeepu na Patrola a na Toyotu LC :shock:
Skor chod do bazaru, alebo za konkretnym clovekom. Odvez sa na tom, vyskusaj ... porovnaj konkretne modely a budes vediet . . . a fakt ak chces kupovat a mas na to peniaze . . . KUP !
Stale tu piseme dokola to iste :smt101


ak by som si mohol dovolit postavit vedla seba tieto 3-4 auta a v pohode ich vyskusat, bolo by to neuveritelne stastie. pretoze tato sanca je minimalna, pytal som sa vas, co s tym jazdite.

btw, ak by som si mohol dovolit postavit naraz tieto auta vedla seba, pravdepodobne by som mal dost penazi na najnovsi range rover ci landcruiser, nie?


Str, 14.03.2007, 10:01
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 19.11.2006, 15:09
Príspevky: 646
Bydlisko: Praha
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Asi jo,já se v těch autech neorientuju jen vím,že se ke konstrukci "samonos na pevno na rámu" přiklání stále víc výrobců a někde jsem zaregistroval,že na to má přejít i Toyota.Možná u menších modelů-
Ta na tvým odkazu má klasiku 8) .

_________________
Jeep Grand Cherokee ZJ LX 5,9 V8,
Jeep Wrangler Sahara TJ 4,0L automat.
www.properform.cz


Str, 14.03.2007, 10:03
Profil WWW
Začínajúci koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 18.10.2006, 18:13
Príspevky: 128
Bydlisko: Bratislava
Odpoveď s citáciou
Poslať 
mirko píše:
http://www.toyota.sk/cars/new_cars/land_cruiser/kce_3.asp

podľa predajcu je to tak ako som si myslel, čiže klasický rebrinový rám s našróbovanou karoseriou.

môžem potvrdiť, že to čo natieral na mojej J120 je rám :)
Takže ak otázka znie či sa obzerať aj po J120, odpoveď znie, treba skúsiť, na čo si treba dať pozor je 3.0D4 do 8.2004, hlučný a moc dynamiky nepobral (120kW/343Nm), jazdiť sa s tým dá ale na nahánanie to nie je (stále však lepšie ako patrol :)). Motoru sa dá pomôcť. Ak automat tak k nemu nie sú moc veľké výhrady akurát pri 4st a redukcii je krátka redukovaná 1tka a dlhá redukovaná 2ka (t.j. buď je kua pomalé alebo kua rýchle). 5st je na tom lepšie. Ak nelezieš moc do terénu a nechceš moc upravovať J120 ber tú so vzduchom na zadku, tá má väčšinou VSC (niečo ako ESP) a najmä má kontrolovaný zjazd a výjazd, t.j. nebudeš sa točiť ako prd v gaťoch keď pôjdeš dolu fest morkým kopcom. Samozrejme v tom prípade máš nastavovateľnú tuhosť tlmičov a pokiaľ by si šiel do ARB stačí vpredu vymeniť pružiny.
Ak by si sa rozhodol pre J120 daj vedieť, ak si z BA môžeme tvôj vysnený stroj omrknúť a porozprávať kopec hrozostrašných historiek o toyote :)

_________________
unfortunate man with none


Str, 14.03.2007, 10:28
Profil
Frajer
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 24.01.2007, 14:19
Príspevky: 205
Bydlisko: Bratislava vidiek
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Xader píše:
Ak je v Patrole uz vymeneny motor za ZD30 3.0 tak by si s nim uz nemal mat problemy ako u starsich modelov a mal by posluchat :smt023
2.8 TDI sa robili len 98-99 a tusim 2000 bol prestupny na 3.0DDTi.

Jeepa WJ som mal , Patrola mam teraz.

Takze u Jeepa WJ budes mat NESKUTOCNE PRIJEMNE VOZENIE , POHODLNE a fantasticky prijemne !!! O servisovani a spolahlivosti ti v sekcii Jeep pise KOŤO.
U Patrola viac miesta , vacsia "buda" :) spotrebovo budes zhruba na rovnakej urovni pri seriovych pneu ... ak sa casom rozhodnes nad nejakymi OFF upravami budes to s nim mat jednoduchsie ;-)

Keby som sa mal rozhodnut , tak berem Patrola aby som mohol jazdit prijemne na ceste , zvladol trochu vacsi teren a nemal problemy s miestom.
Jeepa by som bral urcite kvoli jeho pohodlicku :smt023 a nadcasovemu designu, osobne sa mi pacia viac ako nove Grand Cherokee :-)


ako zistim, aky je v patrole motor? videl som iba strieborny dekel s otvorom na nasavanie a bolo tam cervenym 3.0 DI (tusim) je to niekde viditelne napisanie?


Str, 14.03.2007, 13:03
Profil
Odpoveď s citáciou
Poslať 
SittingBull píše:
Xader píše:
Ak je v Patrole uz vymeneny motor za ZD30 3.0 tak by si s nim uz nemal mat problemy ako u starsich modelov a mal by posluchat :smt023
2.8 TDI sa robili len 98-99 a tusim 2000 bol prestupny na 3.0DDTi.

Jeepa WJ som mal , Patrola mam teraz.

Takze u Jeepa WJ budes mat NESKUTOCNE PRIJEMNE VOZENIE , POHODLNE a fantasticky prijemne !!! O servisovani a spolahlivosti ti v sekcii Jeep pise KOŤO.
U Patrola viac miesta , vacsia "buda" :) spotrebovo budes zhruba na rovnakej urovni pri seriovych pneu ... ak sa casom rozhodnes nad nejakymi OFF upravami budes to s nim mat jednoduchsie ;-)

Keby som sa mal rozhodnut , tak berem Patrola aby som mohol jazdit prijemne na ceste , zvladol trochu vacsi teren a nemal problemy s miestom.
Jeepa by som bral urcite kvoli jeho pohodlicku :smt023 a nadcasovemu designu, osobne sa mi pacia viac ako nove Grand Cherokee :-)


ako zistim, aky je v patrole motor? videl som iba strieborny dekel s otvorom na nasavanie a bolo tam cervenym 3.0 DI (tusim) je to niekde viditelne napisanie?


Malo by to byt na stitku napisane ... ZD30 a potom za tym kopu inych cisel...-tie su uz nepodstatne.
Moj 2.8TD I... ma oznacenie RD28 napriklad ... a tamten uz "dobry" motor ma ZD30...skus pozret aj technicak jeho, mozno bol majitel uz poctivy az priliz a zapisal to aj tam :-)
Inak tieto auta ... si kludne vyskusas v Darexe,alebo v AAAAuto...ved si zakaznik...a mas pravo na testovaciu jazdu :twisted:


Str, 14.03.2007, 14:03
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 27 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: