Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Pia, 07.06.2024, 1:42
Dnes je piatok 7. júna 2024, meniny má Róbert a zajtra Medard




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 33 ]  Choď na stránku 1, 2, 3  Ďalší
 zmyslanie kupy Asia Motoru 
Autor Správa
Učeň

Registrovaný: Ned, 21.10.2012, 0:07
Príspevky: 16
Bydlisko: Zlaté Moravce
Odpoveď s citáciou
Zdravym. Som tu novy, a nemam ziadne skusenosti s off-roadom ani SUV, skvor naopak, vlastnim nieco ako bmw M3 a felicia pick-up. Nikdy som si nemyslel ze auto na jazdu mimo cestnej komunikacie budem potrebovat. Asi som zostarol, a aj ine okolnosti ma tlacia ku kupe takehoto vozidla. Zamyslam sa nad ASIA MOTOR Rocsta 1.8i (aj dorabku LPG). V cenovej kategorii okolo 1500 - 2000e z dovozu DE nic podobne co by mi tak dizajnovo, jednoduchostou, hardtopom, a aj vybavou (ako posilovac riadenia a pripadne klima) vyhovovalo. Nechcem to na tazky teren, potrebujem na jazdu k frajerke - cca 20km, previsenie cca 550m. usek asi 10km - cesta uzucka, kopiruje teren, v zime tak najedno auto. Dalej na ryby, a sem tam na prasne polne cesty tu po okoli, aby som presiel cez potok za domom a pripadne lesne cesticky v ramci moznosti. Osobne si myslim ze Rocsta by taketo nieco mohla zvladnut bez nejakych uprav, len chcem vediet viac o tomto type vozidla, pripadne jeho kvalitach resp. nedostatkoch a ci tu snim ma niekto skusenosti a vie sa aj objektivne vyjadrit. Par ludi co maju s offroadom skusenosti mi stale odporucaju pajero, ktore sa mne vobec ale vobec nepaci a navyse su to len velke objemy a je to zbytocne velke, nakolko mi staci miesto pre sofera spolujazdca. Vdaka za objektivne prispevky.
Obrázok


Ned, 21.10.2012, 0:44
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 19.07.2009, 9:45
Príspevky: 576
Bydlisko: BA/Zvol.Slatina
Odpoveď s citáciou
Poslať 
V prvom rade si riadne rozmysli čo chceš. Rocksa má byť napodobenina Wranglera. No nieje. Motory slabé, rovnako konštrukcia je oproti wrangleru povedal by som smiešna. Takmer žiadne diely s wranglera nepasujú (už sa tu o tom čosi riešilo), atď. Ak chceš malé auto, zmýšľal by som skôr nad Vitarou alebo Samuraiom. Určite si nemyslím, že je Rocksa úplne zlé auto, ale aby si nebol prekvapený, keď sa ti nejaký spotrebák odoberie do večných lovíšť a nebude sa dať zohnať za rozumný peniaz.
Ono ak si myslíš že Pajero sú veľké objemy, zaujímalo by ma, čo máš v tej M3-jke za motor. 1,4 ? :-D

_________________
Pajero Wagon 3,0 V6 24V - 35x13,5R15 Maxxis Mudzilla, Superwinch 12000, CB Intek, Sirio 1000 + LPG STAG
Stavba - Nissan Patrol K160, 3.3TD, OME podvozok, ARB vzadu+kompresor, 36" SuperSwamper TSL, Warn winch, Tripmaster, CB, klietka...


Ned, 21.10.2012, 0:52
Profil
Učeň

Registrovaný: Ned, 21.10.2012, 0:07
Príspevky: 16
Bydlisko: Zlaté Moravce
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Pronto píše:
V prvom rade si riadne rozmysli čo chceš. Rocksa má byť napodobenina Wranglera. No nieje. Motory slabé, rovnako konštrukcia je oproti wrangleru povedal by som smiešna. Takmer žiadne diely s wranglera nepasujú (už sa tu o tom čosi riešilo), atď. Ak chceš malé auto, zmýšľal by som skôr nad Vitarou alebo Samuraiom. Určite si nemyslím, že je Rocksa úplne zlé auto, ale aby si nebol prekvapený, keď sa ti nejaký spotrebák odoberie do večných lovíšť a nebude sa dať zohnať za rozumný peniaz.
Ono ak si myslíš že Pajero sú veľké objemy, zaujímalo by ma, čo máš v tej M3-jke za motor. 1,4 ? :-D

Nikde som nepisal ze checm wranglera, a ani to s tym neporovnavam aj aked dizajnovo je to velmi podobne. ani diely nechem kombinovat ani ziadne upravy, ktore vyrobca nepovolil robit nebudem. Tak isto to s tym nejdem na sutaze off road. Co sa tykav dielov, tak na ebayi je toho az az. takze objednat sa da vsetko, tak isto v najhorsom pripade kupit z vonka nieco dalsie na diely. Napravy to ma listove, ale neviem kolko vydrzia. No a eMtrojka je americka verzia, a nieje ani najnovsia "96", cize tam kopec veci kupujem bud nove, alebo z ebayu. A objem je to 3,2 :twisted: ale ten chcem zachovat nizky, aj kvoli prihlaseni a novym poplatkom. A o vykon mi az tak nejde, vo felde mam 1.9D :P Dalej, samuray nema servo, takze to skrtam tak isto ako nivu. Vitara ma motor 1.6, a toto ma 1.8 aj ked koni ma mozno menej, ale je strasne skareda, chcem aby to malo aj trosku stylu ked sa na to pozrem.


Ned, 21.10.2012, 1:01
Profil
Ťažký Profík
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 22.03.2012, 23:30
Príspevky: 428
Bydlisko: Rožňava
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Obrázok

ja som mal 2,2 D, motor KIA - to znamená, že po 120tis km meniť tesnenie pod hlavou. nemá panhardtky, takže po ceste viac pláva, dosť hrdzavie - predal som kvôli tomu. ale ináč fajné , malé , lacné, štýlové autíčko. keby ho nežrala hrdza, nechal by som si ho do dneska. môj tuning - kolesá a zadné perá zdvihnuté - to je všetko -

_________________
ARO 10,ARO 10, Asia Rocsta, JEEP YJ, TJ, JK

https://plus.google.com/u/0/photos/1180 ... 5400496177


Ned, 21.10.2012, 9:46
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 04.03.2010, 19:40
Príspevky: 1448
Bydlisko: povazska bystrica
Odpoveď s citáciou
Poslať 
dobre este ze som sa dozvedel ze m&m vysoko objemove pajero huraaa :D ale niee... tiez som sa zacudoval preco tu smiesne smiesnu napodobeninu ano da sa s nou vyhrat ak pohladas na fore je tu jedna luxusna napravy patrol motor audi v6 :) ale to nebude tvoj pripad osobne by som siel do vitary..ono nejde o vykon das redukovanu a ides..:) prides mi ako blondinka co si vybera auto podla toho ako vyzera a nie podla toho co sa skryva pod kapotpu a podobne..... :shock: je to ale tvoje rozhodnutie mozno by som risil pajero, galloper a urcite aj vitaru ktora je dost dobra a bezudrzbova no 1,8 v asia ci ako sa to pise no neviem ...asi by som radsej chodil pešo prepac :) moj nazor :)

_________________
Myšiak 2,8TD,+8cm hore -pevnosťák ARB, HELLA 181,PMR,CB,Super Swamper 33",gurtna, dobrá duša za volantom :)

OFFROAD CLUB LÚKY


Ned, 21.10.2012, 10:10
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 19.07.2009, 9:45
Príspevky: 576
Bydlisko: BA/Zvol.Slatina
Odpoveď s citáciou
Poslať 
jergy_zm To výpalné ktoré je od 1.10.2012 pi prvej registrácii je podľa výkonu, Patrol 3.0 má napríklad cca 85kw, takže objemu sa neboj. Ak do Rocksa napcháš do kufra bombu, už tam dáš tak maximálne 2 igelitky. Na to si daj bacha. Ak sa ti dizajnovo Rocksa tak neuveriteľne páči, kľudne do nej choď. Ale priprav si cca raz toľko koľko za ňu dáš do vyvárania a následného striekania. Myslím že všetci vieme, ako sa v Nemecku solí, takže uloženka bez hrdze bude ďaleko drahšia ako 2tisícky.
Osobne by som na tvojom mieste uvažoval úplne inak. Ak chceš auto na light offroad, bez väčších pneu, tak do 80kw (33€):
- Jeep Cherokee 2.1TD (malá spotreba, primitívny motor ale nieje to pretekár)
- Nissan Terrano I/II 2.7TD (o tomto aute sú tu celé články - v skratke verzia 3 aj 5 dverová, veľmi obľúbená motorizácia na slovensku - diely)
- Ford Maverick (to isté auto ako Terrano, vyrábané v tej istej fabrike, len drobné kozmetické rozdiely)
- Daihatsu Feroza 2.0i (hardtop, malé, tiež pomerne ľahko upraviteľné)

Teoreticky by sa dala ešte pridať Kia Sportage, tých je do 2tisíc€ dosť, ale neviem ako sú na tom so spoľahlivosťou. Nad Kia Retona ani neuvažovať - r.v.2000 idú po 1300€ takže to asi o spoľahlivosti hovorí všetko.

Prajem ti šťastnú ruku pri výbere a nech si s autom spokojný. :-)

_________________
Pajero Wagon 3,0 V6 24V - 35x13,5R15 Maxxis Mudzilla, Superwinch 12000, CB Intek, Sirio 1000 + LPG STAG
Stavba - Nissan Patrol K160, 3.3TD, OME podvozok, ARB vzadu+kompresor, 36" SuperSwamper TSL, Warn winch, Tripmaster, CB, klietka...


Ned, 21.10.2012, 10:58
Profil
Učeň

Registrovaný: Ned, 21.10.2012, 0:07
Príspevky: 16
Bydlisko: Zlaté Moravce
Odpoveď s citáciou
Poslať 
dik chalani za nazory a rady. Z vasich reakcii na mna zabral asi len argument s nadmernou koroziou. Felda mi koroduje, a chem sa takymto podobnym problem vyhnut, takze este zvazim kupu a zameranie na toto auto. Vozy ktore sa tu spominaju ako rozumnejsia alternativa, ma moc neoslovuju, ale skusim to prehodnotit a nazbieraz info aj o nich, myslim ze o nich sa tu pise az az. Chcel by som este raz zdoraznit ze chem nieco male, tak skusim na porovnanie uviest modely, co ma tiez oslovuju ale su cenovo trochu vyssie. Napriklad Suziky Jimny a mozno Toyota Rav4. Co sa tyka priestoru v kufri, nepotrebujem viezt ani tie dve igelitky, na take veci mam pick-up aj 2.2 metrovu karu.


Ned, 21.10.2012, 12:11
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 12.10.2006, 20:37
Príspevky: 3263
Bydlisko: Nitra
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Jergy,na kupu auta treba dvoch ludi.Ten co ho kupuje a plati sa uz vecsinou v nom vidi sediet a rozum necha doma.
Preto treba druheho,komu na aute nezalezi a auto vidi realne.Vtedy je vidiet na nom veci,ktore volnym okom nevidis.
A radsej si nechaj poradit ako potom na auto nadavat.Uz nech kupis cokolvek.

_________________
Patrol GR, kde neprejdem tam pretiahnem!!!


Ned, 21.10.2012, 12:24
Profil
Učeň

Registrovaný: Ned, 21.10.2012, 0:07
Príspevky: 16
Bydlisko: Zlaté Moravce
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Milan píše:
Jergy,na kupu auta treba dvoch ludi.Ten co ho kupuje a plati sa uz vecsinou v nom vidi sediet a rozum necha doma.
Preto treba druheho,komu na aute nezalezi a auto vidi realne.Vtedy je vidiet na nom veci,ktore volnym okom nevidis.
A radsej si nechaj poradit ako potom na auto nadavat.Uz nech kupis cokolvek.

no to poznam ze treba na kupu dvoch, a prave preto aj zamnou chodia obcas ludia, ked ide niekto nieco kupovat, hlavne co sa tyka bmw. Sam som si uz kupoval niekolko aut, akurat v SUV som novacik, je to ine ako bruchoplazy co som mal do teraz, a preto sa nechem prave s kupou unahlit, a urcite by som nekupil hned prve auto co by som isiel pozriet, leda ze by fakt bolo OK a super cena, ale to by bola skvor nahoda. Cital som o tom Daihatsu Feroza a celkom sa mi pozdava motorizacia 1.6, ale tu mi uz odporucal niekto 2.0.


Ned, 21.10.2012, 13:17
Profil
OFFROAD Expert

Registrovaný: Uto, 17.04.2012, 18:31
Príspevky: 2589
Bydlisko: Vychod
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Nechapem.Mas M3 bendzo a chces kupit ,,napodobeninu offroadu,,Ak chces jazdit kup Pajero alebo Patrol alebo napriklad tu toyotu rav4 na light jazdenie alebo kup to co chces a budes v kuse nieco upravovat-opravovat :-D Ale ak si tu nedas poradit od ludi co uz z offroadami maju skusenosti tak potom kup co chces a potom sa necuduj,ze to v terene nic nevydrzi.To je ako keby si chcel ist s tou feldou na okruh-co je blbost a M3 je na to stvorena-dufam,ze sa teraz neurazis- :-D


Ned, 21.10.2012, 15:55
Profil
Ťažký Profík

Registrovaný: Sob, 11.08.2012, 15:59
Príspevky: 477
Odpoveď s citáciou
Poslať 
nechapem, kam zmizol moj prispevok stadeto...

_________________
Obrázok


Ned, 21.10.2012, 17:41
Profil
Az to tu zije
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 25.03.2010, 23:24
Príspevky: 222
Bydlisko: Báhoň
Odpoveď s citáciou
Poslať 
asi si napisal nieco skarede na patrol

_________________
Felicia Offrajd project 4,2 Turbo
Obrázok


Ned, 21.10.2012, 18:56
Profil
Ťažký Profík

Registrovaný: Sob, 11.08.2012, 15:59
Príspevky: 477
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Ani nie, ja som napisal len tolko, ze by som si nekupil Ázia Rožda :)
[momentalne by som si nikdy nekupil uz ani original Wrangler]

Zrejme mali rasisticky motiv mazania :D

_________________
Obrázok


Ned, 21.10.2012, 18:59
Profil
Az to tu zije
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 25.03.2010, 23:24
Príspevky: 222
Bydlisko: Báhoň
Odpoveď s citáciou
Poslať 
ajtak si ho ide kupit len kvoli frajerke. Toto auto mu zaruci ze aj ked sa rozide, stale bude mat dost je*acky s autom :D

_________________
Felicia Offrajd project 4,2 Turbo
Obrázok


Ned, 21.10.2012, 19:05
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Sob, 26.11.2011, 17:57
Príspevky: 557
Bydlisko: Cinobaňa
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Tak chceš si kúpiť malý offroad či SUV? Lebo podľa mňa má mať offroad rebrinový rám (výnimka je Niva) a Rav4 ho nemá.

_________________
Toyota LC KDJ 125, motorová + ručná píla, sekera, BFG M/T KM2, navijak 5,4t, šnorchel, OME+5cm, ARB uzávierky = predná + zadná.
http://www.youtube.com/user/Stanoffroad
Stano


Ned, 21.10.2012, 20:12
Profil
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 33 ]  Choď na stránku 1, 2, 3  Ďalší

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: