Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Štv, 28.03.2024, 16:55
Dnes je štvrtok 28. marca 2024, meniny má Sona a zajtra Miroslav




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 60 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4
 Kúpa malého offroadu. 
Autor Správa
OFFROAD Expert

Registrovaný: Uto, 17.04.2012, 18:31
Príspevky: 2593
Bydlisko: Vychod
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Nic proti pandam ale v alpach sa v zime vozia na porsche caeynne a bmw x5 a range rover a do terenu idu s mercedesom G a nie v pandach-s tym v kolajach po traktore si hned na bruchu.-to len mimo temy co je tam vidiet v zime na cestach a na impreze adchadza vacsinou spojka-vlastna skusenost


Str, 24.10.2012, 20:24
Profil
Pandík

Registrovaný: Pia, 02.10.2009, 22:33
Príspevky: 3315
Odpoveď s citáciou
Poslať 
šak si mysli čo chceš ja som len napísal ako to je
viem o tom svoje, nehádam sa


Str, 24.10.2012, 21:40
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 06.01.2009, 11:01
Príspevky: 848
Bydlisko: Bratislava - Dubravka
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Tu spotrebu v meste mam 11,1 L aj na 1,6 Doble.
Neviem preco robite taku vedu medzi zadnym nahonom. Vobec to nie je az taky problem ani pre zenu a kazde prevedenie ma + aj - na ktore sa da lahko privyknut.
V starom zigulaku sa na zimu bezne pouzivala finta zatazenia zadku cca 50 kg a pri rozbiehani ani nebolo poznat ci predok alebo zadok taha, teda ak tam nesedel trhac asfaltu. Samozrejme prejazd zakrutou je ina vec ale aj prejazd driftom ma svoje caro.

_________________
Navara 3,0 V6 http://www.ostrenienastrojov.sk


Štv, 25.10.2012, 8:14
Profil WWW
Ťažký Profík
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 02.10.2012, 14:21
Príspevky: 307
Bydlisko: BORINKA
Odpoveď s citáciou
Poslať 
mato_srubka píše:
cec píše:
tak otec ma forestra 2,0turbo AT 2001 a spotreba 9-10, ma to pridvihnute a nemozem povedat jedno krive slovo na to auto :wink:
najvacsia vyhoda oproti ostatnym SUV je permanente 4x4 a LSD co ocenis v zime a o pohodli a komforte jazdy ani nehovorim
co sa tyka ceny auta, tak plati to ze ludia ich neradi predavaju a tomu podlieha aj cena... mozes ratat tak od 3000€


Tak to máte peknú spotrebu na to, že to je turbo, veď toľko žerú atmosférické forestre :)
Mňa konkrétne zaujal tento http://subaru-forester.autobazar.eu/20- ... 08836.html . Je to cez limit, kilometre boh vie, ale až ich tam bude asi viiac, ale zasa keď vidím, že dva lacnejšie forestre majú nabehané 280t km a 350t km, tak hádam to auto niečo znesie.

Tá permanentná 4kolka je super. Neviem si predstaviť, že by manželka išla na šoférovať povedzme vitaru len na zadku (v prípade vitary by som asi šoféroval iba ja), keď už s terajším autom má problém.

LSD má aj v zadu, alebo iba v medzidife ? Atmosférické majú iba v strede a na nápravách sú otvorené dify , turbá neviem a STi má v zadu lamelák, ale to už je mimo.

Ako ste toho Forestera zdvihli ? Podložkami pod pružiny?

Má aj to vaše turbo redukciu ?

Ináč ku dielom, Forester je založený na platforme z Imprezy a tých je tu dosť, tak hádam by nebol až taký problém s dielmi. Nové diely čo som pozeral sú drahšie, ale zasa sa to až tak nekazí, aspoň imprezy nie. Čo je problematické sú asi homokineťáky a spojky
:?



mne sa zda ze mali vsade LSD ale nie som si isty, to by som musel pozret. tu spotrebu robi pri 3/4 mimo mesta a 1/4 mesto. kedze to ma vsade pruziny staci ich len podlozit :wink:
redukciu maju len manualy a otec ma AT, takze on nema. Inak zaujimavost tej redukcie je ze sa da zaradit pocas jazdy :-)

_________________
Jeep Cherokee XJ 2,1TD 90rv
trojdverak - EX
Suzuki Samohraj 1,3i - aktual


Štv, 25.10.2012, 8:24
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 16.03.2009, 1:26
Príspevky: 2391
Bydlisko: Zvolen
Odpoveď s citáciou
Poslať 
cec píše:
.... Inak zaujimavost tej redukcie je ze sa da zaradit pocas jazdy :-)

Až do rýchlosti 100 km/h.

_________________
Jenki

Patrol GR (Y61) 2,8 TD6 Wagon, Family Off Road Edition
Subaru Outback 3,6 H6, SUV Edition
Pajerko II, 3,5 V6 automat, SWB, Off Road Edition - predané


Štv, 25.10.2012, 9:25
Profil
Čumil

Registrovaný: Pia, 04.10.2019, 9:19
Príspevky: 6
Odpoveď s citáciou
Potrebujeme kupiť malé 4x4 s redukciou ako nahradu za Pinina ktory nemal ochranu a zacal moc hnit.
Moja situacia: Auto sa pouziva ako 2. auto v rodine s ťažným. Zena na nom chodi denne 10km do prace, obcas na nakup a občas s nim taham vozik ked nieco treba. Na všetko ostane mame X-trail. Male trojdverove je teda pre nas ideal. Zané sedačky v Pininovi sme mali vybraté. Nikdy sa v nom nevezu viac ako 2 ludia. Nikdy. Nejazdím ťažky terén, nezaujimaju ma upravy a pod. Bývame na kopaniciach, vedie k nam 500m vysypana, nespevnena cesta do kopca, ziadne vymole, ale 100m riadne do kopca. Takže 4x4 s mech. uzavierkou potrebujeme. V zime sa neodhrna, takze retaze a obcas aj redukcia. Dolezita je pre mna bezudrzbovost v zmysle hrdzavenia. Nemam problem dat na auto spravit ochranny nastrek spodku a pravidelne chodit na servisnu nech mu vymenia vsetko co treba. Ale nechcem ho inak riesit kym sa nerozpadne motor.
Rozpocet 5000€.
Tak chlapci, snad som to popisal dostatocne, poprosim vas nejake navrhy. Dakujem.


Pon, 07.10.2019, 19:45
Profil
OFFROAD Expert

Registrovaný: Uto, 17.04.2012, 18:31
Príspevky: 2593
Bydlisko: Vychod
Odpoveď s citáciou
Kazde hnije . Kup alebo stare osetrene nezhnite pajero 2 alebo trochu priplat za pajero 3 tie maju redukciu a zadnu uzavierku a tiez hniju ale ked su osetrene alebo vyvarene tak nieco este vydrzia alebo priplat a cez 10 000 kup landcrusera ale novsieho dustera ktory nema redukciu ani uzavierku ale pomala jednicka to akeby supluje. Alebo je tu este subaru forester ale tie su uz tiez dost vyjazdene .Este aj huyndai teracan sa da zohnat v slusnom stave za 5litrov alebo nisan terano Ze za 5litrov velky vyber nemas ovsem ak nemienis ist do ruskej pomsty menom lada niva :-D


Uto, 08.10.2019, 0:01
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 8:47
Príspevky: 4612
Bydlisko: Hlavná dedina
Odpoveď s citáciou
No smelá výzva ohľadom nehrdzavenia.
Z toho mi vyplýva, že to auto si chceš nechať dlhodobo tj 5-10rokov by malo slúžiť.

Tak veľa možností nemáš ako spomenul JOE66 predomnou.
Jednoducho všetko hnije. takže buď kúpiš niečo lacnejšie a porobíš si to a vieš čo máš a môžeš sa spoľahnúť. Alebo budeš mať auto zase len na nejaký čas a budeš riešiť to isté znova povedzme o 4-5 rokov. Akurát s tým, že aut z mechanickou redukciou bude časom ubúdať, lebo bu´d zhrdzavejú alebo neprejdú časom STK a pod. A nové tie budú hniť ešte rýchlejšie ako tie staré, a budú sa kur... teda kaziť ešte viac lebo viacej sprostostí sa do nich montuje.

Presne z toho dôvodu sa snažím udržať svoje 4l wj v chode nakoľko dnešné sú na môj vkus príšerne drahé a máloktoré potiahne 3,5t aj keď to skončí že z neho demontujem LPG lebo pri tom mizernom nájazde čo mám za rok poslednú dobu sa moc do toho neplatí vrážať čo sa týka LPG.

A.

_________________
WJ 2004 4,0l Laredo, 242 štandartne vo výbave - cestná leštenka 2" lift, Bilsteiny
Toyota Auris Tourist Sports 1,6Valvematic, multidrive S
EX Honda Civic 1,5 VVTI
EX JGCH 4l - trochu off
EX JGCH 5,2l - cestná leštenka

email: andrej.durda@gmail.com


Uto, 08.10.2019, 7:39
Profil
Čumil

Registrovaný: Pia, 04.10.2019, 9:19
Príspevky: 6
Odpoveď s citáciou
Ako su na tom Grand Vitary po 2005? Male auto, ma co potrebujem ...
https://en.wikipedia.org/wiki/Suzuki_Vi ... 070902.jpg


Uto, 08.10.2019, 20:55
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 20:45
Príspevky: 3148
Bydlisko: VYCHOD PO
Odpoveď s citáciou
....len tak na okraj,Suzuki Jimny nevyhovuje? :smt139

_________________
My car is Cherokee-Jeep Grand Cherokee ! 5,2 V8,MT Goodrich,3"liftik,CB,gurtna a dobra duša za volantom.

ložiska a prislušenstvo http://www.martino-eshop.sk


Uto, 08.10.2019, 21:17
Profil
Čumil

Registrovaný: Pia, 04.10.2019, 9:19
Príspevky: 6
Odpoveď s citáciou
MARTINO píše:
....len tak na okraj,Suzuki Jimny nevyhovuje? :smt139

Jasne preco nie, ale ma niekto relanu skusenost s odolnostou voci hrdzi Pajero, Pajero Pinin, Jimny, Vitara podla jednotlivych rocnikov? Napr. ta Vitara po 2005 je uplne ine auto, dalo by sa predpokladat ze ochrana bude lepsia. Je? Vie mi niekto povedat?


Uto, 08.10.2019, 22:04
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 16.03.2009, 1:26
Príspevky: 2391
Bydlisko: Zvolen
Odpoveď s citáciou
narusitel píše:
Ako su na tom Grand Vitary po 2005? Male auto, ma co potrebujem ...
https://en.wikipedia.org/wiki/Suzuki_Vi ... 070902.jpg

"An all new redesigned Grand Vitara was introduced for the 2005 model year. The third generation received significant changes over the outgoing model. The ladder-frame construction was replaced with unibody construction which featured a unique built-in ladder frame to improve stiffness and ground clearance while also reducing the floor height.[9] The outgoing model's front MacPherson strut suspension was retained while the rear solid axle was replaced with a fully independent multi-link suspension."

Nemá redukciu len 4x4, má bezrámovú konštrukciu, má nezávislé zavesenie nielen prednej (ako Pinin) ale aj zadnej nápravy. Je to ako Pajero po 2002 ale bez redukcie, čiže čisté SUV alebo skôr "crossover". Nie som si istý, ale myslím, že krátka 3-dverová na našom EU trhu buď nebola vôbec, alebo vzácnosť.
Ale inak autíčko šikovné.

_________________
Jenki

Patrol GR (Y61) 2,8 TD6 Wagon, Family Off Road Edition
Subaru Outback 3,6 H6, SUV Edition
Pajerko II, 3,5 V6 automat, SWB, Off Road Edition - predané


Str, 09.10.2019, 8:06
Profil
Čumil

Registrovaný: Pia, 04.10.2019, 9:19
Príspevky: 6
Odpoveď s citáciou
[/quote] Nemá redukciu len 4x4 [/quote]

ale ba! má. 1,6 benzin myslim nemaju, ale ostatne motorizacie ano.


Str, 16.10.2019, 11:19
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 15.02.2007, 19:45
Príspevky: 679
Bydlisko: BA
Odpoveď s citáciou
viewtopic.php?f=17&t=23750

na cene sa vieme dohodnut

_________________
Patrol 3,0 TDi


Štv, 31.10.2019, 8:34
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 15.03.2009, 22:18
Príspevky: 2349
Bydlisko: Banská Štiavnica
Odpoveď s citáciou
Mam Vitaru 3dv. 2006 ale karoseria je ako rv. 2000-2004 , motor 2,0 Hdi z pevgeota :-D 89000km, jazdi na nej polovička , a je uplne spokojna stala rovných 5000ečiek. a spotreba okolo 6l ja zaz do 10 ked ju veznem pri poruche jeepa do prace :-D

_________________
Ex. XJ. 2,5td 1998.
WJ 2,7 crd 2002. zatial leštenka . Grand Vitara 2,0td 2006 3dv.
WK/WH 3crd. 2006.
Prejdem kade chcem - skoro všade !


Štv, 31.10.2019, 9:17
Profil
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 60 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: